Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Zrinjski : Trnava - 18. července 2018   19:00

Zrinjski
Zrinjski
58' Todorović
1:1
(0:1)
Trnava
Trnava
15' Godál
Zrinjski
Brkić – Galić, Jakovljević, Barišić, Stojkić (C) – Rustemović (53. Bencun), Hairlahović (81. Pezer)– Filipović, Bilbija, Todorović – Ačimović (75. Jović)
Soldo – Bekrić, Bencun, Jović, Kadušić, Lastro, Pezer
Weinberger – Kolbitsch, Heidenreich (všichni Rakousko)
Stadion pod Bijelim Brijegom (Mostar)
Trnava
Chudý – Tóth (17. Miesenbock), Hladík, Godál (C), Čonka – Kadlec, Greššák, Rada – Jirka, Grendel (78. Oravec), Egho (81. Jarović)
Ruspv – Brigant, Dangubić, Jarovic, Miesenbock, Oravec, Yilmaz

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:2. Rohy: 6:13. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:11.
Je konec! Spartak Trnava nakonec zvládl i dnešní zápas, z krušné bosenské půdy nakonec uválčil remízu 1-1, která pochopitelně stačila na postup. Zrinjski sice mělo míč častěji na kopačkách, většinu času ale naráželo na obranu soupeře. Dnešní utkání ale nenabídlo žádnou ofenzivní hitparádu, spíše jsme sledovali hru mezi oběma šestnáctkami. Slovenský mistr tak potvrdil roli favorita tohoto dvojzápasu, díky čemuž postupuje do druhého předkola.
90+3'
90+3'
Nakonec přišlo ještě jedno sympatické zakončení, které ale Chudý dokázal zpacifikovat. Vypadá to na pořádný tlak v posledních vteřinách.
90+2'
Vypadá to, že o postupujícím je rozhodnuto. Závěrečné minuty se sice odehrávají na polovině hostů, Zrinjski se ale nemůže dostal na dostřel Chudému.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty-
89'
Opět se jednalo o přízemní rozehrávku, naběhnuvší Greššák ale přišel o balón. Rychlý kontr domácích ale nedovoleným zákrokem zastavil Hladík.
88'
Trnavští se přesunuli k pokutovému území soupeře, kde navíc získali další rohový kop. Ten byl tentokráte rozehrán nakrátko, Jirka v obležení protihráčů vybojoval další roh.
85'
Rozehrávkou zkoušel oslovit střídajícího Jaroviće, který ale v osobním souboji s Barišićem fauloval. Domácí se okamžitě přesunuli na útočnou polovinu.
84'
Filipović měl na pravém křídle hodně času na přesný centr, míč ale poslal daleko za branku. Chudý si pochopitelně dá s výkopem trochu načas.
83'
Rychlý protiútok slovenského mužstva táhl Jirka, který nakonec ignoroval všechny své spoluhráče a akci zakončil nepovedeně nad branku.
82'
Máme před sebou něco málo přes deset minut. Domácí musí v tomto úseku zápasu pořádně zabrat, stále potřebují vstřelit dvě branky.
81'
Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Ismar Hairlahovic, přichází Semir Pezer.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Marvin Egho, přichází Senad Jarović.
80'
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet hostující Jirka, který byl po odpískání nepříjemně dohrán. Nakonec to nevypadá na nic vážného.
79'
Pátý rohový kop bosenského celku rozehrál Filipović, který to pro změnu zkoušel přímo na bránu. Brankář Chudý pochopitelně vyrazil před sebe.
78'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Grendel, přichází Matěj Oravec.
77'
Nakonec to bylo s dalším faulem hostující obrany, tentokráte se provinil kapitán Godál. K rozehrávce se postavil Barišić, jenž minul naskakujícího Jakovljeviće.
76'
Miesenbock výborně zasáhl proti křižné přihrávce na levou stranu, následně pro svůj celek vybojoval autové vhazování.
75'
Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Milos Ačimovič, přichází Toni Jović.
74'
Zrinjski zahrávalo rohový kop, kterého se chopil záložník Hairlahovic. Centr byl o něco delší, nakonec se stal snadnou kořistí Kadlece.
73'
Obrázek hry se nikterak nemění. Domácí sice začínají svírat svého soupeře, k žádné vyložené šanci to ale nedošlo.
69'
Todorovićovi na malý moment uskočil balón od kopačky, čehož využil napadající Hladík, který si navíc došel pro nedovolený zákrok.
68'
Aby toho nebylo málo, tak si náš sousední stát přichystal standardku. Hodně nebezpečně zakročil domácí Stojkić, jenž si málem vstřelil vlastní branku.
67'
Najednou je aktivnějším celkem hostující mužstvo. Nyní to Spartak zkusil podél pravé autové čáry, kde Miesenbock vybojoval autové vhazování.
66'
Spartak měl k dispozici další dva rohy, oba si vzal na starost Jirka. Ten druhý směřoval k hranici šestnáctky, kde se k hlavičce nedostal Grendel.
65'
Žlutou kartu dostává Pero Stojkić (HŠK Zrinjski).
64'
Bilbija se na malý moment dostal do volného prostoru, načež zkoušel vysunout křídelníka Filipoviće. Tento záměr ale přečetl Čonka.
63'
Ani tato exekuce se nevydařila dle představ, domácí obrana byla i v tomto případě pozorná. Bosenský celek tak ihned přešel vlastní polovinu.
62'
Hosté si přichystali další rohový kop, tentokráte z levé strany. Centr se kroutil k zadní tyči, kde za cenu dalšího rohu zahrál Hairlahović.
61'
Trnava se chopila rohového kopu, na který si naskakoval střelec úvodní branky. Godál se i tentokráte dostal k hlavičce, nakonec jí ale tečoval Barišić.
60'
Slovenský mistr okamžitě po rozehrávce zkusil odcentrovat, do dráhy letu míče se ale postavil Jakovljevič, jenž balón odrazil za čáru.
59'
Jedno je jisté, závěr zápasu nám nabídne zajímavou podívanou. Trnava bude muset zbystřit, soupeř je totiž na dostřel dvou branek.
58'
Zrinjski právě vstřelil branku!
Domácí se konečně dočkali, jejich nápor končí vyrovnávací brankou! OGNJEN TODOROVIĆ si naváděl míč na pravačku, načež do něj udeřil zhruba z pětadvaceti metrů. Střela směřovala k pravé tyči, kam Chudý nedosáhl. Zrinjski potřebuje vstřelit ještě dvě branky.
58'
Na druhé straně si pořádné soustu naložil Jirka, který logicky neměl šanci proti pětici soupeřů. Autového vhazování se ujme bek Galić.
58'
Zrinjski se opět přiblížilo k brance soupeře, nakonec to přízemní nabídkou zkoušel Galić, který ale minul prostor jeho spoluhráčů.
57'
Todorović se snažil získat zdánlivě ztracený míč, což se mu sice podařilo, při tomto počínání ale fauloval hostujícího Kadlece.
56'
Spartak si dával s rozehrávkou rohového kopu hodně načas, nakonec to na sebe vzal Jirka, jehož centr skončil na hlavě Ačimoviće.
55'
Ačimović zřejmě prováhal ideální střelecký moment, naopak ještě přihrál naběhnuvšímu Rustemovićovi, který trefil pouze záda protihráče.
54'
Barišić si pořádně zkomplikoval rozehrávku, navíc ho málem obrana smečka protihráčů, domácí zadák to ale nakonec se štěstím zvládl.
53'
Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Edin Rustemović, přichází Marko Bencun.
52'
Směrem dopředu to zkusil také Spartak, hlavičkující Kadlec sice našel Jirku, ten se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení.
51'
Zdálo se, že se Ačimović dostane k sólovému nájezdu, kolmice byla ale o něco delší, než by si forvard domácího celku přál.
50'
Zrinjski stupňuje svojí aktivitu. Tentokráte do šestnáctky dostal Todorovič, který ještě akci vyšperkoval přihrávku na Ačimoviće, který ale přestřelil.
49'
Ten se z prostoru u přední tyče odrazil k zcela volnému Jakovljevićovi, kterému ale míč uskočil od kopačky, což hrálo do karet Kadlecovi.
48'
Ihned v úvodních vteřinách se do zakončení dostal domácí Ačimović, který našel pouze rukavice brankáře. Následovat bude rohový kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které vyznělo pro slovenského mistra. Trnava sice byla v úvodu utkání pasivní, avšak o jedinou branku se po standardní situaci postaral kapitán Godál. Zrinjski má před sebou obrovsky složitý úkol, v tuto chvíli totiž musí vstřelit alespoň tři branky, což dle dosavadní průběhu utkání nevypadá jako reálný cíl.
45+2'
45+2'
Aby toho nebylo málo, tak se málem do dalšího zakončení dostal Todorović, avšak tentokráte zasáhla pozorná obrana soupeře.
45'
Ke konci poločasu měl velkou příležitost Todorović, který ale z dobré pozice minul branku. Zároveň čtvrtý rozhodčí ukázal, že se budou nastavovat dvě minuty.
43'
V rychlostním souboji byl spíše úspěšnější domácí Filipović, na dlouhou nohu ale zasáhl kapitán Godál, který tak odvrátil hrozící nebezpečí.
42'
Na opačném pólu hrací plochy vhazoval Čonka, který ale nedokázal najít naběhnuvšího Radu. Hosté budou i přesto znovu vhazovat.
41'
Kostrbatá přihrávka překvapivě doskákala až do pokutového území, kde číhal forvard Ačimović. Zpracování neposedného míče ale neproběhlo dle představ.
40'
Chudý si vyzkoušel odkop od své svatyně, hrací předmět poslal přímo do prostoru, který střežila početná skupina hráčů v bílém.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, uvidíme zda se bude nastavovat.
38'
Po pár vteřinách další faul, který tentokráte způsobil vracející se Barišić, jenž spíše taktickým zákrokem strhl k zemi hostujícího Greššáka.
37'
To byl doslova zpackaný protiútok. Domácí táhli přečíslení, konkrétněji to byl Todorović, který ale křižnou přihrávku přihrál na nohu soupeře.
36'
Jirka zkusil bránícího Stojkiće překvapit ostrým manévrem na pravou nohu, soupeř mu tento záměr ale přečetl a navíc stačil odehrát míč do zámezí.
35'
Filipović sice uspěl v hlavičkovém souboji proti Hladíkovi, odražený míč ale sebral Kadlec, po jehož akci se v ofsajdovém postavení zjevil Grendel.
34'
Sledujeme nudnou pasáž utkání. Domácí se nemohou dostat na dostřel branky soupeře, naopak Trnava se snaží vycházet ze zajištěné obrany.
29'
Posléze to střeleckým způsobem zkoušel zatím nevýrazný Grendel, který ale zamířil hodně vedle. Brkić nemusel vůbec zasahovat.
28'
Střídající Miesenbock prošel až k autové čáře, kde ho ale vzorně dostoupil Stojkić. Trnava vybojovala autové vhazování z pravé strany.
27'
Nyní se přílišnou agresivitou prezentoval Kadlec, který tak přichystal soupeři standardku. Rozehrávající Bilbija si vybral hned prvního hráče.
26'
Slovenský celek zahrával ještě jeden roh, na který se zkoušel vyhoupnout Greššák. Před ním ale včas zakročil domácí zadák Jakovljević.
25'
Trnava se celkem na dlouhou dobu usadila v blízkosti pokutového území, odkud rozehrávala rohový kop. Ten se nakonec neujal.
24'
Stojkić ještě zachytil míč na vymezeném prostoru, odražený balón ale směřoval pouze na Jirku, který vybojoval autové vhazování.
23'
Hairlahović se nadechl k průniku za polovinu hřiště, nakonec si to ale rozmyslel a místo toho se prezentoval zpětnou přihrávkou.
22'
Žlutou kartu dostává Ognjen Todorovič (HŠK Zrinjski).
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Trnava splnila předzápasový cíl, tedy vstřelit alespoň branku. Nyní může v poklidu čekat, co předvede soupeř.
20'
Bosenský celek měl k dispozici další volný kop, který směřoval k zadní tyči. Prostor si zkoušel udělat Bilbija, který se nakonec do zakončení nedostal.
19'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, do vedení se dostal slovenský celek. Zrinjski to nyní má hodně složité.
18'
Tak to byl hodně ostrý souboj, který se udál kousek od středového kruhu. Nakonec si nedovoleným zákrokem pomohl střídající Miesenbock, který ihned po svém příchodu na hrací plochu vyfasoval žlutou kartu.
17'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Martin Tóth, přichází Fabian Miesenbock.
16'
Posléze to netradičním zakončením za hlavou zkoušel Filipović, jehož rána neměla šanci na úspěch. Trnava podniká rychlý protiútok.
15'
Trnava právě vstřelila branku!
Jenomže hosté jdou z ojedinělé příležitosti do vedení! Spartak zahrával standardní situaci zhruba ze třiceti metrů, na centr si naběhl BORIS GODÁL, proti jehož hlavičce byl Brkić krátký. Nyní musí domácí vstřelit alespoň tři branky.
15'
Obrovská šance domácích! Nedůraz hráčů slovenského mistra připravil vyloženou šanci pro Todoroviće, který orazítkoval břevno.
14'
Už se opět hraje, Tóth nakonec odkulhal za postranní čáry, jeho celek bude hrát chvíli v početní v nevýhodě. Navíc je tu standardka pro Zrinjski.
13'
Nyní se nehraje, neboť zdravotní problémy má hostující bek Tóth. Na hrací plochu přispěchal také lékařský personál slovenského týmu.
12'
To nebylo špatné. Průniková přihrávka směřovala na Todoroviće, který zkoušel u zadní tyče najít Filipoviće. Včasným skluzem ale zakročil Hladík.
11'
Nyní sledujeme o poznání klidnější pasáž utkání. Zrinjski se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, obrana soupeře je ale zodpovědná.
10'
Byl to právě Brkić, kdo musel hodně rychle vystartovat ze své branky. Za volným míčem se totiž řítil Grendel, který to nakonec před brankářem nestihl.
9'
Na druhé straně to kolmicí za obranu zkoušel Kadlec, avšak jeho nabídka nedokázala najít Egha. K míči se tak dostává brankář Brkić.
8'
Na poslední chvíli zasáhl hostující Hladík, který těsně před pokutovým územím obral Ačimoviće o balón. Domácí budou vhazovat.
7'
Trnava zahrávala standardku z vlastní poloviny, ke které se postavil záložník Greššák. Jeho odkop směřoval na útočníka Jirku.
6'
Na druhé straně se k centrovanému míči se dostal Čonka, který zkusil najít volného Grendela. Balón ale skončil za brankovou čárou.
5'
Kulatý nesmysl se posunul na kopačku Galiće, který to zkusil vzdušným centrem do vápna. Tam ale číhal pozorný Chudý.
4'
Slovenský celek táhl protiútok, avšak početná skupina hráčů v bílém se včas vrátila. Vše navíc zabrzdil hostující Jirka.
3'
Poprvé se k míči dostali také domácí, konkrétněji to byl na pravé straně Galić, který si ale neporozuměl s naběhnuvším Filipovićem.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

HŠK Zrinjski: Brkić – Galić, Jakovljević, Barišić, Stojkić (C) – Rustemović, Hairlahović – Filipović, Bilbija, Todorović – Ačimović
Náhradníci: Soldo – Bekrić, Bencun, Jović, Kadušić, Lastro, Pezer

FC Spartak Trnava: Chudý – Tóth, Hladík, Godál (C), Čonka – Kadlec, Greššák, Rada – Jirka, Grendel, Egho
Náhradníci: Ruspv – Brigant, Dangubić, Jarovic, Miesenbock, Oravec, Yilmaz

Rozhodčí: Weinberger – Kolbitsch, Heidenreich (všichni Rakousko).
První zápas

Úvodní střetnutí dopadlo lépe pro slovenského mistra, který svého soupeře přemohl poměrem 1:0. Na tuto branku jsme čekali až do necelé osmdesáté minuty, úspěšným střelcem se stal Jirka. Bosenský soupeř si do odvety přivezl celkem nadějnou pozici, za každou cenu ale bude muset skórovat.
FC Spartak Trnava

Na opačné straně stojí celek z naší sousední země. Slovenská Trnava se stala mistrem uplynulé sezóny, neboť o pět bodů za sebou nechala ambiciózní Slovan Bratislava. Právě slovenská liga je ve spojení se Spartakem hodně ožehavým tématem. Trnava byla obviněná, že si k zisku mistrovského titulu pomáhala uplácením. Pokud by se podezření z korupce potvrdilo, hrozilo by Trnavě nejen odebrání mistrovského titulu, ale také vyloučení ze slovenské ligy i z evropských pohárů. Trnavští zaznamenali další významný fakt, neboť se novým trenérem stal vicemistr z roku 1996 Radoslav Látal, který ve funkci nahradil úspěšného Nestora El Maestra.
HŠK Zrinjski

Bosenský Zrinjski je v posledních letech lídrem své domácí soutěže, jinak tomu nebylo ani v minulé sezóně, ve které už potřetí za sebou dosáhl na mistrovský titul. Tento klub byl založen roku 1905, přičemž bosenskou ligu vyhrál pětkrát, jedno vítězství potom přidal v bosenském poháru. Mostar se logicky stává pravidelným účastníkem evropských pohárů, nikdy se mu ale nepodařilo přejít přes třetí předkolo. V minulé sezóně nakonec padl v předkole druhém, kde nestačil na slovinský Maribor.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu odvety prvního předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi HŠK Zrinjski a FC Spartak Trnava
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.