Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Itálie - 10. září 2018   20:45

Portugalsko
Portugalsko
48' André Silva (Bruma)
1:0
(0:0)
Itálie
Itálie
Portugalsko
Patrício – Cancelo, Pepe (C), Rúben Dias, Rui – Pizzi (73. Sanches), Neves, W. Carvalho (86. S. Oliveira) – Bruma (77. G. Martins), André Silva, B. Silva.
Collum – McGeachie, Stewart
Estadio da Luz, Lisabon
Itálie
G. Donnarumma – Lazzari, Caldara, A. Romagnoli, Criscito (73. Emerson) – Cristante (79. Belotti), Jorginho, Bonaventura – Zaza, Immobile (C) (59. D. Berardi), Chiesa.

Portugalci při své premiéře v Lize národů porážejí Itálii 1:0, když jedinou branku zápasu vstřelil krátce po změně stran André Silva.

Italové sice měli hodně standardních situací včetně jedenácti rohů, vyjma hlavičky Zazy nad branku ale nijak vážněji nezahrozili a tak ani druhé vystoupení pod novým trenérem Robertem Mancinim nepřineslo nějaký výraznější progres.
90+4'
90+4'
Italové to ale sehráli katastrofálně, Jorginhův oblouček do pokutového území Zaza prodloužil jen několik metrů vedle portugalské branky a to je takřka s jistotou poslední akce dnešního zápasu, neboť Rui Patrício s odkopem spěchat nebude.
90+4'
V závěru ještě Pepe vidí žlutou kartu za faul na Chiesu a Itálie bude zahrávat zřejmě poslední standardní situaci.
90+3'
Lazzariho centr Portugalci před Chiesou odvrátili a následně se ujali držení míče, mohou tak kontrolovat hru ve středu hřiště.
90+2'
Na opačné straně zahrozil Gelson Martins, místo střely z úhlu ještě volil přihrávku před branku, kde se ale do zakončení nedostal André Silva.
90+2'
Jedenáctý rohový kop Italů si vzal na starost Bonaventura, nenašel ale žádného ze spoluhráčů.
90+1'
Rozhodčí Collum oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty a až v nastavení se Italové po dobrých pěti minutách dokázali usadit na útočné polovině.
89'
Po hluchých desítkách sekund se Portugalci usadili na útočné polovině a dovedli míč k rohovému praporku.
86'
Sergio Oliveira nakonec skutečně nahrazuje Williama Carvalha místo původně avizovaného Bernarda Silvy.
86'
Při rychlém útočném výpadu bylo Portugalsko blízko pojištění tří bodů, Renato Sanches ale z nadějné pozice nedokázal prostřelit brankáře Donnarummu!
85'
Portugalci měli nachystáno střídání, Bernarda Silvu měl nahradit Sergio Oliveira, ale protože začal pokulhávat William Carvalho, rozhodl se trenér Fernando Santos poslední střídání ještě nevyužít.
84'
Zaza šikovně posunul míč do běhu Lazzarimu, ten byl ale Mario Ruiem vytlačen až k rohovému praporku a nakonec se právě od italského obránce odrazil míč za postranní čáru.
83'
Z další standardní situace Italů centroval Emerson, na jeho centr si naskočil Caldara, míč ale jen prodloužil za portugalskou branku.
81'
Jubilejního desátého rohového kopu Itálie se ujal Bonaventura, nenašel ale žádného adresáta v bílém dresu.
79'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Andrea Belotti.
78'
Na centr Berardiho od rohového praporku si naskočil Simone Zaza, hlavou ale těsně přestřelil portugalskou branku.
77'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Gelson Martins.
75'
Přízemní centr Cancela mířil k Andrému Silvovi, před ním ale stačili do hry zasáhnout italští zadáci a ukopli mí míč od kopačky.
73'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Renato Sanches.
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Domenico Criscito, přichází Emerson.
73'
Joao Cancelo na pravém křídle nedokázal odcentrovat přes Criscita, ten odrazil míč do zámezí a může dojít ke střídání na obou stranách.
71'
U postranní čáry už pěknou dobu čeká na přerušení hry Emerson Palmieri, coby další žolík Roberta Manciniho, Portugalci ale pozvolna kombinují ve středu hřiště.
69'
Žlutou kartu dostává Domenico Berardi (Itálie).

Berardi přistrčil rozběhnutého Brumu a proti žluté kartě nemůže říct křivého slova.
68'
Do další portugalské šance se z levého křídla řítil Pizzi, jeho nebezpečnou přízemní střelu ale nadvakrát zlikvidoval brankář Donnarumma.
67'
Jorginhovi byl odpískán faul v hloubi útočné polovině, což se Italům vůbec nelíbilo, rozhodnutí sudího Colluma ale pochopitelně neměli šanci ovlivnit.
66'
Další roh pro Italy, už osmý v dosavadním průběhu zápasu, Portugalsko se ale standardním situacím brání výborně.
64'
Berardiho centr od rohového praporku měl svoji kvalitu, Portugalcům se ale podařilo odvrátit míč do bezpečí.
63'
Zaza si v hlavičkovém souboji s Pepem pomohl přistrčením soupeře, poté navíc zahrál míč paží, přesto se rozčiloval na výrok sudího Colluma, který rozehrávku z místa souboje přisoudil domácím fotbalistům.
61'
Při ojedinělém italském útočném výpadu Berardi při svém prvním dotyku s míčem nabil ke střele Chiesovi, tomu ale zakončení vůbec nevyšlo a míč proletěl daleko vedle portugalské branky.
60'
Rubén Neves se chystal vystřelit ze zmíněného volného kopu, nakonec ale Mario Rui centrem hledal před brankou Pepeho, ten byl nachytán v ofsajdu.
59'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Domenico Berardi.
58'
Bruma byl podražen Chiesou nějakých třicet metrů od italské branky, italský fotbalista vidí žlutou kartu a Portugalci budou moci zahrozit ze standardní situace.
56'
Bonaventura se kolmicí do pokutového území pokusil vysunout rozběhnutého Cristanteho, před ním ale Portuglaci stačili míč ukopnout na rohový kop a ten se posléze stal lahůdkou pro brankáře Patrícia.
54'
Nádherný fotbalový moment! Bernardo Silva se u rohu pokutového území nadechl k senzační střele, která mířila do vzdálenějšího horního rohu, brankář Donnarumma ale dokázal vytáhnout ještě lepší zákrok a míč konečky prstů vytáhl mimo branku!
53'
Portugalci se usadili u italského pokutového území a vybojovali dva rohové kopy v rychlém sledu.
51'
O minutu později je v ofsajdu přichycen i Ciro Immobile.
50'
Italská snaha o útočnou akci na levém křídle končí jen postavením Zazy mimo hru.
48'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Velká radost na Estádio da Luz! Portugalci se ujímají zaslouženého vedení, když Bruma vybojoval míč, potáhl jej po levé straně a následně přihrál napříč pokutovým územím ANDRÉMU SILVOVI, jenž technickou střelu zakroutil ke vzdálenější tyči!
47'
Pizzi na italské polovině obral o míč Jorginha, rozhodčí Collum ale domácímu fotbalistovi odpískal nedovolený zákrok a zamezil tak rychlému portugalskému brejku.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po nevýrazných úvodních pětadvaceti minutách Portugalci zvýšili obrátky a vypracovali si několik velmi nadějných útočných akcí, které ale nedokázali dotáhnout do finální fáze a v závěru byli naopak aktivnější Italové, také oni se ale zatím trápí v koncovce a tak na první branku zápasu čekáme.
První poločas se odehrál ve svižném tempu bez prodlev a tak není divu, že skotský rozhodčí Collum nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty poslal oba týmy do šaten za bezbrankového stavu.
45'
44'
Po souhře s Chiesou měl doposud největší italskou příležitost Zaza, do takřka gólové střely mu ale stačil vložit nohu Rubén Dias! Tady by brankář Rui Patrício byl nejspíše bez šance, pokud by střela Zazy zblízka prošla přes obránce.
43'
Tu druhou vidí hned po krátké chvíli domácí záložník Ruben Neves, ten je potrestán za stažení Zazy.
42'
Domenico Criscito ve středu hřiště nedovoleně atakoval Williama Carvalha a vidí první žlutou kartu zápasu.
41'
Italové nabíhají dech, po dalším obléhání portugalské branky se do odraženého míče opřel Jorginho, jeho střela ale letěla do samého středu branky, kde situaci jistil pozorný Rui Patrício.
40'
Pátého rohového kopu Italů se ujal Bonaventura, jeho centr ale doletěl jen k brankáři Patríciovi.
38'
Cristante byl faulován v blízkosti portugalského pokutového území, rozhodčí Collum ponechal hostům poněkud spornou výhodu a Immobile z úhlu nedokázal prostřelit bránícího Pepeho.
38'
Hosté disponovali hned dvěma rohovými kopy v rychlém sledu, brankáře Patrícia ale výrazněji ohrozit nedokázali.
37'
Italové si mohou na chvíli oddychnout a dokonce také sami zahrozit, to když Simone Zaza na levé straně pokutového území vybojoval rohový kop pro tým z Apeninského poloostrova.
36'
Portugalci v těchto chvílích Italy herně drtí, Carvalhova střela zpoza pokutového území proletěla jen těsně vedle tyče italské branky!
35'
Pizzi se pokusil vniknout do pokutového území pomocí narážečky s Bernardem Silvou, ke zpětné přihrávce už se nedostal po srážce s Criscitem a zkušený italský obránce může být rád, že se skotský rozhodčí neodhodlal odpískat penaltu.
34'
Portugalci už znovu uzamkli Italy před jejich brankou, Brumův prudký centr ale letěl mimo dosah Andrého Silvy.
32'
Mario Rui probil po levém křídle k centru před branku, který si Cristante srazil na břevno! Obrovské štěstí zachránilo Italy před vlastní brankou.
30'
Italové z rohového kopu nedokázali nijak zahrozit a naopak sami se museli bránit rychlému portugalského protiútoku, po přihrávce Rubéna Nevese ale Bruma střílel velmi nepovedeně daleko vedle italské branky.
29'
Lazzari pronikl po pravém křídle a následným centrem před branku vybojoval rohový kop pro italský národní tým.
27'
Portugalci byli velmi blízko otevření skóre! Po Carvalhově nákopu k tyči Bruma vracel míč před branku, Donnarumma se přes několik hráčů k balónu neprobojoval a Bernardo Silva mohl střílet do takřka prázdné branky, v niž stál jediný italský fotbalista na brankové čáře, Bernardo Silva jej ale trefil!
26'
Před portugalskou brankou Immobile našel Zazu, ten si na střelu proti bránícímu soupeři netroufl, tak si navedl míč na křídlo a patičkou jej přenechal Immobilemu, kanonýr římského Lazia ale v tísni nedokázal vystřelit.
25'
Bernardo Silva se prokličkoval k italskému pokutovému území, tam už ale svoji individuální akci nedokázal dotáhnout do zdárného konce a po ztrátě míče fauloval Jorginha.
24'
Fanoušci v ochozech Estadia da Luz se baví mexickou vlnou, předváděná hra na trávníku zatím tolik nebaví.
22'
Centr Bernarda Silvy jen proletěl italským pokutovým územím a od své branky bude rozehrávat Gianluigi Donnarumma.
20'
André Silva mohl využít velkého zaváhání v italské rozehrávce nedaleko vlastního pokutového území, připravil si míč na pravačku, následně ale střílel po zemi doprostřed branky a Donnarumma neměl moc komplikací se svým zákrokem.
18'
Bernardo Silva se pokusil o neúspěšnou kličku ve středu hřiště, z čehož mohli Italové vytěžit rychlý protiútok, zakončili jej ale velmi nekvalitním centrem Zazy.
16'
Federico Chiesa si na opačné straně potáhl míč podél pokutového území a poté střílel ze střední vzdálenosti, ovšem jen do připraveného brankáře Patricia.
15'
Po italské ztrátě míče mohli Portugalci zahájit rychlý útočný výpad, v pokutovém území ale Bernardo Silva svému jmenovci Andrému přihrával na paty, Pizzi následně neprostřelil těla před brankářem Donnarummou a Italové se této nebezpečně vyhlížející situaci ubránili.
14'
André Silva se šikovným obloučkem pokusil najít v pokutovém území rozběhnutého Brumu, toho k míči nepustil pozorný Caldara.
13'
Criscito se po levé straně pokusil vysunout do volného prostoru Immobileho, tomu byl odmáván ofsajd, zřejmě ale nesprávně.
12'
Dlouhý Cancelův nákop přeletěl Andrého Silvu, toho důrazně pokryl Romagnoli.
10'
Italové pozvolna kombinují ve středu hřiště, jejich rozehrávku doprovází pískot netrpělivého domácího publika.
9'
Criscito na levém křídle nedokázal ani nadvakrát odcentrovat a posléze neuspěl v souboji s Joaem Cancelem, který vybojoval odkop od portugalské branky.
7'
Po další rozehrávce nakrátko tentokrát centroval Joao Cancelo, jeho nepříliš kvalitní centr Italové odvracejí do pole.
6'
Po souhře s Mario Ruiem Bernardo Silva v souboji s Caldarou vybojoval další rohový kop ve prospěch portugalského národního týmu.
5'
Portugalci měli první výraznou příležitost! Na perfektní centr Bernarda Silvy si naběhl William Carvalho, hlavou zblízka těsně minul italskou branku, především ale byl přistižen v těsném ofsajdu.
4'
Mario Rui se protáhl po levém křídle přes dva protihráče a vybojoval rohový kop.
3'
Portugalci už přenesli hru na italskou polovinu, centr Cancela našel hlavu Caldary, odraženého míče se zmocnil William Carvalho, na ránu z dálky si ale netroufl a po zpětné přihrávce do středu hřiště musí Portugalci začít další postupný útok.
2'
Federico Chiesa na pravém křídle na hraně pravidel obelstil Maria Ruie a vnikl do pokutového území, následný centr před branku lapil brankář Rui Patrício.
1'
Úvodního výkopu se ujali v bílém hrající Italové, Portugalci oblékli červené dresy.
1'
Při nástupu na trávník fanoušci věnovali velkým transparentem poděkování Pepemu, který dosáhl mety jubilejních sta reprezentačních zápasů.

Portugalsko: Patrício – Cancelo, Pepe (C), Rúben Dias, Rui – Pizzi, Neves, W. Carvalho – Bruma, André Silva, B. Silva.
Náhradníci: Beto, C. Ramos – G. Fernandes, B. Fernandes, Guedes, G. Martins, Mendes, Neto, S. Oliveira, Sanches, Soares.

Itálie: G. Donnarumma – Lazzari, Caldara, A. Romagnoli, Criscito – Cristante, Jorginho, Bonaventura – Zaza, Immobile (C), Chiesa.
Náhradníci: Perin, Sirigu – Barella, Benassi, D. Berardi, Belotti, Bernardeschi, Bonucci, Gagliardini, Chiellini, L. Insigne, Emerson.

Rozhodčí: Collum – McGeachie, Stewart.
Itálie

Naopak Itálie se v poslední době nemůže těšit s tak dobrých výkonů, na jaké byli fanoušci na Apeninském poloostrově zvyklí. Squadra Azzura se v kvalifikační skupině na mistrovství světa sice umístila na druhém místě za silným Španělskem, jenže v následné baráži k velkému překvapení všech nestačila na Švédsko. Po této porážce navíc ohlásil konec v reprezentační kariéry Gianluigi Buffon, jenž několik let plnil roli brankářské jedničky. Bez své legendy vstoupila parta vedená koučem Mancinim do Ligy národů zápasem proti Polsku, se kterým nakonec vyválčili bod za remízu 1:1.
Portugalsko

Portugalci zažili na posledním světovém šampionátu v Rusku poměrně velké zklamání, neboť jakožto úřadující mistři Evropy vypadli hned v prvním zápase play-off s velmi dobře hrající Uruguayí. Přesto se ale dá říct, že svěřenci kouče Santose zaznamenávají v posledních letech velmi dobré výsledky. Na úvod Ligy národů se ale budou muset obejít bez své největší hvězdy, Cristiano Ronaldo se totiž po přestupu do Juventusu chce naplno soustředit na své klubové povinnosti, a proto proti Itálii nenastoupí.
Hezký pondělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Nově vzniklá soutěž zvaná Liga národů se v minulých dnech poprvé představila světu a nabídla nám spoustu zajímavých soubojů. My se v tomto online přenosu zaměříme na další takový, konkrétně se bude o zápas, ve kterém změří své síly Portugalsko a Itálie. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.