Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Europa - 18. srpna 2020   21:00

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
35' Nabouhane  • 44' Nabouhane  • 52' Nabouhane  • 78' Ivanić  • 87' Ivanić
5:0
(2:0)
Europa
Europa
CZ Bělehrad
Borjan (C) – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić (46. Gajić) – Sanogo, Ivanić – Katai, Kanga, Spiridonović – Ben Nabouhane.
Popović – Gajić, Pankov, Vulić, Boakye, Tomané, Petrović.
Činkov – Kolev, Dimitrov (BUL)
Stadion Rajka Mitiće, Bělehrad
Europa
Belluga, Lopez – Moreno, Quillo, Yome, Arbelo, Polaco.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 3.
Je dobojováno! Crvena Zvezda potvrdila roli favorita a po vítězství 5:0 nad gibraltarskou Europou lehce postupuje do druhého předkola Ligy mistrů. O všem podstatném rozhodl útočník Nabouhane, který nasázel do dvaapadesáté minuty hattrick. Další dvě trefy přidal Ivanić, který nejprve potrestal chybu Olma a pak gólem zužitkoval druhou asistenci aktivního Kangy.
90+3'
90+3'
Hostům ale scházel klid na kopačkách, takže se těžkopádnou kombinací ani nepřiblížili pokutovému území.
90+2'
Kangou faulovaný Marco Rosa dostal křeč do své levé nohy. Europa má asi poslední příležitost, jak zaznamenat čestný úspěch.
90+1'
Bulharské trio rozhodčích nastavuje dalších pět minut.
90'
Aleksandar Katai nemířil vůbec špatně. Ze svého pohledu pravý horní roh přestřelil z nějakých jednadvaceti metrů jen o malý kousek.
89'
Ben Nabouhane byl Quillem faulován nějaký metr před pokutovým územím. Crvena Zvezda může zvýšit z nebezpečného trestňáku.
87'
CZ Bělehrad právě vstřelila branku!
Červenobílí přidávají pátý zásah! Milan Gajić rozdal míč do strany na Kangu, který špičkovým přízemným pasem našel svého černohorského spoluhráče MIRKA IVANIĆE a ten z jedničky spolehlivě propálil bezmocného Muñoze.
86'
Juanpe nakonec odevzdaně práskl do míče z velké dálky, ale branku Milana Borjana o několik metrů netrefil.
85'
Europa se snad poprvé po změně stran usadila na útočné polovině. Kombinace to ale je dost chaotická a doposavad k ničemu nevedla.
84'
Katai se drze prokličkoval až ke střele. Muñoz mu ale zmenšil palebný úhel a balón vyrazil ke svým spoluhráčům.
83'
Liam Walker poblíž půlící čáry povalil Ivaniće a stal se dalším hráčem se žlutou kartou na kontě.
83'
Kanga tentokrát nestřílel a ještě přihrával dovnitř pokutového území na Kataie, který napálil jen předním stojícího obránce.
82'
V nejbližších vteřinách se tak ale nestane. Přihrávka určena pro Aleksandara Kataie propadla k hostujícímu brankáři.
82'
Dávno rozhodnutá partie je ve své poslední desetiminutovce. Crvena Zvezda i za stavu 4:0 vymýšlí jednu zajímavou akci za druhou a snaží se svůj náskok ještě navýšit.
80'
Další problémy pro hostující defenzivu. Gobeljićův pokus srazil Polaco na Kangu, který několik vteřin kličkoval na malém prostoru, jenže ve finále neměl kudy procedit střelu do sítě.
78'
Obrovská hrubka v rozehrávce Europy je potrestaná čtvrtým gólem na domácí straně. Olmo naprosto zpackal rozehrávku, kterou mu vystihl MIRKO IVANIĆ a v úniku precizně zakončil placírkou ze svého pohledu k pravé tyči.
77'
Další Kangova rána byla sražená k Vulićovi, který se rovněž pokusil o střelu z velké vzdálenosti, ale Muñoz opět zasahovat nemusel.
76'
Katai přihrál na osu Kangovi, který vyslal oblíbenou střelu z dobrých třiceti metrů. Pokus to nebyl špatný, míč proletěl pár decimetrů nad horní tyčkou.
75'
Alejandro Avilés prohrál složitý souboj ve vápně, kde ho centrem ze standardní situace hledal tradiční exekutor Liam Walker.
74'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Sékou Sanogo, přichází Miloš Vulić.
73'
Sanogo bojoval o Muñozův výkop s Arbelem, kterého zezadu fauloval a dostal za to vůbec první žlutou kartu na straně CZ Bělehrad.
71'
Ben Nabouhane se po akci Tomaného skládal do zakončení nůžkami. Balón ve vzduchu zasáhl, ale rozměry branky mu nestačily.
70'
Europa přežila kritický okamžik u vlastní branky! Muñoz vyrazil střelu z rychlého protiútoku před dobíhajícího Kataie, jehož dorážka byla nepřesná.
69'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Blas Álvarez, přichází Álex Quillo.
69'
Walker se chystá rozehrát standardní situaci poté, co se proti fotbalovým regulím provinil nově příchozí Tomané.
67'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Srđan Spiridonović, přichází Tomané.
64'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Becerra Gallego, přichází Polaco.
60'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Adrián Gallardo, přichází Suarez Arbelo.
58'
Hostující útok do malinko otevřenější obrany zhatil Walker, který odcentroval do náruče kanadského gólmana.
57'
Ben Nabouhane měl na levé noze svůj čtvrtý dnešní gól, nicméně po střílené přihrávce přesměroval míč vedle brankové konstrukce.
56'
Liam Walker nedal do střely z hranice vápna prakticky žádnou razanci a Borjan si logicky připsal velmi snadný zákrok.
55'
Spiridonovićova střela z rohu pokutového území k Muñozovi nedoletěla. Brankáři Europa pomohl několikačlenný obranný blok.
54'
Gajić fauloval, jenže hostující fotbalisté se po rozehrávce ze středu hřiště udrželi na balónu jen pár vteřin.
52'
Domácí zvyšují na 3:0! Spiridonović dostal dobrý míč do běhu. Badr ho nestíhal a dopustil finální přihrávku na BENA NABOUHANEHO, jenž se v náběhu odpoutal od obránce a pak jednoduše zkompletoval hattrick.
51'
Gobeljićův přízemní pas šel za paty nabíhajícího spoluhráče. Europa se ubránila prostřednictvím vysvobozujícího odkopu.
50'
Kanga předal míč Sanogovi, který si vychytrale došel pro faul v podání hostujícího kapitána Liama Walkera. Bělehradští pokračují ve středu hřiště.
49'
Mohamed Badr se svíjel v bolestech, když si v souboji s Gobeljićem poranil levé chodidlo. Za chvíli se ale zvedl a měl by moci pokračovat.
48'
Zdlouhavý kolotoč přihrávek k ničemu kloudnému nevedl. Ben Nabouhane podle názoru sudích fauloval záložníka Blase Álvareze.
47'
Od startu druhé půle jde vidět, že se Crvena Zvezda nemá důvod bezhlavě hnát do ofenzivy. Už přes minutu probíhá jen kombinaci mezi členy obrany.
46'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Milan Rodić, přichází Milan Gajić.
46'
Statistiky po 1. půli:
Střely na branku: 4 – 2
Střely mimo: 3 – 1
Rohové kopy: 5 – 0
Fauly: 3 – 4
Žluté karty: 0 – 2.
Crvena Zvezda je už v polovině zápasu na cestě do druhého předkola, neboť nad gibraltarským outsiderem vede rozdílem dvou branek. Ústřední postavou byl komorský útočník Ben Nabouhane, který v pětatřicáté minutě otevřel skóre dorážkou z bezprostřední blízkosti a pak se těsně před pauzou se prosadil i podruhé, když ztečoval do sítě střelu Degeneka. Europa se rovněž dostala do několika zakončení. U toho nejnebezpečnější byl Adrián Gallardo, jenž po zmatcích v domácí obraně těsně přestřelil.
45+1'
45'
Marco Rosa reklamoval ofsajd, ale vykoledoval si jen žlutou kartu. Vše bylo podle pravidel, jeden z obránců se totiž zapomněl a pokazil ofsajdovou past.
44'
Už před poločasovou pauzou to vypadá na hladký postup srbského klubu! Muñoz po dalším z centrů vyboxoval míč na hlavu Kataie. Ten připravil zakončení pro Degeneka a BEN NABOUHANE se štěstím ztečoval letící projektil mimo dosah gólmana.
43'
Hostující stoper Olmo srazil Kangův centr na rohový kop.
42'
Liam Walker měl trochu prostoru na postup k pokutovému území, jenomže ze střední vzdálenosti vypálil přesně na gólmana Borjana.
41'
Znovu se do hledáčku kamer dostala tvář Guélora Kangy, který zakončoval dosti překombinovanou akci svých spoluhráčů, nicméně orazítkoval jen vnější část boční sítě.
40'
Kanga vyrobil přesný nákop z půlky hřiště. Za sklepnutým míčem se tlačil Ivanić, ale brankář Muñoz situaci vyřešil.
39'
Milunović s Degenekem nikam nespěchají a po faulu ve středovém kruhu trpělivě rozehrávají další postupný útok.
38'
Rodić se v náběhu nabídl Kataovi. Centr z levého okraje velkého vápna letěl na Kangu, jenže těžká hlavička obsazeného záložníka letěla mimo tři tyče.
36'
Fotbalisté Europy reklamovali u hlavního rozhodčího ofsajd, na který to skutečně vypadalo, ale na platnosti vedoucí trefy už se nic měnit nebude.
35'
Favorit jde do vedení! Ivanić sklepával Kataiův centr z rohového kopu na malé vápno. Tam na míč pořádně nedosáhl Kanga, nicméně u zadní tyče číhající BEN NABOUHANE už neměl s dorážkou zblízka žádný problém.
34'
Alejandro Avilés marně reklamoval nějaký úder do obličeje. Rozhodčí situaci neviděli a nařídili jen aut pro Europu.
33'
Mirko Ivanić si ze středu zálohy nabíhal na hrot útoku, kde ho Nabouhaneho centr z pravé strany ale minul.
32'
Ben Nabouhane sklepával míč pod sebe, jenže jeden z jeho kolegů byl v daný moment příliš daleko.
31'
Gibraltarský trpaslík odevzdal míč přetaženým nákopem ze středu hřiště. Crvena Zvezda zakládá novou akci z obrany.
30'
Juanpeho parťák z útoku nepochopil žádanku o narážečku, takže balón propadl k nohám Milana Borjana.
29'
Europa se začíná malinko osmělovat. I po odvráceném centru z pravé strany zůstává nastěhovaná na útočné polovině.
28'
Marko Gobeljić si pěkně narazil se spoluhráčem, ale pak z volného prostoru na pravém kraji hřiště odcentroval pouze do Muñozových rukavic.
27'
Domácí obrana zbytečně zmatkovala ve vlastním vápně, kde darovala zakončení Gallardovi. Ten nebyl ve špatné pozici, ovšem zakončení pravou nohou letělo nad břevno.
24'
O pár vteřin později se už Kanga hvizdu dočkal. Po faulu Juanpeho však je míč v bezpečné vzdálenosti od Javiho Muñoze.
23'
Kanga šel nějaké dva metry před šestnáctkou k zemi, jenomže píšťalka hlavního rozhodčího zůstala k jeho nepochopení němá.
22'
Hosté dostali míč před vápno, odkud napřahoval Kanga. Tvrdá rána gambonského reprezentanta ale byla sražená a navíc zazněl hvizd označující Nabouhaneho ofsajd
21'
Aleksandar Katai rozehrál na krátko. Domácí se vrátili o několik desítek metrů vzad, ale časem si zajistili další roh.
20'
Spiridonovićova dalekonosná rána rovněž neprošla. Bělehradský klub bude rozehrávat rohový kop.
19'
Odvrácený centr ze standardní situace skončil u Rodiće, který pálil levačkou z hranice vápna, ale sražený balón se stal snadnou kořistí pro Muñoze.
18'
Tvrdý skluz na Gobeljiće byl odměněn první žlutou kartou, kterou si od hlavního arbitra prohlédl Blas Álvarez.
17'
Svého prvního zákroku se dočkal také Borjan, kterého ambiciózním volejem z dálky vyzkoušel Becerra Gallego.
15'
Opět Crvena Zvezda dobývá kompaktní blok od poloviny hřiště.
14'
Zrychlení prostřednictvím přihrávky do křídla nevyšlo. Míč letěl příliš rychle a vyletěl za koncovou čáru.
13'
Hosté malinko vysunuli obranu a nutí své soupeře kombinovat dobrých padesát metrů od své branky.
12'
První velká šance! Na svědomí ji měl Ben Nabouhane, který po centru z levé strany hlavičkoval těsně vedle Muñozovy brány. Defenziva Europy mu dala nezdravě moc prostoru.
11'
Od začátku probíhá očekávaný tlak domácích, kteří se nyní neúspěšně pokusili dostat vpřed nákopem z půlící čáry.
10'
A ještě jedno provinění od domácího útočníka, který si tentokrát pomohl faulem.
9'
Zvednutý praporek pomezního značí, že Ben Nabouhane byl v momentě přihrávky na svou osobu v ofsajdu.
7'
Nepřesný nákop Kangy letěl do prostoru, kam to měl k míči nejblíže strážce branky v podobě Javiho Muñoze.
6'
Mohamed Badr přerušil přihrávku na levý kraj hřiště. Crvena Zvezda ale pokračuje vhazováním Rodiće.
5'
Nabouhaneho napadání donutilo obránce Europy vrátit míč k brankáři Muñoz, který jej raději odkopl až do středového kruhu.
4'
Muñoz centr zleva vyboxoval a pak už následoval prohřešek Spiridonović, který zajistil míč hráčům Europy.
3'
Komorský útočník Ben Nabouhane byl na levém křídle faulován Olmem, takže Bělehrad bude záhy kopat první standardní situaci.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v zelenočerných, zatímco domácí v červenobílých dresech.
1'

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Sanogo, Ivanić – Katai, Kanga, Spiridonović – Ben Nabouhane.
Náhradníci: Popović – Gajić, Pankov, Vulić, Boakye, Tomané, Petrović.

Europa FC: Muñoz – Badr, Olmo, Avilés, Olivero – Walker (C), Rosa, Álvarez, Gallego – Gallardo, Juanpe.
Náhradníci: Belluga, Lopez – Moreno, Quillo, Yome, Arbelo, Polaco.

Rozhodčí: Činkov – Kolev, Dimitrov (BUL).
O postupujícím do druhého předkola se rozhodne již dnes. Vzhledem k nutným změnám v systému předkol byly odvetné zápasy zrušeny.
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Slavný bělehradský klub, o kterém se v létě hodně mluvilo i mezi českými fanoušky, v uplynulé sezóně jenom potvrdil, že v posledních letech nemá na srbské půdě konkurenci. Svůj třetí titul v řadě si zajistil už s velkým předstihem a po závěrečném třicátém kole disponoval před druhým Partizanem čtrnáctibodovým náskokem. Kvůli slabšímu národnímu koefiientu musí Crvena Zvezda každoročně hrát úvodní předkola pohárů. Nejinak tomu bylo vloni, kdy se přes nesmírně vyrovnané dvojzápasy dostala přes Süduvu, HJK Helsinki, FC Kodaň a Bern až do skupiny Ligy mistrů a tam v konkurenci Bayernu Mnichov, Tottenhamu a Olympiacosu uhrála na úkor řeckého mužstva jen tři body.
Europa FC

Mužstvo hrající gibraltarskou nejvyšší soutěž přijelo do Srbska v roli outsidera, jehož postup by znamenal obrovskou senzaci. Své místo v předkole Ligy mistrů si Europa zajistila prvním místem v lize, za které však nebyla z pandemických důvodů ověnčena titulem. V nekompletní sezóně odehrála jen sedmnáct zápasů a skončila pět bodů před St Joseph´s FC. V pohárech si fotbalový trpaslík zahrál i v minulém roce. V nultém předkole Evropské ligy porazil andorský klub Sant Julià a pak svedl vcelku solidní dvojzápas s Legií Varšava. Europa s ní doma remizovala 0:0, ale venku už podle očekávání padla 0:3.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního předkola Ligy mistrů. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy FK Crvena Zvezda Bělehrad a Europa FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.