Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Kalju - 24. července 2019   20:45

Celtic
Celtic
36' Ajer  • 44' Christie  • 45+3' Griffiths  • 65' Christie  • 77' McGregor
5:0
(3:0)
Kalju
Kalju
Celtic
Bain – Ajer, Bitton, Šimunović, Bolingoli (37. Johnston) – Forrest, Brown (C), McGregor – Christie (71. Ntcham) – Edouard, Griffiths (59. Morgan).
Gordon – Jullien, Sinclair, Hayes, Morgan, Johnston, Ntcham.
Kehlet – Hummelgaard, Sørensen (vš. DEN)
Celtic Park, Glasgow
Kalju
Londak – Markovič, Avilov, Ugge (C), Kulinitš – Puri, Alidor, Subbotin, Paur (75. Volkov) – Klein (46. Mata), Liliu (84. Mašitšev).
Teleš – Reintam, Tjapkin, Mašitšev, Volkov, Mata.

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Odveta je na programu v úterý v Estonsku od 19:00, ale bude víceméně formalitou. Kalju na 99 % skončí ve druhém předkole Ligy mistrů a zahraje si třetí předkolo Evropské ligy. Varianta, že Celtic narazí v posledním předkole na Slavii získala opět o dost reálnější obrysy.
Celtic přehrával Kalju po všech směrech a v podstatě si zajistil postup do třetího předkola Ligy mistrů. Estonské mužstvo nevystřelilo ani jednou na branku. Domácí hráli s velkou lehkostí. Výborný výkon podal střídající Morgan na pravé straně. Hosté se ve druhém poločase ani pořádně nedostali do vápna. Rozdíl mezi oběma týmy byl výrazný.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 14:0. Střely mimo: 7:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 4:10.
90+4'
90+4'
Puri byl v ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího a praporek šel nahoru.
90+2'
Puri rozehrál standardní situaci po domácím faulu.
90+1'
Tři minuty se nastavují!
90'
Mašitšev vypíchl míč Johnstonovi z pravé strany, další roh.
90'
Edouarda zradil první dotek na levé straně, toho využil Mašitšev, ale rozehrávka hostů si s přesností nepotykala.
89'
Londak poslal míč u delší tyč z vápna a vhazuje Forrest z pravé strany.
89'
Johnston narazil na blok v levé polovině vápna, ale měl by se kopat roh proti hostům.
88'
Docela snadno se hosté dostali k míči ve středovém kruhu a rezultoval z toho protiútok po pravé straně vedený Mašitševem a Volkovem. Mašitšev zpracoval příhru do druhé vlny ve velkém vápně a poté se do všeho vložil Subbotin střelou o fous vedle vzdálenější tyče.
87'
Nákop po pravé straně končí na hranici vápna a kopačkách Baina.
86'
Morgan přetáhl centr z pravé strany vedle zadní tyče.
85'
Mašitšev hned zaznamenal na pravé straně první dotek s míčem, ale nezafungovala mu souhra s Markovičem. Hostující střídající fotbalista navíc u lajny před pomezním rozhodčím fauloval.
84'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Liliu, přichází Mašitšev.
84'
Puriho standardní situace propadla vápnem. Hosté poté neuspěli Volkovem po levé straně.
83'
Bitton odhlavičkoval centr z pravé strany hlavou vedle přední tyče a na světě je tak hostující roh.
83'
Morgan nemohl zpracovat křižnou nahrávku Browna na pravou stranu a rozehrávat tak můžou hosté.
82'
Mašitšev si zavazuje tkaničky a půjde ještě na plac.
81'
Morgan si netroufl na souboj s obráncem na pravé straně. Následně domácí vyšperkovali celou akci nepřesnou nahrávkou Browna ze středu na levou část vápna, kde byl u míče pozdě Edouard.
80'
Edouard byl na středu zdvojený, ale zase než se hosté pořádně rozhlédli, tak přišli o míč.
79'
Mata získal míč na pár sekund, ale domácí jej ve středovém kruhu vybojovali zpět.
78'
Kanár to (zatím) není, ale mohl být. Edouard posunul míč na střed do druhé vlny a McGregor pálil vedle levého horního rohu branky!
77'
Celtic právě vstřelil branku!
Hosté udělali chybu u středového kruhu a rychlý kontr vyřešil Ntcham ze středu na levou stranu, kde CALLUM MCGREGOR natáhl k zakončení levačkou přes obránce přesně do vzdálenějšího dolního rohu branky. Londak položil levou ruku na trávník. Míč skočil tak třikrát o zem a dopadl tam, kam si CALLUM MCGREGOR přál!
76'
Bain musel hrát z jedničky a z levé části vápna odkopl míč k levé lajně do autu.
75'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Paur, přichází Volkov.
75'
Tlak domácích trvá dál, nyní je nařízeno autové vhazování z pravé strany před hostující šestnáctkou.
74'
Takové tři vteřiny byli hosté na domácí polovině než jim sudí Kehlet odpískal útočný faul.
74'
Forrestův pokus pravačkou šel vedle pravé šibenice a vykopává tak brankář Londak.
73'
Morgan zkoušel centr z pravé strany na střed, kde si nabíhal Edouard, ale balón odhlavičkoval bránící hráč na bližší tyči.
72'
Markovič nahrál po pravé lajně do zámezí, kde si balón zpracoval Puri svou nohou.
71'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Christie, přichází Ntcham.
71'
Christieho centr z pravé strany šestnáctky proletěl malým vápnem, Edouardovi chyběly na přední tyči centimetry, aby zakončil do branky poté, co se natlačil před Avilova.
70'
Kalju se vaří v pekle a s přibývajícím časem je převaha domácích ještě výraznější. Člověk by byl docela překvapený, když by Celtic nepřidal pátou branku.
69'
Morganova střela levačkou z pravé strany na dlouhou tyčku nebyla špatná. Obránce zablokoval míč a po balónu se natahoval dorážející Edouardo, tomu však balón prvním dotekem utekl do malého vápna k Londakovi.
69'
Zákrok na Edouarda zezadu se dal pískat, ale nestalo se. Hra pokračovala souhrou domácích hráčů, kteří nechtějí nechat soupeře vydechnout.
68'
Morgan se rozběhl na pravé straně, zbavil se beka, ale sražený míč doputoval na první tyč do rukou Londaka.
67'
Johnston si hrál s míčem na levé straně a přes dva hráče umístil střelu z šestnáctky na delší tyč, kde se natáhl Londak a rukama uhájil svou branku.
66'
Jeden z hráčů domácích půjde do boje a nebude to trvat dlouho.
65'
Kalju ubránilo seběh do pravé poloviny vápna. Ale vzápětí to vzal na sebe RYAN CHRISTIE a levačkou z hrany šestnáctky poslal balón krásně ke vzdálenější tyči, ke které skočil i brankář Londak, ale nebylo mu to nic platné!
65'
Hosté pokazili nahrávku zpět a Forrest chtěl trestat, jenže jeho narážečka na levé straně se nesetkala s přesností.
64'
Forrest pádil po pravé straně, celkem chytil rychlost, následně zakončil levačkou doprostřed branky, kde byl Londak. Zcela rutinní zákrok pro hostujícího brankáře.
63'
Puri fauluje Morgana z levé strany a domácí kopou standardní situaci u postranní čáry. Zřejmě ji rozehrají nakrátko.
63'
Bain se docela nudí ve druhém poločase, hosté na něj ještě nevystřelili.
62'
Mata byl faulovaný na levé straně a za ostrý skluz si domácí Šimunovič vysloužil žlutou kartu.
61'
Při rychlém kontru si Edouard seběhl na střed na pas Forresta, trefil ruku brankáře, ale i tak byl mávaný ofsajd.
61'
Mata byl v pravé části šestnáctky proti kvartetu domácích hráčů naprosto bez šance.
60'
Londak nenašel nikoho na pravé straně, následně po sérii odrazů jsou na míči domácí fotbalisté.
59'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Griffiths, přichází Morgan.
59'
Johnston tlačil míč křížem z levé strany vápna na zadní tyč, ale tam našel kopačku obránce místo připraveného spoluhráče před prázdnou brankou.
58'
Kalju překazilo nahrávku po levé straně, ale tlak domácích ještě nekončí za podpory fanoušků skotského mužstva.
57'
Celtic si nyní přihrává u středového kruhu.
55'
Edouard si posunul míč zleva na pravou nohu a přes Avilova střílel po zemi vedle levé tyčky, kterou kontroloval Londak.
54'
Domácím nevyšla rozehra po pravé straně. Hosté reagovali stejným směrem a dočkali se rohu, ačkoliv Ajer docela protestoval a domníval se, že Celtic bude útočit.
53'
Griffiths podržel míč na pravé straně, ale domácí udělali chybu na hranici šestnáctky a musí se tak vracet ke středovému kruhu.
52'
Celtic kontroluje hru a nepouští soupeře ani do blízkosti svého vápna.
50'
Domácím byl na ose hrací plochy odmávaný ofsajd.
50'
Johnston se na levé straně pustil do tří hráčů, i tak získal roh pro svoje mužstvo.
49'
Sledujeme dlouhou domácí kombinaci na hostující polovině.
48'
Domácí postupují k hostujícímu vápnu.
47'
Griffithsův roh zleva skončil na přední tyči, kde hlavičkoval obránce. Následné zakončení z pravé strany lapil Londak snadno do rukavic.
46'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Klein, přichází Mata.
46'
Dánský rozhodčí Kehlet posílá obě mužstva do šatny. Tenhle dvojzápas je zřejmě rozhodnutý. Celtic držel v prvním poločase balón podstatně více na svých kopačkách. Na gól čekal celkem dlouho, ale v závěru drtil svého soupeře. Zasadil mu tři rány. Disponoval o dost lepším pohybem a konec úvodního dějství je pro hosty trošku vysvobozením. Estonskému celku dost možná došly síly ke konci půle.
45+4'
45+3'
Tohle se povedlo! LEIGH GRIFFITHS zatočil přímý kop z pravé strany levačkou k bližší tyči, kde přesouvající Londak marně natahoval levou ruku. Do zdi si postavil pět spoluhráčů, ale ti mu nepomohli. Bez asistence.
45+2'
Hosté chybovali v rozehře. Christie poté svedl souboj na parvé straně, při kterém vybojoval faul bránícího fotbalisty.
45+1'
Christie fauloval u levé lajny a sudí vytahuje právem žlutou kartu.
45'
Kulinitš udělal chybu a hosté měli, co dělat, aby zakončení Griffithse z pravé strany vápna odrazili vedle zadní tyčky.
44'
RYAN CHRISTIE si vzal míč a s přehledem jej z penalty poslal k pravé tyči do protipohybu brankáře.
43'
Christie doběhl po pravé straně do velkého vápna, kde trefil padajícího Kulinitše a ten poté sklepl míč rukou, tudíž penalta!
43'
Hraje se nyní výhradně na polovině hostů. Celticu by se pochopitelně hodil gól do šatny.
42'
Dánský rozhodčí doporučil Purimu opustit hrací plochu. Ovšem těžko říci, kde je problém.
42'
Puri to zkusil po levé straně, dvacet metrů od brány si hodil míč na pravou nohu, skočil na zem, ale nepískalo se přímo před zraky dánského rozhodčího.
41'
Ugge obral Griffithse o balón z levé strany. Kalju založilo útok, domácí presovali ihned po ztrátě míče, ale bez potřebného úspěchu.
40'
Celtic se neprosadil a vykopává tak Londak z pravé strany.
39'
Puri se stáhl na vlastní polovinu, ale míč mířil při domácím útoku křížem na levou stranu, kterou si hosté pohlídali.
38'
Zraněného Bolingoliho stáhl domácí trenér ze hry.
38'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Bolingoli, přichází Johnston.
36'
KRISTOFFER AJER si naběhl na krátkou tyč a hlavou o břevno překonal naprosto bezmocného Londaka! Asistence: Ryan Christie.
36'
Jeden na jednoho na levé straně před vápnem hostů, Markovič si pomohl držením a poté stažením protihráče, takže zkrácený roh proti hostující brance.
35'
Griffithsův roh šel na první tyč, následně balón zaplul vedle branky.
34'
Jeden z domácích hráčů je nyní ošetřovaný na hrací ploše. Střídání není úplně vyloučeno.
33'
Uvidíme roh domácího celku a hráči se tak stěhují před brankáře Londaka.
32'
Domácí mají podstatně více míč na svých kopačkách, ale tuto statistiku zatím nepřetavili ve vstřelený gól...
31'
Hosté zatím nevystřelili na branku.
30'
Jeho exekuce se po necelých třiceti minutách hry ujala noha Paura, ale Bain se svými spoluhráči odolal.
29'
Hosté navštívili domácí šestnáctku a vytěžili z dané situace rohový kop.
28'
Na druhé straně to zkoušel Christie, ale vyslal zakončení mimo branku, stejně jako jeho protihráč před malou chvílí.
28'
Hosté se dostali k zakončení, ale Mbu Alidor pálil vedle branky Baina, který bude rozehrávat.
26'
O pár sekund později byl jmenovaný domácí hráč přistižený v ofsajdu.
25'
Griffiths kopal další z řady rohových kopů, ale hosté tuto standardní situaci přežili.
24'
Domácí jsou zjevně v posledních minutách střelecky aktivnější, ale Forrestova střela byla sražena.
23'
Brown si na Londaka nepřišel a stále tak čekáme na první branku v tomto střetnutí.
21'
Subbotin rozehrál volný přímý kop po faulu McGregora, ale Celtic se ubránil aniž by zasahoval brankář Bain.
21'
Zakončení domácího Griffithse se mezi tři tyče nevešlo a vykopávat tak bude Londak.
20'
V krátkém sledu disponovali domácí dvěma rohovými kopy, Griffithsova standardka však ani jednou nepřinesla změnu skóre.
18'
Zakončení domácího Edouarda bylo zablokováno.
15'
Puri přenechal míč spoluhráči, domácí se snadno ubránili na hranici vápna.
14'
Londak vykopl míč na pravou stranu. Následně došlo k faulu na útočícího hráče a chystá se tak hostující standardní situace.
13'
Centr z pravé strany, ale Avilov na středu vápna vyhrál jeden na jednoho s Christiem a míč skončil vedle vzdálenější tyče.
13'
Bolingoli vzal aut z levé strany, domácí se posléze přesunuli na polovinu soupeře a chtějí se prosadit.
12'
Celtic byl docela nejistý u středového kruhu, následnou rychlou nahrávku na levou stranu nemohl Bolingoli stihnout na trávníku a hrát tak bude Londak.
11'
Střelu z velké dálky vyrazil Londak skokem ke své levé tyči na roh. Míč šel přes záda bránícího Uggeho na branku hostů.
10'
Omlouváme se za technické potíže v posledních minutách.
8'
Po rohu Griffithse z pravé strany minul Šimunovič tři tyče.
6'
Šimunovič si naběhl na delší tyč do druhé vlny, ale překonat Londaka nedokázal.
6'
Ajer zavelel k útoku po pravé straně s Forrestem, domácí získali roh po levé ruce Londaka.
5'
Celtic si přihrával na polovině hrací plochy, hosté ani nepresovali.
2'
Subbotin neuspěl po pravé straně, hosté se následně prezentovali faulem na polovině hrací plochy.
1'
Zápas začal, Celtic útočí z levé strany.
1'

Celtic FC: Bain – Ajer, Bitton, Šimunović, Bolingoli – Forrest, Brown (C), McGregor – Christie – Edouard, Griffiths.
Náhradníci: Gordon – Jullien, Sinclair, Hayes, Morgan, Johnston, Ntcham.

JK Nõmme Kalju: Londak – Markovič, Avilov, Ugge (C), Kulinitš – Puri, Alidor, Subbotin, Paur – Klein, Liliu.
Náhradníci: Teleš – Reintam, Tjapkin, Mašitšev, Volkov, Mata.

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Sørensen (vš. DEN).
Tento dvojzápas by měl zajímat také české fotbalové příznivce. Jeden z kvarteta Ajax Amsterdam – FC Kodaň – Dinamo Záhřeb – Celtic potenciálně narazí ve čtvrtém předkole Ligy mistrů na pražskou Slavii. Celtic je v evropském fotbale obrovský pojem. V padesáti případech získal skotský titul. Na jaře triumfoval ve Skotském poháru, když otočil finále s Hearts a zvítězil 2:1. V prvním předkole Ligy mistrů neměl problémy se Sarajevem. Venku vyhrál 3:1, doma 2:1.

Celtic je určitě favoritem proti Kalju. Oproti svému soupeři má podstatě bohatší pohárové zkušenosti. Loni vypadl ve třetím předkole Ligy mistrů s AEK Atény (doma 1:1, venku 1:2). V sezoně 2017/18 postoupil do základní skupiny nejprestižnější klubové soutěže planety. Tam potkal Bayern Mnichov, PSG a Anderlecht. V Paříži prohrál 1:7, se slavným francouzským týmem poté doma schytal debakl 1:5. Nicméně k postupu do jarní fáze Evropské ligy mu stačila venkovní výhra nad Anderlechtem 3:0. Při rovnosti bodů totiž o lepším postavení ve skupině rozhodlo ve prospěch Celticu lepší skóre ze vzájemných zápasů s celkem z hlavního města Belgie.

To v sezoně 2016/17 skončil Celtic na čtvrtém místě v rámci základní skupiny Ligy mistrů. Na Barceloně vyfasoval sedmigólový příděl. Ale kupříkladu takové dvě remízy s Manchesterem City rozhodně nebyly špatnou vizitkou. V sezoně 2012/13 to bylo ještě lepší. Celtic získal (opět) ve společnosti Barcelony, Benfiky Lisabon a Spartaku Moskva deset bodů a z druhého místa šel do osmifinále, kde nestačil na Juventus (doma 0:3, venku 0:2).
Nõmme Kalju je přední estonský celek, který má velice nepříjemou zkušenost s českým klubovým fotbalem z roku 2013. Plzeň tehdy Kalju vyřadila ve třetím předkole Ligy mistrů, když venku zvítězila 4:0 a doma tenisově 6:2. Viktoria poté zvládla i čtvrté předkolo a podruhé ve své týmové historii postoupila do základní skupiny Champions League, kde se utkala s Bayernem Mnichovem či Manchesterem City.

Kalju je jednoznačným outsiderem tohoto dvojzápasu. Už na samotný postup do druhého předkola se pořádně nadřelo. V konfrontaci s makedonským mužstvem Škendija prohrála v domácím prostředí poměrem 0:1, venku poté v první minutě nastavení trefila vítězný gól. Díky výhře 2:1 a většímu počtu vstřelených branek na půdě soupeře tak přemohla makedonského protivníka.

Když si porovnáme Kalju a Celtic, tak skotský tým by měl mít ve všech atributech navrch. Nicméně pro Kalju může hovořit větší herní praxe. Estonská nejvyšší soutěž se hraje stylem jaro – podzim a je tady v plném proudu. Nomme se o skóre drží na čtvrté pozici, což by znamenalo, že v další sezoně jej v evropských pohárech neuvidíme. Na základě koeficientu totiž v rámci estonské Meistrligy postupuje vítěz do kvalifikace o Ligy mistrů, druhý a třetí celek má právo zabojovat o základní skupinu Evropské ligy. Estonskou ligu vede momentálně Flora Tallin s pětibodovým náskokem na Levadii.
Zápas bude probíhat pod bedlivým dohledem čtveřice dánských rozhodčích. Jako hlavní jej bude řídit Jakob Kehlet. Pomáhat mu budou Lars Hummelgaard a Heine Sørensen. O pořádek mezi střídačkami se bude starat Michael Tykgaard.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z úvodního zápasu druhého předkola Ligy mistrů, ve kterém poměří síly Celtic a Nõmme Kalju. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.