Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Linz : Club Brugge - 20. srpna 2019   21:00

Linz
Linz
0:1
(0:1)
Club Brugge
Club Brugge
10' Vanaken
Linz
Schlager – Wiesinger, Trauner, Pogatetz – Ranftl, Holland, Michorl, Renner (67. Raguz) – Goiginger (83. Otubanjo), Klauss, Tetteh (54. Frieser)
Gebauer – Otubanjo, Müller, Wostry, Frieser, Raguz, Sabitzer
Szymon Marciniak (POL) – Paweł Sokolnicki (POL), Tomasz Listkiewicz (POL)
Linzer Stadion, Linz
Club Brugge
Mignolet – Mata, Mitrović, Deli, Sobol (66. Ricca) – Vormer, Rits, Vanaken – Bonaventure, Okereke (89. Diatta), Openda (74. Kaveh)
Horvath – Kossounou, Amrabat, Kaveh, Diatta, Schrijvers, Ricca

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 10:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 17:16.
Dobojováno! Fotbalisté Brugg vítězí v Linci 1:0 a mají výrazně blíže do Ligy mistrů. Pomohla jim k tomu nesmírně sporná penalta z 10. minuty, kterou proměnil Vanaken.

Linec měl výrazně více ze hry v prvním poločase, své šance ovšem neproměnil. Hosté navíc měli velké štěstí, když Simon Deli trefil tyč vlastní branky a po změně stran už si Bruggy vítězství pohlídaly, ba naopak to byli hosté, kteří měli blíže ke skórování, ale další branku už nepřidali.
90+5'
90+4'
Po standardní situaci domácích se míč odrazil k Otubanjovi, jeho projektil míří dobré dva metry vedle bruggské branky. Domácí dnes nasměrovali příliš mnoho střel mimo zařízení.
90+3'
Otubanjo se ocitl v ofsajdu, pak nakopl míč daleko za hřiště a může být rád, že se vyhl žluté kartě.
90+2'
Šance pro LASK! Ranftl potáhl míč podél pravé postranní čáry a pak centrem našel Raguze, ten ale míč jen lehce pohladil a nasměroval výrazně vedle branky.
90+1'
Rozhodčí Marciniak oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90+1'
Po rohovém kopu už se pak hosté do zakončení nedostali.
90'
Šance pro Bruggy! Kaveh se ve středu hřiště zmocnil míče a po individuálním průniku se ocitl před Schlagerem, ten dokázal Kavehovu ránu vyrazit!
89'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Okereke, přichází Diatta.
87'
Po faulu Raguze na Mitroviće mohou znovu rozehrávat hosté.
85'
Rohový kop Brugg nevedl k úspěchu, na opačné straně se pak z protiútoku neprosadil Klauss.
84'
Okereke průnikem po pravém křídle vybojoval rohový kop pro Bruggy.
84'
Raguz v osobním souboji přistrčil Deliho, hosté budou moci rozehrávat ze středového kruhu.
83'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Goiginger, přichází Otubanjo.
82'
Klauss přihrával zleva do pokutového území Raguzovi, ten ale při střeleckém pokusu neudržel stabilitu a jeho střela byla zablokována.
81'
Po Vormerově centru ze standardní situace se míč orazil k Ritsovi, ten levačkou pálí mimo branku.
79'
Žlutou kartu dostává Frieser (LASK Linz).

Dominik Frieser je potrestán za faul na Okerekeho.
78'
Okereke se pokusil o rychlý brejk, do pokutového území mu nabíhali tři spoluhráči, z pravé strany ale přihrával velmi nepřesně a míče se ujal brankář Schlager.
78'
Z následného rohu LASK nedokázal nijak zahrozit.
77'
Klaussova další tečovaná střela mířila mimo hostující branku, Mignolet ji navíc vyražením míče pojistil.
77'
Okereke špatně došlápl po pokusu o hlavičku a bude muset být ošetřen.
75'
Tečovaná střela Joaa Klausse z dobrých pětadvaceti metrů končí v náruči brankáře Mignoleta.
74'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Openda, přichází Kaveh.
74'
Mezitím trápí svalové zranění Opendu, ten už za doprovodu fyzioterapeutů odchází za postranní čáru.
73'
Wiesinger zápasnickým chvatem stáhl k zemi Okerekeho a může být velmi rád, že za svůj počin vidí jen žlutou kartu, protože to nemělo s fotbalem nic společného.
72'
Frieser potáhl míč po levém křídle a pak hledal přízemní přihrávkou před brankou Raguze, tomu ale chyběl krok k míči.
71'
Tři centry hostů se neujaly, dva zprava a jeden zleva. Ten poslední z pravé strany Mata nasměroval jen do rukavic brankáře Schlagera.
69'
Nepovedená souhra hostů u levé postranní čáry, vhazovat může Wiesinger.
67'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Renner, přichází Raguz.
67'
Dominik Frieser zpoza pokutového území střílel vysoko nad branku.
66'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Sobol, přichází Ricca.
65'
Po Dennisově průnikové přihrávce Opendova střela mířila daleko vedle domácí branky.
64'
Po Vanakenově kolmici se v ofsajdu ocitl Openda, což polským rozhodčím neuniklo.
63'
Ranftl si u pokutového území Brugg vyměnil míč s Goigingerem, pak ale z pravé strany nedokázal přihrát přes bránícího Deliho.
61'
Eduard Sobol přišel o míč na vlastní polovině, Wiesinger ale z rychlého brejku nedokázal nic vymyslet.
60'
To už je i průtrž mračen, co padá z oblohy.
59'
V Linci velmi hustě prší. Uvidíme, jaký to bude mít vliv na závěrečnou půlhodinu zápasu.
58'
Velmi nepovedená souhra domácích po pravé straně hřiště, Wiesingerova přihrávka mířila do území nikoho a nakonec se dokutálela do autu.
56'
Na centr Okerekeho nedoskočil Dennis, ten navíc odstrčil bránícího Rennera a je mu píská nedovolený zákrok.
54'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Tetteh, přichází Frieser.
54'
Další bouřlivý pískot publika na adresu polských rozhodčích. To když Rennera na levém křídle ubránil Mata, po odrazu míče za brankovou čáru ale rozhodčí ukazují k brance Brugg, odkud se bude rozehrávat, místo na vytoužený rohový praporek.
54'
Clinton Mata podrazil rozběhnutého Rennera a rozhočí Marciniak opět vytahuje žlutou kartu.
53'
Hosté teď jsou velmi nebezpeční! Openda se prohnal po pravém křídle, zasekl si míč kolem Traunera a pak z úhlu nebezpečně zakončoval, brankář Schlager si ale s jeho ránou dokázal poradit.
52'
Vormerova nepříliš povedená střela z následného volného kopu mířila výrazně mimo domácí branku.
51'
Opendu nad rámec fotbalových pravidel srazil Gernot Trauner, domácí kapitán si prohlíží žlutou kartu.
49'
Velká příležitost hostů! Okereke v rychlém brejku potáhl míč po levém křídle a přihrál před branku Bonaventuremu, ten zblízka ztroskotal na brankáři Schlagerovi!
49'
Goiginger se pokusil individuálně proniknout do pokutového území, ztroskotal ale na hostujících zadácích.
47'
Bruggy brzy po zahájení druhého poločasu vybojovaly rohový kop, z něj domácí branku nedokázaly ohrozit.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po velmi kontroverzní penaltě vedou Bruggy v Linci 1:0, když po zřejmě ofsajdové pozici byl Openda navíc velmi sporně faulován, přesto od videa přišlo potvrzení o oprávněnosti pokutového kopu. Ten pak proměnil Vanaken a poslal hosty do vedení. To přežilo i Deliho odraz míče do tyče vlastní branky a byť se hosté zatím takřka k ničemu nedostali, drží si vedení i během poločasové přestávky.
45+3'
45+2'
Domácí se nadále tlačí dopředu, vybojovali další roh, který Renner rozehrál do pokutového území šikovně po zemi, Wiesinger pak ale z nadějné pozice vysoko přestřelil.
45+1'
Michorl vysunul do pokutového území Rennera, ten z levé strany přihrával před branku, kde si míč našel brankář Mignolet.
45+1'
Rozhodčí Marciniak k úvodním pětačtyřiceti přidává tři nastavené minuty.
45'
Publikum opět znechuceným pískotem reaguje na odpískaný faul Ranftlovi, po němž se Bruggy budou moci dostat z vlastního pokutového území do středu hřiště.
44'
Po rohu se odražený míč pokusil napálit na branku Wiesinger, trefil ale jen bránícího soka.
43'
Domácí rozehráli nakrátko, Goigingerův centr je pak sražen na rohový kop.
43'
Další standardní situace pro LASK v hloubi útočné poloviny, obecenstvo skandovaně tleská.
41'
Mata neudržel stabilitu v souboji s Tettehem, ten se soka takřka ani nedotkl, rozhodčí Marciniak ale píská faul domácího útočníka.
39'
Na výborný centr Michorla si naskočil naprosto osamocený Holland, míč ale v obrovské šanci netrefil dobře a nasměroval jej až k někam k rohovému praporku!
38'
Domácí vybojovali standardní situaci a budou moci zahrozit od postranní čáry.
36'
Do hry obou týmů se vkrádá řada nepřesnosti a dlouhé minuty se hraje výhradně ve středu hřiště.
34'
I přes nepříznivý průběh je atmosféra v Linci skvělá, domácí příznivci neustále hlasitě povzbuzují své hráče.
33'
Bonaventure se pokusil vysunout za domácí obranu Opendu, proti němu ale včas vyběhl brankář Schlager a Openda jej zblízka překonat nedokázal, navíc mu byl máván ofsajd.
31'
Po Ranftlově nákopu byl ofsajd odmáván Klaussovi.
30'
Po nepřesné přihrávce Ranftla se míče ujali hosté, v držení jej má brankář Mignolet.
28'
Domácí kombinují ve středu hřiště a snaží se najít okénko v defenzivě belgického vicemistra.
26'
Útočná akce Brugg končí jen Okerekeho ofsajdem.
24'
Rakouskému týmu dnes fotbalový osud vůbec nepřeje!

Ranftl se probil s míčem po pravé straně pokutového území a pak přihrával před branku, kde Simon Deli odehrál míč do tyče vlastní branky a pak se mu jej ještě povedlo odkopnout do bezpečí!
22'
Po akci Klausse Goiginger nedokázal proniknout do pokutového území a v souboji jeden na jednoho o míče přišel.
20'
Domácí se dožadovali odpískání faulu Deliho na Goigingera, k obrovské nevoli obecenstva ale rozhodčí Marciniak píská naopak Rakušanův faul.
18'
O pár sekund později se do zakončení dostal Peter Michorl, jeho rána ale míří vysoko nad branku.
18'
Goiginger vnikl do pokutového území z pravé strany, tam už si ale míč příliš předkopl a o balón přišel.
17'
Rohovému kopu Brugg se LASK ubránil, domácí už přenesli hru na polovinu soupeře.
16'
Renner vidí žlutou kartu za faul ve středu hřiště, po němž rozhodčí Marciniak ponechal výhodu a uděluje kartu až v nejbližším přerušení.
15'
Hollanově autovému vhazování se ale Bruggy ubránily.
14'
Holland se chystá na dlouhé autové vhazování, domácí hlavičkáři už míří před Mignoleta.
12'
Domácí se pokusili zaútočit zleva, Rennerův centr ale nenašel před brankou nikoho v bílém.
10'
Bruggy právě vstřelily branku!
Brankář Schlager vystihl stranu, HANS VANAKEN ale vtěsnal svoji ránu k tyči natolik dobře, že na ni domácí brankář nemohl dosáhnout!
10'
Potvrzeno! Penalta platí!
9'
Stále se čeká na potvrzení videa, rozhodčí Marciniak ještě čeká s potvrzením, aby Vanaken mohl zahrávat penaltu.
7'
Po střetu s domácím kapitánem Traunerem padl k zemi Openda, situace je ale pod kontrolou videa a to ze dvou případů, protože Openda zřejmě byl v ofsajdu a zároveň i penaltový faul je velmi sporný.
7'
Penalta pro Bruggy!
6'
V šesté minutě si domácí připsali už třetí zajímavou příležitost! Joao Klauss dostal kolmici do pokutového území, brazilský útočník pak křižnou ránu namířil za vzdálenější tyč bruggské branky.
4'
Po rohu se u přední tyče prodral k hlavičce Joao Klauss a jeho pokus mířil do vnější části tyče hostující branky!
3'
Tetteh na levém křídle vybojoval rohový kop pro LASK, domácí se mohou nastěhovat před Simona Mignoleta.
3'
Po nedovoleném zákroku ve středu hřiště se rozehrávky ujal Wiesinger.
1'
Domácí sehráli rychlou kombinační akci a hned po dvaceti sekundách hry měl nadějnou příležitost Reinhold Ranftl, ovšem na penaltovém bodu selhal a branku netrefil!
1'
Úvodního výkopu se ujal v bílém hrající Linec a první ze dvou bojů mezi Lincem a Bruggami byl rozehrán!
1'
Polští rozhodčí už přivedli aktéry zápasu před beznadějně vyprodaný stadión, LASK dnes čeká historická možnost zabojovat o Ligu mistrů a nejen celý Linec se toho nemůže dočkat.

LASK Linz: Schlager – Wiesinger, Trauner, Pogatetz – Ranftl, Holland, Michorl, Renner – Goiginger, Klauss, Tetteh
Náhradníci: Gebauer – Otubanjo, Müller, Wostry, Frieser, Raguz, Sabitzer

Club Bruggy KV: Mignolet – Mata, Mitrović, Deli, Sobol – Vormer, Rits, Vanaken – Bonaventure, Okereke, Openda
Náhradníci: Horvath – Kossounou, Amrabat, Kaveh, Diatta, Schrijvers, Ricca

Rozhodčí: Szymon Marciniak (POL) – Paweł Sokolnicki (POL), Tomasz Listkiewicz (POL).
Delegace rozhodčích

Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Szymon Marciniak, na čarách mu budou asistovat pánové Paweł Sokolnicki a Tomasz Listkiewicz. Jako čtvrtý sudí pak bude Tomasz Musiał. Všichni arbitři jsou z Polska.
Club Bruggy KV

Belgický Club Bruggy v belgické lize skončil taktéž na druhém místě a čekalo ho také třetí předkolo Ligy mistrů. V něm jeho hráči narazili na ukrajinský Kyjev. A v prvním zápase se radovali z domácí výhry 1:0. Měli tak lepší pozici pro odvetu na belgické půdě. Tam se zrodila remíza 3:3, která tak zajistila postup dále právě belgickému klubu. Pro Kyjev tak pouť letošními předkoly skončila takřka před branami LM. V souboji s Linzem nás tak čeká hodně zajímavá série a uvidíme, kdo si dnes vypracuje lepší pozici pro odvetné utkání na půdě Bruggy. Nenechte si duel ujít.
LASK Linz

Fotbalisté dnes domácího týmu LASK Linz se v uplynulé sezóně v rakouské lize umístili na druhém místě a to je poslalo do kvalifikace o Ligu mistrů, a sice do jejího třetího předkola. V něm hráči tohoto týmu narazili na švýcarskou Basilej, která v prvním duelu s Linzem doma padla 1:2. Linz poté v domácí odvetě znovu dominoval a po výhře 3:1 tak v klidu mohl oslavit postup do závěrečného čtvrtého předkola. Uspěje před svými diváky v prvním klání s belgickým Clubem Bruggy?
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu jsou dnes už čtvrtá předkola Ligy mistrů, týmy jsou tak už jen krůček od základní skupiny. A v bojích o tuto prestižní evropskou soutěž uvidíme také zástupce rakouské ligy, a sice LASK Linz, jenž ve dvojutkání o postup vyzve belgický Club Bruggy KV. Přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.