Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Minsk - 11. října 2017   18:30

Slavia
Slavia
7' Svitková  • 63' Svitková  • 82' Cahynová  • 85' Svitková
4:3
(1:2)
Minsk
Minsk
5' Dubenová   • 34' Chimichová   • 90' Ogbiagbehvhaová
Slavia
Malíková – Sedláčková, Budošová, Necidová, Pěničková, Veselá, Jarchovská.
Augustynová – Prusová, Skalská (všechny Polsko)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Minsk

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a u dalších přenosů se budu zase brzy těšit na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 10:5.
Střely mimo: 7:1.
Rohy: 7:3.
Ofsajdy: 3:1.
Fauly: 15:16.
Utkání je u konce. Druhá pětačtyřicetiminutovka do puntíku naplnila mou poločasovou predikci. Slávistky nedopustily žádné drama a zejména díky hattricku Kateřiny Svitkové otočili i vývoj odvetného duelu ve svůj prospěch. Snížení soupeřek v úplném závěru už bylo pouze kosmetickou úpravou skóre, a tak se fotbalistky Slavie po výhrách 3:1 v Minsku a 4:3 v Edenu mohou radovat z postupu.
90+3'
90+2'
Ten ale rozehrály nakrátko a následně se pokoušely míč co nejdéle u rohového praporku udržet. To se jim nepodařilo, po souboji míč vypadl za brankovou čáru a Miklaševičová bude vykopávat.
90+1'
Stále se útočí. Slávistky budou zahrávat rohový kop.
90'
Minsk právě vstřelil branku!
Závěr zápasu se nese v exhibičním tempu a hráčky hostí dokázaly z jediné šance ve druhé půli zkorigovat stav. Slávistky na malém vápně nechaly zcela volnou EMUEJE OGBIAGBEHVHAOVOU, který měla snadnou úlohu a střelou po zemi snižuje na 3:4.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Svitková, přichází Jarchovská.
88'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Divišová, přichází Veselá.
87'
Ojedinělou akci Minsku vedla Pilipenková, její průnik středem byl ale poměrně brzy zastaven.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Szewieczková, přichází Necidová.
85'
Slavia právě vstřelila branku!
Hodně laciný gól! Centrovaný míč letěl do prostoru, kde byla jediná slávistka a hned dvě hráčky ve žlutém. Těm se ale příliš do vzdušného souboje nechtělo, a tak nechaly příliš prostoru KATEŘINĚ SVITKOVÉ, jež dokázala zkompletovat hattrick!
84'
Slávistky se stále drží před pokutovým území Minsku a jejich soupeřky již působí hodně odevzdaným dojmem.
83'
Chlastáková bojovala o míč na pravém křídle a nakonec získala pro svůj celek autové vhazování.
82'
Je definitivně rozhodnuto! Přihrávku na pravou stranu dostala KLÁRA CAHYNOVÁ a na její přízemní střelu ke vzdálenější tyči byla brankářka Minsku krátká.
80'
Slávistky trpělivě kombinují a čekají na chybu v obraně svých soupeřek.
79'
Navíc se píská proti hráčkám hostí, na nějaký zvrat to opravdu nevypadá.
78'
Hraje se ve středu hřiště, obě brankářky mohou být v klidu, což pochopitelně vyhovuje domácím hráčkám.
77'
Beštenová musela za dres stáhnout prchající Divišovou a vidí žlutou kartu.
76'
Utkání se pomalu chýlí ke konci a zatím to na drama nevypadá. Slávistky drží míč a aktuálně hru kontrolují.
75'
Střídání v týmu Minsk: ze hřiště odchází Dubenová, přichází Slesarčiková.
74'
Ogbiagbehvhaová dokázala ve vápně Slavie udržet míč hned proti třem protihráčkám a ke skórování záhy vybídla Abambilaovou. Ta se ale velké šance zalekla, míč příliš dlouho zpracovávala a nakonec o něj byla připravena.
73'
Sešívané hráčky dlouho kombinovaly kolem šestnáctky Minsku, nepřesným pasem se nakonec samy o míč připravily.
72'
Odražený míč poslala ještě jednou do vápna Chimichová, tentokrát si křikla Votíková, jež balon bezpečně svírá v náručí.
71'
Od vyrovnávacího gólu na 2:2 se hraje nahoru-dolů. Uvidíme další roh hráček Minsku.
70'
Moc pěkná akce slávistek! Po hezké narážečce přišel centr do vápna z levého křídla a proti nebezpečné hlavičce se vytáhla brankářka Miklaševičová.
69'
Nervy tečou na obou stranách. Žlutou kartu tentokrát vidí Ogbiagbehvhaová.
68'
Fotbalistky hostí si rohový kop zopakovaly, ani napodruhé se ale do zakončení prodrat nedokázaly.
67'
Na druhé straně vybojovaly hráčky Minsku roh.
66'
Náskok slávistek mohla navýšit Kožárové. Ta postupovala sama na bránu, Miklaševičovou pěknou kličkou obehrála, z ostrého úhlu však poslala míč do sítě jen z vnější strany.
65'
Z další standardní situace se Svitková pokoušela poslat míč rovnou na bránu, tu ale o pár čísel přestřelila.
64'
Domácí hráčky nepolevují a kontrolují nadále balon na polovině soupeře.
63'
Změnilo – Pražačky totiž opět srovnávají! Centrovaný balon z další standardní situace dokázala jedna ze slávistek protečovat mezi tři tyče, Miklaševičová sice zvládla zasáhnout, balon ale vyrazila jen ke KATEŘINĚ SVITKOVÉ, jež z voleje velmi výrazně přiblížila svůj tým k postupu.
62'
Sešívané hráčky jsou i ve druhém poločase aktivnější. Zatím si ale nevypracovaly žádnou gólovou příležitost, tak se nechme překvapit, zda se to v nejbližší době změní.
61'
Centrovaný míč našel jednu ze stoperek Slavie a ta usměrnila balon hlavou nad.
60'
Slávistky se dožadovaly penalty, hlavní sudí po ruce na hranici vápna signalizuje pouze volný přímý kop.
59'
Szewieczková se ve sprintu dostala až do zakončení, střelu z ostrého úhlu na vzdálenější tyč Miklaševičová dokázala lapit.
58'
Hráčky obou celků si mají v posledních minutách hodně co říct, hodně diskuzí probíhá také s rozhodčí, která v tuto chvíli právě za nepřiměřené poznámky žlutou kartou napomíná Kožárová.
57'
Szewieczková v dalším náběhu, další rozvíjející se šanci zastavil ofsajd.
56'
Střídání v týmu Minsk: ze hřiště odchází Abambilaová, přichází Linniková.
55'
Obě hráčky si vzájemný souboj zopakovaly, tentokrát Šmatková pro změnu dokázala zastavit Chlastákovou. Jednalo se ale o nedovolený zákrok, a tak u míče zůstanou domácí.
54'
Šmatková se pokoušela umotat Chlastákovou, ani ona ale úspěšná nebyla a tentokrát si míč k výkopu chystá Votíková.
53'
Kožárová na pravém křídle Beštenovou nepřelstila, míč ji utekl po nepovedené kličce do zámezí a Miklaševičová bude vykopávat.
52'
Svitková si sklepla autové vhazování tak, aby mohla z druhého dotyku pálit. Soupeřky ve žlutém ale dokázaly míč rychleji odkopnout do bezpečí.
51'
Kožárová se pokoušela protáhnout do šance na pravém křídle. Proti přesile neuspěla.
50'
Linniková se uvolnila a z velké dálky prověřila pozornost Votíkové. Ta se překvapit nenechala a míč s přehledem lapila.
49'
Slávistky vybojovaly roh, který rozehrály nakrátko. O balon ale přišly a nakonec musejí za úspěch považovat, že dokázaly brzy zastavit rychle se rozvíjející protiakci soupeřek.
48'
Divišová si rychle vyměnila míč se spoluhráčkou na pravé straně a na dlouhou nohu dokázala zakončit. Miklaševičová dokázala přízemní střelu doprostřed chytit.
47'
Szewieczková začala aktivně i druhý poločas. Rychle se protáhla k přihrávce do vápna, ta byla ovšem sražená a pro míč si došla brankářka Minsku.
46'
První půle je minulostí. Slávistky byly na hřišti lepší, přesto po prvním poločase prohrávají 1:2 a Minsk je jednu branku od prodloužení. Sešívaným hráčkám zatím vychází vše až na koncovku, neboť dvakrát trefily brankovou konstrukci a celkem mohly nasázet třeba i pět gólů. Nechme se překvapit, co nás čeká ve druhé pětačtyřicetiminutovce a zda uvidíme drama, nebo si domácí fotbalistky postup pohlídají.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Fotbalistky Minsku zkusily nacvičený signál. Sešívané ho dokázaly přečíst a poměrně snadno získaly míč.
43'
Přiostřuje se. Na trávníku tentokrát končí Ogbiagbehvhaová a dá se tedy očekávat nebezpečí ve vápně Votíkové.
42'
Hráčky ve žlutém se příliš daleko nedostaly, a tak přišel dlouhý nákop, který doputoval až do země nikoho.
41'
Miklaševičová se nyní pořádně vytáhla! Nejprve dokázala zneškodnit nebezpečnou hlavičku Kožárové z bezprostřední blízkosti a záhy vytáhla snad ještě lepší zákrok proti tečované dorážce.
40'
A další ostrý zákrok. Nyní už by to mohlo být i na centr do vápna hráček Minsku.
39'
Szewieczková byla na polovině hřiště poslána k zemi nedovoleným způsobem. Slávistky budou moci rozehrávat.
38'
Linniková vybojovala míč na středu hřiště a mohla prchat do rychlé protiakce, tu ale zbytečně přibrzdila, a tak zase o balon přišla.
37'
Ogbiagbehvhaová se už už chystala ke sprintu vstříc Votíkové, zastavilo ji ale ofsajdové postavení.
35'
Brankářka Minsku zatím působí hodně nejistě. Centr Svitkové totiž vyrazila pouze před sebe a měla velké štěstí, že slávistky nedokázaly rychle zareagovat a poslat volný balon do sítě.
34'
Hráčky Minsku jdou podruhé v zápase do vedení! TAMILA CHIMICHOVÁ poslala míč ze značky pokutového kopu přesně do šibenice.
33'
Tak pozor, hlavní rozhodčí po střetu na hranici vápna nařizuje pokutový kop proti Slavii!
32'
Hráčky hostí se dokázaly dostat ze sevření a naopak prchaly do rychlé protiakce, které vystavila stopku povedeným skluzem kapitánka Slavie Pincová.
31'
Ojedinělé nebezpečí také na druhé straně. K centrovanému balonu se prodrala Ampahová, mezi tři tyče ho ale usměrnit nedokázala.
30'
Jako, kdyby slávistky kopírovaly své mužské kolegy, kteří hráli Evropskou ligu v Astaně. Viděli jsme totiž další břevno! Střílený centr Svitkové dokázala na přední tyči lehce tečovat Kožárová, branková konstrukce však byla opět proti.
29'
Kožárová se pokoušela do střely projít individuálně, Njolleová ji míč vypíchla a uvidíme roh.
28'
Szewieczková je zatím hodně aktivní. Na levém křídle se dokázala opět uvolnit, svým centrem ale nikoho v červenobílém nenašla.
27'
Centrovaný míč dokázala jedna ze sešívaných hráček usměrnit přesně do břevna! Následně jsme ještě viděli zajímavý závar v malém vápně, k další střele se už domácí hráčky protlačit nedokázaly.
26'
Pražačky si roh zopakují, tentokrát se bude kopat od druhého praporku.
25'
Na pěknou kolmici si nabíhala Szewiechzková, před níž na poslední chvíli odehrála míč na roh navrátivší se Njolleová.
24'
Zdlouhavá kombinace do šance nevedla. Hráčky Minsku o míč přišly a musejí se bránit.
23'
Hráčky hostí hrají ve středu hřiště, zatím ale nemohou nalézt žádnou mezeru v obraně slávistek.
21'
Slávistky své soupeřky parádně vyťukaly a postupovaly ve dvou samy na Miklaševičovou. Obrovskou příležitost ale zazdila Svitková, jež snadnou přihrávku před prázdnou svatyni Minsku vůbec nezvládla a míč poslala směrem k rohovému praporku.
20'
Sešívané zahrávaly volný přímý kop ze středu hřiště, nejvýše v šestnáctce Minsku vyskočily hráčky hostí.
19'
Na druhé straně si to z ostrého úhlu do vápna namířila Szewieczková, jež se pokoušela najít své spoluhráčky. Pro míč šla brankářka Miklaševičová, které balon vypadl, její kolegyně ho ale zvládly včas poslat do bezpečí.
18'
Dlouhý nákop na pravé křídlo nenašel nikoho ve žlutém, a tak balon proskákal až za brankovou čáru a Votíková uvede míč do hry odkopem.
17'
Poslední minutu se hrálo pouze ve středu hřiště. Ani jednomu z celků se nedaří získat balon pod kontrolu.
16'
Hráčky v sešívaném rozehrávají a snaží se vyvarovat se podobné chyby, které jsme byli před malou chvílí svědky.
15'
Po laciné ztrátě v rozehrávce si míč na střelu navedla Ogbiagbehvhaová, střela před Votíkovou skočila, mířila ale jen doprostřed, a tak si golmanka Slavie poradila.
14'
Njolleová se uvolnila na pravém křídle, ve vápně Slavie našla ale pouze své soupeřky.
13'
Fotbalistky Minsku ale musejí hrát hlavně směrem kupředu, a tak i ony se vydaly napadat a na polovině Slavie získaly balon.
12'
Hráčkám hostí nakonec nezbylo nic jiného než nakopnout míč na polovinu soupeře. Tam budou vhazovat slávistky.
11'
Fotbalistky ve žlutém se snaží vymanit se ze sevření, sešívané ale dobře presují, a tak to nemají jejich soupeřky vůbec snadné.
10'
Slávistky jsou při chuti. Kožárová se tlačila do zakončení v šestnáctce soupeře, oba její pokusy ale byly zablokovány.
9'
Hráčky Minsku se pokoušely kombinovat nakrátko na vlastní polovině a uklidnit hru, o míč ale záhy přišly.
8'
Sešívané se ženou za další brankou. Tentokrát však přihrávka do vápna nenašla nikoho v červenobílém, a tak hráčky ve žlutém mohou otočit hru.
7'
Je vyrovnáno! Fotbalistky Minsku zatím v obraně hoří a další chybu již domácí dokázaly potrestat. Přečíslení tři na jednu vyřešily hráčky v sešívaném perfektně a KATEŘINA SVITKOVÁ pohodlně poslala míč do prázdné brány.
6'
Do další šance se tlačila Pilipenková, ke skákavému balonu se nakonec ve vápně slávistek dostat nedokázala.
5'
Nedáš – dostaneš! Za obranu Slavie si na přesnou přihrávku naběhla JULIA DUBENOVÁ, jež dokázala z bezprostřední blízkosti propálit brankářku sešívaných.
4'
Po chybě v defenzivě hostí prchaly slávistky do rychlého protiútoku. Po souboji ve vápně se balon odrazil ideálně proti noze Szewieczkowé, která vypálila z první a Miklaševičová musela vytáhnout dobrý reflexivní zákrok.
3'
Hráčky v červenobílých dresech se na malou chvilku dostaly k míči, poměrně rychle ale fotbalistky běloruského celku získaly balon zpět.
2'
Rozehrávky se ujaly fotbalistky hostí. Ogbiagbehvhaová se pokusila míč prostrčit za obranu Slavie, Votíková ale včas dokázala vyběhnout.
1'

SK Slavia Praha: Votíková – Chlastáková, Bartovičová, Pincová, Bartoňová – Krejčiříková, Cahynová – Divišová, Svitková, Szewieczková – Kožárová.
Náhradníci: Malíková – Sedláčková, Budošová, Necidová, Pěničková, Veselá, Jarchovská.

Minsk: Miklaševičová – Njolleová, Kozjupaová, Ampahová, Šmatková – Beštenová, Linniková, Pilipenková – Dubenová, Ogbiagbehvhaová, Chimichová.
Náhradníci: Kovalčuková – Lynková, Mirošenková, Borisenková, Jušková, Slesarčiková, Abambilaová.

Rozhodčí: Augustynová – Prusová, Skalská (všechny Polsko).
Dobrý den, vítejte u odvetného utkání ženské Ligy mistrů mezi Slavií a Minskem.

K postupu z prvního kola mají po úvodním duelu blíže slávistky. Ty totiž dokázaly v Bělorusku navázat na zdařilé výsledky z domácí soutěže (sešívané naposledy padly v květnu se Spartou) a vyhráli 3:1.

V prvním poločase poslala Slavii do vedení Svítková, za domácí v 60. minutě odpověděla Chimichová. Pražačky o svém vítězství rozhodly v závěru, kdy se trefily Cahynová a Divišová.

Červenobílé hráčky tak mají k dispozici poměrně komfortní náskok, naopak běloruské fotbalistky musejí, pokud chtějí postoupit, minimálně třikrát skórovat. Kdo se nakonec bude v Edenu radovat? Zůstaňte s námi, úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.