Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Dánsko - 14. října 2020   20:45

Anglie
Anglie
0:1
(0:1)
Dánsko
Dánsko
35' Eriksen
Anglie
Pickford – R. James, Maguire, Coady, Walker, Maitland-Niles (36. Mings) – Phillips, Rice (76. J. Henderson), Mount (73. Sancho) – Kane (C), Rashford (72. Calvert-Lewin).
Manzano – Barbero, Nevado (ESP)
Wembley, Londýn
Dánsko
Schmeichel – Wass, Kjaer (C), Christensen (46. M. Jörgensen), Skov (46. Maehle) – Delaney, Eriksen, P.-E. Höjbjerg (88. M. Jensen) – Braithwaite (73. Vestergaard), Dolberg (37. Sisto), Y. Poulsen.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:12.
V tabulce skupiny A2 Dánsko poskočilo na druhé místo, z něhož ztrácí dva body na první Belgičany. Anglie se zařadila se stejným počtem sedmi bodů na třetí příčku před beznadějně poslední Island.
Anglie ve Wembley po více než dvou letech prohrála a za hlavního viníka bude mnohými považován stoper Manchesteru United Harry Maguire, který se ještě v první půli nechal zbytečně vyloučit. Jen o pár vteřin později byl navíc Walkerovi odpískán přísný faul ve vápně a Christian Eriksen výhodu pokutového kopu neomylně využil. Anglie se častěji dostávala do zóny dostřelu až v posledních třiceti minutách, leč jedinou velkou šanci Mounta Schmeichel parádně zlikvidoval.
90+3'
90+3'
Po faulu Wasse na Walkera rozehrával z útočné půlky brankář Jordan Pickford. Nákop ale zpackal a musel se rychle vracet s hrozícím protiútokem.
90+2'
Času na vstřelení vyrovnávajícího gólu už Angličané moc nemají. Jen tříminutové nastavení se pomalu překlápí do druhé poloviny.
90+1'
Calvertu-Lewinovi se nepovedlo hlavičkovat po centru Jamese. Před Schmeichela pak letěl ještě jeden nebezpečný pas, ale Coady trefil pouze hlavu Kjaera.
90'
Kasper Schmeichel dokázal alespoň částečně vyrazit nákop od Phillipse. Míč si vybojovali Dánové, kteří teď určitě nebudou chvátat do ofenzivy.
89'
Walkerův dlouhý aut hostující obrana zneškodnila. Všechna práce pro ni ale neskončila, protože si Joakim Maehle pomohl v kontrontaci s Jamesem nedovoleně.
88'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Pierre-Emile Höjbjerg, přichází Mathias Jensen.
87'
Žlutou kartu nakonec dostává také Kalvin Phillips, který v přerušené hře kontaktoval ochotně padajícího Poulsena.
86'
Reece James zastavil Maehleho, před kterým se na chvíli objevila dálnice volného prostoru. Vzápětí byl pískán faul Poulsena na Kanea.
85'
Phillips s přehnanou agresí vletěl do Maehleho. Proti odpískanému faulu protestoval Henderson, který za své výlevy inkasoval žlutou kartu.
84'
Kane šel z jednoho souboje do druhého. Skluz proti Delaneymu byl posouzen jako fotbalově nezákonný, takže hrát budou hosté z Dánska.
83'
Jeden z Dánů naprosto odignoroval náběh Sista, který si i rukou říhal o přihrávku za obranu. Výsledkem toho byl zisk balonu pro Angličany.
82'
Nepředvídatelně odražený míč si u hranice velkého vápna přivlastnil Poulsen, jenže prudkou střelou ze sedmnácti metrů Pickfordovi moc těžkou práci nepřidělal.
81'
Sisto měl kolem sebe moře volného prostoru. Místo postupu k velkému vápnu ale nechal míč Delaneymu, který se rovněž nikam nežene.
80'
Klid pro dánskou obranu nastal až s nedovoleným zákrokem Mingse na Sista. Od nesmírně cenné výhry dělí hosty posledních deset minut.
79'
Poměrně velké zmatky po centru Phillipse skončily bez jediného zakončení. Angličané reklamovali ruku, ale vytoužený pokutový kop se nepíská.
78'
Henderson nechal přímý kop Jamesovi, který kromě zdi překopl i břevno. Zřejmě to bylo i s drobným zákrokem pravé ruky Kaspera Schmeichela, protože následuje roh.
77'
Kane byl kousek před velkým vápnem zezadu skopnut Delaneym. Po menší odmlce se ozval hvizd a vše se připravuje k nebezpečnému přímému kopu.
76'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Jordan Henderson.
75'
I tento roh zrealizoval Eriksen, ale po hlavičkách Vestergaarda a Kjaera letěl pomalý míč neškodným způsobem do rukavic Pickforda.
74'
Christian Eriksen oloupil váhajícího Phillipse a rozjel rychlý kontr, na jehož konci Coady srazil Sistovu přihrávku na rohový kop.
73'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Jannik Vestergaard.
73'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Jadon Sancho.
72'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Dominic Calvert-Lewin.
71'
Tradiční obrázek od chvíle, kdy šel Maguire do sprch. Dánové sbírají procenta do statistiky držení míče, ale nachází se daleko od obou branek.
70'
V ohrožení je určitě nevýrazný Harry Kane, který si teď alespoň došel pro faul ve středu hřiště. Právě v těchto místech dnes tráví mnohem více času, než by sám chtěl.
69'
Domácí ofenziva bude každou chvíli výrazně oživena. U anglické lavičky se zároveň chystají Sancho a Calvert-Lewis.
68'
Poulsen skončil na zemi po souboji s Phillipsem. Domácímu trenéru se to moc nelíbilo, španělský rozhodčí jej proto přišel osobně uklidnit.
67'
Zajímavá hlavička proběhla i na opačném konci hřiště. Walker vůbec nezachytil pohyb Wasse, který po vynikajícím centru Sista hlavičkoval nad břevno.
66'
První velká šance Angličanů! Na svědomí ji měl Mount, jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti Schmeichel reflexivním zákrokem dlaní vytěsnil!
65'
Trochu ukvapená rána z dálky od Kanea neletěla ani metr, protože se zastavila o Maehleho. Vzápětí se Rashford zapříčinil o zisk rohového kopu.
64'
Maehleho centr z levé strany vyhlavičkoval Mings do míst, kde se Simon Kjaer dopustil faulu na Harryho Kanea.
63'
A znovu volí Dánové hodně rozvážný útok na polovině hřiště. Domácí vyčkávají zatažení v hlubokém bloku.
62'
Nyní se domácí soupeřově vápnu přece jenom přiblížili, ovšem Jamesovu střelu z delší vzdálenosti si Schmeichel snadno pohlídal.
60'
Do konce zápasu zbývá závěrečná půlhodina. Angličané v oslabení vůbec neútočí, začíná to vypadat na jejich první domácí porážku od 8. září 2018 a utkání Ligy národů se Španělskem.
59'
Pione Sisto zahnal Maehleho, který ani ve skluzu míč na hrací ploše nechytil. Na programu bude odkop od brány Jordana Pickforda.
58'
Daleko se domácí přesto nedostali, odevzdaně reagující Declan Rice byl zbaven míče pár metrů za půlící čarou.
57'
Hned několik pokusů potřebovali Angličané k tomu, aby se dostali mimo obrannou třetinu hřiště.
56'
Braithwaite hledal spoluhráče před brankou, ale našel jen nohu Coadyho, který se rozhodl pro sázku na jistotu a odkop na rohový kop.
55'
V porovnání s Kanem se Rashford alespoň zapojuje do hry. Útočník Tottenhamu je od svých spoluhráčů naprosto odříznutý.
54'
Rashford natáhl z dálky s minimální naději na úspěch. Schmeichel zůstal v klidu, protože míč proletěl několik metrů vedle jeho brány.
53'
Dánové hrají s minimálním rizikem ztráty míče. O něco odvážnějšího se pokusil až Sisto, načež Walker odkopl míč zpět k hostujícím obráncům.
52'
Mountova přihrávka si žádného adresáta v modrém dresu nenašla. Každá podobná ztráta bude oslabené Angličany stát několik desítek vteřin času.
51'
Pro nákop Kjaera ze středu hřiště se natahoval Poulsen, ale hlavou neškodně prodloužil balon do Pickfordových rukavic.
50'
Skutečně se tak stalo, jenže Phillipsův centr skončil na hlavě Poulsena. Dánové bleskově přepli do protiútoku, ale ten dobrým postavením zastavil Walker.
49'
Thomas Delaney pomohl na zem Phillipsovi. Vypadá to, že domácí budou ze standardní situace centrovat do velkého vápna.
48'
Zodpovědnost na sebe vzal dosud jediný úspěšný střelec Eriksen, nicméně z jednadvaceti metrů minul bránu o obrovský kus.
47'
Dánové trpělivě kombinují ve středu hřiště a hledají způsob, jak proniknout co nejblíže k šestadvacetiletému brankáři Evertonu.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Mathias Jörgensen.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Joakim Maehle.
46'
Domácí reprezentace přežila úvodní nápor Dánů, ale když začínala hru naplno kontrolovat, tak ji pořádně zavařilo vyloučení Maguirea. Hned vzápětí navíc ve vápně fauloval Walker a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Christian Eriksen, jenž hezky oslavil svůj stý start za dánský výběr. Směrem dopředu Albion nestihl nic předvést a ani po změně stran to v oslabení nebude mít vůbec snadné.
45+3'
45+2'
Tyrone Mings výborně přečetl kolmici Höjbjerga na Poulsena, který už byl v náběhu za anglickou obrannou linii.
45+1'
James vhodil balon na Kanea, který inkasoval šlapák od Höjbjerga. Pro letní posilu Tottenhamu to bylo i za žlutou kartu.
45'
Nastavují se tři minuty, což je dáno především ošetřování už nehrajícího Dolberga.
44'
Hosté nikam nespěchají a naplno využívají početní výhody. Míč v poklidu cirkuluje poblíž půlící čáry.
43'
Pierre-Emile Höjbjerg byl faulován Mountem, takže se vedoucí Dánové po menší odmlce stěhují na polovinu soupeře.
42'
Rice měl dost prostoru na hranici velkého vápna. Střela z kroku mu ale nesedla podle představ a Kjaer ji k brankáři Schmeichelovi nepustil.
41'
Anglie přešla na čtyřobráncový systém. Walker se přesunul na kraj obrany a vedle Coadyho se postavil náhradník Mings.
40'
Rashford potáhl balon po levé straně. Byl ale úplně sám a musel přihrávat dozadu na spoluhráče, kteří se dokonce vrátili k Pickfordovi.
38'
Do podobné situace jako Maguire se nyní dostal i dánský obránce Andreas Christensen, který za žlutou kartu povalil rozbíhajícího se Kanea.
38'
Kromě skóre se nám zásadně změnilo i hráčské složení na trávníku. Premiérový start Maitlanda-Nilese netrval vinou Maguiera ani poločas.
37'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Pione Sisto.
36'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Tyrone Mings.
35'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Hosté rychle využívají přesilovou hru! Míč si na penaltovou značku postavil CHRISTIAN ERIKSEN a střelou doprostřed branky pokořil Pickforda, jenž skákal k pravé tyči.
34'
Walker ve vápně fauloval Delaneyho a je z toho další problém pro Anglii, která bude čelit pokutovému kopu!
34'
Gareth Southgate bude okamžitě reagovat. Na tribuně se už k nástupu do boje připravuje Mings.
33'
Takto si stoper Manchesteru United hodně pošramocenou reputaci určitě nenapraví. Osobně si asi nepomohl ani u Dolberga, který je už delší dobu v péči lékařů.
32'
Harry Maguire se snažil napravit špatný první dotek skluzem na Dolberga. U středového kruhu jej ale fauloval a po druhé žluté kartě uviděl i tu červenou!
30'
Albion převzal po nejistém začátku prakticky všechny otěže nad zápasem. Drtivou většinu akcí vede přes pravou stranu, ale k šancím to zatím nevedlo.
29'
Mount přesměroval Riceův pas na střed vápna, ale Kane tam nebyl v tak dobrém postavení, aby si na pětníku mohl připravit nějakou kloudnou střelu.
28'
Laciná ztráta Rashforda, který nebyl na pravé autové čáře pod žádným tlakem. Dánové se každopádně nedostali ani k půlící čáře.
27'
Krátký centr nevnesl do domácí obrany žádné zmatky. Skov později míč ztratil a Angličané mohou otáčet směrem ke Kasperu Schmeichelovi.
26'
Skov si v rychlosti narazil s Braithwaitem a James ho na levé straně zastavil jen za pomoci faulu. Následovat bude další Eriksenova standardní situace.
26'
Phillips ale odcentroval jen do místa, kde vyskakovalo trio vysokých Dánů. Ti se nyní chystají na postupné založení útoku z vlastní obrany.
25'
Simon Kjaer se trochu bál Maitlanda-Nilese, který mu dýchal na záda. Z původně neškodného centru Mounta tak resultuje rohový kop.
24'
Dolbergovi chyběla podpora z řad spoluhráčů. Poté, co obešel Coadyho, přihrával na zadní tyč, ale tam další Dánové přibíhali až ve chvíli, kdy vše řešil Pickford.
23'
Rashford měl proti sobě hned tři muže. Míč odevzdal Riceovi, po jehož diagonálním pasu James neodcentroval přes Christensena.
22'
Martin Braithwaite si do této chvíle balonu moc neužil. Nyní si ho hlídal ve středu pole a vynutil si faul v podání Rice.
21'
Dolberg pomohl defenzivě a odhlavičkoval Phillipsův centr ven z šestnáctky. Menší nápor domácích fotbalistů ale ještě pokračuje.
20'
Höjbjerg předvedl dost nejistý odkop z dánského vápna. Do toho tak mohl mířit další centr, jenž byl odražen na rohový kop.
19'
Eriksen si u středového kruhu vzal odražený míč a okamžitě si to namířil vstříc Pickfordovi. Po stranách se mu nabízeli dva spoluhráči, jenže to zkusil sám a z dálky vysoko přestřelil. Z tohoto šlo vytěžit mnohem více.
18'
Mason Mount si pomohl s Jamesem, který se na pravé straně ale zastavil a z původně přímočaré akce do otevřené obrany už moc nezbylo.
17'
Dolberg dostal pod tlak Pickforda, po jehož výkopu zahájil dánský útok Poulsen. Míč se mu ale zamotal mezi nohama a proti dvěma soupeřům ho neudržel.
16'
Vděčný pozdrav pro Schmeichela, do jehož náruče z dálky vypálil Rashford. Ten zatím operuje mnohem hlouběji než kapitán Harry Kane.
15'
Dobré krytí míče od Rashforda. Po faulu Poulsena to domácí vzali přes pravou stranu, ale přihrávku Mounta zneškodnil jeho klubový spoluhráč Christensen.
14'
Delaney si v křídelním prostoru nevěděl rady s mrštností Mounta. Ten se posunul až do vápna, ale tam v klíčový okamžik ztratil stabilitu. Přihrávka do ohně tak k ničemu nebyla.
13'
Coady hezky přenesl hru na Jamese, který sám pro sebe získal jenom aut. To už Angličané budou muset dobývat zformovanou obranu.
12'
Hosté opět dostali prostor na zakončení, na které se ale dlouho vzpomínat nebude, protože Skov poslal balon vysoko nad bránu.
11'
Navíc je tady Riceův nedovolený zákrok na Eriksena, takže se bude nadále pokračovat na obranné polovině Albionu.
10'
Z dalšího rohu už nic nebylo. I tak mohou být Dánové se svým vstupem do zápasu nadmíru spokojeni, domácí už teď vědí, že je nečeká nic lehkého.
9'
Christian Eriksen po zemi našel Dolberga a míč po teči Rice proletěl jen pár decimetrů vedle levé tyče Pickfordovy brány!
8'
Poulsen zprava nabízel míč před Pickforda, ale Coady ho těsně před Dolbergem odehrál na rohový kop.
7'
Znovu Dánové aplikovali vysoký presink a donutili domácí obránce zakopnout míč do prostoru střídaček.
6'
Standardní situaci a centr Eriksena Angličané ubránili. Následný nákop Skova byl až moc vysoký pro Thomase Delaneyho.
5'
Harry Maguire důrazně zajel do Poulsena a už od konce páté minuty bude hrát se žlutou kartou. Pro stopera nic příjemného.
5'
Ainsley Maitland-Niles nestihl doběhnout přetažený centr Jamese. Za zmínku určitě stojí, že pro oba tyto mladíky je to první start za anglickou reprezentaci.
4'
Rashford si uvnitř vápna předkopl míč daleko od nohy, Angličané se s ním museli vrátit až na vlastní polovinu, kde čelí otravnému napadání.
3'
Robert Skov ztratil míč na vlastní polovině, ale jeho parťáci z obrany to napravili zablokováním Kaneovy střely z nějakých jednadvaceti metrů.
2'
Úvodního výkopu se zhostili Angličané, kteří nastupují v nezvyklých modrých dresech. Jejich tradičnější bíločervené barvy si oblékli hosté z Dánska.
1'

Anglie: Pickford – R. James, Maguire, Coady, Walker, Maitland-Niles – Phillips, Rice, Mount – Kane (C), Rashford.
Náhradníci: D. Henderson, Pope – Alexander-Arnold, Calvert-Lewin, Joe Gomez, Grealish, J. Henderson, Ings, Mings, Saka, Sancho, Ward-Prowse.

Dánsko: Schmeichel – Wass, Kjaer (C), Christensen, Skov – Delaney, Eriksen, P.-E. Höjbjerg – Braithwaite, Dolberg, Y. Poulsen.
Náhradníci: Hansen, Lössl – Billing, Dalsgaard, Gytkjaer, M. Jensen, M. Jörgensen, Maehle, Wind, Sisto, Vestergaard.

Rozhodčí: Manzano – Barbero, Nevado (ESP).
1. vzájemný zápas

08.09.2020
Dánsko – Anglie 0:0.
Dánsko

Výsledky hostující reprezentace mají ve druhém ročníku Ligy národů stoupající tendenci. V prvním reprezentačním srazu roku 2020 Dánové prohráli 0:2 s Belgií, načež ukořistili cenný bod za bezbrankovou remízu s Anglií a před pár dny už slavili zisk tří bodů za výhru 3:0 nad trápícím se Islandem. Ve čtyřčlenné skupině je Dánsko na třetím místě se ztrátou dvou bodů na druhé Belgičany.
Anglie

Domácí reprezentace po porážce s Českou republikou natahuje novou šnůru bez porážky. Ta aktuálně činí sedm zápasů, v nichž Angličané šestkrát udrželi čisté konto. Posedmé v řadě se jim to nepovedlo před pár dny, když v Lize národů inkasovali od Belgie, ale díky trefám Rashforda a Mounta přesto slavili vítězství 2:1. Se skóre 3:1 je ve skupině A2 Anglie se sedmi body z devíti možných na prvním místě, o bod vzadu je již zmíněná Belgie.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Ligy národů UEFA. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Anglií a Dánskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.