Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Young Boys - 27. srpna 2019   21:00

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
60' Vukanović
1:1
(0:0)
Young Boys
Young Boys
82' Ben Nabouhane (vl.)
CZ Bělehrad
Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Jovančić, Caňas – García (69. Ben Nabouhane), Marin, Vukanović – Boakye (62. Tomané)
Popović – Pankov, Ivanić, Pavkov, Tomané, Jander, Ben Nabouhane
Taylor – Beswick, Nunn (ENG)
Stadión Rajka Mitiće, Bělehrad
Young Boys
von Ballmoos – Sörensen, Lustenberger, Zesiger (52. Fassnacht) – Janko, Sierro (65. Sulejmani), Aebischer, Lotomba – Assalé (65. Hoarau), Nsame, Ngamaleu
Wölfli – Sulejmani, Gaudino, Bürgy, Fassnacht, Garcia, Hoarau

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:22.
Po remíze 2:2 v Bernu jsme dnes viděli velmi nezáživný první poločas, po změně stran už se ale přeci jen začaly dít věci.

V době, kdy hosté začínali mít převahu, tak prokázal svoji genialitu Marko Marin výborným čtením hry, z čehož těžili jeho spoluhráči Milan Rodić a zakončující Aleksa Vukanović.

Hosté pak potřebovali vstřelit dvě branky a zápas se jim povedlo zdramatizovat nešťastnou tečí domácího Ben Nabouhana do vlastní branky a v nastaveném čase měl rozhodnutí na kopačce Nsame, jehož ránu pod břevno dokázal vyrazit brankář Borjan!
Závěrečný hvizd Anthonyho Taylora rozpoutal v Bělehradu bouřlivé oslavy! Crvena Zvezda Bělehrad druhý rok po sobě vyřadila čtyři soupeře v cestě do základní fáze Ligy mistrů a zopakuje si loňskou účast mezi evropskou elitou.
90+7'
90+7'
Ze standardní situace se hosté nijak nedokázali prosadit a po odrazu míče za domácí branku bude rozehrávat Milan Borjan.
90+6'
Dušan Jovančić navíc inkasuje žlutou kartu za protesty.
90+6'
Po faulu Tomaného bude Young Boys zahrávat zřejmě poslední standardní situaci tohoto zápasu!

Tomané je navíc po druhé žluté kartě vyloučen.
90+5'
Půl minuty do konce avizovaného nastavení, dá se ale čekat ještě taková minuta navíc za ošetřování Borjana.
90+4'
Po dalším nákopu do domácího pokutového území Milunoviće zasáhl do tváře Hoarau a výborný rozhodčí Taylor zase všechno správně viděl a ukazuje Hoarauovi žlutou kartu.
90+4'
Za bouřlivého pískotu centroval bývalý hráč Partizanu Sulejmani, jeho centr na přední tyč se ale neujal.
90+3'
Milan Borjan už je zhruba minutu ošetřován, hra už ale brzy zase naváže rohovým kopem.
90+2'
Jean-Pierre Nsame mohl převážit postupové misky vah na stranu Young Boys! To poté, co mu připravil střeleckou pozici Hoarau a kamerunský útočník ránou pod břevno nechal vyniknout Milana Borjana!
90+1'
Až v padesáté sekundě nastavení se k míči dostávají hosté.
90+1'
Zatím se ale stále hraje na polovině Young Boys pod taktovkou domácího týmu.
90+1'
Rozhodčí Taylor ještě prodlužuje druhý poločas o pět nastavených minut a čeká nás v nich pořádné drama.
89'
Aebischer byl pozdě v souboji s Caňasem, soupeře podrazil a byť se čílí proti rozhodnutí Anthonyho Taylora, o faul se samozřejmě jednalo. Anglický sudí nadále vede zápas s obrovským přehledem.
88'
Další Jankův centr zleva, tentokrát velmi nepovedený, míč doskákal za branku Crvene Zvezdy a Borjan si zopakuje odkop.
87'
Po Jankově centru Hoarau zády k brance jen prodloužil míč vedle domácí svatyně, Milan Borjan s odkopem spěchat nebude.
85'
Aebischer dostal možnost hned dvou centrů, ani jeden ale nenašel žádného adresáta ve žluto-černém.
85'
Hosté vybojovali rohový kop a budou se snažit soupeři pořádně zatopit.
84'
Tomané přihrával do volného prostoru Ben Nabouhanemu, tomu nebyl máván ofsajd, francouzský útočník ale zblízka zakončoval jen do brankáře von Ballmoose.
83'
Za současného stavu nadále postupuje Crvena Zvezda, švýcarský tým už ale zase potřebuje jen jednu branku.
82'
Young Boys právě vstřelil branku!
Máme tu drama! Po standardní situaci hostů velmi nepovedeně střílel zpoza pokutového území Saidy Janko, to ale stačilo, neboť EL FARDOU BEN NABOUHANE nešťastně srazil míč do protipohybu brankáře Borjana!
80'
Marko Marin bude muset být znovu ošetřen, v předchozím souboji Janka s Tomaném dostal ránu od padajícího Janka.
79'
Žlutou kartu dostává Tomané (FK Crvena Zvezda Bělehrad).

Portugalský útočník je potrestán za jasné stažení pronikajícího Janka.
77'
Po sraženém centru Lotomby Nsame fauloval Milunoviće, rozehrávat bude moci Milan Borjan.
76'
Marin pak sám mohl odcentrovat z volného kopu, Degenek před brankou na míč jen těsně nedosáhl! To bylo velké štěstí pro Davida von Ballmoose, jinak by musel doufat, že jej hlavička domácího stopera trefí.
75'
Ngamaleu u postranní čáry fauloval Marina, také německý fotbalista ve službách srbského celku musí být v péči fyzioterapeutů.
73'
Janko velmi tvrdě vletěl do Vukanoviće, hrdina dosavadního průběhu zápasu bude muset být ošetřen.
71'
Hlavičkové zakončení Jeana-Pierra Nsameho mířilo přímo do středu branky a míče se tak snadno ujal Milan Borjan.
69'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází García, přichází Ben Nabouhane.
69'
Po centru Janka se do odraženého míče z voleje opřel Hoarau, zkušený útočník ale pálil velmi nepřesně.
68'
Marinovi se na levém křídle nepodařilo vybojovat rohový kop, bude se rozehrávat od Davida von Ballmoose.
66'
Další rána Christiana Fassnachta, ten střílel z velké dálky, tentokrát ale domácí branku minul zhruba o tři metry.
65'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Sierro, přichází Sulejmani.
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Assalé, přichází Hoarau.
64'
Mohlo být vyrovnáno! Hosté jednoduchou akcí vykombinovali domácí defenzivu, Assalé před pokutovým územím nabil ke střele střídajícímu Fassnachtovi, ten z ideální pozice na hranici "šestnáctky" míjí domácí branku!
63'
Švýcarský klub nyní má jistotu, že k postupu do Ligy mistrů už potřebuje vstřelit minimálně dvě branky.
62'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Boakye, přichází Tomané.
60'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Bouře radosti v Bělehradu! Marko Marin rozehrál gólovou akci kolmicí rozběhnutému Rodićovi, ten z levého křídla posadil jemný centr na hlavu ALEKSY VUKANOVIĆE, jenž rozpoutal nekonečné oslavy!
59'
Lotomba napřáhl k povedené ráně z dálky, která prosvištěla těsně nad horním rohem domácí branky!
58'
Ngamaleu se protáhl po pravé straně, pak zakončoval prudce do brankáře Borjana.
57'
Jankův tečovaný centr spadl na břevno a brankář Borjan pak měl obrovské problémy, aby dokázal míč před brankovou čárou vyrazit!
56'
Assalého fauloval Boakye, hosté rozehráli ve středu hřiště nakrátko.
55'
Dalšího faulu se dopustil Milan Rodić, nadále pokračující jako jediný obránce Crvene Zvezdy bez žluté karty na kontě.
53'
Gobeljić byl faulován při průniku středem hřiště, domácí pokračují postupnou rozehrávkou.
52'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Zesiger, přichází Fassnacht.
50'
Assalému nevyšel průnik po pravé straně hřiště, nejdříve si složitě zpracovával míč a pak neprošel kolem bránícího Degenka.
48'
Crvena Zvezda vybojovala rohový kop, domácí se ale nedokázali prosadit do střeleckého zakončení.
46'
Ngamaleu se protáhl po pravé straně hřiště a připravil nadějnou palebnou pozici pro Aebischera, ten ze střední vzdálenosti míjí domácí branku.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas přinesl minimum fotbalového vzrušení a jsme tedy tam, kde jsme byli na začátku tohoto zápasu. Dá se ale čekat, že po změně stran uvidíme podstatně atraktivnější fotbalovou zábavu.
45+2'
45+1'
Slibně se rozvíjející útočná akce Bernu je zakončena odpískáním Aebischerova faulu na Caňase.
45+1'
Rozhodčí Taylor k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
43'
Znovu je hra přerušena, v osobním souboji se hlavami srazili Milunović s Ngameleuem, ošetřeni musí být oba účastníci tohoto střetu.
42'
Boakyeho stav si vyžádal ošetření, ghanský fotbalista pak odkulhal za postranní čáru, už se ale hlásí zpět o návrat do boje.
41'
Boakye byl podkopnut ve středu hřiště, Crvena Zvezda bude v rozjezdu útočné akce pokračovat rozehrávkou míče z klidu.
39'
Zesigerův nákop byl příliš dlouhý pro Assalého, po odskoku míče za brankovou čáru se odkopu od branky ujme Milan Borjan.
37'
Na opačné straně nepřesně střílel z dálky Assalé
36'
Z volného kopu se Marin pokusil o dalekonosné zakončení, to mu ale nevyšlo a balón doletěl za bernskou branku.
36'
Žlutou kartu dostává Zesiger (BSC Young Boys).
35'
Po následném rohovém kopu už se hosté nedokázali nijak prosadit a jejich útočnou aktivitu zakončilo odmávání ofsajdu.
34'
Aebischerův prudký střílený centr z úhlu brankář Borjan vyrazil nad břevno!
33'
Třetí domácí obránce dostává žlutou kartu! Gobeljić je potrestán za podražení Ngameleua.
31'
Při rychlé kombinaci u postranní čáry byl na levém křídle přistižen v ofsajdu defenzivní záložník Jovančić.
29'
Neúspěšná souhra Rodiće s Marinem, německý fotbalista dostal přihrávku do protipohybu.
28'
Neúspěšný výpad Janka podél pravé postranní čáry, Rodić jej vytlačil do zámezí a bude se rozehrávat od branky Milana Borjana.
26'
Hra je často kouskována fauly, tentokrát byl García ve středovém kruhu nedovoleně atakován Aebischerem.
25'
Nsame podkopl Caňase u domácího pokutového území, rozehrávky se ujme Milan Borjan.
23'
Trochu překvapivě nakonec střílel pravák Sierro a trefil jen domácí zeď.
22'
Rozhodčí Taylor stále rovná domácí zeď, u míče jsou připraveni Sierro a Zesiger.
21'
Dvojitý obrovský problém pro Crvenu Zvezdu!

Degenek v těsně blízkosti vlastního pokutového území podrazil Nsameho, Young Boys dostávají možnost velmi zajímavé standardní situace a také druhý stoper Crvene Zvezdy musí přijmout žlutou kartu!
20'
Gobeljićův centr nedoletěl až k Boakyemu, do odraženého míče se opřel Rodić, tomu ale střela levačkou vůbec nevyšla a mířila výrazně mimo hostující branku.
18'
Nemanja Milunović pak hrozící protiútok zastavil nedovoleným zákrokem a bude pokračovat se žlutou kartou na kontě.
18'
Marinův přetažený centr si zpracoval Milunović, jeho střela si ale neproklestila cestu hradbou těl až k von Ballmoosovi.
16'
Vukanović udělal na levém křídle šikovnou kličku Sörensenovi, ten pak vysokého křídelníka fauloval a Crvena Zvezda dostává možnost zatím nejzajímavější standardní situace v podobě tzv. "zkráceného rohu".
15'
Následný Marinův centr Zesiger prodloužil nad vlastní branku, rozhodčí ale mylně přisuzují Bernu odkop od branky.
14'
Marina srazil Zesiger, standardní situace pro Crvenu Zvezdu.
14'
Crvena Zvezda se usadila na polovině soupeře, domácí ale zatím dopředu nespěchají, Gobeljić bude vhazovat zpoza postranní čáry.
12'
Marko Marin se protáhl po pravé straně hřiště mezi dvěma protihráči, pak mu ale vůbec nevyšel centr a míč nasměroval jen za bernskou branku.
11'
Rohový kop Young Boys, znovu se jej ujal Aebischer, brankář Borjan si ale ve skrumáži počínal jistě a míč vyrazil do bezpečí.
10'
Také další centr Aebischera nenadělal domácím zadákům potíže.
10'
Po zákroku Milunoviće získali hosté možnost další standardní situace, tentokrát od levé postranní čáry.
9'
Standardní situace pro Young Boys u pravé postranní čáry, s centrem Aebischera si domácí defenziva poradila.
7'
Neúspěšná souhra hostů po levé straně hřiště, Milunović pohlídal míč doskákat za brankovou čáru.
5'
Po faulu na Marina domácí zahrávali volný kop ze středu hřiště, následný centr před branku švýcarského celku se neujal.
3'
Hosté teď zatlačili červeno-bílé do jejich pokutového území, Saidy Janko ale pokazil přihrávku a jen odevzdal míč domácím.
2'
Po zaváhání Degenka získal prostor na pravém křídle Assalé, fotbalista z Pobřeží Slonoviny pak ale nepřesně přihrával před branku.
1'
Rozehráno! Oba týmy bojují v tradičních barevných kombinacích, Crvena Zvezda tedy v červeno-bílé a Young Boys ve žluto-černé.
1'
Angličtí rozhodčí přivedli fotbalisty na scénu, atmosféra v bělehradské aréně je skutečně elektrizující a vše je připraveno na obrovskou show.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Jovančić, Caňas – García, Marin, Vukanović – Boakye
Náhradníci: Popović – Pankov, Ivanić, Pavkov, Tomané, Jander, Ben Nabouhane

BSC Young Boys: Von Ballmoos – Sörensen, Lustenberger, Zesiger – Janko, Sierro, Aebischer, Lotomba – Assalé, Nsame, Moumi Ngamaleu
Náhradníci: Wölfli – Sulejmani, Gaudino, Bürgy, Fassnacht, Garcia, Hoarau

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (ENG).
BSC Young Boys

Young Boys Bern napodobili Crvenu Zvezdu a loni se také poprvé v klubové historii dostali do hlavní fáze Ligy mistrů, když v playoff o postup udolali Dinamo Záhřeb. V základní skupině pak ve společnosti Juventusu, Valencie a Manchesteru United uhráli rovněž čtyři body, nutno ale dodat, že výhru nad italským giganteem získali až v posledním kole.

Švýcarskou ligu Young Boys v posledních dvou letech opanovali neuvěřitelným způsobem, když předloňský triumf o patnáct bodů dokázali loni ještě zvýraznit a druhá Basilej zaostala o nevídaných dvacet bodů.

Narozdíl od Crvene Zvezdy Young Boys museli odehrát svůj víkendový zápas švýcarské ligy, proti Curychu zůstalo v základní sestavě oproti prvnímu zápasu se srbským týmem pět hráčů, přesto Young Boys neměli nejmenší problém a snadno dokráčeli k výhře 4:0. Po pěti kolech Young Boys v čele tabulky disponují náskokem jednoho bodu na Basilej, když jedinou ztrátu utrpěli už v prvním kole domácí remízou se Servette Ženeva.
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Crvena Zvezda touží zopakovat loňský parádní úspěch, kdy se prokousala všemi čtyřmi předkoly Ligy mistrů a poprvé v historii si zahrála hlavní fázi soutěže. V ni navíc podala skvělé výkony a v mimořádně těžké skupině s Liverpoolem, PSG a Neapolí uhrála cenné čtyři body, přičemž právě zde v bouřící bělehradské aréně dokázala zdolat i pozdější šampióny celé soutěže Liverpool 2:0.

Srbskou ligu bělehradský klub rozehrál v prvních čtyřech zápasech beze ztráty bodu, o víkendu si mohl odložit městské derby s Čukarički.

Také letos Crvena Zvezda musí bojovat v kvalifikaci o Ligu mistrů od prvního předkola. Po postupech přes litevskou Süduvu a HJK Helsinky sehrála ve třetím předkole mimořádně dramatickou bitvu s FC Kodaň, přičemž přes dánský klub po dvou remízách 1:1 postoupila až v jedenácté sérii penaltového rozstřelu.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního souboje o postup do Ligy mistrů, Crvena Zvezda Bělehrad na beznadějně vyprodaném stadiónu Rajka Mitiće přivítá Young Boys Bern.

Pokud se bude opakovat dění z prvního zápasu ve švýcarské metropoli, tak se dnes máme pořádně nač těšit, neboť při remíze 2:2 diváci viděli 38 střeleckých pokusů (26:12) a hrál se skutečně výborný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách.

Kdo vyhraje, bere postup, v případě remízy 0:0 nebo 1:1 se z Ligy mistrů budou radovat v Bělehradě, remíza 2:2 by poslala zápas do prodloužení a jakýkoliv jiný nerozhodný výsledek vyvolá euforii ve Švýcarsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.