Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Astana - 14. srpna 2018   20:00

Záhřeb
Záhřeb
74' Gavranović
1:0
(0:0)
Astana
Astana
Záhřeb
Zagorac – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi (C) – I. Hajrović, Gojak (70. Šunjić), Dani Olmo, Oršić (83. Perić) – Budimir (56. Gavranović)
Livaković – Gavranović, Rrahmani, Ar. Hodžić, Šunjić, Perić, Kadzior
Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (vš. LIT)
Maksimir, Záhřeb, Chorvatsko
Astana
Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Malij, Šomko – Tomasov, Majevski, Kleinheisler (78. Sčetkin), Almeida (78. Mužikov), Henrique – Janga (78. Kabananga)
Mokin – Mužikov, Bejsebekov, Zajnutdinov, Kabananga, Murtazajev, Sčetkin

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno! Dinamo Záhřeb dnes pouze hlídalo postup, po prvním vyhraném utkání v Kazachstánu se nebylo asi moc divit. Astana měla dobré pasáže, kdy byla aktivnější, ale v koncovce to hostům vůbec nešlo. A v součtu obou utkání to jen dokreslují konečné výsledky. Z postupu se tak raduje zaslouženě Dinamo Záhřeb, které tak potvrdilo roli favorita.
90+4'
90+1'
Kabananga (Astana) to nyní zkouší z dálky, to nebyla vůbec špatná střela, míč totiž končí těsně nad brankou!
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90'
Je tu devadesátá minuta, Astana se snaží alespoň vstřelit čestný gól.
88'
Míč získává Erić (Astana), který rychle rozehrává a hosté to nyní zkouší středem a po zemi.
87'
Nyní hostující tým přibrzdil ofsajd, míč tak získává gólman Zagorac (Dinamo Záhřeb), který odkopává míč co nejdál od své branky.
86'
Přesto je sympatické na Astaně, že neabdikuje a stále něco zkouší vymýšlet na polovině již pouze bránícího Dinama.
85'
Poslední pětiminutovka je již pouze povinností, o postupujícím je již rozhodnuto.
84'
Dani Olmo (Dinamo Záhřeb) dostal nepřesnou přihrávku, takže ani nemusel sprintovat, míč pro Astanu.
83'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Oršić, přichází Perić.
81'
Stále se nehraje, Dilaver ale zřejmě bude moci pokračovat v zápase.
80'
Domácí obránce je stále ošetřován, zřejmě šlo o špatné došlápnutí.
79'
Emir Dilaver (Dinamo Záhřeb) zůstává nyní na trávníku a musí být ošetřován.
78'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Richard Almeida, přichází Mužikov.
78'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Janga, přichází Kabananga.
78'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Sčetkin.
76'
V tuto chvíli máme jednu jistotu – nebude se již prodlužovat a vzhledem k výsledku prvního utkání je již víceméně jisté, že postupuje Dinamo.
74'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Pohledná akce domácích na levé straně, odkud centruje Marin Leovac, jehož pas ještě ale tečuje obránce Astany. Nicméně pro hostující tým to bylo horší, než lepší, míč se totiž od obránce odráží přesně na hlavu MARIO GAVRANOVIĆE, který dokázal nasměrovat míč do branky.
70'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Gojak, přichází Šunjić.
69'
Hosté připravují střídání, do hry se chystá Šunjić.
68'
Útočná akce Astany končí střelou Postnikova nad branku domácích.
67'
Hosté vybojovali rohový kop, který rozehraje z levé strany Richard Almeida.
65'
Tomasov (Astana) to nyní zkouší individuálně po levém křídle, ale neuspěl.
64'
Hosté to často nyní zkouší nákopy, ale ty jsou hodně nepřesné.
62'
Špatným pasem na pravou stranu končí akce Astany, to se pak těžko dávají góly...
59'
Stojanović (Dinamo Záhřeb) fauluje Henriqueho, míč tak získávají hosté.
57'
Dani Olmo (Dinamo Záhřeb) nyní zahrozil, jeho střela ale letí pouze zhruba dva metry vedle branky.
56'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Budimir, přichází Gavranović.
55'
Žlutou kartu dostává Sergij Malij (FC Astana).
55'
Žádné nebezpečí pro branku Astany, po rohovém kopu domácího Dinama.
55'
Dinamo připravuje střídání, ovšem ještě předtím rozehraje I. Hajrović rohový kop z levé strany.
54'
Gojak vystihl přihrávku soupeře, ale míč se odráží do autu, takže domácí se k němu znovu dostávají, vhazují z levé strany, na polovině Astany.
53'
Hraje se ve středu hřiště, Dinamo drží míč, ale nikam dopředu nespěchá.
52'
Tomasov (Astana) ztrácí míč na polovině Dinama, míč se dostává až k brance Záhřebu, Zagorac nespěchá s rozehrávkou.
51'
Kleinheiser rozehrál z levé strany, ale domácí se v pohodě ubránili.
50'
Dinamo si koleduje... i v úvodu druhé půle nechává aktivitu soupeři, který si vybojoval roh.
49'
Budimir přistrčen Malijem (Astana), ale sudí neodpískal faul, diváci pískají.
48'
Další pokus Astany o zakončení, Janga se opět dostal k hlavičce, ale branku vůbec netrefuje.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Je za námi nezáživná první půle, která nabídla jedinou gólovou šanci, jíž ale domácí nezužitkovali. Na Dinamu je až příliš vidět, že má nahráno z prvního utkání a proto ho dnes nic nenutí útočit. Nechává tak Astanu hrát, která se ale zatím hodně těžko prosazuje, zkouší to střelami z dálky nebo centry zejména z pravé strany, ale ani to zatím k úspěchu nevede.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu a s největší pravděpodobností gól do poločasové přestávky neuvidíme.
44'
Žlutou kartu dostává Jevgenij Postnikov (FC Astana).
42'
Domácí rozehráli z levé strany, míč se ve vápně dostal ke kapitánovi Ademimu, jehož střela končí pouze nad brankou.
41'
Hostující Rukavina předvedl další ostrý faul a může být rád, že ještě neviděl kartu.
40'
Je před námi posledních pět minut prvního poločasu, zatím sledujeme spíše takové nudné utkání, bez potřebného náboje, hosté se sice snaží, ale zatím to není v koncovce to pravé ořechové.
38'
Po centru Kleinheislera, z pravé strany, hlavičkuje vedle domácí branky Janga.
36'
Domácí Stojanović sice na pravém křídle efektně vykličkoval obránce, pak i odcentroval do vápna, kde ale Gojak napálil míč z první vysoko nad branku.
35'
Kleinheisler (Astana) rozehrál z levé strany, zakončující Malij netrefil branku soupeře, následně ale hosté faulují.
34'
Astana vůbec poprvé v zápase vybojovala roh, rozehraje ho z levé strany.
33'
Šomko (Astana) vybojoval míč u vlastní šestnáctky a hosté mohou zaútočit, zkouší to po pravé straně.
32'
Ne, i tentokrát poslal Oršić míč na bližší tyč, to se vidí málokdy, třikrát zahrát roh a pokaždé poslat centr na nejblíže postaveného bránícího hráče soupeře...
31'
Oršić posílá míč na bližší tyč, stejně, jako před pár minutami a stejně, jako tehdy, i nyní hosté odvrací na další roh.
30'
Leovac (Záhřeb) vybojoval roh pro svůj tým, domácí rozehrají z levé strany.
29'
Šomko (Astana) a Sojtanović (Záhřeb) se již hlásí zpět do hry.
28'
Nyní se nehraje, dvojice hráčů musí být ošetřována přímo na trávníku.
27'
Astana má autové vhazování z pravé strany, na polovině soupeře... k míči se ale vzápětí dostávají domácí, hosté se tak stahují za půlící čáru.
26'
Míč putuje k brance Záhřebu, Zagorac vykopává.
25'
Ale je to stále Astana, kdo se více tlačí do útoku, domácí pouze vyčkávají.
24'
Hraje se stále na polovině Dinama, které se ale dostalo k míči.
22'
Kleinheisler (Astana) drží míč u půlící čáry, poté domácí Gojan fauluje Henriqueho a hosté se tak dostávají blíže k vápnu Dinama.
20'
Je za námi prvních dvacet minut, které zatím nabídlo jednu gólovou šanci, jíž před pár vteřinami domácí Hajrović nevyužil.
19'
Z protiútoku se I. Hajrović (Dinamo) dostal ke střele z hranice vápna a Erić musel zasahovat, bravurním zákrokem nyní zabránil soupeři ve skórování!
18'
Zatím je na domácích vidět, že mají nahráno z prvního utkání a trochu riskují v rozehrávce, další střela Pedra Henrique vedle branky Dinama.
17'
Ademi (Dinamo) vybojoval míč pro svůj tým, ale domácí se nedostali přes půlící čáry a o míč zase přišli.
16'
Taktický faul hostujícího Postnikova na vlastní polovině, míč pro Záhřeb.
15'
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře.
13'
Hostující Pedro Henrique nyní také zkouší střelecké štěstí z dálky, ale je také nepřesný.
12'
Kleinheisler (Astana) se nyní gestem omlouvá svým spoluhráčům za svou nepřesnou střelu, kterou ukončil útočnou akci hostů.
11'
Rychlá kombinace domácích končí špatnou finální přihrávkou, míč pro Astanu.
10'
Astana na polovině soupeře, ale akce hostů končí špatným centrem z pravé strany.
8'
Oršić se netrefuje mezi tři tyče, gólman hostů Erić kontroloval dráhu míče, který mířil vedle.
7'
Hosté ubránili i tuto standardní situaci soupeře.
6'
Volný kop se nabízí domácím, je to v blízkosti vápna Astany.
5'
A útočná snaha domácích končí odpískaným faulem kapitána Ademiho.
4'
Tentokrát to zkouší z levé strany levačkou I. Hajrović, ale hosté i tento roh ubránili.
3'
Oršić poslal pas na bližší tyč, kde ale obránce odehrál míč na další roh.
2'
Hned v úvodu zápasu mají domácí výhodu rohového kopu, který budou rozehrávat z levé strany.
1'
Oba týmy právě nastupují na trávník.

GNK Dinamo Záhřeb: Zagorac – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi (C) – I. Hajrović, Gojak, Dani Olmo, Oršić – Budimir
Náhradníci: Livaković – Gavranović, Rrahmani, Ar. Hodžić, Šunjić, Perić, Kadzior

FC Astana: Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Malij, Šomko – Tomasov, Majevski, Kleinheisler, Almeida, Henrique – Janga
Náhradníci: Mokin – Mužikov, Bejsebekov, Zajnutdinov, Kabananga, Murtazajev, Sčetkin

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (vš. LIT).

FC ASTANA
Kazašský mistr si cestu do 3. předkola klestí již od prvního, tedy již od začátku července... V 1. předkola Astana přešla přes Sutjesku, po výsledích 1:0 doma a 2:0 venku. Ve druhém předkole to již nebylo vůbec snadné, proti dánskému Midtjyllandu. Tento souboj zahájila Astana domácím vítězstvím 2:1 a díky bezbrankové remíze z Dánska se Astana mohla radovat z postupu do 3. předkola, kde jí, s největší pravděpodobností, vystaví stopku chorvatské Dinamo Záhřeb.
DINAMO ZÁHŘEB
Záhřebské Dinamo začalo novou sezónu velmi slušně, ve všech dosavadních soutěžních zápasech ještě neprohrálo! Dinamo zasáhlo již do 2. předkola Ligy mistrů, v němž uspělo proti izraelskému Haopelu Beer.Sheva, s nímž rozhodlo o postupu již v prvním domácím utkání (5:0). V odvetě si již postup pohlídalo (2:2). Dinamo vyhrává i v lize a vrátíme-li se k tomuto dvojzápasu s Astanou, který Dinamo zahájilo výhrou 2:0 v Kazachstánu, zdá se být dnešní odveta naprosto jasná.
Utkáním, které se odehraje na záhřebském stadionu Maksimir, provedou litevští sudí, jako hlavní Gediminas Mažeika, kterému budou na čarách asistovat Šimkus a Kazlauskas.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání Ligy mistrů, odvety 3. předkola, v němž DINAMO ZÁHŘEB přivítá na svém stadionu FC ASTANU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.