Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Francie - 14. října 2020   20:45

Chorvatsko
Chorvatsko
64' Vlašić (Brekalo)
1:2
(0:1)
Francie
Francie
8' Griezmann   • 79' Mbappé  (Digne)
Chorvatsko
Livaković – Uremović, Lovren, D. Vida, Barišić – Badelj (46. Kovačić), Modrić – Pašalić (46. Brekalo), Vlašić (80. Kramarić), Perišić (78. D. Bradarić) – Petković (61. Budimir).
B. Kuipers (Nizozemí)
Stadion Maksimir (Záhřeb, Chorvatsko)
Francie
Lloris – F. Mendy, Varane, Lenglet, Digne (83. Lucas Hernández) – Tolisso (63. Camavinga), N'Zonzi, Rabiot (74. P. Pogba) – Griezmann (83. Giroud) – Mbappé, Martial (63. Coman).

Já vám děkuji, že jste zápas sledovali a doufám, že jste měli příjemný fotbalový večer. Taky doufám, že se uvidíme i u příštích zápasů, třeba zase Chorvatska, nebo Francie. Na shledanou.
Skončil nám druhý poločas velmi atraktivního zápasu mezi Francií a Chorvatskem. Chorvaté svůj výkon velice zlepšili a prvních 20 – 25 minut druhého poločasu byli výrazně lepším týmem, což ukázalo také to, že byli stále v útoku, tvořili si šance a následně také srovnali stav. Dále už se jim ale nepodařilo vsítit a využít hodně šancí, které si vytvořili. Naopak Francie si dokázala v 79. minutě vytvořit brejk a strhla vedení zpět na svou stranu. Vedení si již pohlídala a zapsala si další tři body v této nabité skupině.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:3.
Střely mimo: 4:2.
Rohy: 2:5.
Ofsajdy: 1:1.
Fauly: 9:7.
90+5'
90+4'
Hernández dostal nyní takový bodyček od soupeře. Všechno ale v rámci pravidel, i když se Hernández nechce ze země zvednout.
90+3'
Zapomněl jsem zmínit, že sudí tentokrát nastavil až pět minut. Pět minut tedy mají Chorvaté na srovnání stavu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Dejan Lovren (Chorvatsko).
90+1'
Žlutou kartu dostává Paul Pogba (Francie).
90'
Obrovská šance Chorvatska! Lloris nyní Francii zachránil pohotovým zákrokem. Kramarić se totiž dostal do velmi dobré pozice, ale jeho přízemní rána mířila doprostřed branky.
89'
Kramarić se dostal do prostoru, ze kterého následně poslal míč do šestnáctky hezkým centrem. Ale Lloris na něj opět naskočil a zlikvidoval ho.
88'
Pogba se nyní ukázal poprvé v zápase, bohužel pro něj ve špatném světle, protože fauloval, a to dost neférově. Kuipers okamžitě odpískal faul.
87'
Kovačić se ocitl v dobré příležitosti.Po zpětném pasu z křídla se dostal ke střele, se kterou si ale Lloris velmi dobře poradil a nepřipustil, aby míč pronikl za něj.
85'
Brekalo poslal ze zálohy centr na útočníky, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů a Francie pohodle "ukradla" míč.
83'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Olivier Giroud.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Lucas Hernández.
82'
Lucas Digne se pravěpodobně lehce zranil. Z hřiště ho odvádějí lékaři. Nevypadá to, že by kapitán Evertonu ještě dneska pokračoval.
81'
Bradarić se snažil vyslat dlouhý pas do běhu pro spoluhráče, ale francouzská obrana byla velmi bystrá a okamžitě proti míči zasáhla.
80'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Andrej Kramarić.
79'
Francie právě vstřelila branku!
Francie si bere své vedení zpět, a opět stylově! Lucas Digne obdržel na levé křídlo dlouhý centr, ale místo zpracování ho z voleje nacentroval velmi krásně na KYLIANA MBAPPÉHO, který přiběhl do středu vápna a míč poslal přímo do branky. Asistence: Lucas Digne.
78'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Domagoj Bradarić.
77'
Rohového kopu se zhostil Antoine Griezmann. Ten však míč nedokázal poslat na nikoho ze svých spoluhráčů a domácí tak při obraně kopu neměli těžkou práci.
75'
Coman chtěl projít přes chorvatského obránce, ale nepovedlo se mu to. Následně ale domácí odkopli míč za čáru a bude z toho rohový kop.
74'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Paul Pogba.
72'
Hraje se nahoru a dolů, Chorvaté jsou ale nebezpečnější a vypadá to, jako by si týmy prohodily role o poločasové pauze. Francii se tolik nedaří útočit.
71'
Další útok, který vedl Brekalo. Tentokrát to zkoušel opět centrem, ale míč zamířil až k brankáři Llorisovi, který míč lapil ze vzduchu a ohrožení své branky tak nepřipustil.
69'
Brekalo, který je nyní velice aktivní, obdržel míč, zpracoval ho a následně se odvážil vypálit bombu z velké dálky. Míč ale poslal až přespříliš vysoko.
68'
Záložník Realu Madrid, Luka Modrić, si vzal tento rohový kop na starost. Nikdo z hráčů Chorvatska ale míč neobdržel. Hráči v modrých trikotech ho odkopli do bezpečí.
67'
Baričić chtěl přihrávat do šestnáctky, avšak do trajektorie míče mu skočil jeden z domácích obránců. Míč tečoval za čáru a tak se bude kopat roh.
66'
Brekalo chtěl nyní odcentrovat podobně, jako při předchozí akci, která skončila gólem. Jenže tenhle centr mu absolutně nevyšel a míč skončil za čárou.
64'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Máme srovnáno! Brekalo vyslal skvělý centr do vápna, kde se nacházel NIKOLA VLAŠIĆ. Ten si levačkou míč zpracoval a nadhodil a pravačkou ho poslal do sítě. Taktéž velmi hezká branka. Asistence: Josip Brekalo.
63'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Eduardo Camavinga.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Kingsley Coman.
61'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Ante Budimir.
60'
Mendy sprintoval kolem autové čáry a následně vyslal rychý centr do pokutovéh území. Tam ale nenašel adresáta, nýbrž obranu soupeře, která rychle odhlavičkovala.
59'
Breaklo chtěl obejít soupeře a dostat se do úniku, francouz mu míč parádně vypíchl a poslal naopak svůj tým do brejku. Ten se ale zastavil u půlící čáry kvůli faulu.
58'
Jak Filip Uremović, tak Lucas Figne jsou již ve hře. Zranění nebyla vážná, jak jsem před chvíli avizoval, a oba borci mohou pokračovat.
57'
Žlutou kartu dostává Filip Uremović (Chorvatsko).
56'
Uremović si musel přivolat lékaře. Stejně tak na drhé straně Digne. Oba hráči jsou tedy nnyí ošetřováni a nehraje se. Oba by ale měli být v pořádku a měli by pokračovat.
55'
Aktivita chorvatů v druhém poločase se dost zvedla. Dokonce nyní přehrávají francii a jsou mnohem více v útoku.Jen chybí zakončení.
53'
Z pozice před vápnem zamířil Vlasić. Jeho přízemní rána proklouzla brankáři Llorisovi, ale zamířila mimo branku.
52'
Kovačić se řítil s míčem po pravé straně kolem autové čáry, ale nakonec nedokázal přihrát spoluhráčům do vápna a míč mu byl odebrán.
51'
Rohový kop se ale francouzům vůbec nepovedl. Chorvaté ho vyhlavičkovali a okamžitě zamířili do brejku. Za půlkou se ale střetli Tolisso a Petković a sudí přerušil hru.
50'
Tolisso se hnal do vápna, kde ale nakonec nedokázal přihrát. K jeho štěstí jeden z chorvatů horlivě bojoval u čáry o míč až tak, že ho poslal za čáru a hosté mají k dispozici rohový kop.
49'
Brekalo se hnal do šance a do úniku dostal přihrávku. Bohužel pro něj ale pomezní sudí zvedl praporek a hlavní arbitr tento úsudek potvrdil. Ofsajd.
48'
Peričić poslal centr, který ale ani zdaleka nemířil na nikoho z jeho spoluhráčů. V okruhu deseti metrů byli pouze francouzští hráčí.
46'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Mateo Kovačić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Josip Brekalo.
46'
Máme za sebou první poločas, který byl plný atraktivního a útočnéh fotbalu. Přestože jsme viděli množství šancí, padl jediný gól, a to z kopačky Antoina Grizmanna, který se parádně trefil svou dělovkou a o břevno poslal míč do chorvatské svatyně. Brankář absolutně neměl šanci. Velkou šanci spálil mladík Mbappé, který netrefil z blízkosti prázdnou branku. Uvidíme, co se ještě všechno přihodí ve druhém poločase. V tom prvním měla na vrch rozhodně Francie.
45+2'
45+1'
Sudí k tomuto poločasu nastavuje pouhopouhou jednu minutku nad rámec základní hrací doby.
45'
Lenglet dostal míč po standardce na hlavu na hranici malého vápna, ale míč poslal asi půl metru mimo branku a tak Livaković ani nemusel zasahovat.
44'
Uremović se provinil taktéž faulem kousek od vápna, ale tentokrát to už sudí odpískal. Francie si kopne standardku v podobě volného přímého kopu.
43'
Petković oklamal protihráče a mohl se řítit do vápna. Byl však zastaven jedním z obránců Francie a to za použití faulu. Chorvatsko mělo získat volný přímý kop, ale sudí si toho nevšiml a nechal hru dále plynout.
42'
Naštěstí pro francouzského hráče se nejedná o žádné vážnější zranění. Martial už je na nohou a v zápase pokračovat bude, i když se už rozcvičovali náhradníci.
41'
Anthony Martial se svalil k zemi a nevstává. Vyžádal si lékařské ošetření, takže se hra asi na chvíli zastaví. Snad ale bude moci pokračovat.
40'
Francie si přebrala míč a opět se snaží praktikovat velmi pohlednou kombinaci na jeden dotek, připomínající slavnou barcelonskou Tiki-Taku.
39'
Domácí opět drží míč na své polovině a čekají na možnost brejku a následného centru do vápna. Tato taktika jim ale zatím moc nevychází.
38'
Mbappé si chtěl smlsnout na obránci a technickou kličkou ho oklamat. To se mu ale vůbec nepovedlo a Chorvaté vyrazili do rychlého brejku na druhou stranu.
36'
Lovren se snaží dodržovat taktiku, se kterou hrají jeho spoluhráči. Taktéž to zkusil dlouhým centem do vápna. Centr měl lepší směr, než od jeho dvou předchozích spoluhráčů, ovšem ze vzduchu ho shrábnul Hugo Lloris.
35'
Uremović to zkusil podobně jako Perišić. A taky podobně dopadl. Centrm nenašel nikoho, míč putoval do zámezí a Francie bude odkopávat od branky.
33'
Perišić se prezentoval dalším dlouhým centrem do velkého vápna, ale nenašel vůbec nikoho ze spoluhráčů a míč odskákal mimo hrací plochu.
32'
Vlasić se snažil oklamat obránce kličkou a projít kolem něj, ale jeho francouzský protivník jeho úmysly skvěle odhadl a dále ho nepustil.
31'
Pašalić podruhé! Tentokrát byl ale proti gólman Tottenhamu, francouz Hugo Lloris. Ten proti němu zasáhl skvěle a připsal si úspěšný zákrok číslo 1.
30'
Pašalić se po velmi dobré přihrávce dostal do střelecké pozice. Vypálil, ale před něj skočil pohotový obránce, a tak byla jeho střela zablokována.
29'
Perišić je zatím nejaktivnějším z Chorvatů. Jeho nynější pokus o technickou zatočenou střelu na vzdálenější šibenici ale moc nevyšel. Míč se vznesl asi tři metry nad branku.
28'
Ten moment přišel nyní. Ryhclé přečíslení ale nakonec k ničemu nevedlo, protože Pašalić přeběhl přihrávku a musel se vrátit pro míč. Mezitím doběhli ostatní hráči Francie.
27'
Chorvaté nyní drží hru na své polovině a přihrávají si v rámci své defenzivní linie. Pravděpodobně čekají na brejk, kterým by mohli soupeře překvapit.
26'
Griezmann chtěl poslat dlouhý míč do běhu spoluhráči a tím ho uvolnit do samostatného úniku, ale obrana soupeře byla proti a míč pohotově zastavila.
25'
Perišić tedy mohl zahrát volný přímý kop z docela hezké vzdálenosti. Rozhodl se přímo vypálit, ovšem míč poslal asi půl metru nad branku soupeře.
24'
Lenglet si podržel soupeře a dostal se k míči, ovšem za porušení pravidel. Sudí přestupek viděl a okamžitě odpískal nedovolenou hru.
23'
Mendy vyzkoušel nyní hezký centr dloubákem do vápna, ale nepodařilo se mu najít adresáta. Chorvaté se semkli v obraně a míč odhlavičkovali.
21'
Barišić to hodně přehnal s agresí, se kterou šel do souboje. Sudí Kuipers okamžitě pískal a je s údivem, že tentokrát neudělil hráči žlutou kartu.
20'
Lovren se prodral do pokutového území a naskočil si na centr, který hlavičkoval směrem na branku, ovšem hodně vysoko.
19'
Martial se dral za míčem, který mířil k Livkovićovi. Najednou ale spolu s dobíhajícím Vidou upadl k zemi a hodně se zlobil. Z opakovaného záběru bylo vidět, že se jednalo o faul a měla se pískat penalta. Sudí to ale vyhodnotil jinak a vzhledem k tomu, že VAR na tomto zápase není k dispozici, má Martial a Francie prostě smůlu.
18'
Na Perišiće do vápna mířil skákavý centr, který ale těsně před domácím hráčem nakonec odvrátil jeden z francouzů. Perišić by jinak šel sám na brankáře.
17'
Ai tentokrát to domácím nevyšlo. Rychlý průnik po levé straně a pak nákop do vápna byl odhlavičkován. Chorvaté tak mají k dispozici autové vhazování blízko pokutového území.
16'
Chorvaté se na chvíli usadili před šestnáctkou, ale následně pozici ztratili kvůli velmi nepřesnému centru Perišiće, který mířil přímo na kopačky domácích obránců.
15'
Obrovskou šanci Francie nyní totálně zazdil Kylian Mbappé. Martial dostal centr k bližší tyči. K němu běžel brankář Livaković, ale Martial poslal místo střely zěptnou přihrávkou na blízko postaveného Mbappého, který o chlup minul prázdnou bránu a poslal míč vedle vzdálenější tyče.
13'
Griezmann vyslal spoluhráče do úniku dva proti dvěma. Tato akce byla ale nakonec zastavena velmi špatnou přihrávou jednoho z francouzů.
11'
Tolisso se chtěl uvolnit, ale jeden z obránců předvedl parádní obranný zákrok a hráče Bayernu Mnichov na poslední chvíli obral o míč.
10'
Kombinační hra Francie pokračuje. Chorvatsko jako by bylo opařené brzkou brankou. Jednodotekové a dvojdotekové přihrávky je radost sledovat.
8'
Francie se brzo ujímá vedení. Mendy z pravého křídla nacentroval na malé vápno, kde jeden z chorvatů centr zklepl. Jenže přímo na kopačky ANTOINA GRIEZMANNA, který si míč zpracoval a vyslal nádhernou nechytatelnou ránu, kterou o břevno odrazil do branky. Parádní gól v podání forvarda Barcelony. Bez asistence.
7'
Francie drží v úvodních minutách míč o dost víc, než soupeř. Stále ale jen vyměňuje pasy na útočné polovině, střelecké příležitosti zatím schází.
6'
Rohový kop se Francii zrovna dvakrát nepovedl. I když míč nakonec získal u autové čáry Rabiot. Následně ho ale vrátil do obrany za půlící čárou.
5'
Žlutou kartu dostává Nikola Vlašić (Chorvatsko).
4'
Žlutou kartu dostává Lucas Digne (Francie).
3'
Peković unikal obráncům na pravém křídle, následně odcentroval na Perišiće, ale ten jen vrátil míč do obrany ne moc povedenou hlavičkou.
2'
Úvodní výkop zápasu provedla Francie. Ta dneska nastupuje v klasických tmavě modrých dresech. Chorvatsko má taktéž klasickou variantu s kostkami.
1'

Chorvatsko: Livaković – Uremović, Lovren, D. Vida, Barišić – Badelj, Modrić – Pašalić, Vlašić, Perišić – Petković.
Náhradníci: Grbić, Sluga – D. Bradarić, Brekalo, Budimir, Ćaleta-Car, Čolak, Kovačić, Kramarić, Melnjak, Oršić, Rog.

Francie: Lloris – F. Mendy, Varane, Lenglet, Digne – Tolisso, N'Zonzi, Rabiot – Griezmann – Mbappé, Martial.
Náhradníci: Mandanda, Maignan – Aouar, Ben Yedder, Camavinga, Coman, Giroud, Lucas Hernández, Kimpembe, Pavard, P. Pogba, K. Zouma.

Rozhodčí: B. Kuipers (Nizozemí).
FRANCIE

Francie se nachází na druhé pozici. Ta ji náleží kvůli horšímu skóre, než má první Portugalsko. Týmy totiž mají shodně sedm bodů a rozuzlení nepřinesl ani vzájemý zápas v minulém kole, který skončil bezbrankovou remízou. Francie vstřelil pět branek a obdržela dvě, zatímco Portugalsko jich vstřelilo šest a inkasovalo pouze jedinou.

Forma: R – V – V

Poslední zápasy:
Francie – Porugalsko 0:0
Francie – Chorvatsko 4:2
Švédsko – Francie 0:1
CHORVATSKO

Chorvatsku první polovina základní skupiny 3. skupiny Ligy A moc nevyšla. Zatím se totiž nachází na třetím místě, s pouhou jednou výhrou. Ta přišla až po výhře nad Švédskem v posledním odehraném zápase. Chorvati vstřelili za tři zápasy pět branek, ovšem obdrželi jich devět, což je neskutečný průměr 3 obdržené branky za zápas. A to je u tak kvalitního týmu, jako je Chorvatsko, prostě nepřípustné.

Forma: V – P – P

Chorvatsko – Švédsko 2:1
Portugalsko – Chorvatsko 4:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.