Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Rosenborg BK - 25. července 2018   20:45

Celtic
Celtic
43' Édouard  • 46' Ntcham  • 75' Édouard
3:1
(1:1)
Rosenborg BK
15' Meling
Celtic
Gordon – Gamboa, Hendry, Ajer, Tierney – McGregor, Brown (C), Ntcham (76. Rogić) – Forrest, Édouard, Sinclair
Bain – Christie, Rogić, Allan, Ralston, Johnston, Kouassi
Bart Vertenten – Rien Vanyzere, Thibaud Nijssen (všichni Belgie)
Celtic Park, Glasgow
Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo (61. Söderlund), Trondsen – Helland (72. Gersbach), Bendtner, Levi
Östbö – Vilhjálmsson, Söderlund, Gersbach, Reitan, Konradsen, Ceide

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:4.
Je dobojováno, první utkání druhého předkola Ligy mistrů mezi Celticem a Rosenborgem skončilo lépe pro domácí, kteří zvítězili 3:1. Nutno poznamenat, že se jednalo o zcela zaslouženou výhru, svěřenci Brendana Rodgerse byli jasně aktivnějším týmem. Jako první se sice prosadili hosté, když v patnácté minutě po Bendtnerově sklepnutí přesně zamířil Birger Meling, od té doby se ale hrálo jen na jejich branku. Vyrovnání se The Bhoys dočkali ještě před přestávkou, postaral se o něj Odsonne Édouard. Začátek druhého poločasu se Celticu opravdu vydařil, už po necelých čtyřiceti vteřinách hry se parádně trefil Olivier Ntcham. Rosenborg chvílemi čelil až enormnímu tlaku. Nejprve nastřelil břevno McGregor, nedlouho nato jej napodobil Ntcham, o chvíli později na 3:1 zvýšil Odsonne Édouard a pár minut před koncem Andrého Hansena proti Hendryho hlavičce znovu podržela branková konstrukce.
90+3'
90+2'
Tak jsem se unáhlil, Rosenborg si přeci jen ještě vypracoval jednu příležitost. Söderlund ze vzduchu sklepl míč pro Bendtnera, jenž se do něj opřel z voleje, zamířil ale nad branku Craiga Gordona.
90+1'
Nastavený čas už s největší pravděpodobností nic zajímavého nepřinese. Utkání se skutečně už pouze dohrává, hráči Celticu Glasgow si komfortní dvougólový náskok už hodlají pohlídat.
90'
Nad rámec základní hrací doby se hlavní sudí Vertenten rozhodl nastavit pouze dvě minuty.
89'
Meling svou nahrávkou oslovil Leviho, jenž elegantní patičkou zkusil uvolnit Nicklase Bendtnera, toho ale kousek před šestnáctkou tělem nekompromisně odstavil Ajer.
88'
Po McGregorově hře rukou se Troillongam naskytla alespoň nějaká šance na snížení nepříznivého stavu, jenže centr z kopačky kapitána Jensena s klidem odvrátil Hendry.
87'
Sinclair byl zastaven zákrokem na hranici pravidel, Anders Trondsen poté dlouhým pasem nalezl střídajícího Gersbacha, toho ale v postupu vstříc Gordonovi zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
86'
Odsonne Édouard se hodlal zbavit Hedenstada, ten si ale vybral jeden ze světlejších momentů tohoto mače, když dvougólového střelce Celticu odzbrojil skvěle načasovaným skluzem.
85'
Hráči celku z Glasgow si konec utkání užívají plnými doušky. Ze začátku to sice nevypadalo úplně dobře, se svým dnešním výkonem ale musí být domácí určitě spokojeni, jejich ofenzivní fotbal se opravdu musí divákům líbit.
84'
K tomu, aby Rosenborg v dnešním utkání inkasoval už počtvrté, opravdu mnoho nescházelo! Callum McGregor svůj centr z pravé strany zakroutil přesně na hlavu Jacka Hendryho, balonu v cestě do sítě ale zabránilo břevno.
83'
Žlutou kartu dostává Meling (Rosenborg BK).
81'
Na kombinační akce The Hoops je radost pohledět. Sinclair si na levé straně několikrát narazil s Tierneym, druhý jmenovaný posléze centroval do běhu pro Édouarda, tomu ale před poloprázdnou brankou k dosažení na míč ještě kousek scházel.
80'
Vzhledem k tomu, že se výsledek 2:0 ve prospěch Rosenborgu v odvetě nejeví úplně nereálně, se dá očekávat, že domácí hráči ještě zkusí přidat další branku, aby se jim v Norsku dýchalo co možná nejklidněji.
79'
Scott Brown si ukousl až příliš velké sousto, když si navedl míč mezi dva protihráče. Souboj s nimi prohrál, o pár metrů dál ale jeho zaváhání stačil napravit Kristoffer Ajer.
78'
Po další minele, které se tentokráte dopustil Hedenstad, rozehráli domácí autové vhazování. O chvíli později McGregor jakýmsi stříleným centrem oslovil Sinclaira, jeho zakončení ovšem vypadalo hodně krkolomně a Hansena neohrozilo.
77'
Nechci být špatným prorokem, ale dle mého názoru je o vítězi tohoto mače druhého předkola Ligy mistrů rozhodnuto. Nic nenasvědčuje tomu, že by v druhé půli hodně matný Rosenborg měl s nepříznivým vývojem skóre něco udělat.
76'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Ntcham, přichází Rogić.
75'
Celtic právě vstřelil branku!
Celtic Glasgow v druhém poločase naprosto dominují, svého soupeře jasně přehrávají a nyní se zase o kousek přibližují dnešnímu důležitému vítězství. Zaváhání v rozehrávce Rosenborgu využil McGregor, jenž po převzetí míče okamžitě vyslal do samostatného úniku ODSONNEA ÉDOUARDA a ten se tváří v tvář brankář Hansenovi nezmýlil. Absence zraněného Dembélého tak domácí nemusí mrzet, jeho francouzský kolega jej zastoupil perfektně.
74'
André Hansen dnes svými zákroky povětšinou drží hostující tým, tentokráte si ale vybral slabší moment, když se pokusil individuálně zbavit Édouarda a opravdu nechybělo moc k tomu, aby se mu tento krok krutě vymstil.
72'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Helland, přichází Gersbach.
71'
Co se ofenzivy týče, tak v podání hostů je to v druhém poločase zatím velký zmar. Názorně to nyní předvedl střídající Söderlund, který v dobré pozici zakončení zbytečně uspěchal a vypálil vskutku mizerně.
70'
Dvě zajímavé možnost celku z Glasgow. Po Forrestově nahrávce nejprve nepřesně zakončoval Kieran Tierney, o chvíli později pak Hansen nadvakrát zasáhl proti přízemní ráně Calluma McGregora.
69'
Vegar Eggen Hedenstad dostal trochu volného prostoru navíc. Využil jej k tomu, aby se pokusil přenést hru na Leviho, balon však netrefil čistě a v podstatě jej pouze odevzdal soupeři.
68'
Ani další rohový kop v podání Rodgersových svěřenců nic zajímavého nepřinesl, ze standardních situací tohoto typu se Celticu dnes nedaří cokoliv vytvořit.
67'
Teď stáli při Andrém Hansenovi všichni svatí! Proti parádní dělovce z kopačky Oliviera Ntchama totiž hostující gólman nezasáhl úplně ideálně, ovšem i tak se mu balon podařilo se štěstím vytěsnit na břevno.
66'
Díky přímému kopu se svěřenci trenéra Coolena snad poprvé v druhém poločase na delší dobu usadili na útočné polovině. Hedenstadův centr zůstal však nevyslyšen, stejně dopadl i Mike Jensen.
65'
Žlutou kartu dostává Ntcham (Celtic FC).
64'
Žlutou kartu dostává Söderlund (Rosenborg BK).
63'
Rohový kop rozehráli domácí tentokráte na krátko. Sinclair poté vyslal do šestnáctky přihrávku pro Édouarda, balonu ale dodal až příliš razance, což bylo v konečném součtu klíčové.
62'
Ou, nepříjemný zákrok na Browna, tady měl Jensen obdržet žlutou kartu. Přímý kop rozehrál Celtic opravdu bleskově, Hansena na to konto prověřil z úhlu pálící Scott Sinclair, hostující brankář ale stačil vytáhnout reflexivní zákrok.
61'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Lundemo, přichází Söderlund.
60'
Tohle už zavánělo gólem. Kristoffer Ajer zůstal po předchozím rohu v pokutovém území a nakonec se dočkal přihrávky, jeho rána se však, naštěstí pro Hansena, lehce otřela o bránícího Hovlanda.
59'
V dosavadním průběhu druhého poločasu byl na place k vidění pouze jeden tým a tím je Celtic. Další ránu domácích měl na starost Cristian Gamboa, díky teči jednoho z blokujících protivníků ale uvidíme jen další roh.
58'
Odsonne Édouard se vydal napadat soupeřovu rozehrávku a díky své aktivitě dostal Hovlanda pod velký tlak, stoper Rosenborgu jej ale ustál a uklidnil hru pasem na volného Melinga.
57'
Aktivně hrající McGregor přenechal míč Ajerovi, jenž jistě překvapil všechny fanoušky Celticu, když se po sérii kliček dostal až na dostřel branky Rosenborgu, k zakončení ale nakonec nedošlo.
55'
Po nedovoleném zákroku v podání hostujícího stopera zahrával Celtic standardní situaci z hodně zajímavé pozice. Odsonne Édouard použil zeď jako clonu pro brankáře Hansena, který míč vůbec neviděl, kvůli drobné nepřesnosti francouzského útočníka ale zasahovat nemusel.
55'
Žlutou kartu dostává Reginiussen (Rosenborg BK).
53'
Náskok domácího týmu málem narostl. Callum McGregor tentokráte zkusil Hansena zaskočit z opravdu uctivé vzdálenosti a nutno poznamenat, že se mu to málem povedlo, brankáře Rosenborgu totiž zachránilo břevno.
52'
Hovland ukázkově namazal Callumu McGregorovi, jenž si v podobném místě, z kterého před pár okamžiky skóroval Ntcham, nachystal na levačku, Reginiussen ale jeho ránu tečoval na roh.
51'
Scott Sinclair to tentokráte vzal na sebe. Procpal se až do pokutového území, kde přenechal míč Édouardovi, tomu ale zakončení nesedlo. Notnou dávkou se o to postaral i obránce Reginiussen.
50'
Scott Sinclair nevěděl, co s kulatým nesmyslem provést, nakonec si počkal, až mu z druhé vlny naběhne Kieran Tierney, jenže centr talentovaného mladíka z bílo-zeleném dresu se nepovedl.
49'
Scott Brown si jako adresáta své nahrávky tentokráte vybral Jamese Forresta, který se pokusil Melinga překonat pomocí rychlosti, obránce hostí ale nakonec jeho centrovaný míč zablokoval.
48'
Celek z Glasgow konečně naplno zúročil svou herní převahu. Nechme se překvapit, jak svěřenci pouze dočasného trenéra Coolena, který normálně působí u mládežnických týmů Rosenborgu, zareagují.
46'
No vida, lepší vstup do druhého poločasu si svěřenci Brendana Rodgerse asi nemohli představit, po odehraných čtyřiceti vteřinách se totiž ujímají vedení. Callum McGregor poslal míč k OLIVIERU NTCHAMOVI, který se díky šikovné kličce zbavil svého strážce a poté parádní technickou ranou ke vzdálenější tyči obstřelil marně se natahujícího Hansena.
46'
Druhý poločas právě odstartoval, oba týmy do něj nastupují bez jediné změny ve svých sestavách. Rozehrávka tentokráte padla na domácí, kteří určitě musí být spokojeni s vyrovnáním, ovšem vzhledem k tomu, že měli po většinu času převahu, mohl stav v jejich prospěch vyznívat daleko lépe.
46'
Po Sinclairově faulu ještě zahrával přímý kop Ntcham, obrana Rosenborgu ale tuto situaci přestála bez úhony. První poločas je tedy u konce, skóre je zatím nerozhodné 1:1. Lépe do utkání vstoupili domácí hráči, soupeře zaměstnával především rychlonohý Sinclair, celek z Trondheimu ovšem statečně odolával a nakonec udeřil jako první, když se po Bendtnerově pasu trefil Meling. Chvíli trvalo, než se Rodgersova družina z inkasované branky oklepala, krátce před odchodem do šaten se jí ale podařilo vyrovnat, Hansena prostřelil útočník Édouard.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se bude nastavovat jen jedna minuta.
45'
The Celts se pochopitelně při chuti. Platí to hlavně o Sinclairovi, jenž se opět lehce zbavil Hedenstada a málem vyzval ke vstřelené druhého gólu Édouarda, tomu však k dosažení na balon ještě kousíček ve vzduchu chyběl.
43'
Jenže fotbalisté Rosenborgu nezvládli odkopnout míč do dostatečné vzdálenosti od vlastní branky a nedlouho poté na to doplatili. Scott Sinclair konečně naplno zúročil své ofenzivní kvality, když zvedl hlavu a přesným pasem uvolnil ve vápně se pohybujícího ODSONNEA ÉDOUARDA, proti jehož přízemní ráně do protipohybu nestihl Hansen zareagovat. Vzhledem k tomu, co jsme měli možnost v posledních minutách sledovat, se jedná o zasloužené vyrovnání.
43'
Kieran Tierney naznačil přihrávku pro Sincalira, čímž dokonale zmátl Hellanda. Místo toho zkusil balon předat na hraně pokutového území bojujícímu Édouardovi, toho ale nikam nepustil Hovland.
42'
Rychlostně hodně vyspělý McGregor rozkmital své dlouhé nohy, narazil si s Forrestem a poté ještě hodlal celou akci vyšperkovat manévrem proti Reginiussenovi, ten se ale nenechal ošálit.
40'
Rosenborg toho od té doby, co jej Meling poslal do vedení, moc nepředvedl. Taktika hostujícího týmu je jasná – vyčkávat na obranné polovině, eliminovat jeden výpad soupeře za druhým a hrozit především z rychlých protiútoků.
39'
Olivier Ntcham tentokráte adresoval svůj centr vytáhlému obránci Hendrymu, těsně před ním ale zasáhl Hovland. K odraženému míči se sice za šestnáctkou dostal Gamboa, jenže jeho rána nemusela Hansena trápit.
38'
Po několikaminutové odmlce se o slovo opět přihlásil na začátku prvního poločasu hodně aktivní Sinclair. Jeho povedená rána byla jedním z blokujících beků tečována na rohový kop pro Celtic. Jak s ním domácí mužstvo naloží?
37'
Opravdu pořádně teď na nervovou soustavu skotských fanoušků zabrnkal Craig Gordon, jenž si dovolil ve vápně opravdu hodně drzý manévr proti Hellandovi, naštěstí pro Celtic ale žádné větší zaváhání nepředvedl.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá ještě necelých deset minut a hráči Celticu opět začínají stupňovat svůj tlak. Povede se jim ještě před odchodem do šaten srovnat, nebo si Rosenborg těsné vedení udrží?
35'
No, nyní už se domácí příznivci dost možná zlobí oprávněně. Bart Vertenten totiž jako nedovolený neposoudil souboj mezi Hovlandem a Édouardem, opakovaný záběr však ukázal, že tady se penalta klidně písknout mohla.
34'
James Forrest si od postranní lajny seběhl až na hranici vápna, kde si hodlal narazit s McGregorem, ten mu ale balon nevrátil, byl totiž atakován Reginiussenem. O faul se ovšem nejednalo.
33'
Domácí fanoušci se zlobí na hlavního sudího. Počínání Jonathana Leviho, který si ve vzdušném souboji s Gamboou viditelně pomohl rukama, mělo být, dle jejich názoru, oceněno žlutou kartou, sudí ale celou situaci vyřešil jinak.
32'
Také exekuce kopu od rohového praporku se ujal pravý záložník Rosenborgu. Výbornou práci odvedl brankář Gordon, který si vyběhl pro jeho centr a vyboxoval míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní pokladnice.
31'
Po Brownově ostrém zákroku na Jensena zahrával celek z Trondheimu přímý kop. Kousek za šestnáctkou se do míče opřel Pal André Helland, po teči jednoho z ve zdi stojících protivníků uvidíme rohový kop Rosenborgu.
30'
Žlutou kartu dostává Brown (Celtic FC).
30'
O chvíli později už André Hansen musel zasahovat. Žádná těžká práce to pro něj ale nebyla, z otočky pálící Callum McGregor totiž zamířil přesně do míst, kde se brankář Rosenborgu zrovna vyskytoval.
29'
Na druhé straně se Celtic uchýlil k další fázi obléhání branky soupeře. Tentokráte role střelce vyšla na Oliviera Ntchama, jehož přízemní pokus nevypadal vůbec zle, mezi tři tyče se však nevešel.
28'
Helland odcentroval přesně do míst, kde se nacházel Bendtner. Ten se sice přes Ajera k hlavičce neprodral, odražený míč ovšem doputoval na kopačky Birgera Melinga, jehož zajímavě trefený volej ale zaplul nad branku.
27'
Callum McGregor vystihl rozehrávku jednoho z hostů, načež si narazil s kapitánem Brownem a zkusil se utrhnout do úniku, sudí ale správně zvětřil jeho zpracování pravou rukou.
25'
Scott Sinclair tentokráte přetáhl svou nabídku až k Jamesi Forrestovi, jenž přehodil svého strážce a poté se chystal ke střele, plán mu ale doslova za pět minut dvanáct překazil Meling.
24'
Meling ovšem chyboval, když poslal balon do zámezí, a nabídl tak soupeři další možnost útoku. Po centru se k míči dral Édouard, obrana Rosenborgu ale zatím působí hodně sebejistě.
23'
Hovland udržel míč před nepříjemně a především hodně rychle dotírajícím Édouardem. Rosenborg se poté rozhodl uklidnit hru kombinací na vlastní polovině, zahraje si i gólman André Hansen.
22'
Jack Hendry pod tlakem ze strany Bendtnera odhlavičkoval balon pouze k Trondsenovi, ten ale příliš dlouho váhal, co s ním vlastně provést, načež byl čistě odstaven Tierneym.
21'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Skóre zatím neodpovídá tomu, co sledujeme na hrací ploše. Celek z Glasgow je aktivnější, jeho útočné akce ale postrádají přesnost ve finální fázi. Naopak Rosenborg i po vedoucí trefě dal trpělivě čeká na další příležitost.
20'
Také další nabídka z kopačky Scotta Sinclaira zůstala nevyslyšena, Rodgersovi hoši ovšem zahrávali rohový kop. Na přední tyč si seběhl Ajer, jenž prodloužil balon za sebe, nikdo z jeho kolegů však nezareagoval.
19'
Scott Sinclair už poněkolikáté předčil v rychlostním souboji Hedenstada a vyslal před Hansena další zajímavý centr, Celticu se ale v šestnáctce zatím nedaří, což se nyní pouze potvrdilo.
18'
Callum McGregor zařadil na vyšší rychlostní stupeň a hravě pláchl Jensenovi. Z jeho následné nahrávky mohl těžit Édouard, který se v šestnáctce poroučel k zemi po souboji s Reginiussenem, penalta se ale správně pískat nebude.
17'
Celtic, hnaný zaplněným stadionem, se pokoušel o okamžitou odpověď. Kieran Tierney podnikl zajímavý ofenzivní výpad, jeho akce ovšem ztroskotala na nepřesném pasu.
15'
Rosenborg právě vstřelil branku!
Domácí fotbalisté v dosavadním průběhu utkání diktovali tempo hry, nyní ale poněkud zaspali v defenzivě a Rosenborg se rázem dostává do vedení. Lví podíl na této trefě má Nicklas Bendtner, který přidržel míč o chvíli déle, počkal si na nabíhajícího BIRGERA MELINGA a poté jej ideálně načasovaným pasem vyzval ke střele. Craig Gordon se natahoval, co to šlo, balonu ale v cestě do sítě nedokázal zabránit – 0:1.
15'
Kombinace skotského mistra se znovu odehrála převážně v prostoru levého křídla. Sinclair opět nahrával Ntchamovi, jenž se díky šikovné kličce zbavil Hedenstada, jeho následný centr ovšem zůstal nevyslyšen.
14'
Hádejte, u koho započala další akce Celticu? No samozřejmě, že u Scotta Sinclaira. Levý záložník The Bhoys přenesl balon k Ntchamovi, jenž zkusil štěstí z uctivé vzdálenosti, jenže rána mu nevyšla tak, jak si představoval.
13'
Tlak Rosenborgu ještě chvíli trval. Do pokutového území domácích přilétl další balon z pravé strany, Helland tentokráte zkusil oslovit Leviho, ten byl však celou situací spíše překvapen a v dobré pozici vůbec nezakončil.
12'
Pal André Helland to vymyslel náramně, když si okolo Tierneyho přehodil míč na levačku a vyslal kroucený centr k Bendtnerovi, ten na něj ale díky zasahujícímu Ajerovi nedosáhl.
11'
Scott Sinclair je v úvodu zápasu hodně vidět. Nyní se dravý křídelník pokusil díky rychlé kličce zbavit Hedenstada, ten ale díky dobrému důrazu v osobním souboji nechal míč doputovat až do zámezí.
10'
Sinclair tentokráte balon zbytečně přidržel a ztratil jej v souboji s Hedenstadem. Ten se nijak dlouze nerozmýšlel a okamžitě zkusil vyslat na zteč Bendtnera, proti ovšem byl spolehlivě bránící Hendry.
9'
Celtic tentokráte s přechodem do útoku nijak nespěchal. Ntcham se nakonec rozhodl přenést hru k Forrestovi, jeho záměr ale vystihl Meling. Po zpětné hlavičce v podání norského zadáka může rozehrát Hansen.
8'
Hedenstad lehkým obloučkem vyzval k úniku Hellanda, ten si ale neporadil s vracejícím se Sinclairem. Bývalý hráč Aston Villy to provedl znamenitě, když si pokryl balon tělem a vybojoval faul na svou osobu.
7'
Scott Brown, známý to tvrďák, vystoupil proti rozehrávajícímu Lundemovi, kterého nekompromisně poslal k zemi. Sudí Vertenten ale žlutou kartu prozatím neudělil, následovat bude přímý kop norského týmu.
6'
Svěřenci trenéra Rodgerse zamkli svého soka na obranné polovině, jejich nápor nakonec vyústil v další solidní příležitost. Z levé strany se až do zakončení prodral Édouard, zamířil však přesně do náruče brankáře Hansena.
5'
Ntcham na okamžik ztratil pozornost, načež by obrán zezadu se blížícím Jensenem. Hostující kapitán posléze nahrál Trondsenovi, jehož dlouhý pas směřoval do běhu pro Leviho, u míče se ale jako první ocitl Gordon.
4'
Střelecký pokus byl k vidění i na opačném konci travnaté plochy. Nicklas Bendtner se neukvapil a posunul míč na Hellanda, jenž zkusil Gordona zaskočit přízemní ranou k přední tyči, tu ale o kousek minul.
3'
Klidná kombinace celku z Glasgow ovšem příliš dlouho netrvala. Domácí se do toho opřeli plnou parou a vypracovali si první šanci, když po dalším zaváhání Rosenborgu pálil Sinclair, jeho kroucený pokus ale skončil nad brankou.
2'
Hned první nákop hostí se Hovlandovi nevydařil dle představ, ve středovém kruhu jej vystihl Scott Brown. Kapitán Celticu se ale nikam nehnal a v klidu rozehrál směrem vzad na Ajera.
1'
Bart Vertenten právě foukl do píšťalky, dnešní utkání druhého předkola Ligy mistrů mezi Celticem a Rosenborgem může začít. Rozehrávky se ujal v černém hrající celek z Trondheimu, naopak domácí, kterým mimochodem schází zraněný útočník Dembélé, nastupují v bílo-zelených dresech.
1'
Ještě jednou Vás vítám u sledování našeho online přenosu. Hlavní sudí Vertenten právě shromažďuje hlavní aktéry tohoto utkání v útrobách Celtic Parku, kde, jako již tradičně, panuje skvělá atmosféra. Za pár okamžiků začínáme.

Celtic FC: Gordon – Gamboa, Hendry, Ajer, Tierney – McGregor, Brown (C), Ntcham – Forrest, Édouard, Sinclair
Náhradníci: Bain – Christie, Rogić, Allan, Ralston, Johnston, Kouassi

Rosenborg BK: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Ludemo, Trondsen – Helland, Bendtner, Levi
Náhradníci: Östbö – Vilhjálmsson, Söderlund, Gersbach, Reitan, Konradsen, Ceide

Rozhodčí: Bart Vertenten – Rien Vanyzere, Thibaud Nijssen (všichni Belgie).

Také Rosenborg si v předešlém ročníku suverénně došel pro třetí ligové prvenství v řadě a pětadvacáté v klubové historii, ztráta druhého Molde čítala hned sedm bodů. Norská Eliteserien se hraje systémem jaro – podzim, celek z Trondheimu je tedy už od března v plném zápasovém zápřahu. Po ne úplně ideálním vstupu do sezony se svěřenci trenéra Coolena přeci jen zvedli a momentálně okupují druhou pozici, přičemž k dostižení vedoucího SK Brann jim chybí jen dva body. Jak již bylo zmíněno, pouť do Ligy mistrů Rosenborgu loni překazil právě Celtic. Parta okolo dánského útočníka Bendtnera ale nemusela zoufat, po skalpu Ajaxu Amsterdam si totiž zahrála alespoň základní skupinu Evropské ligy, z níž sice nepostoupila dále, ze soubojů se Zenitem a Realem Sociedad si ale hráči jistě odnesli spoustu zkušeností. Povede se bílo-černým Celticu loňské vyřazení oplatit?
Celtic FC

Celek z Glasgow nenašel konkurenci ani v loňském ročníku skotské nejvyšší soutěže. Celtic znovu potvrdil svou dominanci, když během osmatřiceti kol prohrál pouze čtyřikrát a nakonec si dokráčel pro prvenství hned s jedenáctibodovým náskokem před druhým Aberdeenem. Pro nadcházející sezonu Premiership mají The Bhoys o motivaci postaráno, mohou totiž získat jubilejní padesátý titul, a opět se tak o kousek přiblížit Rangers, svému úhlavnímu rivalovi, který je na tom momentálně ještě o pět trofejí lépe. Pokud svěřenci trenéra Rodgers zvládnou všechny nástrahy kvalifikačních bojů, proniknou do základní skupiny Ligy mistrů už potřetí v řadě. Loni na své cestě předkoly přešli přes Lincoln, Rosenborg a Astanu, v konkurenci Bayernu Mnichov, PSG a Anderlechtu pak obsadili třetí příčku, a probojovali se tak do vyřazovací fáze Evropské ligy, tam ale po výsledcích 1:0 a 0:3 padli se Zenitem Petrohrad.
Příjemný středeční večer přeji všem fanynkám a fanouškům evropské kopané! Kvalifikační boje o účast v základních skupinách Ligy mistrů jsou již v plném proudu, dnes je na programu pět zápasů druhého předkola. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj, v němž Celtic FC vyzve Rosenborg BK. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.