Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bodo/Glimt : Varšava - 7. července 2021   18:00

Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
45+1' Botheim  • 78' Pernambuco
2:3
(1:2)
Varšava
Varšava
2' Luquinhas   • 41' Emreli   • 61' Emreli
Bodo/Glimt
Haikin – Sampsted, Moe, Lode (88. Hoibraaten), Bjorkan (41. Konradsen) – Fet, Berg, Saltnes (C) – Vetlesen (69. Tounekti), Botheim, Nordas (46. Pernambuco)
Xhaja – Rexha, Myftari
Aspmyra, Bodo
Varšava
Boruč – Jedrzejczyk (C), Wieteska, Holownia – Skibicki (83. Johansson), Slisz, Martins (84. Muci), Mladenovič – Kapustka, Emreli (79. Lopes), Luquinhas

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:3. Fauly: 15:7.
Je konec. V dramatickém zápase nakonec zvítězila Legia Varšava nad Bodo/Glimt poměrem 3:2.
Ve 48. minutě mohl srovnat Pernambuco, ale přestřelil v dobré pozici. V 61. minutě ale poslal hosty do dvoubrankového vedení Emreli. V 78. minutě se už Pernambuco dočkal a snížil. Ovšem v 82. minutě uviděl červenou kartu Konradsen a konec zápasu už si hosté pohlídali.
90+4'
90+4'
Málem to vypadalo na nadějnou šanci v samotném závěru pro domácí celek, ale míč se poodrážel a nakonec je z toho jen odkop od svatyně soupeře.
90+2'
Legia Varšava nikam zbytečně nespěchá a drží míč na své polovině v obranné řadě.
90+1'
Mladenovič uviděl za zdržování při rohovém kopu žlutou kartu a dnes se tedy barví před očima hráčů celkem dost.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
90'
Luquinhas se snažil něco vystřelit uvnitř vápna, ale jeho pokus byl zblokován.
88'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Lode, přichází Hoibraaten.
88'
Domácím se nyní ovšem v oslabení nedaří něco vymyslet a míč končí opět jen v zámezí.
86'
Nyní sudí Xhaja ponechal domácím výhodu a Bodo/Glimt tak může pokračovat v útoku.
85'
Mladenovič chtěl překvapit domácího gólmana střelou z dálky, ale jeho pokus skončil pouze nad bránou.
84'
Hostující obrana si poradila s lobem a odhlavičkovala míč do bezpečí.
84'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Martins, přichází Muci.
83'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Skibicki, přichází Johansson.
82'
Ovšem je tady velká komplikace pro domácí! Druhou žlutou a následně červenou kartu totiž dostává Konradsen (FK Bodo/Glimt), který skluzem zajel do soupeře.
81'
Míč se poodrážel ve vápně hostů, ale nakonec se k míči dostali právě hráči Legie.
80'
Zbývá posledních deset minut utkání plus nějaké nastavení a můžeme se tak těšit na velmi dramatický konec.
79'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Emreli, přichází Lopes.
78'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Tak konečně se domácí dočkali druhé branky a snižují tak opět na rozdíl jediného gólu! Konradsen z levé strany centrem na zadní tyč našel volného PERNAMBUCA a ten hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Konradsen.
76'
Botheim se obtočil ve vápně kolem obránce, ale následně zakončil jen vedle pravé tyče.
74'
Norský celek dál pokračuje v nátlaku, ale nedaří se mu vstřelit druhou branku.
73'
Hostující gólman Boruč musel rychle z brány, aby se dostal k míči rychleji, než soupeř, což se mu také povedlo.
72'
Patrick Berg zkusil své štěstí střelou z dálky, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu soupeře.
70'
A další žlutou kartu uviděl také brankář hostujícího celku Boruč a to za zdržování hry.
69'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Vetlesen, přichází Tounekti.
69'
Konradsen uviděl od sudího žlutou kartu.
68'
Emreli se opět snažil vstřelit branku a zaznamenat tak hattrick, ovšem jeho pokus nakonec vyrazil Haikin.
65'
Bodo/Glimt se dál snaží něco vymyslet, ale dnes to má proti velmi dobře bránící Varšava velmi těžké.
63'
Kapustka uviděl od sudího kartu žluté barvy za svůj nedovolený zákrok.
61'
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Ovšem hosté jdou zpět do dvoubrankového vedení! Domácí lacině přišli o míč, ke kterému se dostal Skibicki, jenž vyslal do velké šance MAHIRA EMRELIHO, ke kterému doléhali dva obránci, ale tento ázerbájdžánský střelec zachoval chladnou hlavu a zakončil k pravé tyči. Asistence: Skibicki.
60'
Dobrou ránu vyslal Saltnes z dálky, ale gólman Boruč s ní neměl moc práce a stav po hodině utkání je tak stále 2:1 pro Varšavu.
58'
Hostující mužstvo získalo míč na své polovině, ale následně přišel jen faul Jedrzejczyka.
56'
No nyní si brankář Haikin hodně zavařil, když dostal malou domů od Sampsteda, ale nedokázal včas míč odkopnout a ten se nakonec odrazil od soupeře do zámezí.
55'
Norský celek ale pokračuje v nátlaku a snaží se co nejrychleji srovnat stav utkání.
53'
Se štěstím se tentokrát domácí dostali dopředu, ale následná střela Pernambuca letěla vedle brány.
52'
Bodo/Glimt se už ale opět snaží něco vymyslet směrem dopředu postupným útokem.
49'
Následně se po malé chvilce dostal do dobré šance také Vetlesen, ale tentokrát už úřadoval gólman Boruč, jenž vyrazil tuto střelu.
48'
V obrovské šanci se ocitl po skvělé přihrávce uvnitř vápna Pernambuco, ale přestřelil bránu Boruče!
46'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Nordas, přichází Pernambuco.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je u svého konce a Legia Varšava vede nad Bogo/Glimt poměrem 2:1. Už ve 2. minutě poslal hosty do vedení Luquinhas a vstup se tak polskému mužstvo podařil skvěle. Následně se domácí dostali do hry, ale ve 41. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Emreli. Ovšem v nastaveném čase první půle alespoň snížil Botheim.
45+3'
45+3'
S následným centrem si ale soupeř poradil.
45+2'
Nyní Bodo/Glimt získalo rohový kop z levé strany a může znovu zahrozit před přestávkou.
45+1'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Domácí se v nastaveném čase první půle dočkali gólu a snižují na 1:2! Centr Sampsteda z pravé strany našel uvnitř vápna ERIKA BOTHEIMA a ten zakončil hlavou razantně k pravé tyči. Asistence: Sampsted.
45'
Rozhodčí nastavil 2 minuty navíc.
44'
Nordas se snažil něco vymyslet, ale svou přihrávkou jen napálil soupeře.
41'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Bjorkan, přichází Konradsen.
41'
A je to 2:0 pro hostující celek! Po rohovém kopu míč doskákal uvnitř malého vápna až k nohám MAHIRA EMRELIHO, který už neměl moc práce s uklizením míče z bezprostřední blízkosti.
40'
Kapustka svou střelou k levé tyči pořádně protáhl gólmana Haikina, který předvedl velmi dobrý zákrok! Následuje rohový kop.
39'
Luquinhas opět natáhl své rychlé nohy po pravé straně, ale nakonec jeho pokus letěl jen vedle brány.
37'
Vetlesen zahrál rukou a domácí mužstvo tak bude muset opět odevzdat míč.
36'
Aktuálně toho na trávníku moc k vidění není. Domácí celek se snaží probít pečlivou obranu Legie, která spíše čeká na možné protiútoky.
35'
Polskému celku se nepodařilo něco vymyslet na levé straně hrací plochy a znovu přišli o míč.
33'
Domácí hráč Fet nyní šel do souboje s Martinsem velice ostře a sudí mu odpískal faul.
32'
Následně přišel rychlý protiútok domácích, který vypadal velice nadějně, ale špatně časovaná přihrávka vše zhatila.
31'
Skibicki se z pravé strany vápna prodral ke střele, kterou ale gólman Haikin vyrazil na rohový kop.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Legia Varšava vede nad Bodo/Glimt 1:0.
29'
Znovu Varšava pouze čekala na vhodný moment pro protiútok, což se jí tentokrát povedlo, ale gólman Haikin včas vyběhl z brány.
28'
Saltnes se po centru z pravé strany snažil zakončit hlavou, ovšem nakonec se jen srazil se soupeřem a nyní je ošetřován v zámezí.
27'
Nyní už jde norský celek Bodo/Glimt znovu směrem dopředu, ale Legia je nyní zatažená, což znamená, že to domácí mužstvo nebude mít zrovna jednoduché.
26'
Mahir Emreli svou střelou z dálky pouze prověřil domácího brankáře Haikina, který neměl žádné problémy s jednoduchým zákrokem.
25'
Tentokrát už to sudí Xhaja stoperu Bredu Moeovi spočítal a za jeho další nedovolený zákrok vytáhl žlutou kartu.
23'
Zatím je to především boj domácích se dostat do pokutového území soupeře.
22'
Moe se nyní provinil faulem, když stáhl útočníka soupeře k zemi a Legia Varšava si může na chvíli odpočinout.
21'
Kapitán domácích Saltnes číhal za obranou na míč, na který ale těsně nedosáhl.
20'
Slisz se dopustil faulu na soupeře a Bodo/Glimt tak bude pokračovat v útoku.
17'
Norský celek se nadále snaží něco vymyslet postupnou kombinací, ovšem zatím z toho nebylo nic vážnějšího.
16'
Následně domácí zvolili cestu z levé strany, ale tam moc místa nebylo.
15'
Bodo/Glimt se už dostává do hry, ale zatím pouze drží míč nějakých patnáct metrů od šestnáctky soupeře.
14'
Nordas se snažil prodrat dopředu po levé straně, ale nakonec se ocitl pouze v ofsajdu.
11'
Legia Varšava zatím naprosto dominuje v úvodu tohoto utkání, což je vzhledem k předzápasovým kurzům trochu překvapení.
9'
Na stadionu Aspmyra dnes velmi vydatně prší, což na kráse fotbalu moc nepřidává.
8'
Další velká šance Varšavy! Kapustka se protáhl kolem obránců a následně vystřelil, ovšem gólman Haikin předvedl důležitý zákrok!
7'
Lode se musel rychle vrátit s míčem zpět ke svému brankáři, jelikož na něj doléhal útočník Emreli.
5'
Berg se svým dloubáčkem za obranu snažil vysunout kolegu do zakončení, ale míč nakonec utekl jen do zámezí.
4'
Nyní je hostující hráč ošetřován po nepříjemném střetu se soupeřem.
2'
Skvělá rychlá akce končí gólem už ve druhé minutě! Skibicki dostal míč na pravou stranu, odkud ho z první poslal před bránu, kde na zadní tyči zakončil do poloprázdné svatyně LUQUINHAS a poslal tak polské mužstvo do vedení. Asistence: Skibicki.
2'
Legia Varšava drží míč na své polovině, konkrétně je u něj brankář Boruč, který hledá cestu kudy rozehrát.
1'

FK Bodo/Glimt: Haikin – Sampsted, Moe, Lode, Bjorkan – Fet, Berg, Saltnes (C) – Vetlesen, Botheim, Nordas
Náhradníci: Smits – Hagen, Hoibraaten, Kongsro, Konradsen, Kvile, Lindahl, Pernambuco, Tounekti

Legia Varšava: Boruč – Jedrzejczyk (C), Wieteska, Holownia – Skibicki, Slisz, Martins, Mladenovič – Kapustka, Emreli, Luquinhas
Náhradníci: Miszta, Tobiasz – Abu Hanna, Johansson, Josue, Kisiel, Kostorz, Lopes, Muci, Nawrocki, Wlodarczyk

Rozhodčí: Xhaja – Rexha, Myftari.
Legia Varšava

Polský zástupce Legia Varšava v minulé sezóně rovněž skončila na 1. pozici v domácí lize a to se 64 body. Na druhý Raków měla náskok 5 bodů. V posledním utkání se Legia utkala s Jagielloniou, se kterou si poradila výsledkem 2:0.
FK Bodo/Glimt

Bodo/Glimt skončil v minulé sezóně suverénně na 1. místě norské ligy s 81 body a obrovským náskokem na druhé Molde. V lize tak za celou sezónu prohrál pouze jednou. V letošním ročníku je aktuálně po 13. zápasech na 2. pozici a právě na první Molde ztrácí 2 body. V posledním zápase doma pouze remizovalo s Vikingem 2:2.
V 1. předkole Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy FK Bodo/Glimt a Legia Varšava. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na stadionu Aspmyra v Bodo. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Xhaja a jeho asistenti Rexha a Myftari. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.