Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : Antverpy - 30. srpna 2023   21:00

AEK Atény
AEK Atény
90' Araújo
1:2
(0:0)
Antverpy
Antverpy
73' Kerk   • 90+5' Balikwisha
AEK Atény
Stanković – Rota (80. Jønsson), Vida, Moukoudi, Hajisafi – Amrabat (69. Eliasson), Szymański (C) (80. Pizarro), Gaćinović (80. Mantalos) – Ponce, Pineda, Zuber (69. Araújo).
Athanasiadis, Ginis – Mohammadi, Galanopoulos, Mitoglou, Sidibé.
Gil (ESP) – Barbero (ESP), Nevado (ESP)
OPAP Arena, Atény
29 300 diváků
Antverpy
Butez – Vines, Alderweireld (C) (65. Van Den Bosch), Coulibaly, De Laet – Keita, Ekkelenkamp (65. Kerk), Vermeeren – Muja, Janssen (83. Yusuf), Balikwisha (90+7. Ondrejka).
Devalckeneer, Lammens – Ejuke, Valencia, Ilenikhena,

Utkání je u konce a v Aténách dnes bude opět pochmurno. Domácím nebyl nic platný tlak, který měli ve druhé půli, neboť všechny útoky se rozbíjely na dobře pracující obraně Antverp. Ty navíc udeřily v 73. minutě, kdy se po dlouhém autu dostal k příhře od brankové čáry Balikwisha a Gyrano Kerk zblízka překonal Stankoviće. Čas ubíhal a domácím se duel podařilo zdramatizovat až v 90. minutě, kdy srovnal Sergio Araújo. AEK potřebovalo dát ještě jednu branku, vrhlo vše do útoku, jenže přišel úder na opačné straně. Do otevřené obrany se dostal Michel-Ange Balikwisha a upravil na konečných 1:2. Pro belgický celek to tak znamená vůbec první postup do základní skupiny Ligy mistrů, AEK Atény se budou muset spokojit s Evropskou ligou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 29 300 diváků.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 11:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:7.
90+10'
90+10'
Nepřesná střela domácích z dálky, a to už bude konec zápasu.
90+10'
Tak ještě jeden rohový kop pro Atény.
90+9'
Pizarrova hlavička po centru z levé strany skončila několik metrů vedle Butezovy branky. Hosté už čekají na závěrečný hvizd.
90+8'
Butez má míč pod sebou, tohle už pro hosty vypadá velice dobře.
90+7'
Střídání v týmu Royal Antverpy:
ze hřiště odchází Michel-Ange Balikwisha, přichází Jacob Ondrejka.
90+7'
Dnes vůbec první žlutá karta utkání, za faul si ji prohlédl domácí Petros Mantalos.
90+6'
Stadion prakticky oněměl, mnozí diváci se už vydali i na cestu domů.
90+5'
Antverpy právě vstřelily branku!
Na lavičce hostů propuká obrovská radost, Antverpy opět vedou! Na přihrávku z hloubi vlastní poloviny si naběhl MICHEL-ANGE BALIKWISHA, kterému míč do běhu přiklepl ještě jeden z obránců a po sólu středem poslal podél gólmana míč do brány – 1:2.
90+4'
Prudký centr a poté jen rázný odkop hostů směrem k půlce.
90+3'
Až moc prudký pas na Eliassona, tomu míč odskočil do autu a on mohl jen zklamaně rozhodit ruce.
90+2'
Další centr do vápna Antverp, tohle ale pouze prolétlo a skončilo mimo hrací plochu.
90+1'
Teď to bude na jednu branku, na tu hostující, AEK vrhnou vše do útoku.
90'
AEK Atény právě vstřelil branku!
No a pozor, máme tu drama! Domácím vyšel centr z pravé strany, když pas do vápna poslal Eliasson, SERGIO ARAÚJO si zpracoval na prsa, pustil míč na nohu a střelou k tyči překonal Buteze – 1:1.
89'
Pizarro sice předvedl dlouhý sprint po levé straně, ale na útočné polovině pak při kličce Vermeerenovi o míč přišel.
88'
Balikwisha narazil Keitovi, ten pak v následném souboji o míč byl obehrán a čistě poslán na trávník.
87'
Další roh pokryl gólman Butez, byť za cenu dalšího centru od praporku, po něm už bylo po tlaku, Antverpy budou odkopávat.
86'
Centr z pravého křídla obrana Antverp zastavila, byl z toho roh. Následnou hlavičku po centru odvrátil pohotovým zákrokem čerstvý Yusuf.
85'
AEK v mírném náporu, potřebují ale dostat hru co nejblíže šestnáctce.
84'
Hosté u míče, Vines s vhazováním na útočné půli nechvátá.
83'
ze hřiště odchází Vincent Janssen, přichází Alhassan Yusuf.
82'
Výborný zákrok hostů u vlastní šestnáctky, je z toho všeho odkop od Butezovy branky.
81'
Antverpy se hrnuly do rychĺeho brejku, vše ale zhatila nepřesná přihrávka na Balikwishu.
80'
Střídání v týmu AEK Atény:
ze hřiště odchází Damian Szymański, přichází Rodolfo Pizarro.
80'
ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Petros Mantalos.
80'
ze hřiště odchází Lazaros Rota, přichází Jens Jønsson.
79'
Do hry za malou chvíli půjde hned trojice nových hráčů AEK, domácí již nemají na co čekat.
78'
Sledujeme teď obléhání vápna Antverp, je to ale do plných...
76'
Z dálky to zkoušel Janssen, jeho ráně nescházela odvaha, nicméně přesnost ano.
76'
Atény teď budou muset hodně přidat, potřebují dva góly, aby tento zápas dostaly alespoň do prodloužení.
74'
Celá akce se ještě bleskově zkontrolovala na videu, ale už je to definitivní, hosté vedou!
73'
Teď už to hostům vyšlo! Po dlouhém vhazování se za obranu Atén dostal Balikwisha, od brankové čáry přihrál na malé vápno na nabíhajícího GYRANA KERKA, ten se dostal před obránce a zblízka překonal marně zasahujícího Stankoviće – 0:1!
72'
Z ostrého úhlu to zkoušel Kerk, chtěl překvapit Stankoviće, ale tohle pouze prolétlo pokutovým územím.
69'
ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Sergio Araújo.
69'
ze hřiště odchází Nordin Amrabat, přichází Niclas Eliasson.
68'
Střídání se chystá i na straně domácích a i zde to bude dvojnásobné.
65'
ze hřiště odchází Jurgen Ekkelenkamp, přichází Gyrano Kerk.
65'
ze hřiště odchází Toby Alderweireld, přichází Zeno Van Den Bosch.
63'
Vypadá to na velké potíže hostů v obraně, neboť Alderweireld se drží za ruku a vypadá to, že nebude moci pokračovat!
61'
Antverpy nebyly daleko od gólu, který by je už značně přiblížil základní skupině. Po pravé straně potáhl akci Balikwisha, od brankové čáry přihrál na malé vápno na Muju, jenže ten svou patičkou branku minul!
60'
Obrana Antverp si nedělá problémy, když je potřeba, rázně odkopne k půlce.
58'
Několik dlouhých pasů na polovinu hostů, stále ale bez kloudného výsledku.
56'
Zase tu máme útlum tempa, tohle bude více vyhovovat hostům, kteří stále brání těsný náskok z prvního utkání.
54'
Hra se nám přesunula k druhé brance a už to vypadalo, že Balikwisha vybojoval roh. Jenže chyba lávky, byl v ofsajdu...
53'
Přetažený centr přelétl celé pokutové území a skončil mimo hrací plochu. Butez bude pomaličku rozehrávat.
53'
Ostrý Gaćinovićův centr z pravé strany, Alderweireld odvrátil skluzem na roh!
52'
Po náběhu za obrannou linii Antverp centroval Zuber, ale jen k prvním bránícím hráčům.
50'
Amrabat si chtěl dát míč od nohy a pak se sprintem dostat do volného prostoru, Vines jej ale udržel na zádech a sám pak odkopl.
49'
Amrabatův centr z pravé strany odkopl Keita, AEK ale pokračují v akci na útočné polovině.
48'
Hosté vhazují a už nyní s tím nikam nepospíchají.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, který v úvodu přinesl aktivní hru z obou stran, ale s postupem času si domácí Atény začaly budovat tlak a měly několik možností. Aktivní byl hlavně Ponce, který jednou hlavičkoval kousek vedle a podruhé jeho dělovku vytlačil Butez na roh. O akce se pokoušel i Gaćinović, ten však narážel na obranu Antverp. Každopádně gólu jsme se nedočkali, do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Tak ještě jeden krátký závar před Butezem, Gaćinović byl ale s míček vytlačen z ideálního úhlu a skončil až u brankové čáry.
44'
Už to vypadá, že si oba celky nechtějí v závěru půle dělat problémy, hraje se tak daleko od obou šestnáctek.
42'
Ponce na půlce přistrčil Keitu, tohle sudímu neuniklo. Antverpy rozehrávají pasem k vápnu.
41'
Rohový kop i na opačné straně, po rozehrání upadl ve vápně Gaćinović, ale sudí hned ukazoval, až vstává, že za tohle penaltu pískat nebude.
39'
Akce před brankou AEK neměla dlouhého trvání, centr od rohového praporku byl domácí obranou hned odvrácen.
38'
Po delší době vystrčili růžky i hosté a hned si vybojovali rohový kop. Ten rozehraje Balikwisha.
36'
Pěkná akce domácích po pravé straně, patička našla Amrabata, jenže ten z úhlu branku netrefil. Je tu odkop od Butezovy branky.
35'
Z velké dálky to zkusil Gaćinović, moc mu to ale nesedlo a míč skončil na tribuně za brankou Antverp.
34'
Gaćinović si narážel se spoluhráčem, poté se už ale na levé straně vápna k centru nedostal a dopředu už jdou Antverpy.
32'
Nedovolený zákrok Ponceho na unikajícího hráče, Antverpy budou moci pokračovat standardkou od půlky.
30'
Po akčních minutách si dávají domácí tak trochu oddech, nyní se snaží o trpělivou hru ve středu hrací plochy.
29'
Zuber hledal Ponceho dlouhým pasem vzduchem, tohle ale bylo pro argentinského hráče moc prudké.
28'
Antverpy jsou teď docela pod tlakem, předvádí však hodně dobrou obrannou práci a soupeře moc nepouští do zakončení.
26'
Následný roh už pro hosty nebezpečný nebyl, Butez dokonce po svém zákroku založil náznak protiútoku.
25'
Vůbec se mu ale nepovedla, doslova namazal protivníkům a byla z toho Ponceho střela. Butez se musel činit, aby jeho dělovku vytěsnil na roh.
24'
Velká malá domů na Buteze, ten měl docela dost času i prostoru na rozehrávku.
23'
Trochu prostoru na průnik dostal domácí Pineda, kousek za vápnem napřáhl ke střele, tu mu ale zablokoval zatím skvělý Alderweireld.
21'
Krátký závar před Butezem, obrana mu musela hodně vypomoci, aby pokryla Pinedu.
19'
Stanković opět v akci, nyní vyboxoval Janssenův centr z levé strany. Pokračuje útočně vedený zápas z obou stran.
19'
Opět Balikwisha, ten nyní centroval. Hledal Janssena, ale Stanković si dobře naskočil a míč si stáhl do rukavic.
18'
Na opačné straně se do zakončení dostal Balikwisha, ale jeho rána šla poměrně velký kus mimo.
16'
Tohle už byla slušná šance. Z levé strany přilétl centr do vápna hostů, na míč si naskočil Ponce, ale hlavičkoval kousek vedle Butezovy branky!
15'
A opět skvělý zákrok belgického obránce v dresu Antverp. Atény začínají přidávat na tlaku.
14'
Alderweireld čelil těžké výzvě, když musel odvrátit nepříjemný centr z pravé strany. Zvládl to na poslední chvíli.
12'
Už to vypadalo, že rychlý přechod hostů k vápnu skonči střelou, jenže Janssen si dal míč dál od nohy a to obraně Atén stačilo k jistému zákroku.
10'
Několik tvrdších zákroků na obou stranách, AEK dokonce rozehrávalo poměrně nebezpečnou standardku, Butez ale zasahovat nemusel.
9'
Alderweireldův dlouhý nákop až k pokutovému území skončil u vracejících se obránců. Jak akce Antverp rychle začala, tak také rychle skončila.
8'
Ponce se nabízel na vzdušnou přihrávku, nabíhal si mezi dva obránce, byl ovšem zastaven důrazným ale čistým zákrokem. Butez rozehrává od své branky.
7'
Hra se nám přesunula na opačnou polovinu, Lazaros Rota tlačil na obranu, ale nakonec nevybojoval ani autové vhazování.
6'
Hostující Balikwisha napadal rozehrávku soupeře, ale stejně jako před chvílí na opačné straně to dopadlo útočným faulem.
5'
Vhazování hostů na vlastní polovině, Ritchie De Laet ale zatím nemá komu přihrát.
4'
Zatím sledujeme velmi aktivní fotbal z obou stran, hraje se od úvodního hvizdu nahoru a dolů.
3'
První střela na branku! Zatím aktivně hrající hosté vystrašili Stankoviće střelou kousek za hranicí vápna. Domácí gólman musel bleskově na zem.
2'
Domácí Ponce málem využil kostrbatou rozehru Antverp, ale nakonec se sám dopustil na Butezovi útočného faulu.
1'
Hned po rozehrání se hostující Balikwisha dostal u vápna k míči, ale nakonec narazil na obranu AEK a byl zablokován.
1'

AEK Atény: Stanković – Rota, Vida, Moukoudi, Hajisafi – Amrabat, Szymański (C), Gaćinović – Ponce, Pineda, Zuber.
Náhradníci: Athanasiadis, Ginis – Mohammadi, Araújo, Galanopoulos, Mantalos, Eliasson, Mitoglou, Pizarro, Sidibé, Jønsson.
Trenér: Matías Almeyda

Royal Antverpy: Butez – Vines, Alderweireld (C), Coulibaly, De Laet – Keita, Ekkelenkamp, Vermeeren – Muja, Janssen, Balikwisha.
Náhradníci: Devalckeneer, Lammens – Kerk, Ejuke, Valencia, Yusuf, Ilenikhena, Ondrejka, Van Den Bosch,
Trenér: Mark van Bommel

Rozhodčí: Gil (ESP) – Barbero (ESP), Nevado (ESP).
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas začne za pár okamžiků.
Zápas v OPAP Areně začne ve 21:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jesús Gil, kterému budou na pomezí asistovat Diego Barbero a Ángel Nevado. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Pablo González a u videa budou Carlos del Cerro a Santiago Jaime. Všichni pánové jsou ze Španělska.
První utkání

Minulý týden se v Antverpách odehrál dramatický duel, který rozhodla 16. minuta. V té skóroval Vincent Janssen a Antverpy pak těsný náskok udržely. Neměly to vůbec lehké, neboť od 50. minuty hrály o deseti po vyloučení Batailleho a AEK začalo tlačit. Řecký klub však nedokázal převahu přetavit, nedostal se přes obětavě hrající obranu a jistého Buteze v brance. Jednobranková ztráta ale není nic nestažitelného, navíc v bouřlivém prostředí aténského stadionu. Čeká nás tedy velmi napínavá bitva.

Royal Antverpy – AEK Atény 1:0 (1:0)

Branky: 16. Janssen (Vermeeren)
Žluté karty: 67. De Laet, 90+2. Butez – 25. Szymański, 53. Pineda, 90. Kone – člen realizačního týmu.
Červená karta: 50. Bataille (ANY)

Royal Antverpy: Butez – Bataille, Alderweireld (C), Coulibaly, De Laet – Keita, Vermeeren, Ekkelenkamp (56. Van Den Bosch) – Ondrejka (56. Vines), Janssen (70. Muja), Balikwisha.

AEK Atény: Athanasiadis – Sidibé (67. Araújo), Vida, Moukoudi, Hajisafi – Pineda, Szymański (C) (46. Jønsson) – Amrabat, Zuber (67. Mantalos), Gaćinović (67. Eliasson) – García (36. Ponce).

Rozhodčí: Letexier (FRA) – Mugnier (FRA), Auger (FRA)

Diváci: 13 376
Dobrý večer u odvetného utkání playoff Ligy mistrů, ve kterém se střetnou AEK Atény a Royal Antverpy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.