Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Varšava : Cork City - 17. července 2018   21:00

Varšava
Varšava
28' Kanté  • 73' Radovič  • 89' Carlitos
3:0
(1:0)
Cork City
Cork City
Varšava
Malarz – Rémy, Astiz, Wieteska (69. Antolič) – Vešovič, Cafú, Mączyński, Kucharczyk (46. Hloušek), Nagy – Kanté (64. Carlitos), Radovič (C)
Cierzniak – Philipps, Antolič, Hloušek, Żyro, Carlitos, Szymański
Steen – Engan, Grønevik (vš. Norsko)
Stadion Wojska Polskiego, Varšava (Kapacita: 31 103)
Cork City
Cherrie – Beattie (79. Kane), Delaney, McLoughlin, Griffin – Buckley, McCormack (C), Keohane – Sheppard, Cummins (79. O'Hanlon), McNamee (79. Sadlier)
Coffey – Kane, Bennett, Barry, Sadlier, Kavanagh, O'Hanlon

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:7. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:14.
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli celý zápas lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 3:0. O branky se dnes postarali v 28. minutě Kanté, poté v 73. minutě z penalty Radovič a poslední góly vstřelil v 89. minutě střídající Carlitos. Hosté se dnes do žádné vážnější šance nedostali a zaslouženě tak prohráli tímto vysokým rozdílem.

Postupující tým: Legia Varšava
90+4'
90+3'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání. Domácí už jen s míčem kombinují na vlastní polovině a čekají na hvizd rozhodčího, který ukončí dnešní utkání.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
89'
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Domácí se přeci jen dočkali ještě jedné branky! Radovič našel skvělou přihrávkou z pravé strany hřiště ve vápně CARLITOSE, ten se naznačením střely uvolnil přes jednoho z obránců a krásnou střelou k levé tyči nedal Cherriemu šanci zasáhnout.
88'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
87'
Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se příliš neženou.
86'
Carlitos se dostal s míčem podél levé postranní čáry až do vápna, kde následně hledal svou přihrávkou rozeběhnutého Radoviče. Ten však na míč ve skluzu jen zhruba o krok nedosáhl!
85'
Domácí opět ztratili míč na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
84'
Carlitos si chtěl vyměnit míč na hranici vápna soupeře s Nagym. Ten mu však vrátil velice špatnou přihrávku a míč tak skončil jen u McLoughlina.
83'
Hosté ještě mají snahu vstřelit alespoň jednu branku, ale zatím se jim to proti pevné obraně domácích příliš nedaří.
82'
Radovič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
80'
Cafú byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
79'
Střídání v týmu Cork City FC: ze hřiště odchází Barry McNamee, přichází Kieran Sadlier.
Střídání v týmu Cork City FC: ze hřiště odchází Graham Cummins, přichází Josh O'Hanlon.
Střídání v týmu Cork City FC: ze hřiště odchází Steven Beattie, přichází Danny Kane.
78'
Buckley poslal do vápna centr z pravé strany, který skončil na zadní tyči na hlavě McNameeho. Jeho následný hlavičkový pokus však skončil jen nad brankou.
77'
Vešovič dostal fantastickou přihrávku do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů. Míč si v klidu zpracoval, jelikož byl úplně sám, ale Cherrieho, který proti němu skvěle vyběhl nedokázal prostřelit!
76'
74'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
73'
Míč si na penaltový puntík položil sám faulovaný MIROSLAV RADOVIČ a přesnou střelou do pravého horního růžku branky nedal Cherriemu sebemenší šanci zasáhnout.
72'
Domácí budou zahrávat pokutový kop! Radovič byl faulován ve vápně McCormackem a rozhodčí nezaváhal ani chvilku a odpískal penaltu!
71'
Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.
70'
McNamee se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Místo toho, aby vypálil tak ještě hledal Cumminse, ke kterému se však míč nedostal přes jednoho z obránců.
69'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Mateusz Wieteska, přichází Domagoj Antolič.
68'
Wieteska už je za pomezní čárou, ale nevypadá to, že se ještě dnes zapojí do hry.
67'
Wieteska má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.
66'
Hosté zahrávali přímý kop zhruba z dvaceti metrů. Centr do vápna sice skončil na hlavě Cumminse. Ten však míč nedokázal umístit mezi tři tyče.
65'
Žlutou kartu dostává Iñaki Astiz (Legia Varšava).
64'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází José Kanté, přichází Carlitos.
64'
Keohane poslal do vápna centr, který však skončil jen na hlavě jednoho z hráčů v bílém dresu.
63'
Hosté teď budou zahrávat přímý kop, avšak téměř z pětatřiceti metrů, tak uvidíme, jak si s ním poradí.
62'
McNamee byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
61'
Centr na zadní tyč však prodloužil do zámezí jeden z hostujících hráčů.
61'
Domácí budou zahrávat další přímý kop téměř z totožného místa, jako před malou chvílí.
60'
Domácí rozehráli tento přímý kop na krátko. Následný střelecký pokus z hranice vápna, který obstaral Vešovič zablokoval jeden z hráčů v zeleném dresu.
59'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
57'
Cafú napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho slabý pokus však pohodlně chytil Cherrie.
56'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
55'
Cummins centrem z levé strany nenašel ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů.
54'
Kanté se už už dostával do samostatného úniku, ale nakonec se tak nekonalo, neboť skvěle zasáhl jeden z obránců.
53'
Po následném rohovém kopu se dostal ke střele poblíž hranice vápna Cafú. Jeho pokus však skončil daleko vedle levé tyče Cherrieho branky.
52'
Míč skončil ve vápně na hlavě Wietesky, který jen protáhl Cherrieho, který míč následně vyboxoval do zámezí.
52'
Domácí budou zahrávat další rohový kop.
51'
Míč od rohového praporku vyboxoval mimo vápno Cherrie.
51'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který vybojoval Radovič.
50'
Po chybě Beattieho u rohového praporku soupeře však míč skončil jen v zámezí. Malarz bude odkopávat od branky.
49'
Hosté jsou u míče a obléhají s ním vápno soupeře.
48'
Beattie vhodil do vápna dlouhý aut, který však skončil jen u jednoho z domácích hráčů. Ještě před tím však rozhodčí odpískal útočný faul Sheppardovi.
48'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
47'
46'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Michal Kucharczyk, přichází Adam Hloušek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První poločas je za námi. Domácí v něm byli aktivnějším a lepším týmem a díky tomu také vedou 1:0. O jedinou branku prvního poločasu se postaral ve 28. minutě Kanté, který se prosadil po skvělé přihrávce od Cafúa. Hosté měli nějaké náznaky šancí, ale buďto to skončilo tak, že pas byl na koncového hráče příliš dlouhý, nebo byl mávaný ofsajd. Legia Varšava má tak velice blízko postupu do 2. předkola Ligy mistrů. Hosté by teď museli vstřelit dvě branky a vyhrát 1:2, aby ještě mohli pomýšlet na postup.

Držení míče: 59% – 41%
Střely celkem: 9 – 3
Střely na branku: 3 – 0
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Mączyński poslal do vápna nadýchaný centr, který skončil na zadní tyči na hlavě Radoviče. Ten sice dokázal zakončit a protáhnout Cherrieho. Rozhodčí mu však nakonec odpískal útočný faul a hrát tak mohou hosté.
44'
Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
43'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
42'
McNamee dostal chytrou přihrávku za obránce, avšak příliš dlouhou, neboť u míče byl dříve pozorný Malarz.
41'
Sheppard už míří s klubovým lékařem za pomezní čáru, ale vypadá to, že do dnešního zápasu ještě zasáhne.
40'
Sheppard má nějaké zdravotní potíže a potřebuje tak být ošetřen.
39'
Hosté se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře.
38'
Další roh rozehraný na krátko a nic z něj nakonec nebude, neboť míč doputoval až na polovinu hřiště k Rémymu.
37'
Kucharczyk se snažil poslat do vápna centr z levé strany. Jeho pokus však zblokoval Beattie na roh.
36'
Kanté střelou poblíž hranice vápna soupeře poslal míč vysoko nad branku.
35'
Domácí tento rohový kop rozehráli opět na krátko. Následný centr do vápna však skončil jen na hlavě jednoho z hráčů v zeleném dresu.
34'
Kucharczyk se snažil poslat do vápna centr z levé strany, který však zblokoval jeden z obránců do zámezí. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.
33'
Cummins poslal do vápna centr z pravé strany, který však skončil jen na hlavě Astize.
32'
Hosté mají míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
31'
Kanté dostal příliš nepřesný pas do vápna od svého spoluhráče a míč tak skončil jen v zámezí.
30'
McCormack vyslal na branku jedovku zhruba z třiadvaceti metrů. Jeho pokus však skončil těsně nad Malarzovou brankou.
28'
Domácí vedou 1:0! Wieteska poslal do vápna skvělý centr na Cafúa, který skvěle přeloboval vyběhnuvšího Cherrieho a míč adresoval volnému JOSÉMU KANTÉMU, který ho následně i s menším štěstím dostal za brankovou čáru.
26'
Vešovič přihrál špatně svému spoluhráči a k míči se tak dostali opět hosté, ti však o něj vzápětí přišli, neboť Keohane si míč příliš předkopl, a ten tak následně skončil u Rémyho.
25'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
24'
Cummins dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
23'
Rémy střelou z obrovské dálky poslal míč jen daleko vedle pravé tyče hostující svatyně.
22'
McNamee poslal do vápna nebezpečný centr zhruba za čtyřiceti metrů od branky soupeře, který však nakonec neskončil na hlavě nikoho z jeho spoluhráčů, ale nechybělo mnoho a míč uklízel na zadní tyči do branky Griffin.
21'
Kucharczyk se dopustil faulu vlastní polovině a hrát tak mohou hráči v zelených dresech.
20'
Sheppard si špatně zpracoval pas u pravého rohového praporku na polovině soupeře a míč se tak od něj odrazil jen do zámezí.
19'
Rémy se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
18'
Druhý pokus hostům také nevyšel, neboť míč z vápna odhlavičkoval jeden z hráčů v bílém dresu.
17'
Míč od rohového praporku skončil na přední tyči u jednoho z domácích hráčů, od kterého se odrazil zpět do zámezí.
17'
Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
17'
Radovič střelou z rohu vápna jen prověřil připravenost Cherrieho.
16'
Domácí rozehráli tento rohový kop na krátko. Následně se však s míčem prokombinovali až na polovinu hřiště, takže z tohoto rohového kopu nenadělali soupeři žádné problémy.
16'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který vybojoval Nagy.
15'
Mączyński napřáhl ke střele poblíž vápna soupeře. Jeho tvrdý střelecký pokus však zablokoval jeden z obránců.
15'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
13'
Vešovič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
12'
McNamee přízemním centrem z levé strany nenašel ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů.
11'
Nagy dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od svého spoluhráče a míč tak skončil jen v zámezí.
10'
Wieteska poslal nepřesný pas do vápna na Radoviče, který se tak k míči nedostal. Cherrie bude odkopávat od branky.
9'
Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině.
8'
Kucharczyk střelou z hranice vápna trefil pouze jednoho z obránců, od kterého se míč odrazil zpět k polskému záložníkovi. Ten svou druhou střelou poslal míč zhruba půl metru vedle levé tyče Cherrieho branky.
8'
Kucharczyk poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Jeho pokus však skončil jen na opačné straně hřiště u Radoviče.
7'
Míč od rohového praporku skončil na přední tyči u Rémyho, který ho následně poslal na branku z první. Jeho pokus však skončil zhruba metr nad brankou.
6'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
6'
5'
Keohane dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od svého spoluhráče a u míče tak byl dříve vyběhnuvší Malarz.
4'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
3'
Sheppard už je na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
3'
Sheppard má nějaké zdravotní potíže a zůstává ležet na trávníku. Rozhodčí tak přerušuje hru.
2'
Radovič dostal skvělý míč do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů. Při zpracování míče byl však sražen k zemi jedním z obránců, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč ihned posílají směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v bílých dresech, hosté dnes oblékli zelené dresy.

Legia Varšava: Malarz – Rémy, Astiz, Wieteska – Vešovič, Cafú, Mączyński, Kucharczyk, Nagy – Kanté, Radovič (C)
Náhradníci: Cierzniak – Philipps, Antolič, Hloušek, Żyro, Huesca, Szymański

Cork City FC: Cherrie – Beattie, Delaney, McLoughlin, Griffin – Buckley, McCormack (C), Keohane – Sheppard, Cummins, McNamee
Náhradníci: Coffey – Kane, Bennett, Barry, Sadlier, Kavanagh, O'Hanlon

Rozhodčí: Steen – Engan, Grønevik (vš. Norsko).
PRVNÍ UTKÁNÍ

V prvním utkání na půdě irského Corku byla Legia lepším týmem po celé utkání a zaslouženě tak zvítězila 0:1. O jedinou branku utkání se postaral až v 79. minutě Kucharczyk. Domácí po většinu utkání bránili a spoléhali se na rychlé protiútoku, které jim však příliš nevycházeli. Dnes tak budou muset vstřelit minimálně jednu branku, aby ještě mohli pomýšlet na postup do 2. předkola Ligy mistrů.

Cork City FC – Legia Varšava 0:1 (79' Kucharczyk)

Statistiky

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:11. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:6.
Cork City FC

Cork City je klub z Irska, který se dostal do 1. předkola letošní LM z prvního místa tamní soutěže. Po třiatřiceti odehraných zápasech nasbíral na své konto šestasedmdesát bodů. Tamní soutěž Premier Division je momentálně v plném proudu a hraje se tam už 25. kolo. Cork City se momentálně nachází na druhé příčce se sedmapadesáti body se ztrátou čtyř bodů na první Dundalk. Po úvodním utkání s Legií Varšava, které Cork City prohrálo 0:1 se utkalo v přípravném utkání s anglickým týmem Burnley. Cork City i toto utkání nezvládlo a také prohrálo 0:1 gólem ze 71. minuty, který vstřelil Jimmy Dunne.

Nejlepším střelcem uplynulé sezóny byl s dvaceti góly irský útočník Sean Maguire, který ale momentálně už v klubu nepůsobí, neboť přestoupil do Prestonu. Momentálně je nejlepším střelcem klubu irský útočník Graham Cummins, který má na svém kontě zatím 12 branek.

Posledních 5 zápasů

Cork City – Burnley 0:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Cork City – Legia 0:1 (LM)
Cork City – Shamrock Rovers 0:0
Cork City – Porstmouth 1:4 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Dundalk – Cork City 2:1
Legia Varšava

Legia Varšava je tradiční klub z Polska, který hraje předkola Ligy mistrů téměř každý rok. Legia se dostala do 1. předkola letošní LM z první příčky tamní Ekstraklasy, když na své konto nasbírala po sedmatřiceti odehraných zápasech sedmdesát bodů. Polská Ekstraklasa má teď přestávku, a tak Legia zatím nastoupila jen do přípravných utkání, kde si z pěti zápasů připsala na své konto 3 výhry a 2 remízy. Naposledy se utkala v Polském Superpoháru, který hraje vítěz ligy proti vítězi domácího poháru s Arkou Gdyně. Legia však toto utkání nezvládla a prohrála 2:3. Za Legii se v tomto utkání prosadil jen lucemburský obránce Chris Philipps, neboť tu druhou branku si nešťastně vstřelil hostující Bogdanov. V dnešním utkání bude Legia Varšava papírově favoritem, a tak většina jejich příznivců nečeká nic jiného, než výhru svého milovaného klubu.

Nejlepším střelcem klubu uplynulé sezóny se stal polský útočník Jaroslaw Niezgoda, který nasbíral na své konto 13 branek.

Legia – Arka 2:3 (SUPERPOHÁR)
Legia – Radomiak Radom 0:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Legia – FC Viitorul 5:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Legia – Leczna 3:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního odvetného utkání 1. předkola Ligy mistrů mezi Legia Varšava a Cork City FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.