Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Benfica - 14. srpna 2018   20:00

Fenerbahce
Fenerbahce
45+2' Potuk
1:1
(1:1)
Benfica
Benfica
26' Fernandes
Fenerbahce
Demirel (C) – Kaldirim, Škrtěl, Neustadter, Isla – Valbuena, Topal, Elmas – Ayew, Giuliano, Potuk
Kameni – Alici, Dirar, Ekiči, Guveli, Ozbayrakli, Soldado
Slavko Vinčič – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič
Şükrü Saracoğlu Stadium (kapacita: 50 509 diváků)
Benfica
Vlachodimos – Grimaldo, Jardel (C), Dias, Almeida – Fernandes, Fejsa, Pizzi – Cervi, Castillo, Salvio
Svilar – Conti, Samaris, Semedo, Silva, Živkovič, Ferreyra

To je ode mě pro dnešek všechno, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů se budu opět těšit, na shledanou.
Soupeřem Benficy Lisabon v boji o ligu mistrů bude Řecký vícemistr PAOK Soluň, který dokázal vyřadil Spartak Moskva.
Je konec. Do play-off ligy mistrů postupuje Benfica Lisabon, která zde dnes ubránila postupový výsledek, pro který si přijela. Utkání bylo celkem vyrovnané a končí zřejmě i spravedlivou remízou. Účet dnešního střetnutí otevřel v polovině prvního poločasu Gedson Fernandes, v poslední minutě první půle pak vyroval Potuk. Na domácí tak čeká pouze závěrečné předkolo evropské ligy.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:16.
90+5'
90+5'
Rozběhla se nám poslední minuta celého dvojzápasu, nyní už je zcela jasné že do play off ligy mistrů postoupí hostující Benfica.
90+4'
Nyní se pokusil Soldado o centr z pravé strany, trefil pouze záda prvního bránícího hráče.
90+3'
Hosté opět šetří čas na své útočné polovině.
90+2'
Soldado trefil pouze bránící zeď.
90+1'
Velká možnost pro domácí Fenerbahce. Dias fauluje v blízkosti pokutového území.
90'
Ve druhém poločase hlavní rozhodčí nastaví pět minut.
89'
Žlutou kartu dostává Ozbayrakli (Fenerbahce Istanbul).
88'
Velmi aktivní je dnes Gedson Fernandes, nyní chtěl vrátil balon pod sebe na své spoluhráče, jenže to mu domácí nedovolili.
87'
Centr letěl možná překvapivě rovnou do šestnáctky, tam se ho zmocnili domácí.
86'
A dokonce po teči Škrtěla zahrají hosté rohový kop.
86'
Fernandes zkoušel šetřit další cenný čas u rohového praporku, nakonec z toho bude pro hosty aut.
85'
Semedo rozehrál standartku dozadu, do žádného riskování už se Benfica nepustí.
84'
Opět hosté měli k dispozici rychlý brejk. Situaci tři na dva nakonec ukončil faul na Gedsona Fernandese, který už toho dnes schytal opravdu moc.
83'
Žlutou kartu dostává Pizzi (Benfica Lisabon).
82'
Velká nevole na celém stadionu. Nyní si Rúben Dias dával hodně na čas s rozehrávkou. Vůbec si neuvědomoval, že už taky hraje pod žlutým varováním.
81'
Benfica hraje poslední minuty velmi chytře, ochotně se nechají faulovat a následně šetří cenné vteřinky s rozehrávkou.
80'
Rozeběhla se nám poslední desetiminutovka utkání, domácí nadále musí vstřelit dvě branky, aby postoupili.
79'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Isla, přichází Ozbayrakli.
78'
Nedovolený zákrok Elmase, který už má žlutou kartu, kdyby mu hlavní rozhodčí ukázal druhou, nikdo by nemohl říct ani půl slova.
77'
Cervi rozehrál rohový kop, který na zadní tyč uklízel Fejsa. Demirel v klidu chytá.
75'
Další z mnoha brejků hostů. Franco Cervi pokazil finální přihrávku do pokutového území, domácí rychle spěchají na druhou stranu hřiště.
74'
Z hodně velké dálky to zkusil Elmas. Nemyslel to zle, ale velký úspěch z toho pro domácí tým nebyl.
73'
Střídající hráč Alfa Semedo se hned chopil balonu za lajnou, aby mohl hodit aut. Cervi o něj vzápětí přišel.
72'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Salvio, přichází Semedo.
71'
Isla krásně obešel Grimalda v souboji jeden na jednoho, následný centr si ale rozmyslel a raději zvolil přihrávku dozadu. Sklidil za to vlnu nevole.
70'
Akce domácích pokračovala rohovým kopem, hosté byli snad ve všech hráčích před brankou. A výsledek se dostavil, nikdo z domácích se k zakončení nedostal.
69'
Baris Aliči vyslal technickou střelu na zadní tyč, Vlachodimos se natahoval jak mohl aby míč vyrazil.
68'
Gedson Fernandes tvrdě dohraný skluzem u postranní čáry. Vypadá to, že bude v pořádku, ikdyž to zprvu moc nevypadalo.
67'
Hosté už jen spoléhají na rychlé brejky do otevřené obrany.
66'
Domácí zvyšují svoji aktivitu, Soldado hned dostal balon a z otočky vystřelil. Vlachodimos připraven.
65'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Valbuena, přichází Soldado.
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Topal, přichází Aliči.
64'
Připraveno je dvojité střídání domácích. Poslední možnost udělat něco s výsledkem.
63'
Žlutou kartu dostává Dias (Benfica Lisabon).
62'
Ferreyra zachytil odražený míč, ani on se nerozpakoval a zkusil vystřelit. Branku technickou střelou přestřelil.
61'
Pizzi si naběhl na střed hřiště a z hranice vápna vyslal jedovku, ideální pro brankáře, po zemi a doprostřed.
60'
Hodina hry za námi, druhý poločas je spíše zatím jeden velký boj. To vše hraje do karet hostující Benfice.
58'
Vlachodimos si křikl na své spoluhráče a míč schoval ve svých rukavicích. Nyní už ale s rozehrávkou nesmí příliš otálet.
57'
Valbuena vyslal nadýchaný centr na své spoluhráče v pokutovém území, vše vyřešila hostující obrana.
56'
Žlutou kartu dostává Salvio (Benfica Lisabon).
56'
Salvio už napodruhé hodil dlouhý aut až do šestnáctky, k odraženému míči se dostal Cervi, který dělovkou spíše vylekal diváky v horních řadách stadionu.
55'
Salvio byl zasažen nějakým předmětem, který byl hozený z hlediště.
54'
Jistě víme už dnes jedno, prodloužení se nedočkáme.
53'
Vlachodimos dostává žlutou kartu za zdržování hry, příliš otálel s výkopem.
52'
Giuliano se bez cizího zavinění skácel k zemi, následuje pouze odkop od branky.
51'
Autor dnešní první branky Gedson Fernandes trvdě fauloval ve středu hřiště.
50'
Přihrávka Giuliana byla příliš dlouhá, celá akce tak předčasně končí. Brankář Vlachodimos bude odkopávat od své branky.
49'
Zatím velice opatrný úvod druhého poločasu, hosté se snaží kouskovat hru.
47'
Fejsa se provinil proti pravidlům, rozhodčímu nezbývalo nic jiného než odpískání faulu.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl dvě branky. Nejprve se po hezké akci hostů prosadil Fernandes, za domácí vyrovnával v poslední minutě Potuk. Karty dvojzápasu drží pevně ve svých rukách hostující Benfica, domácí k postupu musí vstřelit ještě dvě branky a žádnou neinkasovat. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.
45+3'
45+3'
Hra ve středu hřiště, v prvním poločase už toho zřejmě moc neuvidíme.
45+2'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Domácí vyrovnávají těsně před koncem poločasu. Kaldirim našel přesně v pokutovém území ALPERA POTUKA, který se hlavičkou prosadil k pravé tyči. Asistence: Kaldirim.
45+1'
V prvním poločase se nastaví tři minuty.
45'
Velké vzrušení před brankou, ale nikdo z domácích nedokázal prostřelit hráz těl.
44'
Míč si vybojoval Ayew, jeho centr poté zablokovala obrana hostů na rohový kop.
43'
Hosté nadále drží míč a kombinují přes celou šíři hřiště. Samé přihrávky na jistotu.
42'
Ferreyra dostal výborný balon za obranu, obešel brankáře Demirela, ale následně místo prázdné brány trefil jen boční síť.
41'
Benfica si hlídá míč na své polovině hřiště, hráči v červeném vědí, že mají nahráno.
40'
Opět si krásně do vápna nabíhal pravý bek Isla, nyní byl pas příliš dlouhý. Isla, ať se snažil sebevíc, míč nezasáhl.
39'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek než nám hráči utečou do šaten?
37'
Ferreyra si napoprvé s míčem moc nepotykal. Míč si pro sebe uzmul brankář Demirel.
36'
Franco Cervi se neúspěšně dral skrz tři bránící hráče.
35'
Zranění hostujícího hráče bylo vážnějšího charakteru, Castillo už odkulhal to útrob stadionu.
34'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Castillo, přichází Ferreyra.
33'
Krásná střela Elmase ze střední vzdálenosti, Vlachodimos se proletěl vzduchem.
32'
Domácí zamkli svého soupeře v pokutovém území, ale hře chybí jedna překvapivá přihrávka.
31'
Neustadter tvrdě srazil Castilla, ten zůstává s bolestivou grimasou na trávníku.
30'
Máme za sebou půlhodinku hry. Po většinu času je utkání spíše vyrovnané, ale jasný ráz utkání udala branka hostujícího celku.
29'
Fenerbahce se snaží o rychlou odpověď, ale centrovaný balon si našel pouze hostující kapitán Jardel.
28'
Další rychlá útočná akce hostů, tentokrát zastavena zdviženým praporkem – ofsajd.
27'
Domácí Fenerbahce nyní musí vstřelit tři branky, pokud chtějí nadále postoupit.
26'
Benfica právě vstřelila branku!
Hostující Benfica se ujímá vedení. Salvio krásně našel na hranici vápna Castilla, který z první přiťukl na GEDSONA FERNANDESE. Ten těsně před brankářem zamířil přesně. Asistence: Castillo.
25'
Škrtěl bude nakonec v pořádku, ale nyní domácí hrají chvíli v deseti.
24'
Slovenský fotbalista se nadále nezvedá z trávníku, pečují o něj zdravotníci.
23'
Srážka hlava na hlavu, kterou více odnesl domácí stoper Škrtěl.
22'
Domácí měli k dispozici první rohový kop v zápase, ani oni se z něho do zakončení nedostali.
21'
Žlutou kartu dostává Elmas (Fenerbahce Istanbul).
20'
Isla dostal vynikající balon za obranu do pokutového území, v nejdůležitější moment ho zradilo zpracování.
19'
Hosté měli rychlý brejk, který zakončil Salvio střelou z dobrých dvaceti metrů mimo bránu.
18'
Opět pasáž hry kdy hrají více domácí. Proti zkonsolidované obraně hostů to mají velice těžké.
17'
Následoval rohový kop, který rozehrál Grimaldo pouze do míst, kde bylo území černožlutých.
16'
Franco Cervi se výborně zbavil Isla v situaci jeden na jednoho, poté přišel zákrok, po kterém se svalil hostující hráč k zemi. Hlavní rozhodčí penaltu nepíská.
15'
Domácí Fenerbahce výborně napadá rozehrávku hostů, ti dobrou minutku nedokáží opustit vlastní polovinu hřiště.
14'
Hosté z Portugalska jsou zatím silnější na míči, ale chybí kvalitnější finální fáze, krom druhé minuty se vůbec nedostávají po křídlech k centrovaným balonům.
13'
Grimaldo si nechtěl zadělávat na problémy a pro jistotu zvolil malou domů. Hostující brankář Vlachodimos odkopává od své brány.
12'
Jasným přistrčením si pomohl Valbuena, rozhodčí zatím příliš nepíská a nechává hře spád.
11'
Zatím sledujeme velice bojovné utkání, obě mužstva vycházejí ze zabezpečené obrany.
10'
Pizzi pokazil rozehrávku příliš dlouhou přihrávkou, míč před Salviem ukryl do rukavic Demirel.
9'
Na první tyči míč prodloužil Andre Ayew, míč jen těsně minul pravou tyč Vlachodimosovi brány.
8'
Centrovaný balon odhlavičkoval Dias na rohový kop.
7'
Ostrý zákrok Salvia na Valbuenu, hlavní rozhodčí hostujícího hráče důrazně napomíná.
6'
Fernandes nedovolil domácím přesně přihrát, ti ovšem budou vhazovat a mají možnost opravy nové rozehrávky.
4'
Domácí se poprvé seznamují s míčem na vlastní polovině hřiště, akce končí nedovoleným zákrokem na Potuka.
3'
Pizzi se krásně uvolnil podél levé lajny, ovšem následný centr byl příliš přetažený. Míče se ale chopil Almeida a tak hosté zůstanou u balonu.
2'
Hlavní rozhodčí Slavko Vinčič nám poprvé pískl do píšťalky, velice důležité utkání pro obě mužstva může začít – pojďme na to! Výkop měla na starosti hostující Benfica, která hraje v červených dresech, domácí v klasických černožlutých.
1'
Obě mužstva nastupují na hrací plochu, zápas bude co nevidět zahájen.
Fanoušci si před zápasem připravili velkolepé choreo s nápisem: "Believe, our light will shine on darkness" Palec nahoru pro domácí fanoušky.

Fenerbahce Istanbul: Demirel – Kaldirim, Škrtěl, Neustadter, Isla – Valbuena, Topal, Elmas – Ayew, Giuliano, Potuk
Náhradníci: Kameni – Alici, Dirar, Ekiči, Guveli, Ozbayrakli, Soldado

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Grimaldo, Jardel, Dias, Almeida – Fernandes, Fejsa, Pizzi – Cervi, Castillo, Salvio
Náhradníci: Svilar – Conti, Samaris, Semedo, Silva, Živkovič

Rozhodčí: Slavko Vinčič – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič.
depositphotos_118431984_stock_illustration_shirt_uniform_referee_icon Rozhodčí
Dnes bude utkání řídit jako hlavní rozhodčí pan Slavko Vinčič, jeho asistenti jsou pánové Tomaž Klančnik a Andraž Kovačič. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Roberto Ponis. Všichni pánové přicestovali na tento zápas do Turecka ze Slovinska. Delegátem utkání bude Nikolai Levnikov z Ruska. Delegátem utkání je Emil Ubias z České republiky.

Branky: 69. Cervi (Salvio)
Karty: 79. Grimaldo (BNF) – 78. Soldado (FEN), 82. Ekici (FEN), 90+1. Elmas (FEN)

Sestavy v prvním zápase:

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Almeida, Dias, Jardel (C), Grimaldo – Pizzi, Fejsa, Fernandes – Salvio, Ferreyra, Cervi
Náhradníci: Svilar – Conti, Semedo, Živkovič, Samaris, Silva, Castillo

Fenerbahce Istanbul: Demirel (C) – Isla, Neustädter, Škrtel, Kaldirim – Elmas, Topal – Dirar, Giuliano, Valbuena – Potuk
Náhradníci: Kameni – Tufan, Soldado, Ekici, Özbayrakli, Alici, Güveli
benfica Benfica Lisabon
Portugalská Benfica skončila v minulém ročníku domácí soutěže na stříbrné pozici, když na mistrovské Porto ztratili sedm bodů. Ze druhého místa dostali právo startovat v milionářské Lize mistrů. Loni se Benfica zúčastnila skupinové fáze Ligy mistrů, kde ovšem ve skupině A s Manchestrem United, Basilejí a CSKA Moskva nezískala ani bod. Letos jim osud přisoudil do třetího předkola Turecký Fenerbahce. Do Turecka si vezou hosté jednobrankové vítězství, když jedinou branku v utkání vstřelil Franco Cervi. Benfica se bude muset v letošní sezóně obejít bez jejího nejlepšího střelce. Před pár dny Jonas kývl na nabídku ze Saúdské arábie a odešel do celku Al Nassr za pět milionů eur. O víkendu v rámci prvního kola porazila Benfica Vitórii 3:2, když o poločase vedli pohodově 3:0.
fenerbahce Fenerbahce Istanbul
Domácí Fenerbahce skončili minulý rok v domácí soutěži na 2. místě, pouhé 3 body za konkurenčním Galatasarayem, a tak se museli spokojit pouze s jistým místem v kvalifikaci o LM. A právě loni jim byla kvalifikace osudná, ale o Evropskou ligu, kde v posledním předkole podlehli makedonskému Vardaru. Příprava na sezónu nebyla nějak přesvědčivá, ale Fenerbahce dokázal porazit např. anglický Fullham 3:0. O víkendu v rámci prvního kola Superligy porazili Bursaspor 2:1, když se o branky postarala dvojice Giuliano a Souza. Dnes budou muset vyhrát minimálně o dvě branky, pokud chtějí ještě pomýšlet na postup do dalšího předkola. Jistě nás čeká dnes zajímavé utkání.
Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u odvetného zápasu třetího předkola ligy mistrů. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi týmy Fenerbahce Istanbul s Benficou Lisabon. Utkáním vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.