Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Kluž - 28. srpna 2019   21:00

Slavia
Slavia
66' Bořil
1:0
(0:0)
Kluž
Kluž
Slavia
Kovář – Hušbauer, Tecl, Van Buren, Frydrych, Traoré, Júsuf.
Rocchi – Meli, Peretti – Mariani (ITA).
Eden Aréna, Praha-Vršovice
18 562 diváků
Kluž
Vatca – Sylla, Paun, Tucudean, Hoban, Peteleu, Mike.

Kdo do Edenu přijede se dozvíme zítra krátce po osmnácté hodině, kdy se základní skupiny Ligy mistrů losují. Z mé strany je to pro dnešní večer z Edenu vše. S konstatováním, že Česká republika bude mít letos zástupce v Lize mistrů díky pražské Slavii se s vámi loučím a brzy se zase budu těšit na počtenou!
Troufnu si říct, že Slavia postupuje zaslouženě. Po vyrovnané první půli sešívaní v té druhé svého soka v podstatě k ničemu nepustili a sami si připravili jediný gól dnešního večera, když se po zemi přesně trefil Jan Bořil. Hosté z Rumunska se k ničemu velkému nedostali ani v úplném závěru utkání, a tak jsou to slávisté, kdo může slavit postup do Ligy mistrů.
Je konec! Slavia po dvou výhrách 1:0 podruhé ve své historii postupuje do Ligy mistrů!
90+4'
90+4'
Djoković dostává ještě jednu žlutou kartu za ostrý skluz zhruba na polovině hřiště.
90+3'
Tentokrát se sešívaní ubránili. Celý Eden stojí na nohou, zdá se, že už nic nezabrání Slavii v tom, aby se podruhé v historii kvalifikovala do Ligy mistrů!
90+2'
Kluž měla k dispozici rohový kop, který rozehrála nakrátko. Záhy přilétlo do vápna Slavie několik centrů, které ale vyústily jen v další roh.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Do další šance se hnal dnes velice agilní Olayinka, před kterým na poslední chvíli vyboxoval míč vyběhnutý Arlauskis.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanciu, přichází Frydrych.
89'
Pražané zatím zvládají závěr utkání dobře. Kluži se vůbec nedaří dostat balon pod kontrolu, natož se s ním pak prokombinovat do nějaké šance.
88'
Dnešní utkání sleduje 18 562 diváků.
87'
Júsuf mohl přidat pojistku, když se dostal k hlavičce z malého vápna, jeden z hostujících hráčů se ale výborně zorientoval a míč na brankové čáře hlavou vyrazil.
86'
Olayinka měl proti sobě přesilu soupeřů, přesto dokázal v závěru utkání vybojovat roh také pro Slavii.
85'
Fotbalisté Kluže měli k dispozici rohový kop. Stejně jako všem předešlým i tomuto se slávisté bez větších obtíží ubránili.
84'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Masopust, přichází Traoré.
83'
Kúdela z poloviny hřiště hledal Júsufa na pravém křídle. Úspěšný ovšem nebyl, gólman Kluže bude vykopávat.
82'
Djoković nevyskočil, zatímco Souček šel do hlavičkového souboje, a tak druhý jmenovaný upadl přes záda záložníka rumunského celku. Píská se faul hostí.
81'
Olayinka se pokoušel prodrat se do šance z levého křídla, přes Sušiće se mu to však nepodařilo. Hosté otáčejí hru.
80'
Tucudean dostává žlutou kartu zřejmě za přílišné diskutování.
80'
Stanciu kroutil míč nebezpečně do malého vápna, hosté se ale ubránili. Slávisté balon ihned do šestnáctky vrátili a následovalo několik odrazů, žádný z nich hostům nakonec nenadělal větší potíže.
79'
Bořil si došel na levé křídlo pro faul, provinil se Omrani a následovat bude další volný přímý kop.
78'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Škoda, přichází Júsuf.
78'
Pražané se ubránili i druhému rohu, po několika odrazech ukončil snažení Kluže hvizd hlavního rozhodčího signalizující útočný faul.
77'
Hosté si rohový kop zopakují, sešívaní odhlavičkovali míč jen znovu do zámezí.
76'
Paun prověřil Koláře ránou z levé strany na bližší tyč. Gólman sešívaných byl na zemi včas – uvidíme roh.
75'
Fotbalisté Kluže se prokombinovali až před šestnáctku sešívaných a čekají, zda se neotevře nějaké okénko v jejich obraně.
74'
Hosté drží míč a pokoušejí se pomalu posouvat kupředu, Slavia ale zatím brání dobře.
73'
Tentokrát se Pražané vydali do šestnáctky Kluže v mnohem menším počtu. Stanciův centr Rumuni dokázali odvrátit.
72'
Oba celky se v podstatě střídají v držení balonu, po faulu na polovinu Kluže uvidíme volný přímý kop Pražanů.
71'
Hra se po úvodním gólu oboustranně dost uklidnila. Hosté se sice zmocnili míče, ale rovněž jen kombinují daleko od vápna sešívaných.
70'
Slávisté se nikam neženou, sledujeme rozvážnou kombinaci kolem poloviny hřiště.
69'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Rondón, přichází Tucudean.
69'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Deac, přichází Hoban.
68'
Fotbalisté Kluže se po delší době dostali k balonu, ale v podstatě ihned ho zase odevzdali svému soupeři.
67'
Domácí po úvodním gólu nepolevují, naopak se zdá, že mají utkání pevně ve svých rukou a kombinují s balonem.
66'
Slavia právě vstřelila branku!
V Edenu se strhla obrovská radost, Slavia jde totiž do vedení! Před JANEM BOŘILEM se zničehonic objevila spousta volného prostoru zhruba na polovině hřiště a slávistický levý bek se vydal nejpřímější cestou k bráně, prodral se až do šestnáctky a gólmana Kluže překonal přesnou přízemní střelou k jeho levé tyči. V tuto chvíli je jasné, že na prodloužení nedojde. Kluž potřebuje k postupu vsítit minimálně dvě branky.
65'
Domácí měli k dispozici další standardní situaci. Olayinkovi se nepodařilo dostihnout míč na vzdálenější tyči.
64'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Luís Aurélio, přichází Paun.
63'
Z rohu Pražané opět nic nebezpečného pro svého soupeře nepřipravili.
62'
Škoda se pokoušel uniknout stoperům Kluže, ale hrubě nepochodil. Míč se záhy odrazil ke Stanciuovi, jenž si ho navedl na střelu ze střední vzdálenosti a gólman Kluže musel vytasit výborný zákrok, aby míč vyrazil na roh.
61'
Bořil se pokoušel uvolnit středem, zbavil se sice obránce, ovšem záhy narazil na dalšího a místo toho, aby uvolnil spoluhráče, příliš dlouho stál nad balonem, o který tak záhy přišel.
60'
Také Kluž obvykle dost hrozí ze standardních situací, ani rumunský celek to ale dnes příliš nepotvrzuje. Přetažený míč doskákal až do zámezí.
59'
Sešívaní po rychlém brejku soupeře balon raději odvrátili na rohový kop.
58'
Bořil posunul míč na Stanciua, který se vydal do vápna. Příliš dlouho ale míč neudržel, velice rychle totiž přispěchal Bordeianu, jenž míč vybojoval pro Kluž.
57'
Standardky dnes Slavii skutečně nefungují tak jako obvykle. Pro centr Stanciua si bez obtíží vyběhl Arlauskis.
56'
Chystá se další volný přímý kop. Faulován byl kapitán Slavie Škoda a z levé strany se k centru připravuje Stanciu.
55'
Škoda se pokoušel hlavou prodloužit míč na Masopusta. Toho ale v pohodě uhlídal Muresan.
54'
Po delší době se připomněli také Rumuni. Centr zleva ovšem doputoval jen do území nikoho.
53'
Pražané podnikli další rychlý výpad. Z pravé strany se vřítil do šestnáctky Masopust, jehož následný centr ale gólman hostí ukryl do svých rukavic.
52'
Balon se zajímavě odrážel ve vápně hostí, jenže veškerou snahu slávistů uťal hlavní sudí, který odpískal faul na brankáře, což se domácím hráčům ani fanouškům ani trochu nelíbí.
51'
Sešívaní vybojovali rohový kop.
50'
Stanciu se dral do zakončení z levé strany, proti přesile ale nedokázal míč udržet.
49'
Hosté ze standardní situace nevymysleli nic velikého. Slávisté vybojovali balon a opět útočí.
48'
Kúdela raději zastavil rozvíjející se akci Kluže i za cenu faulu a žluté karty.
47'
Sešívaní vstoupili do druhé půle ve velkém stylu. Škoda šikovně sklepl míč Stnaciuovi ke střele zpoza šestnáctky a Arlauskis měl co dělat, aby byl u své pravé tyče včas a zasáhl proti povedené ráně slávistické sedmičky.
46'
První poločas je minulostí. Viděli jsme poměrně vyrovnaných pětačtyřicet minut, mírně navíc ale asi měla domácí Slavia. Byli to také právě Pražané, kdo si zatím připravil jedinou stoprocentní gólovku. Masopust ovšem tváří v tvář brankáři hostí loboval nepřesně. Druhá půle začne přibližně ve 22 hodin, tak zůstaňte s námi!
45+1'
45+1'
První poločas se nastavuje o jednu minutu.
45'
Stanciu centroval na přední tyč. Ani tentokrát rumunský technik ve službách Slavie úspěšný nebyl. Hosté jeho centr odvrátili.
44'
Pražané se vydali do rychlého brejku, který za cenu nedovoleného zákroku a žluté karty zastavil na levé straně Deac, který poslal k zemi Stanciua.
44'
Tato chyba domácí mrzet nemusí. Právě Hovorka totiž odvrátil centrovaný míč do bezpečí.
43'
Nákop hostí byl hodně nepovedený, ale Hovorka se nedohodl s Kolářem a míč nepříliš pochopitelně posunul na roh.
42'
Bořil našel na zadní tyči Krále, který se ale nezorientoval ideálně. Balon poměrně dost podskočil a v podstatě ho jen prodloužil za sebe do zámezí.
41'
Centr do šestnáctky Kluže se podařilo hostům odvrátit, s balonem ale nadále hrají slávisté.
40'
Muresan fauloval na vlastní polovině a následně se ještě ohnal po Masopustovi. Zřejmě hlavní sudí viděl a slyšel ještě nějakou výměnu názorů, žlutou kartu totiž dostávají oba účastníci sporu.
38'
Sešívaní mají v posledních minutách navrch. Dlouhá kombinace však nevedla do větší šance. Odražený míč skončil u brankáře Rumunů.
37'
Coufal povedeným centrem našel přesně Součka, který hlavičkoval do protipohybu brankáře Arlauskise a míč nakonec proskákal jen těsně vedle levé tyče svatyně hostí.
35'
V šestnáctce Slavie zůstal po souboji s Králem ležet na zemi Luís Aurélio. Chvíli se hrát nebude vinou ošetřování.
34'
Stanciu hodně spěchal, aby se fotbalisté Kluže nestačili stoprocentně zformovat. Míč následně poslal do ohně, kde si ho zvládl najít a vyboxovat Arlauskis. Navíc se píská útočný faul jednoho ze slávistů.
33'
Stanciu hledal své spoluhráče na vzdálenější tyči a míč po dvou odrazech skončil v zámezí. Následovat bude roh.
32'
Stanciu zleva centroval na přední tyč. Rumuni se ubránili, ovšem uvidíme další obdobnou standardku, tentokrát z pravé strany.
31'
Olayinka je v první půli skutečně velmi aktivní. Jeho další průnik uhasili hned dva fotbalisté hostí jen za cenu nedovoleného zákroku. Míč si už chystá Stanciu.
30'
Fotbalisté Kluže měli k dispozici rohový kop. Žádné nebezpečí si ovšem připravit nedokázali.
29'
Právě Masopust se zčistajasna zjevil v jasné gólovce! Sešívaný křídelník si naběhl na výborný oblouček za obranu soupeře a tváří v tvář Arlauskisovi se rozhodl pro lob, který mu však hrubě nevyšel. Míč skončil hodně mimo.
28'
Exekuce rohového kopu se tentokrát ujal Masopust, ani jeho přetažený míč nikoho v červenobílém nenašel.
27'
Sešívaní přidali. Stanciu přetáhl centr na Bořila, jenž sklepl míč Součkovi pro střelu z první. Ta byla sražena opět k Bořilovi, jenž záhy vybojoval další rohový kop.
26'
Ne, rohy se dnes alespoň prozatím slávistům nedaří. Stanciu míč zakroutil až za brankovou čáru a Arlauskis tak uvede balon do hry odkopem od brány.
25'
Po několika centrech z obou stran se balon odrazil k Olayinkovi, jeho pokus zleva byl sražen na rohový kop.
24'
Pražané se po delší době vydali kupředu. Jejich akce po levém křídle ovšem neměla dlouhého trvání.
23'
Kúdela se po centru zleva na bližší tyč nedohodl s Kolářem. Toto nedorozumění se ale obešlo bez vážnějších následků. Po trochu záhadném odrazu skončil míč v Kolářových rukavicích.
22'
Dlouhý nákop doletěl doslova za slávistickou obranu, píská se totiž ofsajd Rumunů.
21'
Rumunský celek ale velmi rychle vybojoval balon zpět a opět kombinuje na polovině Slavie.
20'
Stanciu už byl faulovaný. Bordeianu zastavil svého krajana v dresu Slavie rukou v obličeji.
19'
Král prohrál souboj o balon ve středu hřiště a přál si odpískání faulu. Hlavní sudí mu dle mého správně nevyhověl.
18'
Bořil hodně zahnal Olayinku nepřesným pasem do běhu. Sešívaný křídelník si míč navíc příliš předkopl a Arlauskis tak bude moci vykopávat.
17'
Omrani z levé strany naservíroval parádní míč do šestnáctky pro Rondóna, kterému scházely jen centimetry k tomu, aby ve skluzu zasáhl míč a poslal svůj celek v odvetě nejspíš do vedení. Teď měli domácí štěstí.
16'
S balonem hrají fotbalisté hostí, kteří kombinují na polovině sešívaných.
15'
Djoković vyslal z levého křídla do vápna Slavie hodně nepříjemný centr a stopeři Kúdela s Hovorkou měli plné nohy práce, aby uhlídali nabíhající fotbalisty soupeře.
14'
Olayinka si to namířil z levého křídla rovnou do vápna, kde byl zastaven za pět minut dvanáct poměrně ostrým zákrokem. Hlavní sudí signalizuje odkop od brány.
13'
Fotbalisté Kluže si pomalu vybudovávali územní převahu. S balonem na polovině Slavie ale příliš dlouho nevydrželi. Míč se po nepřesné přihrávce dokutálel do autu.
12'
Poprvé byl vážněji prověřen také brankář Slavie Kolář. Hosté měli k dispozici volný přímý kop a Bordeianu stočil míč na druhou stranu, než Kolář očekával. Gólman Slavie si ale i tak poradil a míč reflexivně vytěsnil mimo.
11'
Exekuce rohového kopu se ujal opět Stanciu, který si tentokrát vybral zadní tyč. Fotbalisté rumunského celku si i ve spolupráci s vlastním brankářem poradili.
10'
Sešívaní měli k dispozici zkrácený roh. Stanciu stáčel balon na přední tyč, hosté míč odvrátili tentokrát již na regulérní rohový kop.
9'
Masopust si navedl balon na ránu zpoza šestnáctky. Obranný val Kluže propálit po zemi nedokázal.
8'
Na druhé straně si pohybem za obranu řekl o míč Škoda, jeho následnému pasu pod sebe scházela přesnost.
7'
Rumuni vymysleli zajímavý signál – narážečku na jeden dotyk a následný pas na penaltu pro Rondóna, jenž střílel z první. Kolář zasahovat nemusel, neboť míč letěl nad. Před případným gólem by ale Slavii zachránil i signalizovaný ofsajd.
6'
Bořil srazil do zámezí centr z pravého křídla. Uvidíme první rohový kop hostů.
5'
Stanciu se uvolnil na levé straně a z ostrého úhlu se rozhodl pro hodně tvrdou střelu. Ta však mířila přesně do míst, kde stál připravený Arlauskis, který si nadvakrát poradil.
4'
Fotbalisté Kluže se zkusili prodrat do vápna Slavie z levého křídla. Odražený míč ze vzduchu bez potíží sebral Kolář.
3'
Slávisté si na úvodní roh nepřipravili nic speciálního. Stanciův centr propadl do šestnáctky, kde snahu slávistů po několika odrazech balonu uťal hvizd hlavního rozhodčího, který signalizoval útočný faul.
2'
Sešívaní velice rychle otočili hru a fotbalisté hostí centrovaný míč odvrátili raději na rohový kop.
1'
Jako první se rozehrávky ujal rumunský celek. Dlouhý nákop směrem k Tribuně Sever a ke Kolářově svatyni zlikvidoval Hovorka.
1'

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček, Král – Masopust, Stanciu, Olayinka – Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Hušbauer, Tecl, Van Buren, Frydrych, Traoré, Júsuf.

CFR Kluž: Arlauskis – Sušić, Burca, Muresan, Camora (C) – Luís Aurélio, Bordeianu, Djoković – Deac, Rondón, Omrani.
Náhradníci: Vatca – Sylla, Paun, Tucudean, Hoban, Peteleu, Mike.

Rozhodčí: Rocchi – Meli, Peretti – Mariani (ITA)..
Úvodní výkop odvetného střetnutí o Ligu mistrů mezi Slavií a Kluží začíná ve 21 hodin, tak zůstaňte s námi a držte palce sešívaným!
O víkendu v lize
Oba celky se během víkendu představily před domácími fanoušky. Ani Slavia ani Kluž nezaváhala a oba týmy tak potvrdily vedení v domácích ligách.

V Edenu se představila sousední Bohemians. Slávisté obměnili vyjma Kúdely celou základní jedenáctku, i tak však od první do poslední minuty dominovali a po jednoznačném průběhu dokráčeli k vítězství 4:0.

Kluž přivítala doma Botosani, které zatím v lize ani jednou neprohrálo a momentálně je šesté. Také soupeř sešívaných výrazně obměnil základní sestavu pro ligové utkání, aby pošetřil klíčové hráče. Za Kluž o víkendu nastoupili pouze čtyři fotbalisté, kteří se střetli se Slavií. I Kluž ale ligový duel zvládla s přehledem. Již o poločase vedla 3:0 a nakonec vyhrála pohodlně 4:1.
Úvodní zápas
Sešívaní si z Rumunska přivezli nejtěsnější možný náskok. Svěřenci kouče Trpišovského v prvním duelu opanovali první polovinu utkání a také se dostali do vedení. Na Kluž platil signál, kdy Stanciu od rohového praporku našel Masopusta, který vystřelil placírkou zpoza šestnáctky a gólman Kluže na jeho pokus nestačil zareagovat.

Ve druhé polovině zápasu domácí přidali, ale srovnat se jim nepodařilo. Největší možnost měl v 79. minutě Omrani, jenže pokutový kop neproměnil, neboť Kolář si vybral správnou stranu. Sešívaní jsou tedy k postupu do milionářské soutěže o něco blíže.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u online přenosu z odvety čtvrtého předkola Ligy mistrů mezi pražskou Slavií a rumunskou Kluží.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.