Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  HJK Helsinki : RFS Riga - 6. července 2022   18:00

HJK Helsinki
11' Martic
1:0
(1:0)
RFS Riga
RFS Riga
Hazard – Tenho (C), Hoskonen, Raitala – Peltola, Martic (75. Hetemaj), Väänänen, Murilo – Soiri (84. Terho), Radulovic, Olusanya
Tannander, Niemelä – Hostikka, Riski, Terho, Tanaka, Serrarens, Hetemaj, Kokko
Xhaja – Rexha, Pema (všichni ALB)
Helsinki Football Stadium, Helsinky
RFS Riga
Černiauskas – Sorokins, Jagodinskis, Lipušček, Mareš – Panič, Šarič (C), Zjuzins (79. Diomande) – Friesenbichler (90+2. Varslavāns), Ilič, Deocleciano

Domácí HJK dnes vydolovalo cennou výhru 1:0, když se hned v úvodu prosadil záložník Martic. Moc záživný zápas jsme rozhodně nesledovali, přímo na bránu dnes letěly jen tři pokusy. Před odvetou tak nic rozhodnuto není, Riga bude ještě kousat.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:16.
90+6'
90+2'
Střídání v týmu RFS Riga:
ze hřiště odchází Kevin Friesenbichler, přichází Renars Varslavāns.
84'
Střídání v týmu HJK Helsinki:
ze hřiště odchází Pyry Soiri, přichází Casper Terho.
83'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Vladislavs Sorokins).
79'
ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Ismael Diomande.
75'
ze hřiště odchází Manuel Martic, přichází Perparim Hetemaj.
49'
Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Matti Peltola).
47'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Artūrs Zjuzins).
46'
První poločas souboje mezi finským HJK a Rigou je u konce. Domácí vedou o jednu branku, když se na začátku trefil Martic. Finové si drží převahu, a proto jsou v náskoku po zásluze.
45+3'
15'
Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Santeri Väänänen).
11'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Vitālijs Jagodinskis).
11'
Helsinki právě vstřelily branku!
Domácí celek se už v 11. minutě dostává do vedení. Prosazuje se záložník MANUEL MARTIC, který vstřelil branku po velké chybě hostů v rozehrávce. 1:0.
1'

HJK Helsinki: Hazard – Tenho (C), Hoskonen, Raitala – Peltola, Martic, Väänänen, Murilo – Soiri, Radulovic, Olusanya
Náhradníci: Tannander, Niemelä – Hostikka, Riski, Terho, Tanaka, Serrarens, Hetemaj, Kokko
Trenér: Toni Koskela

RFS Riga: Černiauskas – Sorokins, Jagodinskis, Lipušček, Mareš – Panič, Šarič (C), Zjuzins – Friesenbichler, Ilič, Deocleciano
Náhradníci: Nerugals – Maksimenko, Jatta, Diomande, Stuglis, Vlalukin, Dubra, Cvetkovič, Zaleiko, Varslavāns
Trenér: Viktors Morozs

Rozhodčí: Xhaja – Rexha, Pema (všichni ALB).
Liga ve Finsku je v plném proudu, a proto HJK půjde do utkání rozehrané. Na konci června však padlo třikrát v řadě, až v minulém utkání dokázalo remizovat s KuPS 1:1. V tabulce patří tomuto celku druhá příčka se ziskem 27 bodů po čtrnácti odehraných zápasech.

Co se týče rozehranosti, to stejné lze říct i o Rize. Lotyšský celek je v tabulce domácí soutěže na druhém místě se ziskem 45 bodů po dvaceti odehraných duelech. RFS dvakrát v řadě vyhrálo, když své soupeře přehrálo 2:0 a 4:0.
Hezký středeční podvečer při sledování textového přenosu z předkola Ligy mistrů. Finské HJK dnes na domácí půdě přivítá lotyšskou RFS Rigu. Začínáme v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.