Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Polsko - 7. září 2020   20:45

Bosna
Bosna
24' Hajradinovič
1:2
(1:1)
Polsko
Polsko
45' Glik  (Grosicki) • 67' Grosicki  (Rybus)
Bosna
Begović – Kvržić, Bičakčić, Saničanin, Ćivić (82. Milošević) – Bešić (60. Džeko), Hadžiahmetović, Hajradinovič – Hodžić, Koljić, Gojak (46. Višća).
C. Cakir (Turecko)
Bilino Polje (Zenica, Bosna a Hercegovina)
Polsko
Fabiański – Kędziora, Glik, Bednarek, Rybus – Góralski, Krychowiak (68. Klich), Jóźwiak, P. Zieliński (85. Linetty) – Grosicki (80. Szymański), Milik.

V druhém poločase jsme opět viděli atraktivní a útočný fotbal v podání oou celků. Polsko ale dokázalo druhou parádní hlavičkou opět skórovat a rozhodnout zápas. Připisuje si tedy první vítězství v tomto ročníku Ligy Národů. Zato Bosna padá na poslední místo s bilancí dva zápasy, jedna remíza a jedna prohra.
Držení míče: 43 % : 47 %.
Střely na branku: 2:5.
Střely mimo: 4:7.
Rohy: 2:5.
Ofsajdy: 3:1.
Fauly: 25:18.
90+3'
90+2'
Cakir nyní značně pokára bosenskou megastar Edina Džeka, který do souboje vletěl bez rozmyslu.
90+1'
Nastavovat se budou ještě tři minutky nad rámec základní hrací doby.
90'
Hodžić si to šinul k brance soupeře, ale sudí mu zkazili radost. Nejprve pomezní vyzdvihl praporek, následně hlavní arbitr potvrdil tento verdikt píšťalkou.
89'
Klich tentokrát dosáhl hlavou na centr v soupeřově vápnu. Míč ale hlavičkoval značně mimo branku.
88'
Poláci se snaží o další gól, který by pojistil jejich výhru. I přes absenci jejich nejlepšího hráče Roberta Lewandowského jsou opravdu nebezpeční před brankou soupeře.
87'
Žlutou kartu dostává Amir Hadžiahmetović (Bosna a Hercegovina).
86'
Višća se nyní prodral až do vápna, jenže následně přihrál za sebe a tam nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, nýbrž připřavené poláky, kteří šli okamžitě do brejku.
85'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Karol Linetty.
84'
Rybus chtěl napálit míč až do branky z velké dálky, ale jeho rána byla opravdu nepřesná. Míč šel několik metrů vedle levé tyče.
83'
Žlutou kartu dostává Arkadiusz Milik (Polsko).
82'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Eldar Ćivić, přichází Deni Milošević.
80'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Sebastian Szymański.
79'
Cakir nyní jasně viděl, že Kamil Jozwiak tahá za dres svého soupeře. Následně ho ještě poslal k zemi a sudí ihned píská. Tady byla žlutá karta již opravdu na místě, ale k údivu všech stále nepřichází.
78'
A právě Fabianski se nyní skvěle blýskl, když ukázal výtečný zákrok proti pozemní střele Džeka, který měl hodně prostoru, ale nedokázal srovnat skóre.
77'
Tak zranění Fabiánského nakonec nebylo zas tak vážné. Lékaři ho ošetřili ještě na trávníku a on sám už stojí připraven zpět v brance.
76'
Na zemi nyní leží Lukasz Fabianski, bývalý brankář londýnského Arsenalu. To by mohla být komplikace pro Polsko. Už se k němu sbíhají lékaři.
74'
Další faul, tentokrát ale na straně útočícího týmu. Bosenská akce končí, jelikož si při útoku nedovoleně počínal Armin Hodžić.
73'
Velká šance Bosny na srovnání skóre! Višća poslal parádní pas na Elvira Koljiće, který vypálil jen centimetry nad břevno branky Fabiánského!
71'
Klich, který před chvílí přišel na hřiště, již slyší slova kritiky a kárání od sudího Cakira. Jen pár minut po příchodu nehezky poslal k zemi svého soupeře.
69'
Polsko se snaží stále dostávat soupeře do tlaku. Nyní se našim sousedům ale nedaří ani souvisle přihrát.
68'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Grzegorz Krychowiak, přichází Mateusz Klich.
67'
Polsko právě vstřelilo branku!
Polsko otáčí zápas a jde do vedení! Další parádní hlavičku nám předvedl KAMIL GROSICKI. Ten využil dobrého centru, který směřoval do pokutového území a s hlavičkou zbytečně neváhal. Míč umístil do spodního levého růžku. Asistence: Maciej Rybus.
64'
Jozwiak zkusil centrovat před branku. Tam byl připraven jeho spoluhráč, ovšem míč se nepovedlo dostat přes tuhou obrannou linii Bosny.
63'
Poláce se snažili nadvakrát dostat míč do vápna. Nakonec to už Zielinski nechtěl zdržovat a vypálil zpoza vápna. Jeho rána ale mířila hodně nad branku.
61'
Cakir k velkému údivu stále nevytahuje kartu ani po tomto zákroku Sinisy Saničanina. Tady už by se opravdu slušelo kartu udělit.
60'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Edin Džeko.
58'
Bešić a Višća nyní ukázali docela hezkou kombinaci. Nakonec se právě Višća pokoušel spoluhráče ve vápně najít, jenže poslední přihrávka před brankou byla zblokována.
57'
Grosicki se prodral mezi hráči k vápnu a nakonec dokázal i zakončit. Jeho rána ale nebyla úplně povedená a míč minul levou tyčku o nějaké dva metry.
56'
Jozwiak chtěl vyslat Grosického, ale Begović ve vápně přečetl jeho úmysly a zastavil tak celou polskou akci.
55'
S fauly nyní jako by se roztrhl pytel. Tentokrát fauluje Bešić, ale Cakir opět vše řeší jen výraznou domluvou fotbalistovi.
54'
Tentokrát se před ofsajdem neschoval na druhé straně hřiště Armin Hodžić. Akce Bosny a Hercegoviny je tedy zastavena.
53'
Haris Hajradinović poslal jednoho z polských reprezentantů na trávník. Cakir stále neudělí kartu.
52'
Grosicki poslal dlouhý pas do velkého vápna. To ale dobře viděl Begović a do trajektorie míče vběhl a sebhral ho.
50'
Ani Zielinski se nyní nedostane do další šance, jelikož mu Cakir odpískal faul. Útočný faul.
49'
Volný přímý kop Polsku vůbec nevyšel. Míč byl odcentrován, jenže skončil až v zámezí a Poláci tak šanci absolutně nevyužili.
48'
Koljić se taky neukázal zrovna čistým zákrokem. Soupeř se s bolestivou grimasou skácel k zemi a Cakir fouká do píšťalky.
47'
Hodžić chtěl u lajny projít v souboji jeden na jednoho. Bosenský hráč sice prošel, ale míč mu zůstal na kopačkách soupeře.
46'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Edin Višća.
46'
Tak jsme nakonec viděli předce jen hodně akční poločas. Do nějaké dvacáté minuty to bylo neslané a nemastné, avšak poté se hra rozjela. Prohřešek Bednárka ve vápně brankou z pokutového kopu potrestal Hajradinovič a Bosna začala pořádné útočit. Jenže od třicáté minuty vzali otěže zápasu Poláci a ke konci poločasu už na soupeře vyvíjeli obrovský tlak, který nakonec gólem do kabin korunoval Kamil Glik.
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastaví dvě minutky nad základní hrací dobu.
45'
Tak se polsko přeci jen dočkalo! KAMIL GLIK si naskočil na přesný centr Grosického a krásnou hlavičkou uklidil míč přímo do branky. Begović neměl nárok. Asistence: Kamil Grosicki.
44'
Rohový kop sice nebyl zahrán nejlépe. Následně se ale k míči dostal Milik, který si naběhl na přihrávku do pokutového území a vypálil. Parádním skluzem ale zachránil situaci jeden z domácích.
43'
Jozwiak naservíroval míč do šestnáctky, ale tam čekal jeden ze soupeřů a poslal ho za čáru. Píská se rohový kop.
42'
Begović parádně zasahuje proti hlavičce Polska! Jeden z poláků přenesl míč na druhou stranu vápna na Grosického, který okamžitě hlavičkoval, ale Begović se nyní až zázračně přesunul a zlikvidoval míč.
41'
Kedziora si nyní nepohlídal vlastní úmysly a tvrdě fauloval soupeře na své polovině. Bude to volný přímý kop pro Bosnu a Hercegovinu.
39'
Tak to vypadá, že Koljić bude v pořádku. Do hry se sice vrací s mírným kulháním, ale to by neměl být žádný problém.
38'
Elvir Koljić ležel na trávníku a pomoci mu museli přijít lékaři balkánského týmu. Ti ho následně vzali do zámezí, kde bude pokračovat ošetřování.
37'
Tohle už bylo o dost nebezpečnější! Zkušený borec Kamil Glik si naskočil na centr z rohového kopu a parádně hlavičkoval míč, bohužel pro něj centimetry vedle tyčky.
36'
Rohový kop Polsko zahrálo velmi dobře. Před brankou Begoviće se ale natáhl jeden z domácích hráčů a srazil míč na další rohový kop.
35'
Do vápna se tentokrát snažil přihrávat Zielinski. Opět ale akce ztroskotala na perfektní práci obrany Bosny a rychlém vyhlavičkováním míče pryč od vápna.
34'
Jozwiak se dostal k vápnu, do kterého poslal dlouhý pas, který ale odvrátila parádně postavený obrana Bosny a Hercegoviny.
33'
Elvir Koljić nyní určitě nehrál v rámci pravidel. Cakir odpískal, i když kartu zatím stále nevytahuje.
32'
Grosicki dostal k dispozici odehrát volný přímý kop. Standardka mu ale vůbec nevyšla a míč nacentroval přímo na hlavu bránícího soupeře.
31'
Zielinski se nyní konečně odhodlal ke střele taky na straně Polska. Poslal přízemní ránu do pravého dolného rohu, ovšem tam byl připravený Begović.
30'
Eldar Čivić opět v akci! Tentokrát se prezentoval nebezpečným dlouhým pasem do pokutového území, jenže Fabianski opět odhadl situaci a pro míč si doběhl.
29'
Gojak nyní parádně kombinoval s Čivićem. Následně posunuli míč svým spoluhráčům do zajímavé příležitosti, ovšem ta byla rychle zkažena.
27'
Hajradinović zahrál volný přímý kop z větší dálky k bráně. Jeho standardka se mu ale absolutně nepovedla. Odkop od branky provede Fabianski.
26'
Nyní se do dobré akce dostával Arkadiusz Milik. K jeho smůle ale pomezní sudí zdvihl praporek nahoru (nutno říct, že správně), a hlavní sudí odpískal ofsajd.
25'
Hajradinović, který před chvílí proměnil penaltu, se nyní sám provinil faulem. Cakir sice ještě kartu nevytáhne, ale dává hráči varování.
24'
Bosna právě vstřelila branku!
HARIS HAJRADINOVIČ dává Bosně vedení! Penaltu využil, když míč poslal po zemi na centrimetry přesně k pravé tyči. Fabianski sice vystihl směr, ale na zastavení míče neměl nárok.
24'
Žlutou kartu dostává Jan Bednarek (Polsko).
22'
Máme tady penaltu! Jan Bednarek se provinil ve svém vápně a Bosna má šanci uchopit se vedení!
21'
Jozwiak se parádně prodral až k pokutovému území a následně vypálil. Jeho střela ale vůbec nebyla povedená a mířila hodně vedle pravé tyče.
20'
Fabianski perfektně přečetl hru, když si zaběhl pro přihrávku do běhu, kterou vyslal Sinisa Saničanin. Následuje odkop od branky.
19'
Ve vápně se k zemi potácel Hajradinović, který ale nebyl faulován, nýbrž parádně připraven o míč. I když si stěžoval, sudí viděl akci přesně.
18'
Cakir odpískal další faul. Tentokrát byl viníkem Jacek Goralski, který podrazil soupeře opravdu tvrdě a odpískání faulu bylo určitě na místě.
16'
Hodžić parádně obehrál soupeře a dalšího se zbavil. Následně se dostal už do vápna, ale poslední obránce Polska mu už nedal žádnou šanci.
15'
Nyní jsme viděli několik nepřesných přihrávek a odebrání míče za půlící čárou. Vypadalo to spíše jako hra nějakých přípravek, než seniorských reprezentací.
14'
Zielinski se postavil k exekuci přímého kopu. Míč nacentroval na hranici malého vápna, kde se ale nenacházel žádný z jeho spoluhráčů a míč jen prolétl za čáru. Odkop od branky Begoviće.
13'
Sinisa Saničanin tvrdě fauloval svého polského soupeře a rozhorčí Cakir okamžitě odpískal. Volný přímý kop pro Polsko.
11'
Maciej Rybus nacentroval z obrany míč až do velkého vápna, jenže centr neměl dostatek přesnosti a skončil úplně jinde, než měl.
10'
Zatím se nehraje v nějak vysokém tempu a vypadá to, jako by se týmy spíše rozehrávaly. Tak uvidíme, zda se hra rozjede postupem času, nebo to dnes bude kostrbaté.
8'
Hajradinović nacentroval dlouhý míč ze standardky do vápna, ale míč padl na kopačky Polákům, takže domácí se opět k ohrožení soupeřovy branky nedostali.
7'
Tomasz Kedziora nyní nevybíravě poslal k zemi svého soupeře, čehož si ale okamžitě všiml rozhodčí Cuneyt Cakir a pískal faul.
6'
Čivić centroval do pokutového území, ovšem obrana Polska parádně zablokovala všechny soupeře ve vápně a míč odebrala.
5'
Rohový kop ale nedopadl vůbec podle představ domácího týmu. Nikdo v modrém dresu se nedostal do zakončení ba ani do kontaktu s míčem v šestnáctce.
3'
Hajradinović si vzal na starost přímý volný kop, který domácí obdrželi po faulu několik metrů před šestnáctkou. Bosna vybojovala rohový kop.
2'
Úvodní výkop zápasu si vzalo Polsko, které dnes obléklo bílou variantů dresů, respektive Milik a Goralski. Bosna dnes tvolila variantu modrou.
1'

Bosna a Hercegovina: Begović – Kvržić, Bičakčić, Saničanin, Ćivić – Bešić, Hadžiahmetović, Hajradinovič – Hodžić, Koljić, Gojak.
Náhradníci: Burić, Šehić – Cimirot, Cipetić, Danilović, Džeko, Kolašinac, A. Kovacević, Višća, T. Šunjić, Milošević, Šabanadžović.

Polsko: Fabiański – Kędziora, Glik, Bednarek, Rybus – Góralski, Krychowiak, Jóźwiak, P. Zieliński – Grosicki, Milik.
Náhradníci: Szczęsny, Skorupski – Bereszyński, Bochniewicz, Jędrzejczyk, Karbownik, Klich, Linetty, Moder, K. Piątek, Szymański, Walukiewicz.

Rozhodčí: C. Cakir (Turecko).
BOSNA A HERCEGOVINA vstoupila do Ligy národů UEFA zápasem s Itálií. POLSKO se naposledy utkalo ve stejný den s Nizozemskem.

Oba týmy se již na mezinárodní scéně potkaly. Bylo tomu už ale docela dávno. Vždy se jednalo o přátelské zápasy Posledně tomu bylo 16.12.2011, kdy Polsko zvítězilo 1:0. Stejným výsledkem skončil zápas 15.12.2007. Bosna a Hercegovina uhrála s dnešním soupeřem remízu 2:2 10.12.2010.

Bosna a Hercegovina sehrála kromě páteční remízy s Itálií (1:1), sérií zápasů v kvalifikaci o EURO 2020 (respektive 2021). Forma v posledních pěti zápasech byla kolísavá. S Lichtenštejnskem přišla výhra 0:3, předtím zase dvě prohry s Itálií a Řeckem 0:3 a 2:1 a jednoznačná výhra s Finskem 4:1.

V týmu jsou nejvýraznějšími jmény patrně snajpr Edin Džeko z AS Řím, Miralem Pjanič z Juventusu (respektive Barcelony) a Sead Kolašinac z Arsenalu.

Polsko nezvládlo úvodní zápas Ligy Národů 2020 s Nizozemím – 1:0. V kvalifikaci o EURO, respektive posledních pěti zápasech ale předvedlo perfektní formu, když porazilo Slovinsko (3:2), Izrael (1:2), Severní Makedonii (2:0), Loyšsko 0:3 a remizovalo s Rakouskem (0:0).

Hlavní postavou je jednoznačně největší kandidát na zisk Zlatého míče 2020 (který se udělovat nebude), Robert Lewandowski. Vyčnívá určitě taky brankář Juventusu Szczesny. Dále zde máme třeba zkušené borce Glika a Fabiánského, nebo skvělého forwarda Neapole Arkadiusze Milika.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.