Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : CZ Bělehrad - 29. srpna 2018   21:00

Salcburk
Salcburk
45' Dabbur  • 49' Dabbur
2:2
(1:0)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
65' Nabouhane   • 66' Nabouhane
Salcburk
Stankovič – Lainer, André Ramalho, Pongračič, Ulmer (C) – Haïdara, Wolf, Samassekou, Schlager (83. Prevljak) – Daka (69. Yabo), Dabbur
Walke – Minamino, Mwepu, Prevljak, Todorovič, van der Werff, Yabo
Çakιr – Duran, Ongun (vš. TUR)
Red Bull Arena, Salzburg
CZ Bělehrad
Borjan – Stojkovič, Savič (C), Degenek, Rodič – Jovičič, Krstičič – Milič (49. Pavkov), Simič (37. Jovančič), Radonjič (81. Gobeljič) – Ben
Popovič – Babič, Cafu, Gobeljič, Jovančič, Pavkov, Srnič

Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:12.
Tak dnes byla k vidění opravdu napínavá postupová bitva! Přestože v prvním poločase hrál do útoku pouze Salzburg, po matném vstupu do druhé pětačtyřicetiminutovky hosté zápas bleskově otočili ve vlastní prospěch a Red Bull už nenechali čuchnout k žádné gólové šanci. Skupinovou fázi Ligy mistrů si tedy poprvé v historii zahraje FK Crvena Zvezda Bělehrad!
90+5'
90+5'
Frustrovaný Dabbur dostal žluté napomenutí.
90+4'
Ramalhova hlavička dopadla do Borjanova náručí.
90+3'
Útočník Dabbur nedokázal z těžké pozice na malém vápně proměnit centr Haïdary v postupovou radost!
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut.
90'
Také Lainer napřáhl z obdivuhodné vzdálenosti, tudy ale cesta opravdu nevede.
90'
Naivní pokus Pongračiče skončil vysoko nad brankovou konstrukcí.
89'
Pavkov uviděl za dohrání Ulmer žlutou kartu.
87'
Stankovič musel zareagovat na dlouhý balón vyběhnutím a hlavičkou.
86'
Haïdara stál na konci krásného Ramalhova pasu, Afričan ale míč nedokázal usměrnit na dobíhajícího Dabbura.
84'
Crvena Zvezda je naprosto uzamčena na před vlastním pokutovým územím ale zatím se jí daří eliminovat akce domácích, z nichž vyprchala nápaditost, kterou v prvním poločase tak oplývali.
83'
Schlagera vystřídá Prevljak.
81'
Radonjič odchází z hřiště. Jeho místo na trávníku zaujme Gobeljič.
81'
Schalger obdržel žlutou kartu.
79'
Yabo pěkným přímým kopem protáhl Borjana!
77'
Druhý gól hostujícího celku byl nakonec přepsán na dobíhajícího Bena, jenž na brankové čáře hlavou ještě lízl míč.
76'
Útočný faul domácích zamezil jakémukoliv nebezpečí ze standardní situace.
75'
Stojkovič musel přerušit unikajícího Wolfa. Za zákrok si vykoledoval žlutou kartu.
74'
Ani další Haïdarova střela Borjana neohrozila.
73'
Dabbur si v pokutovém území našel míč, hlavičkou však merunu mezi tři tyče neumístil.
70'
Uvidíme jak Salzburg odpoví na bleskové vstání z mrtvých hostujícího celku. Zatím se usadili na útočné polovině, gólové příležitosti to ale zatím nepřináší.
69'
Daku na trávníku nahradí Yabo.
66'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Byl to znovu Degenek, kdo si připíše asistenci! Jeho hlavičku po dalekonosném přímém volném kopu Krstičiče ještě dorazil do brány dobíhající BEN NABOUHANE!
65'
Degenek výborným centrem na zadní tyč našel BENA NABOUHANA, jenž už měl jednoduchou práci. Běleherad je zpět ve hře!
64'
Stejně tak Krstičič vidí žluté napomenutí.
63'
Pongračič dostává žlutou kartu.
61'
Na hřišti se to po střetu Pavkovova a Samassekoua pořádně rozostřilo a především Krstičič vypadal po došlápnutí Pongračiče na ležícího Pavkova hodně naštvaně.
60'
Je odpískán útočný faul.
60'
Střelu vyslanou Haïdarou ztečoval jeden z bránících hráčů na rohový kop.
59'
Wolf byl z dobrého střeleckého úhlu vytlačen.
57'
Hraje se aktuálně velmi rozháraně a ačkoliv Crvena Zvezda drží míč, jejich útočení nevypadá příliš organizovaně a do šancí se nedostávají.
57'
Také Stojkovič si v souboji s Wolfem pomohl nedovoleně.
54'
S napadáním Ulmera to Pavkov přehnal a je odpískán faul na kapitána domácích.
52'
Pavkov z velkého úhlu jen těsně přestřelil branku.
51'
Nepříjemně se nyní ve vzduchu srazili vlastní spoluhráči Ramalho a Haïdara, oba však budou po ošetření pokračovat.
50'
Miliče vystřídá Pavkov.
49'
Salzburg právě vstřelil branku!
Druhý dnešní gól si připisuje MUNAS DABBUR, který z pokutového kopu poslal gólmana na opačnou stranu a rozvlnil síť.
47'
Wolfa poslal do situace jeden na jednoho Dabbur, zakončení mladíka však nebylo ideální. Rozhodčí ale ukazuje na penaltový puntík! Wolfa skluzem dojel Savič a Dabbur si kopne penaltu!
46'
Domácí se již usazují na útočné půlce.
46'
Druhý poločas rozehrál Salzburg.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22.00.
Prozatimní průběh utkání nás rozhodně nenudil. Jednoznačně lepším mužstvem byl domácí Salzburg, který Bělehrad nepouští ani na vlastní polovinu. Je sice pravda, že postupem času Crvena Zvezda tlak soupeře otupila, skóre ale na konci poločasu otevřel krásným gólem Dabbur.
45+2'
45'
Ulmer výtečným míčem do pokutového území našel MUNASE DABURA, jehož zakončení nohou na bližší tyč nemělo chybu.
44'
Schlager Miliče zastavil zatažením za dres a div, že neobdržel žlutou kartu.
42'
Samassekou se rozhodl proti organizované obraně hostí zakročit střelou z dálky, která vskutku neměla úplně špatné parametry a Borjan se musel protáhnout.
41'
Lainer pro své mužstvo získal rohový kop.
39'
Herní projev se nám v posledních minutách hodně vyrovnal a žádné ze stran si v zakládání útočných výpadů nevede úspěšně.
37'
Simič dnes ze zdravotních důvodů dohrál. Nahradí jej Jovančič.
36'
Zatím hodně aktivní Haïdara vypálil, sraženou ránu však brankář hostí posbíral.
35'
Stankovič se Stojkovičovým centrem problémy neměl.
34'
Po Pongračičově driblinku Haïdara vybojoval pro spoluhráče rohový kop, z něhož ale hostům nebezpečí nehrozilo.
32'
Lainerův nákop shrábl Borjan.
31'
Také Milič se odhodlal ke střele, ani on ale úspěch slavit nemůže.
30'
Radonjič vyslal první střelecký pokus hostů v dnešním zápas, o povedené zakončení se však nejednalo a míč skončil daleko za brankou.
29'
Srbský brankář bude v pořádku a může tedy provést výkop.
28'
Zranění strážce svatyně Bělehradu Borjana doprovází bučení místních fandů.
27'
Dabbur si hezky pohrál s protivníky, pas na malé vápno ale jeden z obránců srazil ke gólmanovi.
26'
Plajerům z hlavního města Srbska se dobře daří kouskovat hru a tlak domácích tudíž lehce utichá.
25'
Středopolař Samassekou zbytečně ztratil míč na vlastní polovině a Schlager musel situaci vyřešit nedovoleným zákrokem tak, aby přerušil akci hostů.
24'
Schlagerovu průnikovou přihrávku jen těsně nestihl Daka.
21'
Salzburg je zatím jednoznačně lepším týmem a pokud Bělehrad nezlepší ofenzivní část hry, jedná se jen o otázku času, kdy domácí hráči poprvé rozvlní síť.
21'
Rodičův míč do šestnáctky Ramalho odvrátil.
20'
Samassekou předvedl taktický faul.
19'
Po krásné kombinaci domácích Borjan včas zmenšil úhel Dakovi a mladého hroťáka vychytal.
18'
Ani z této situace nic nebude, Schlager odkopl balón.
18'
Také hostů rozehrají roh.
17'
Domácí mají výhodu rohového kopu.
15'
Daka dalece přestřelil bránu soupeře.
14'
Andre Ramalho se neostýchal napřáhnout z velké vzdálenosti a donutil brankáře hostů vyrazit míč. Z následné situace pak ještě zakončoval Haïdara, jehož střelu už Borjan podržel v náručí.
12'
Na Wolfově zakončení ze střední vzdálenosti si Wolf smlsnul.
10'
Poté, co Borjan proskočil dlouhý pas za obranu, se před Dakou otevřela prázdná brána, útočník ale nevystřelil včas a Savič výborným last-minute skluzem zachránil situaci.
9'
Středopolař Wolf ještě chtěl prostrčit míč na Daku, jenž se nacházel ve výtečné pozici, Rodič však prostor včas vyčistil.
8'
Gólman Stankovič bude vykopávat.
8'
Haïdara fauloval Bena a nabídl Crvené Zvezdě standardní situaci.
7'
Ulmerovu myšlenku žádný ze spoluhráčů nepochopil, a tak skončil pas za obranu v Borjanově náručí.
5'
Benovu nedůraznou přihrávku Ramalho vystihl a odehrál na autové vhazování.
5'
Aktivnější jsou zatím domácí, kteří Bělehrad nepustili na vlastní polovinu.
4'
Střela z Dakovy kopačky byla zblokována.
3'
Ulmer se protáhl po levé straně, pas do přihrávky ale posbíral Borjan.
2'
Po trochu rozháraném úvodu se k poklidnější rozehrávce dostal Salzburg.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté, kteří nastoupili v šedých dresech, zatímco Red Bull oblékl bílo-červenou sadu.
1'
Do úvodního výkopu zbývá posledních pár chvil. Napěchovaný stadion se tohoto momentu už nemůže dočkat.

FC Red Bull Salzburg: Stankovič – Lainer, André Ramalho, Pongračič, Ulmer (C) – Haïdara, Wolf, Samassekou, Schlager – Daka, Dabbur
Náhradníci: Walke – Minamino, Mwepu, Prevljak, Todorovič, van der Werff, Yabo

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojkovič, Savič (C), Degenek, Rodič – Jovičič, Krstičič – Milič, Šimič, Radonjič – Ben Nabouhane
Náhradníci: Popovič – Babič, Cafu, Gobeljič, Jovančič, Pavkov, Srnič

Rozhodčí: Çakιr – Duran, Ongun (vš. TUR).
První zápas:

Polemiky o tom, jak by tento zápas mohl být vyrovnaný, se dozajista naplnily. Jednalo se o naprosto zaslouženou bezbrankovou remízu, která nám toho do dnešního klání příliš nenapověděla.
FC Red Bull Salzburg:

Pro tým po křídly slovutného Red Bullu byla remíza z prvního zápasu s Bělehradem jedinou "ztrátou bodů" v letošní sezóně. Svěřenci Marca Roseho opravdu vyladili formu, svědčí o tom také to, že pouze dva duely z deseti vyhráli menším než jednobrankovým rozdílem a určitě si brousí zuby na historický postup do základní skupiny Ligy mistrů, která rakouskému mistrovi již dlouho uniká. Překážkou mohou být kromě kvalitního soupeře také četné indispozice hráčů. Především ztráty zraněného Zlatka Junuzoviče a reprezentujícího Jihokorejce Hwanga skladbu základní jedenáctky ovlivní.

Poslední zápasy:

FC Red Bull Salzburg 2:0 Hartberg
FK CZ Bělehrad 0:0 FC Red Bull Salzburg
Altach 2:3 FC Red Bull Salzburg

FK Crvena Zvezda Bělehrad:

Ani vítěz srbské ligy rozhodně kvalitou příliš nezaostává, avšak poslední předkolo proti Trnavě mělo velmi nervózní dohru. Mužstvo kouče Vladana Milojeviče přežilo neproměněnou penaltu slovenského obránce Godála z poslední minuty prodloužení a díky Benově brance prošlo do další fáze. Mužstvu z hlavního města Srbska nebude narozdíl od Salzburgu chybět žádný hráč, což by se mohlo ukázat jako značná výhoda.

Trnava 1:1 (1:2 po prodluž.) FK Crvena Zvezda Bělehrad
FK Crvena Zvezda Bělehrad 0:0 FC Red Bull Salzburg
FK Crvena Zvezda Bělehrad 2:1 Cukaricki
Vítejte u přímého přenosu odvety posledního předkola Ligy mistrů mezi dvěma zatím letos neporaženými týmy Salzburgem a Crvenou Zvezdou Bělehrad. Pojďme se společně podívat na šance obou mužstev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.