Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Olimpija Lublaň : Karabach - 11. července 2018   20:00

Olimpija Lublaň
0:1
(0:0)
Karabach
Karabach
79' Guerrier
Vidmar – Ejup, Miškić, Brkić, Boateng, Kapun, Črnic.
Visser – De Rocker, de Weirdt (všichni BEL)
Stadion Stožice, Lublaň
5 500 diváků
Karabach
Mahammadalijev – Mammadov, Slavčev, Quintana, Sadygov, Agolli, Husejnov.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Odveta se uskuteční přesně za týden v Baku. Úvodní výkop je plánován na devatenáctou hodinu českého času.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:22.
Mistr Ázerbájdžánu rozhodně nebyl na slovinské půdě nějak dominantním týmem, až osmasedmdesáté minutě neměl na svém kontě žádnou šanci, nicméně po vychytané příležitosti Madatova gólově udeřili z následného rohového kopu. Trefa Geurriera byla v celém střetnutí jediná, domácí Lublaň si nevytvořila žádný tlak a v závěru navíc dohrávala bez zbytečně vyloučeného útočníka Issaha.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Abdellah Zoubir, přichází Rašad Sadygov.
90+2'
Ve druhé ze tří nastavených minut Brkić centroval a jeden z obránců Karabachu prodloužil míč do autu. Následoval tak rohový kop, po němž klíčovou hlavičku ve vápně vyhrál hostující Zoubir.
90+1'
Závěr zápasu se bude dohrávat v deseti na obou stranách! Gara Garajev z boku vrazil do čerstvého Boatenga a po druhé žlutě inkasoval také červenou kartu.
90'
Hüsejnov i se žlutou kartou zfauloval nově příchozího Boatenga a daroval domácím přímý kop z osy hřiště. Ve výsledku se to ale ukázalo být jako správná varianta, neboť Brkić pálil pouze do zdi.
89'
Matic Črnic zkazil zamýšlenou kolmici do levého křídle a po autu Štiglece odehrál balón do zámezí.
88'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Daniel Avramovski, přichází Kingsley Boateng.
87'
Vyloučení Issaha výrazně usnadnilo Karabachu práci při bránění jednobrankového náskoku. Od vítězství dělí hosty posledních pět minut.
85'
Obrovskou klukovinou teď Abass Issah oslabuje domácí tým! Ghanský útočník si v přerušené hře neodpustil nějakou poznámku k hlavnímu sudímu a dostal od něj rovnou červenou kartu.
85'
Badavi Hüsejnov hasil rodící se brejk Lublaně taktickým faulem ve středovém kruhu. Za inkasovanou žlutou kartu v šatně pokárání rozhodně nedostane.
84'
Zoubir měl volno na levé straně, kde si pohrál s Avramovským, jenomže přízemním pasem do šestnáctky našel jen domácí kopačky.
83'
Marko Putinčanin vzal zodpovědnost na sebe, ale fanoušky Olimpije tím rozhodně nepotěšil, protože z dobrých pětadvaceti metrů vypálil z halfvoleje vysoko nad.
82'
Moc času na gólovou odpověď Lublaň nemá. Případná porážka by pro ní byla hodně špatnou výchozí pozicí pro budoucí odvetu.
81'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Rok Kronaveter, přichází Goran Brkić.
79'
FK Karabach právě vstřelil branku!
Ázerbájdžánský mistr se zhruba deset minut před koncem dostává do vedení! Dani Quintana rozehrál rohový kop z levé strany a míč přistál u vzdálenějšího kraje velkého vápna na hrudi Rzeźniczaka. Jeho střelu v chumlu těl ještě nohou protečoval DONALD GEURRIER a brankář Aljaž Ivačič, jenž reagoval na původní směr letu balónu, už byl bez šance.
78'
Jednoznačně největší šance celého zápasu! Hosté útočili po levé straně, kde byli hráči Olimpije trochu rozhození. Madatov tak mohli pálit z hranice šestnáctky a otestoval pozornost Ivačiče, který musel rychle letět ke své pravé tyči.
77'
Srbský stoper Marko Gajić vystoupil z obranné řady a zezadu zajel do Madatova. Jasný faul se tentokrát obešel bez žluté karty.
76'
Dnešní utkání sleduje 5 500 diváků.
75'
Španěl Dani Quintana nakonec kopal rohy hned dva. Ten první byl odvrácen ještě před první tyči, druhý pak zneutralizoval útočný faul na Kronavetera.
74'
Karabach se na krátkou chvíli usadil na útočné polovině a do akce musel i brankář Ivačič, který vytěsnil na roh centr, jenž se nebezpečně snášel pod břevno.
73'
Donald Guerrier se po evidentním faulu na Avramovského snažil utéct hlavnímu sudímu, jenže napomenutí žlutou kartou stejně neunikl.
72'
Menší zdravotní trable postihly hostujícího záložníka Garajeva. Dost možná se jednalo o křeč, kterou se mu podařilo rychle zažehnat.
71'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Stefan Savić, přichází Matic Črnic.
69'
Olimpija po faulu Slavčeva dostala možnost kopat standardní situaci z levé autové čáře, nicméně prudký centr Kronavetera skončil jen v náruči Vagnera.
67'
Zoubir si naváděl míč na střed, jenže přihrávku mu pokazil makedonský záložník Avramovski. Podobně rychle pak skončila i akce Lublaně, po které vhazuje Guerrier.
66'
Hosté chtěli po rozehrávce ze středu hřiště přenést hru doleva, kde se nacházel Donald Guerrier, ale ten si pomohl útočným faulem na Avramovského.
64'
Více než hodina hry je pryč a diváci na stadionu Stožice stále nemohli vidět žádnou branku. Lépe řečeno je nemohla zaujmout ani žádná vyložená šance.
63'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Filip Ozobić, přichází Dani Quintana.
62'
Rohový kop Lublaně se tak zopakoval i z levé strany a znovu z toho byla dalekonosná střela, která neprošla přes pozornou obranu. Tentokrát to neúspěšně zkoušel Tomislav Tomić.
61'
Z Avramovského kopačky šel míč tradičně před pokutové území, odkud Rok Kronaveter znovu natáhl ke střele, ale ani ta k brance hostů neprošla.
60'
Menší pozdvižení způsobila v ochozech Kronaveterova zablokovaná střela, po které budou domácí kopat rohový kop.
59'
Karabach si poradil s domácím napadáním, ale během krkolomné kombinace se vůbec nepřiblížil na dostřel Ivačičovy svatyně.
57'
Avramovski byl na pravém kraji velkého vápna úplně sám. Jeden z jeho kolegů si jej všiml, jenže centrovaný míč se zastavil v rukavicích Vagnera.
56'
Postavení mimo hru také na druhé straně. Za obrannou linií Karabachu se tentokrát ocitl střídající bulharský fotbalista Simeon Slavčev.
55'
Ofenzivní snažení slovinského mistra skončilo v samotném zárodku kvůli signalizovanému ofsajdu Abasse Isasha.
54'
Náznak protiútoku Karabachu ztroskotal na Madatovovi, který se unáhlil a z velké dálky vůbec netrefil prostor Vagnerovy brány.
53'
Guerrier podcenil letící míč a nechal ho doletět až k Avramovskému. Ten měl čas na centr, jenže balón prosvištěl celým vápnem, aniž by ho zastavil některý z dalších domácích fotbalistů.
52'
Hlavní sudí přerušil souboj o skákavý balón kvůli ležícímu Zoubirovi. Ten se po chvíli sám zvedl a bude moci pokračovat bez opuštění hřiště.
51'
Prakticky všechny rohové kopy dnes byly rozehrané do míst mimo velké vápno. Stalo se tak i teď, takže Ivačič v ohrožení vůbec nebyl.
50'
Abdellah Zoubir trefil při centru z levého křídla nohy clonícího obránce Lublaně, která bude čelit rohovému kopu.
48'
Issah nevěděl kudy si naběhnout pro přihrávku od Putinčanina. Nakonec se balónu dočkal, ale opět neměl čas ani prostor napřáhnout ke střele.
47'
Dino Štiglec dostal míč pár metrů před velkým vápnem. Rázem na něj ale vystartovalo snad pět hráčů, kteří jej čistě odzbrojili.
46'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Jošgun Dinijev, přichází Simeon Slavčev.
46'
Je za námi první poločas, který moc zajímavých momentů nenabídl. Jedinou střelu na branku zaznamenali domácí díky Putinčaninovi, ale to pro Vagnera žádné větší ohrožení neznamenalo. Další šanci Olimpije pak špatně vyřešil Issah a vůbec netrefil branku, takže se do kabin odchází za trvajícího bezbrankového skóre.
45+2'
45+2'
Rakouský křídelník Stefan Savić už nedostihl míč na hrací ploše a Medvedev tak obstará dost možná poslední autové vhazování před blížící se pauzou.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu jsou přidány dvě minuty.
45'
Ivačič si rozmyslel svůj výběh a Zafirović raději pustil balón na rohový kop. O ten se postaral Ozobić, jenže prodloužený centr zprava žádnou paseku v obraně Lublaně nenadělal.
44'
První půle se v naprostém klidu blíží ke svému konci. Nic na tom nezměnily ani fauly Rzeźniczaka a Zoubira.
42'
Poněkolikáté se Issah marně dral za nakopnutým balónem, který si navzájem pohlídali brankář Vágner a stoper Badavi Hüsejnov.
41'
První střelecký pokus hostů rozhodně nemohl usilovat o otevření skóre. Dinijev napřáhl snad ze čtyřiceti metrů a vůbec netrefil branku Aljaže Ivačiče.
40'
Celek z Ázerbájdžán přišel o balón ve středovém kruhu, ale rozhodčí hned vzápětí odpískali Tomićův faul na atakovaného Míchela.
38'
Savić se dostal pod tlak nalevo od vlastní šestnáctky. Karabach vybojoval aut v nadějné pozici, jenže záhy se vrátil až k Vagnerovi na opačném konci hřiště.
36'
Obranná linie hostů teď měla snad osm členů a přesto dokázala vystavit do ofsajdu nabíhajícího Avramovského po pravém křídle.
35'
Hned tři nepřesné nákopy v podání obou týmů teď během dvaceti vteřin propadly až k soupeřovým gólmanům.
34'
Mimo hlavní dění skončil na trávníku Abass Issah. Zřejmě šlo o souboj s polským obráncem Rzeźniczakem, ovšem rozhodčí žádný prohřešek proti pravidlům neviděli.
33'
Stefan Savić dostal na prsa přesné přenesení hry k pravé autové čáře, jenže dotěrný protihráč v černém dresu mu balón ihned odebral.
31'
Jasná žlutá karta pro hostujícího defenzivního záložníka Garu Garajeva, který to přehnal s důrazem mezi střídačkami a doslova odhodil Saviće do zámezí.
30'
Vagner vyběhl ze své branky až k levému okraji velkého vápna, kde před dobíhajícím Ozobićem zdárně skočil po balónu.
28'
Brazilský gólman musel chvíli vyčkat se svým odkopem od branky, na hřišti pár vteřin ležet některý z domácích fotbalistů, jenž musel být odklizen do autu.
27'
Jenom to zahučelo, když se zničehonic dostal k míči Abbas Issah. Ghanský forvard Olimpije se ale své šance zalekl a ještě zpoza vápna vypálil vysoko nad.
25'
Krabach se připravil o míč lacinou chybou v kombinaci na levé straně hrací plochy. Stále tak marně čekáme na jeho první náznak šance.
24'
První žlutou kartu tohoto duelu vidí domácí záložník Marko Putinčanin, který si pomohl faulem na haitského protihráče Donalda Guerriera.
22'
Opět měla Lublaň vepředu pouze osamoceného Issaha, který není natolik urostlý, aby mohl těžit z dlouhých nákopů ze středu hřiště.
21'
Dvě nepřesnosti za sebou od Zoubira, kterému nejprve nevyšla patička a poté zkazil i přihrávku na nějaké dva metry.
20'
Dlouhý nákop na vysunutého Abasse Issaha nevyšel, před ghanským útočníkem zasáhl jeden ze stoperů a hlavou dal malou domů Vagnerovi.
19'
K míči se došoural Rok Kronaveter a pravačkou přetáhl svůj centr do vápna. K tomu byl pískán útočný faul Zarifoviće.
18'
Domácí se prokombinovali k zablokovanému centru z pravého křídla. Následovat bude rohový kop.
17'
Zoubir přenechal autové vhazování pravému beku Medvedevovi, on ani další hráči ázerbájdžánského klubu však nic kloudného nevymysleli.
15'
Hosté museli zpomalit svůj postup, neboť Olimpija měla na pár metrech před vlastním vápnem hned devět fotbalistů. Karabach se vrátil na vlastní polovinu a o míč přišel kvůli nepřesnému pasu na Medvedeva.
13'
Gara Garajev byl ještě na vlastní obranné polovině faulován Issahem, ovšem Karabach po následné rozehrávce balón ihned ztratil.
12'
Ozović dostal přihrávku do špeku, takže se musel kolem míče v rychlosti otáčet a během toho jej fauloval Macky Bagnack.
11'
Savić pospíchal za Kronaveterovou přihrávkou co to šlo, nicméně byl zakřižován krajním bekem Karabachu, který situaci vyřešil pasem na brankáře Vagnera.
9'
První střelecký pokus vzešel z domácího rohového kopu. Putinčanin si zpracoval přetažený centr na pravou nohu, nicméně následná rána nebyla natolik prudká, aby Vagnerovi nadělala vrásky na čele.
8'
Míchel si nepohlídal své postavení a přijal přihrávku v odmávaném ofsajdu. Pokračuje se souhrou mezi obránci Lublaně.
7'
Zatím se hraje bez šancí a zejména v prostřední třetině hřiště. U balónu se aktuálně nachází účastník posledního ročníku Ligy mistrů.
6'
Další nedovolený zákrok odnesl ve středovém kruhu španělský záložník Míchel, kterého povalil Tomislav Tomić.
5'
Hra je znovu přerušena, neboť na hrací ploše zůstává ležet Rok Kronaveter. O jeho zraněné pravé koleno se již stará domácí realizační tým.
4'
Zoubir fauloval u středové čáry Avramovského. Poklidná kombinace Lublaně tak může plynule pokračovat.
3'
Oba celky už zkusily první nákopy, jenže ani jeden z nich zatím nebyl natolik přesný, aby se musely obrany nějak výrazněji činit.
2'
Šestnáctitisícový stadion Stožice není zaplněn ani z poloviny, domácí kotel se přesto stará o pěknou fotbalovou kulisu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí fotbalisté, kteří nastupují v zelených, zatímco hosté v černých dresech.
1'

NK Olimpija Lublaň: Ivačič – Bagnack, Gajić, Zarifović (C), Štiglec – Avramovski, Putinčanin, Tomić, Kronaveter, Savić – Issah.
Náhradníci: Vidmar – Ejup, Miškić, Brkić, Boateng, Kapun, Črnic.

FK Karabach: Vagner – Medvedev (C), Hüsejnov, Rzeźniczak, Guerrier – Dinijev, Garajev – Ozobić, Míchel, Zoubir – Madatov.
Náhradníci: Mahammadalijev – Mammadov, Slavčev, Quintana, Sadygov, Agolli, Husejnov.

Rozhodčí: Visser – De Rocker, de Weirdt (všichni BEL).
Poražený z tohoto dvojzápasu se přesune do Evropské ligy, v jehož druhém předkole potká vyřazeného z dvojice PFC Ludogorec Razgrad (BUL) – Crusaders F.C. (NIR).
Vítěz tohoto zápasu postoupí do druhého předkola Ligy mistrů a v něm narazí na lepšího z dvojice FK Kukësi (ALB) – La Valletta FC (MLT).
FK Karabach

Ázerbájdžánský klub sídlící v Baku v předchozím ligovém ročníku potvrdil pozici nejlepšího týmu v zemi a oslavil už pátý titul v řadě. Qarabağ tak mohl v posledních letech nasbírat spoustu zkušeností z evropských pohárů, v nichž pětkrát za sebou postoupil do základní skupiny. V sezóně 2017/18 dokonce prošel přes Kodaň do hlavní fáze Ligy mistrů, nicméně v nesmírně nabité skupině s AS Římem, Chelsea a Atléticem Madrid obsadil poslední čtvrtou příčku.
NK Olimpija Lublaň

Až v roce 2005 založený slovinský klub z Lublaně v předchozí sezóně oslavil v tamní nejvyšší soutěži svůj druhý mistrovský titul, když v tabulce nasbíral stejný počet bodů jako Maribor a o jeho prvenství rozhodly až lepší vzájemné zápasy. V evropských pohárech Olimpija dosud odehrála devět dvojzápasů, nejdále došla v sezóně 2011/12, kdy postoupila do třetího předkola Evropské ligy. V minulém roce se ji ale vůbec nedařilo, už v prvním předkole druhé nejprestižnější klubové soutěže totiž vypadla s finským VPS po dvou porážkách 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.