Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Portugalsko - 17. listopadu 2018   20:45

Itálie
G. Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Chiellini (C), Biraghi – Verratti (81. Lorenzo Pellegrini), Jorginho, Barella – Chiesa (88. D. Berardi), Immobile (75. Lasagna), L. Insigne.
Makkelie – Diks, Steegstra
Stadio Giuseppe Meazza, Milan
Portugalsko
Patrício (C) – Cancelo, Rúben Dias, Fonte, Rui – Pizzi (67. Mário), W. Carvalho, Neves – Bruma (86. Guerreiro), André Silva (90+1. D. Pereira), B. Silva.

To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:12.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, který toho příliš nenabídl. Itálie byla lepším týmem, hlavně tedy v prvním poločase, ale směrem dopředu toho moc nepředvedla. Portugalsko také ne, to spíše bránilo a evidentně si přijelo pro potřebný bod, který nakonec získalo a vyhrálo tuto skupinu. Fotbalová show to ale rozhodně nebyla.
90+4'
90+3'
Domácí se ještě snaží něco vymyslet, ale vypadá to, že dnes se už branky nedočkáme. Je před námi posledních zhruba 60 sekund.
90+1'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Danilo Pereira.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Domenico Berardi.
86'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Raphaël Guerreiro.
84'
Lorenzo Insigne nic nevymýšlel a prostě poslal míč na branku, ovšem jeho pokusu zhruba metr chyběl a Rui Patrício tak zasahovat nemusel. Pokus to ale špatný nebyl.
82'
Domácím hráčům navíc tečou nervy. Leonardo Bonucci nyní fauloval a vzhledem k tomu, že už jednu žlutou kartu mám, tak to byl docela odvážný zákrok.
81'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Lorenzo Pellegrini.
80'
Portugalsko zahrávalo další rohový kop, ale i tentokrát se Itálie ubránila.
79'
Ale domácím se ve druhém poločase vůbec, ale vůbec nedaří, což nyní potvrdili.
78'
Z rohu nic nebylo a dopředu už pospíchají domácí fotbalisté, tak uvidíme, co vymyslí.
77'
Rohový kop pro Portugalsko.
77'
Hosté nyní výborně napadali a nakonec získali míč. Do vápna se dostal Bruma, ale přihrávku nezvládl a zakončení z toho nebylo.
75'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Kevin Lasagna.
73'
Žlutou kartu dostává Leonardo Bonucci (Itálie).
72'
Tentokrát domácí zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
71'
Ale i Portugalci se ubránili. Vypadá to, že domácí celek bude střídat, tak uvidíme, kdo přijde na trávník.
69'
Nyní se dopředu drali hosté, ale ani jejich kombinace k ničemu nevedla, takže na tahu jsou domácí.
67'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Pizzi, přichází João Mário.
65'
Na trávníku se nic neděje. Domácí se snaží, ale nedaří se jim a Portugalci dobře brání a nikam nepospíchají.
63'
V posledních minutách se hra vyrovnala a Italové už nejsou tak dominantní, jako v prvním poločase.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0 a Itálie potřebuje nutně vyhrát, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
58'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Vše podstatné se odehrává hlavně uprostřed hrací plochy a na první branku stále čekáme.
56'
Žlutou kartu dostává Jorginho (Itálie).
55'
Italové se stále tlačí dopředu a snaží se něco kloudného vymyslet, ale obrana Portugalska dnes funguje na jedničku.
53'
Žlutou kartu dostává João Cancelo (Portugalsko).
51'
Ale i tentokrát to Portugalsko zvládlo a ubránilo se. U míče zůstávají domácí hráči.
50'
Rohový kop pro Itálii.
49'
Ale z prvních útočných akcí nic nebylo. Po nepřesné přihrávce bude od své branky rozehrávat velezkušený Rui Patrício.
47'
Italové vstoupili aktivně i do druhého poločasu, tak uvidíme, co nám v něm předvedou a zda se konečně dočkáme nějaké branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48 hodin.
První poločas je za námi. Byl zcela v režii italského celku, která byl jasně lepší, stále se tlačí dopředu, ale prosadit se nedokázal a s Portugalskem tak hraje stále bez branek. Hosté nevymysleli vůbec nic, pouze se brání a vypadá to, že si Portugalsko přijelo pro potřebný bod.
45+2'
45+2'
Domácí to ještě zkoušeli, ale v prvním poločase se už nic nestane.
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Na sebe to nakonec vzal Cristiano Biraghi, ale trefil pouze hráče ve zdi.
42'
Nyní je tu po faulu velice zajímavá standardní situace pro Itálii. Dočkáme se úvodní branky?
41'
Hosté ale stále jen odkopávají míče daleko od své branky, nic jiného se vymyslet nesnaží.
40'
Marco Verratti zahrál na polovině Portugalska rukou a akce Itálie tedy skončila nezdarem. Hosté s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.
38'
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale po nepřesném centru už jsou na tahu zase Italové.
37'
Po centru hlavičkoval ze slušné pozice Ciro Immobile, ale jeho pokusu scházela přesnost a ani tentokrát se stav utkání nemění.
36'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (Portugalsko).
35'
Ani tentokrát to domácím nevyšlo. Portugalci se ubránili a po zisku míče Cancelo nic nevymýšlel a poslal ho co nejdále od své branky.
33'
Žlutou kartu dostává Rúben Neves (Portugalsko).
32'
Tentokrát domácí zastavila velmi nepřesná přihrávka, po které míč doputoval do zámezí.
31'
Domácí podnikají jednu útočnou akci za druhou, ale zatím to směrem dopředu není ideální a Portugalci se pohodlně brání.
29'
Po přihrávce do vápna míč sebral pozorný Rui Patrício.
28'
Domácí to zkusili centrem z pravé a poté i z levé strany, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal. Dobrá práce portugalské obrany.
27'
Italové se znovu tlačí dopředu. Zatím se hraje na jednu branku, a to na tu portugalskou, ale na první gól i nadále čekáme.
25'
Domácí hráč se prodral do vápna, byl zdvojen a po souboji upadl, ale rozhodčí zůstal klidný a pokutový kop neodpískal. Italové se samozřejmě hodně zlobí.
23'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Portugalci zatím brání na jedničku a je jasné, že domácí to dnes nebudou mít vůbec jednoduché.
22'
21'
Nakonec z toho byla dlouhá přihrávka na Barellu, ale ten si nechal míč skočit a poté ho už na hrací ploše nezachytil. Od své branky bude rozehrávat Rui Patrício.
20'
Znovu se hraje na polovině hostujícího celku, který se zatím v úvodních dvaceti minutách hlavně brání.
19'
Domácí dlouho kombinovali na polovině Portugalska, ale do zakončení se žádný z hráčů v modrých dresech nedostal.
17'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Oba celky se neustále tlačí dopředu, ale ve finální fázi se ani jednomu nedaří podle představ.
16'
A je tu další rohový kop, tentokrát pro Itálii.
15'
Snažení hostů ale skončilo útočným faulem a u míče už jsou znovu Italové. Nutno dodat, že se zatím hraje v hodně svižném tempu.
14'
Domácí nic nevymysleli a na tahu bylo Portugalsko. To po další akci už opravdu rohový kop vybojovalo.
12'
Tak nakonec to rohový kop nebyl. Nyní jsou u míče opět domácí fotbalisté, kteří rozjíždějí další útočnou akci.
11'
Ale po zisku míče šli poprvé dopředu hosté, vzal to na sebe Bruma, který se prodral do vápna, ale jeho rána byla zblokovaná, rohový kop pro Portugalsko.
10'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a Portugalsko se zatím pouze brání.
8'
Florenzi se vydal dopředu, vystihl rozehrávku a vystřelil z hranice velkého vápna, ale míč skončil zhruba metr vedle pravé tyče!
7'
Začátek utkání je zatím zcela v režii domácích hráčů, kteří na soupeře doslova vlétli a jdou za úvodní brankou.
5'
První velká šance! Z dálky to vyzkoušel Lorenzo Insigne, ale s jeho pokusem si Rui Patrício výborně poradil. K dorážce z malého vápna se dostal Ciro Immobile, ale míč poslal vysoko nad branku!
4'
A další akci italského celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
3'
Jako první se do zakončení dostal domácí Federico Chiesa, ale jeho pokus přesný nebyl a Rui Patrício zasahovat nemusel.
2'
Domácí fotbalisté začali tento duel velmi opatrně. Drží míč a kombinují, ale stále hlavně na své polovině.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik. Nyní jsou na programu státní hymny.

Itálie: G. Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Chiellini (C), Biraghi – Verratti, Jorginho, Barella – Chiesa, Immobile, L. Insigne.
Náhradníci: Sirigu, Cragno – De Sciglio, Gagliardini, Lorenzo Pellegrini, Lasagna, D. Berardi, Acerbi, Rugani, Politano, Emerson, Grifo.

Portugalsko: Patrício (C) – Cancelo, Rúben Dias, Fonte, Rui – Pizzi, W. Carvalho, Neves – Bruma, André Silva, B. Silva.
Náhradníci: Beto – Neto, Guerreiro, Sanches, Éder, Mário, B. Fernandes, Guedes, Soares, D. Pereira, R. Silva.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.
Utkání mezi Itálii a Portugalskem začíná ve 20:45 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, protože si myslím, že se máme na co těšit.
První vzájemný zápas ve skupině

Úvodní zápas se hrál samozřejmě v Portugalsku. Domácí celek byl lepším týmem a nakonec se radoval z těsného vítězství 1:0. O třech bodech pro Portugalsko rozhodl po změně stran agilní André Silva.
Itálie

Domácí celek dnes potřebuje zabrat a vyhrát. Pokud se mu to podaří, tak půjde na první místo ve skupině. Itálie začala domácí remízou 1:1 s Polskem, pak prohrála 0:1 v Portugalsku a naposledy hrála v Polsku, kde nakonec vyhrála 1:0. Nutno ale dodat, že Itálie má odehráno o jeden zápas více, jak Portugalsko, takže dnes ji opravdu nezbývá nic jiného, než vyhrát a poté doufat, že Polsko přehraje Portugalce.
Portugalsko

Hostující celek je zatím v této prestižní skupině na první pozici. Portugalsko má po dvou zápasech plný počet šesti bodů, když nejdříve porazilo doma dnešního soupeře, a to 1:0. Pak narazilo na Polsko, vyhrálo na jeho hřišti 3:2 a kraluje tedy této skupině. Pokud dnes Portugalci uhrají alespoň bod, tak si zajistí konečné první místo ve skupině. Dodám, že i dnes se hostující celek musí obejít bez své největší hvězdy, tedy Cristiana Ronaldo.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga národů má na programu další zápasy a my budeme sledovat hodně atraktivní duel, protože Itálie dnes hostí Portugalsko a myslím si, že se máme na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.