Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Island : Dánsko - 11. října 2020   20:45

Island
Island
0:3
(0:1)
Dánsko
Dánsko
45' Sigurjónsson (vl.)  • 47' Eriksen   • 61' Skov
Island
Halldórsson – Pálsson, Ingason, R. Sigurdsson (74. Eyjólfsson), Magnússon – Sigurjónsson, Gunnarsson (C) (46. Anderson), B. Bjarnason, Traustason (69. A. Gudmundsson) – Sigurdsson, Finnbogason (12. Bödvarsson).
Pandžić – Gustavsson, Magnusson
National Stadium, Reykjavik
Dánsko
Schmeichel – Wass, Kjaer (C), Christensen, Skov (80. Maehle) – Delaney, Eriksen, P.-E. Höjbjerg – Braithwaite (88. M. Jörgensen), Dolberg (81. Sisto), Y. Poulsen (67. Skov Olsen).

To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:10.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nudné rozhodně nebylo. Viděli jsme mnoho zajímavých šancí, tři branky a také vítězství Dánska, které na Islandu vyhrálo 3:0. Nutno dodat, že hostující celek byl lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Dánsko tedy získalo tři body tabulky Skupiny 2 Ligy národů. V tabulce nyní ztrácí dva body na druhou Belgii a tři body na první Anglii. Island je ve skupině poslední a na první body stále čeká.
90+5'
90+4'
Ještě je ošetřován hostující Andreas Skov Olsen, který je odnášen na nosítkách.
90+3'
Utkání se už pouze dohrává, nic víc se už nestane, Dánsko vyhraje 3:0.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Mathias Jörgensen.
86'
Žlutou kartu dostává Hördur Magnússon (Island).
83'
Z rohu ale nic nebylo a sedm minut před koncem utkání se stav nemění. Dánsko vede 3:0 a je jasné, že získá všechny tři body.
82'
Rohový kop pro Dánsko.
81'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Pione Sisto.
80'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Joakim Maehle.
78'
Hosté kombinují na polovině soupeře, nikam se netlačí a kontrolují své vedení.
76'
Simon Kjaer vyhrál ve svém vápně další důležitý souboj, navíc byl faulován a u míče je tedy Dánsko. Nutno dodat, že hostující kapitán dnes hraje opravdu výborně!
74'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ragnar Sigurdsson, přichází Hólmar Eyjólfsson.
73'
Ragnar Sigurdsson je ošetřován na hrací ploše, takže se chvíli hrát určitě nebude.
71'
Po rychlé akci zakončoval hostující Kasper Dolberg, ale jeho rána se neujala s stav utkání se dvacet minutek před koncem nemění. Stále 3:0 pro Dánsko.
69'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Albert Gudmundsson.
67'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Andreas Skov Olsen.
66'
Tempo hry po třetí brance trochu opadlo, je vidět, že o vítězi je rozhodnuto. Dánsko se zatáhlo, domácí se tlačí dopředu, ale nedaří se jim něco vymyslet.
64'
Míč poslal do vápna Arnór Sigurdsson, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprotlačil.
63'
Rohový kop pro Island.
61'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Nyní už je definitivně rozhodnuto, protože hostující celek jde do vedení o tři branky! Dobře hrající ROBERT SKOV si naběhl na hranici velkého vápna, dostal přihrávku a parádně poslal míč přesně do šibenice!
60'
Je před námi posledních třicet minutek. Dánsko stále vede o dvě branky, takže je jasné, že domácí musí zabrat a že nás čeká hodně zajímavý konec utkání.
58'
Pierre-Emile Höjbjerg šel do souboje hodně tvrdě a nakonec mu byl odpískán faul, takže hrát mohou domácí fotbalisté.
56'
Po centru se k hlavičce dostal domácí Ragnar Sigurdsson, ale měl to hodně složité a branku trefit nedokázal.
54'
Dánsko kontroluje své vedení, skvěle drží míč na svých kopačkách a kráčí za důležitými třemi body.
52'
Žlutou kartu dostává Jón Bödvarsson (Island).
51'
Dánsko zahrávalo jubilejní desátý rohový kop, ale z něho se nic neurodilo, takže hosté i nadále vedou o dvě branky.
50'
49'
Další útočná akce hostů, ale tentokrát vše vyřešil pozorný Hannes Halldórsson, který míč směřující před branku sebral.
47'
Skvělý vstup hostů do druhého poločasu, kteří zvyšují své vedení na 2:0! Domácí se nechali strhnout hrou, všichni se vydali dopředu a Dánsko to potrestalo. Po odraženém míči utekl CHRISTIAN ERIKSEN, který šel od poloviny hřiště sám na brankáře, kterého pohodlně a velmi zkušeně překonal.
46'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Aron Gunnarsson, přichází Mikael Anderson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém je aktivnějším týmem Dánsko, které se stále tlačí dopředu, dostalo se několikrát do zakončení, zahrávalo devět rohů, ale branku vstřelilo jen jednu. Tedy spíše domácí celek si jí v poslední minutě prvního poločasu vstřelil sám a Dánsko tak vede na Islandu 1:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+1'
45'
Tak hosté se v poslední minutě přeci jen dočkali úvodní branka, která je, nutno dodat, hodně kuriózní! Po centru hlavičkoval Simon Kjaer, Hannes Halldórsson míč tak nějak divně plácl před sebe, trefil RÚNARA SIGURJÓNSSONA a od něj se míč odrazil těsně za brankovou čáru! Po vlastním gólu jde tedy Dánsko do vedení.
45'
Devátý rohový kop pro Dánsko.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Dánsko zahrávalo už osm rohových kopů, ale ani z jednoho nic nevymyslelo.
44'
A další rohový kop pro hostující celek.
43'
A nakonec vybojovalo rohový kop.
42'
Dánsko drží míč na polovině soupeře a trpělivou kombinací se snaží něco vymyslet.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
38'
Jenže ani ze svého šestého rohového kopu v tomto utkání Dánsko nic nevytěžilo a od své branky bude rozehrávat Hannes Halldórsson.
37'
Po zblokované střele, kterou se prezentoval dobře hrající Robert Skov, je tu další roh pro Dánsko.
36'
Arnor Traustason cpal míč skvěle před branku Dánska, ale nabíhajícího hráče skvěle pokryl Simon Kjaer, následně míč sebral pozorný Kasper Schmeichel.
34'
Na druhé straně to vzal na sebe Martin Braithwaite, ale hradbu těl před sebou nepropálil a stav utkání se tedy ani tentokrát nemění.
33'
Po obrovském závaru ve vápně Dánska přišlo zakončení z hranice penalty, ale vše bylo zbytečné, protože už předtím rozhodčí hru přerušil.
31'
Po centru Skova se ve vápně prosadil Simon Kjaer, který se dostal k klavičce, ale mezi dvěma protihráči to měl složité a branku trefit nedokázal.
30'
Dánsko vybojoval další rohový kop, už pátý.
29'
Práci měl po delší době také Kasper Schmeichel, ale s centrovaným míčem si zkušeně poradil a na tahu je tedy opět Dánsko.
27'
Míč poslal do vápna Christian Eriksen, hráč Interu Milán, ale i tentokrát celé snažení skončilo útočným faulem, kterým se provinil Yussuf Poulsen.
26'
A další roh pro dánskou reprezentaci.
26'
Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro Dánsko.
25'
24'
Kombinační akci domácího výběru opět ukončil zkušený Simon Kjaer, který navíc poté přesně rozehrál na svého spoluhráče.
22'
Dánsko se stále tlačí dopředu, je jasně lepší, ale ve finální fázi se zatím hostům nedaří úplně podle představ.
21'
Po dalším centru do vápna se na zadní tyči zjevil Robert Skov, ale měl to hodně složité a zakončit nedokázal.
19'
Míč poslal do vápna technicky skvěle vybavený Christian Eriksen, ale jeden z jeho spoluhráčů si pomohl faulem a tím snažení Dánska skončilo.
18'
Rohový kop pro Dánsko. Dočkáme se první branky?
17'
V obraně Dánska zatím dominuje velezkušený Simon Kjaer, který skvěle čte hru a zastavuje útoky Islandu. Zkušený hráč s číslem čtyři na zádech hraje opravdu skvěle v úvodních minutách.
15'
Nyní to hosté zkusili dlouhým nákopem do prostoru pravého křídla, ale Yussuf Poulsen podklouzl a míč skončil v zámezí.
13'
Dobrá pasáž domácího celku, který zatlačil svého soupeře, ale do zakončení se nakonec nedostal. Obrana Dánska zatím funguje skvěle.
12'
První komplikace pro Island. Ze hřiště odchází zraněný Alfred Finnbogason, kterého nahradil Jón Bödvarsson.
11'
Z rohu ale nic nebylo. Ve vápně Dánska dominoval Yussuf Poulsen, který míč odhlavičkoval do bezopečí.
10'
Ale domácí získali míč a hned šli do přečíslení. Celou akci na sebe vzal Arnor Traustason a nakonec vybojoval rohový kop.
8'
Hosté drží míč na svých kopačkách, ale nyní kombinují daleko od branky, kterou střeží Hannes Halldórsson.
6'
Dánsko je nyní jasně lepší, stále se tlačí dopředu a snaží se vstřelit úvodní branku.
4'
Nyní se po rychlé akci dostal do zakončení hostující Christian Eriksen, ale jeho rána přesná nebyla a Hannes Halldórsson nemusel zasahovat.
2'
Začátek utkání je pochopitelně velmi opatrný, ani jeden celek v úvodních minutách nikam netlačí a nechce udělat zbytečnou chybu.
1'

Island: Halldórsson – Pálsson, Ingason, R. Sigurdsson, Magnússon – Sigurjónsson, Gunnarsson (C), B. Bjarnason, Traustason – Sigurdsson, Finnbogason.
Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Anderson, Bödvarsson, Eyjólfsson, A. Gudmundsson, Gudmundsson, Kjartansson, Sävarsson, Sigthórsson, A. Skúlason.

Dánsko: Schmeichel – Wass, Kjaer (C), Christensen, Skov – Delaney, Eriksen, P.-E. Höjbjerg – Braithwaite, Dolberg, Y. Poulsen.
Náhradníci: Hansen, Lössl – Billing, Dalsgaard, Gytkjaer, M. Jensen, M. Jörgensen, Maehle, Wind, Sisto, Skov Olsen, Vestergaard.

Rozhodčí: Pandžić – Gustavsson, Magnusson.
Poslední vzájemné zápasy

Dánsko – Island 2:1
Island – Dánsko 0:2
Dánsko – Island 1:0
Dánsko – Island 3:0
Dánsko

Dánsko je na tom po dvou zápasech o něco lépe, a to i přesto, že ještě nevstřelilo branku. Dánsko má zatím na svém kontě jeden bod. Nejdříve doma podlehlo silné Belgii 0:2, pak hostilo Anglii, se kterou uhrálo cennou remízu 0:0. Dnes si celek Dánska přijel pro tři body.
Island

Domácí celek zatím v Lize národů odehrál dva zápasy a na první body stále čeká. Nutno dodat, že Island nemá vůbec lehkou skupinu, protože kromě Dánska v ní je ještě Belgie a Anglie. A právě s těmito celky Island doposud hrál. Nejdříve doma podlehl 0:1 Anglii a poté jel do Belgie, kde ale Island vyfasoval pět branek. Uvidíme, jak si domácí povedou dnes.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga národů má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Islandem a Dánskem. Mírným favoritem je hostující celek, ale očekává se hodně vyrovnaný zápas, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.