Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Island : Belgie - 14. října 2020   20:45

Island
Island
17' Sävarsson (Sigurjónsson)
1:2
(1:2)
Belgie
Belgie
9' R. Lukaku   • 38' R. Lukaku
Island
Rúnarsson – Magnússon (86. Traustason), Ingason, Eyjólfsson, Sävarsson – A. Skúlason, Sigurjónsson (69. Thorsteinsson), Pálsson (82. Hermannsson), B. Bjarnason (C) – A. Gudmundsson (82. Sigthórsson), Bödvarsson (69. Kjartansson).
A. Treimanis – H. Gudermanis, A. Spasjonnikovs (vš. LVA)
Laugardalsvöllur, Reykjavik (ISL)
bez diváků diváků
Belgie
Mignolet – Alderweireld, Denayer, Boyata – Meunier, Witsel, Tielemans, Carrasco – Trossard (61. Vanaken), R. Lukaku (C), Doku (68. Castagne).

To je z mé strany pro dnešek vše! Přeji vám dobrou noc a hezký zbytek týdne!
Utkání končí těsným vítězstvím Belgie, která byla opticky lepším týmem, ale Islanďané se za svůj výkon nemusí stydět, protože do konce sahali po vyrovnání! Belgičané se tak po porážce Angličanů proti Dánsku posouvají na první místo druhé skupiny.
90+5'
90+5'
Centr na přední tyč do nahuštěného vápna nevyšel! Zdá se, že hosté už utkání zvládnou.
90+5'
Hosté ho ustáli, ale domácí kopou ještě jeden! Hraje se nad rámec hrací doby kvůli ošetření hostujícího hráče.
90+4'
Zajímavý útok Islandu nevyšel, protože byl nastřelen hráč Belgie! Rohový kop pro Island.
90+3'
Islandský nákop nevyšel, protože si domácí hráč pomohl v souboji s obráncem faulem.
90+3'
Belgičané jsou aktivnější, derou se za třetím gólem, ale zatím neúspěšně. Islanďanům už se krátí čas!
90+1'
Už nám běží první minuta nastavení, ale s míčem na kopačkách belgických hráčů. Ti už si dají pozor zejména na defenzivu.
89'
Na druhé straně neustál souboj s obránci Lukaku, tudíž se domácí dostávají k míči a mohou znovu rozehrát!
88'
Útočný faul Belgičanů vrací míč do moci Islandu, který se však nedostává do zakončení.
86'
Centrovaný míč na zadní tyč si hlídal jeden z Islanďanů, ale těsně před ním změnil dráhu letu hostující hráč, proto k zakončení nedošlo.
86'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Hördur Magnússon, přichází Arnor Traustason.
85'
Axel Witsel (BEL) si pomohl faulem, za který vidí žlutou kartu. Zajímavý přímý kop pro Island!
84'
Belgičané odráží islandský útok, tudíž se domácí musí vracet až ke svému brankáři. Míč však nadále drží ve své moci!
82'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Victor Pálsson, přichází Hjörtur Hermannsson.
82'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Albert Gudmundsson, přichází Kolbeinn Sigthórsson.
81'
Islandský obránce srazil před vápnem hostujícího borce. Byl nakonec odpískán útočný faul.
80'
Belgičané pokračují v převaze na své útočné polovině, ale zatím se jim nedaří ohrozit domácí branku. Island zůstává ve hře o body!
79'
Belgičané kontrolují míč, jsou aktivnějším týmem a snaží se najít cestičku v obranném valu Islandu.
78'
Islanďané na chvilku dostali míč na útočnou polovinu, ale branku neohrozili a opět se musí bránit ve své šestnáctce.
76'
Belgičané pochopitelně kombinují na útočné polovině, kde se snaží utkání definitivně rozhodnout.
75'
Nebezpečný centr do šestnáctky bohužel pro hosty letěl do míst, kde nikdo v bílém nestál. Brzy následoval roh, ze kterého Belgie neudeřila.
73'
A vyplácí se, protože Island kombinuje na útočné polovině hřiště. Vápno Belgie je mu však stále zapovězené.
72'
Belgie se zahnala do zámezí, následuje odkop od branky. Domácí brankář nabádá své spoluhráče, ať se vysunou výš.
71'
Belgičané se tlačí do dalšího zakončení, ale nedaří se jim dostat do vápna. Islanďané nadále bojují!
69'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Rúnar Sigurjónsson, přichází Jón Dagur Thorsteinsson.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Bödvarsson, přichází Vidar Kjartansson.
68'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Timothy Castagne.
68'
Belgičané neuspěli, navíc se museli rychle vracet, protože Islanďané utíkali do nebezpečného brejku! Z něho se však zahnali do zámezí.
66'
Přijde mi, že Belgičanům chybí potřebná lehkost z úvodu zápasu, zatímco domácí cítí šanci a bojují na maximum sil.
65'
Ofenzivní tlak Belgie je utlumen, hosté se musí vrátit s míčem až k vlastnímu brankáři.
65'
Islandský nátlak končí v zámezí, Belgie tak rozehrává od svého brankáře a může znovu útočit!
64'
Rychlý brejk Belgie nevyšel, hosté se musí vracet a mají co dělat! Island se rozhodně nevzdává.
63'
Island v posledních desítkách vteřin kombinuje na útočné polovině, leč bez ohrožení belgické branky.
62'
Útočný faul Belgie na útočné polovině přerušuje hru. Island tak drží míč na svých kopačkách.
61'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Hans Vanaken.
60'
Island ustál nátlak hostů, naopak se pokusil zahrozit, ale u vápna míč ve finální situaci ztratil. Ačkoliv domácí napadali rozehrávku, neuspěli.
58'
Belgičané jsou opět aktivnějším týmem, který má herně navrch. Rohový kop však tentokrát míří jen do rukavic domácího brankáře.
56'
Útočný faul Belgie brzdí její útočnou snahu, po které se k míči dostávají Islanďané. Uvidíme, na jak dlouho...
55'
Belgii se nepodařilo uspět ani po pravé straně, přesto její tlak nadále trvá.
54'
Belgické dobývání pokračuje, leč zatím bez střeleckého efektu a zakončení. Romelu Lukaku zatím neměl šanci na dovršení hattricku.
53'
Belgičané si přihrávají na útočné polovině, snaží se přenášet hru ze strany na stranu a rozpohybovat defenzivu domácích. Marně.
52'
Zakroucený míč z Magnússonovy kopačky míří jen vedle levé tyče. Mignolet nemusel ani zasahovat.
51'
Zajímavý přímý kop pro Island! Z toho se dá vystřelit a ideálně skórovat.
50'
Centr z pravé strany bohužel pro domácí adresáta nenašel, protože nikdo z hráčů v modrém do vápna nenabíhal.
49'
Islanďané se ubránili dalšímu náporu Belgičanů, po kterém se přesouvají na útočnou polovinu!
47'
Gudmundssonovi bohužel jeho rána z hranice vápna nesedla, přesto lízla bránícího hráče. Z rohového kopu však Island nezahrozil.
46'
Islanďané začali aktivně a vhazují v blízkosti velkého vápna. I dneska využívají své dlouhé auty, po jednom z nich kopou rohový kop.
46'
Viděli jsme první půli, která byla prvních dvacet minut absolutní dominancí Belgie. Ta šla zaslouženě do vedení po trefě Romela Lukaka, na kterou však domácí odpověděli vyrovnáním a následně byli také nebezpeční. Vedení na stranu hostů však strhl opět jejich kapitán, který chladnokrevně proměnil oprávněnou penaltu.
45'
45'
Pro vysoký míč si dobře došel domácí brankář, který si při pádu narazil bok. Může jít ale ledovat, protože první poločas končí.
45'
Útok Belgičanů zastavuje obranný faul. Uvidíme, zda hosté ještě zahrozí z přímého kopu! Vypadá to na centr.
44'
Belgičané zasypávají vápno Islandu centry, leč domácí dobře pokrývají prostory a vysoké míče odvrací.
43'
Rychlý protiútok Islandu nebyl efektivní. Belgie opět útočí, hlavně její kapitán dělá domácí defenzivě problémy.
41'
Optická převaha Belgie samozřejmě pokračuje, ale Island zatím odolává bez třetího inkasovaného gólu.
40'
Belgie z rohového kopu nezahrozila. I tak se musí Island bránit.
40'
A už to málem bylo! Centr na malé vápno mířil přímo na Lukaka, před kterým stihl odhlavičkovat míč obránce Islandu.
38'
Belgie právě vstřelila branku!
K exekuci penaltového kopu se postavil ROMELU LUKAKU, který přesnou střelou zadělává na hattrick!
37'
A pozor, bude se kopat penalta! Islanďané si při bránění Lukaka ve vápně pomohli faulem.
35'
Belgie už opět kombinuje postupným útokem na útočné polovině. Na zakončení však stále čekáme.
33'
Musím pochválit Island, který se v posledních minutách výrazně zvedl a už nepůsobí tak ustrašeným dojmem. Rohový kop však zakončil domácí hráč jen těsně vedle tyče.
32'
Island držel míč na útočné polovině, ale k zakončení se nedostal. Naopak zahrozili Belgičané, když Lukaku zakončil centrovaný míč hlavičkou. Skvělý zákrok Rúnarssona byl však zbytečný – ofsajd.
31'
Belgie pokračovala v kolotoči kolem vápna, až vypálil Meunier, jehož nepřesný pokus míří mimo!
30'
Rohový kop Island ustál. Belgie však nadále kombinuje na útočné polovině řiště.
29'
Nebezpečný centr do šestnáctky domácí zakončili střelou do středu brankky, kde stál pozorný Mignolet, který okamžitě rozehrává!
27'
Útočné snažení Belgie zastavuje útočný faul Lukaka. Domácí mohou rozehrát!
27'
Rychlý brejk Belgie zakončil z druhé vlny Witsel, jehož dělovka byla zablokována a následně vystřihl domácí obránce krásné nůžky.
26'
Belgie po pravé straně neuspěla, Islanďané vhazují na své polovině hřiště.
25'
Island už dělá hostům větší problémy, než v prvních dvaceti minutách. Domácí si tentokrát vybojovali aut. Dlouhý vhoz do vápna však defenziva Belgie bez problémů odvrací.
24'
Rohový kop mířil na přední tyč, kam si naběhl zejména domácí hráč a odhlavičkoval míč pryč. Akce Belgie pokračovala, načež pálil zpoza vápna Witsel, jehož dělovka míří nad branku!
23'
Belgičané si vybojovali přímý kop od postranní čáry, ale jejich centr na přední tyč islandská defenziva odvrací na rohový kop.
22'
Na vysoký centr z levé strany si pochopitelně nabíhal Romeu Lukaku, jenže islandský obránce se vyšvihl do výšky a hlavičkou mu zabránil v zakončení.
21'
Tentokrát se ale do zakončení nedostali, což vrací míč do moci Belgičanů. Uvidíme, zda se jim podaří odpovědět.
19'
Island vstřelený gól povzbudil. Ačkoliv jsou Belgičané fotbalovější, domácí dobře napadají jeho rozehrávku a čekají na další příležitosti!
17'
Island právě vstřelil branku!
Výborně napadající Islanďané se dočkali vyrovnání. BIRKIR SÄVARSSON dostal parádní pas za obranu, překonal Simona Mignoleta a vrací své mužstvo do hry.
16'
Centr na přední tyč úspěchem nekončí. I přesto se jim podařilo napadnout rozehrávku soupeře – Island kombinuje.
16'
A pozor, Island se poprvé v utkání dostává do výraznější šance! Vybojoval si rohový kop.
14'
Islandu se vůbec nedaří dostat s míčem na útočnou polovinu. Zkouší to vzduchem i po zemi, leč bez úspěchu.
13'
Dlouhý nákop k ničemu nevedl. Mignolet sbírá míč a rozehrává se svými obránci. Nesledujeme žádnou oslnivou podívanou, jen dominanci Belgičanů.
13'
Tentokrát byl kapitán Belgie zastaven za cenu faulu, přesto se Islandané musí bránit nátlaku soupeře.
11'
Gól Belgičanů není ničím překvapivým, protože od začátku dominují, kontrolují míč a trpělivě útočí.
9'
Islanďané rohový kop ustáli, ale krátce po něm se hosté vrátili do vápna, kam dostal vysoký pas ROMELU LUKAKU a v obležení soupeřů zkušeně zavěsil!
8'
Zajímavý průnik do vápna v podání Tielemanse končí rohovým kopem!
8'
Belgičané měli problém s rozehrávkou, kterou jim znepříjemnili dobře napadající Islanďané. Hosté však situaci zvládli!
7'
Když už se Island vydal dopředu, jeho brejk skončil v zárodku obranným faulem Belgičanů.
6'
Optická převaha Belgičanů pokračuje – zatím bez zajímavé střely.
5'
Belgická kombinace pokračuje na polovině Islandu. Domácí neopouští svou část hřiště.
4'
Belgičané se drží na útočné polovině, zasypávají šestnáctku soupeře centry, ale Islanďané zatím odolávají.
2'
Belgie pochopitelně drží míč na svých kopačkách, zatímco Island vzorně brání. Zdá se, že takový bude obraz celého zápasu.
1'
Alderweireldův úvodní centr do šestnáctky vypadal zajímavě, leč k zakončení nevedl. Obránce odvrací míč.
1'
Dnešní utkání bude řídit litevská trojice sudích v čele s Andrisem Treimanisem. Půl hodinky do utkání panuje v Reykjavíku chladné počasí lehce pod 10°C. Žádná fotbalová pohádka to tedy není!

Island: Rúnarsson – Magnússon, Ingason, Eyjólfsson, Sävarsson – A. Skúlason, Sigurjónsson, Pálsson, B. Bjarnason (C) – A. Gudmundsson, Bödvarsson.
Náhradníci: Halldórsson, Kristinsson – Anderson, Árnason, Hermannsson, Kjartansson, Sigthórsson, Thorsteinsson, Traustason.

Belgie: Mignolet – Alderweireld, Denayer, Boyata – Meunier, Witsel, Tielemans, Carrasco – Trossard, R. Lukaku (C), Doku.
Náhradníci: Kaminski, Roef – Batshuayi, Ch. Benteke, Castagne, Dendoncker, Lukebakio, Mechele, Origi, Praet, Vanaken, Verschaeren.

Rozhodčí: A. Treimanis – H. Gudermanis, A. Spasjonnikovs (vš. LVA).
A co sázet? Dvojka v kurzu 1.29 by měla být tutovkou i s ohledem na vzájemnou bilanci. Obě mužstva se totiž potkala celkem dvanáctkrát a pokaždé zvítězila Belgie!

Vůbec poprvé na sebe oba týmy narazily na mistrovství světa v roce 1957, kde Belgičané zvítězili 8:3 a 5:2. Vůbec poslední vzájemným střetem bylo právě zářijové utkání na belgické půdě, kde domácí tým zvítězil 5:1. To potvrzuje i trend atraktivních duelů. Pouze ve čtyřech z dvanácti duelů totiž padly maximálně dvě branky.
Island už je po třech zápasech v podstatě ze hry o postup, protože má na kontě tři porážky s celkovým skóre 1:9. Islanďané jsou pomalu odsouzeni k pádu do béčkové ligy. Prioritou severského týmu však zůstává baráž o evropský šampionát, ve které postoupil po výhře 2:1 nad Rumunskem do dalšího kola.

Belgie už má účast jistou, Ligu národů začala triumfy začala triumfem proti Dánsku a drtivým debaklem Islandu. V posledním utkání padla 1:2 na půdě Anglie, se kterou ale bude nadále bojovat o postup na finálový turnaj.
Všem fanouškům fotbalu přeji hezký středeční večer! Už ve 20:45 vypukne série zápasů Ligy národů, mezi kterými nechybí ani souboj Islandu s Belgií v rámci druhé skupiny.