Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Nizozemsko - 14. října 2020   20:45

Itálie
Itálie
16' Lorenzo Pellegrini (Barella)
1:1
(1:1)
Nizozemsko
Nizozemsko
25' van de Beek
Itálie
G. Donnarumma – D'Ambrosio, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola – Verratti (56. Locatelli), Jorginho, Barella – Chiesa (55. Kean), Immobile, Lorenzo Pellegrini (72. Florenzi).
Taylor – Beswick, Nunn
Stadio di Bergamo (Bergamo)
Nizozemsko
Cillessen – Hateboer, de Vrij, V. van Dijk (C), Aké – van de Beek, F. de Jong, Blind (77. Veltman) – Wijnaldum, L. de Jong, Depay (90+2. Babel).

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc.

Fauly: 12:12
Itálie padá na druhé místo skupiny 1, protože Poláci v souběžně hraném utkání vyhráli 3:0 nad Bosnou a Hercegovinou a mají tak o bod víc. Nizozemci klesli na třetí místo a na první příčku ztrácí dva body.
Zápas je u konce, Itálie s Nizozemskem hrály 1:1. První poločas nabídl o něco více šancí, a také jediné dva góly zápasu. Domácí reprezentaci dostal po parádní přihrávce do vedení Lorenzo Pellegrini. O devět minut později bylo vyrovnáno, když byl ve vápně nejbystřejší Donny van de Beek a mohl se radovat ze své premiérové reprezentační branky. Poté mohli skórovat na jedné straně hlavou Luuk de Jong a na druhé pravačkou Danilo D'Ambrosio, oba ale neuspěli. Ve druhé půli měl největší šanci na vítěznou branku Memphis Depay, ale Gianluigi Donnarumma vytáhl fantastický zákrok, podobně jako Cillessen proti brejku, který zakončil Immobile.
90+4'
90+3'
Jasper Cillessen chtěl rychle rozehrál, ale dvakrát trefil Moise Keana, který se postavil před míč. Italský útočník dostává zbytečnou žlutou kartu.
90+2'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Ryan Babel.
90+2'
Jasper Cillessen musel rychle z branky, aby zamezil nebezpečné akci Italům. U míče byl dřív než Kean.
90+1'
Nastavují se pouze tři minuty.
89'
Akého trefil míč mezi nohy, ale ustál to jako chlap a nepustil italské hráče přes svou stranu do vápna.
87'
Dávají o sobě vědět ale také Nizozemci. Z dálky se do míče opřel Depay, ale branku o velký kus netrefil.
85'
Jsou to přeci jen domácí Italové, kdo trochu víc prahne po vítězství. Squadra Azzura má v posledních minutách více ze hry.
84'
Immobilemu chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby zasáhl prudký centr z pravé strany. Tohle byla dobrá šance!
83'
Nizozemskou snahu o rychlý přechod do útoku zastavil praporek pomezního.
82'
Jsme v závěrečné fázi zápasu a nedá se říci, že by mělo jedno z mužstev k vítězství blíže. Obě se snaží rozhodnout, na remízu se nehraje.
81'
Žlutou kartu za protesty dostává italský obránce Danilo D'Ambrosio. Příště proti Polsku si tak nezahraje.
80'
A píská se dokonce italský ofsajd.
80'
Domácí kopali roh. Míč mířil na zadní tyč, nikomu se ale zakončit nepovedlo.
79'
Po centru z pravé strany se po míči natahoval Manuel Locatelli, ale ještě před ním balón odhlavičkoval Jöel Veltman.
78'
Zdá se, že Nizozemci mění formaci a budou nyní hrát ve čtyřech vzadu.
77'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Jöel Veltman.
76'
Dva centry, z každé strany jeden, letěly před branku Nizozemska. Ani jeden ale nevedl k zakončení.
74'
Hans Hateboer se rozbíhal podél pravé lajny, ale dostal příliš dlouhou přihrávku, pokryté to měl Leonardo Spinazzola.
72'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Alessandro Florenzi.
72'
Na hřišti vzplály emoce, poté co skončil na zemi po souboji s Hateboerem Chiellini.
71'
Luuk de Jong netradičně nebyl na konci nizozemské kombinaci, ale zapojil se do tvorby šance. Hledal Wijnalduma ve vápně, ale přihrál mu na paty.
69'
Za obličej se po souboji mimo hlavní dění držel Depay, ale rozhodčí nic neviděl, takže se hraje dál. VAR zde není.
68'
Nakonec z toho nebylo nic a rychle dopředu postupovali hosté. Centroval Frankie de Jong a Chiellini hlavičkoval na rohový kop.
67'
Italové zamkli Nizozemce těsně před jejich šestnáctkou, zatím ale čekáme na centr do vápna nebo něco překvapivého.
65'
Depay rozehrál také rohová kop, ale ani z něj nikdo nezakončil. Hosté však i nadále zůstanou na míči.
64'
Italové se museli bránit. Náběh do vápna podnikl Wijnaldum, ale centr od Depaye ho nenašel.
63'
Kean táhl akci po pravém křídle. Po své příchodu je hráč, který v létě odešel z Evertonu na hostování do PSG hodně aktivní.
62'
Aké našel van de Beeka, který se chtěl obtočit kolem svého strážce, to se mu však nepovedlo.
61'
Moise Kean se snažil získat po své ztrátě míč zase rychle zpět, ale fauloval při tom.
59'
Lorenzo Pellegrini výborně rozehrál standardní situaci, ten centr už asi být lepší ani nemohl. Chyběl opravdu malý kousek, aby kdokoliv z Italů míč zasáhl a poslal do sítě.
58'
Ciro Immobile vyhrál v minulé sezoně Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce starého kontinentu, za reprezentaci mu to ale až tolik nestřílí, což zatím potvrzuje i ve dnešním zápase.
57'
Nizozemci měli rohový kop, ale málem sami inkasovali, když udělal chybu Hans Hateboer a do brejku se řítili Italové. Zakončoval Immobile, ale trefil jen Cillessena.
56'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Manuel Locatelli.
56'
Na druhé straně se do velké šance po Wijnaldumově přihrávce dostal Memphis Depay, ale Gianluigi Donnarumma jeho střelu dokázal konečky prstů vyrazit.
55'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Moise Kean.
55'
Lorenzo Pellegrini stihl ještě míč na hrací ploše a hned ho posílal před branku. Jasper Cillessen se ale natáhl a balón chytil.
53'
Aké zajel do Verrattiho, ale obejde se to bez žluté karty.
52'
Nizozemci jsou zatím ve druhém poločase nebezpečnější. Další rohová kop měli po Wijnaldumově akci, znovu se ale domácí ubránili.
51'
Italové se pokusili o rychlou akci, ale Cillessen měl blíže k míči než nabíhající Pellegrini.
50'
Do tvrdé střely se položil Daley Blind, ale trefil jen jednoho z blokujících Italů.
49'
Tlak Nizozemců bude pokračovat dalším rohovým kopem po zásahu brankáře Donnarummy.
49'
Nizozemci se nakonec dostali do zakončení, ale jejich sražená střela skončila jen na horní síti.
48'
Nizozemci pokračují rohovým kopem po obranné hlavičce Danila D'Ambrosia.
47'
Marco Verratti fauloval Luuka de Jonga. Nebylo to sice nic hrozného, ale měl by si dávat pozor, už má žlutou kartu.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas je za námi, Itálie hraje doma s Nizozemskem nerozhodně 1:1. Hraje se hodně atraktivní duel, oba týmy se snaží útočit. Do vedení se jako první dostali Italové, když krásnou Barellovu přihrávku proměnil v gólovou asistenci Lorenzo Pellegrini. O devět minut později bylo vyrovnáno, když byl ve vápně nejbystřejší Donny van de Beek a mohl se radovat ze své premiérové reprezentační branky. Poté mohli skórovat na jedné straně hlavou Luuk de Jong a na druhé pravačkou Danilo D'Ambrosio, oba ale neuspěli.
45+3'
45+2'
Italové byli v ofsajdu a v prvním poločase se už asi nic nestane.
45+2'
Z levé strany centroval Daley Blind, ale Luuk de Jong měl proti sobě přesilu dvou obránců, takže se k hlavičce nedostal.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
S ostrým centrem na malé vápno si Nizozemci poradili. Navíc se při tom poranil Leonardo Bonucci a bude muset být ošetřen.
44'
Italové se pokusí v závěru poločasu vrátit se zpět do vedení, budou kopat roh.
43'
Italové si hodně zahrávali při své rozehrávce, Nizozemci se na chvíli dostali k míči v nebezpečném prostoru. Vše ale vyřešil skvělým skluzem Chiellini.
41'
Nicoló Barella se drží za pravé koleno a není divu, protože se mu o něj hodně nepříjemně kopačkou otřel Georginio Wijnaldum. Bylo to nezaviněné.
40'
Po rohovém kopu Itálie zůstal vepředu stoper Giorgio Chiellini, který se nakonec také dostal k hlavičce, ale minul bránu.
39'
Danilo D'Ambrosio si nachystal míč na pravačku a poněkud překvapivě tvrdě vypálil. Míč nepříjemně padal k zemi a Jasper Cillessen předvedl dobrý zákrok, když ho vyrazil na roh.
38'
Ofsajdový praporek zastavil italskou akci, v postavení mimo hru byl Chiesa.
38'
Danilo D'Ambrosio centroval na přední tyč, tam byla připraven Aké a alespoň prozatím akci Itálie zastavil.
36'
Úplně volný hlavičkoval po centru Blinda Luuk de Jong, ale ani tentokrát netrefil branku. Teď to byla navíc čistá gólová příležitost.
35'
Depay našel centrem z levé strany Luuka de Jonga. Ten se dostal k hlavičce, branku ale netrefil.
34'
Immobile uvízl v těsném ofsajdu, hrát budou moci hosté.
33'
Georginio Wijnaldum se snažil hledat Depaye, ale ten byl dobře pokrytý a míč na něj projít přes Bonucciho nemohl. Wijnaldum to možná mohl raději zkusit sám.
32'
Poprvé sledujeme možná trochu hlušší pasáž utkání. Ta je teď vyplněna faulem Luuka de Jonga, i když ten je výrazně proti.
30'
Nizozemci se usadili před vápnem Itálie, ale cestičku dovnitř zatím nenacházejí.
29'
Také Italům se vloudila v obranné linii chyba do kombinace, hrát tak budou hosté.
28'
Frenkie de Jong přihrál nepřesně, takže postupná akce Nizozemska je u konce.
27'
Nizozemci si mohou velice oddechnout, protože se jim povedlo skórovat po sérii čtyř utkání bez vstřelené branky. Pro van de Beeka to byl první gól v kariéře za reprezentaci.
26'
Krátké ošetření potřeboval domácí Federico Chiesa, ale v zápase byl měl pokračovat.
25'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Také Nizozemci se prosazují hned z první vážnější šance a je vyrovnáno! Depayova střela byla ještě zablokovaná, ale ve vápně se nejlépe zorientoval DONNY VAN DE BEEK a zatloukl míč z blízka z voleje nekompromisně pod břevno. Bez asistence.
24'
Marco Verratti dostává žlutou kartu za faul na Donnyho van de Beeka.
23'
Immobile si našel prostor na střelu z levé strany, Jasper Cillessen převedl důležitý zákrok, který potřeboval i pro navýšení sebevědomí.
22'
Gianluigi Donnarumma si musel poradil s centrem z pravé strany. Míč sice chytil až nadvakrát, ale chybu nakonec neudělal.
21'
Barella se pokusil o další přihrávku za obranu z pravého křídla, k míči měl ale blíž Cillessen než Immobile.
20'
Domácí pak svou akci zrychlili a ve vápně měl míč Immobile. Ještě hledal nabíhajícího Chiesu, na toho ale přihrávka neprošla.
19'
Italové v pohodě získali míč do své moci a nyní nerušeně rozehrávají na své polovině.
18'
Nizozemci se zadarmo dostali k míči, budou vhazovat na polovině Italů.
17'
Pro Pellegriniho je to ve čtyřiadvaceti letech druhý gól za reprezentaci.
16'
Itálie právě vstřelila branku!
Italové jdou hned z první šance zápasu do vedení! Barella předvedl fantastickou přihrávku na LORENZA PELLEGRINIHO, který si míč skvěle zpracoval, rázem se ocitl za obrannou linií soupeře a pak chladnokrevně zakončil kolem Cillessena. Asistence: Nicoló Barella.
16'
Nizozemci za každou cenu chtějí rozehrávat zezadu na krátko, ale teď už to nešlo, tak Cillessen přeci jen nakopl míč dopředu.
15'
Hans Hateboer chvíli zůstal ležet na trávníku, ale už je zase na nohou a bude pokračovat v zápase.
14'
Míč poslal do vápna Blind. Hledal Hateboera, který prohrál hlavičkový souboj s Chiellinim a navíc ho fauloval.
14'
Verratti fauloval zezadu Frankieho de Jonga a hosté mají standardní situaci.
13'
Rohový kop směřoval na střed malého vápna. Nizozemci reklamovali ruku, ale ta se nepíská a v Lize národů není ani VAR, aby situaci zkontroloval.
12'
Blind dokázal posunout míč na sprintujícího Depaye, který měl před sebou hodně volného prostoru. Vybojovat se mu ale podařilo jen rohový kop.
11'
Rohový kop příliš nebezpečný nebyl, ale Italové zůstávají přikování u pokutového území soupeře.
10'
Italové vysunuli pressing, dostali do úzkých rozehrávajícího Akého a výsledkem je, že bude Squadra Azzura rozehrávat první rohový kop zápasu.
9'
Blind měl nastřelenou ruku z bezprostřední blízkosti, ta ale nebyla u těla, takže to sudí Taylor odpískal. Itálie rozehrává ze své poloviny.
8'
Nizozemci měli rozehraný nadějný útok, ten ale zabrzdil nepřesnou přihrávkou Georginio Wijnaldum. Ten hraje v reprezentaci na o poznání ofenzivnější pozici než je zvyklý z Liverpoolu.
7'
Memphis Depay to zkusil sám a namířil si to středem do vápna Itálie. Do něj se ale nedostal. Depay se mohl vrátit do sestavy Nizozemska, poté co si odpykal trest za žluté karty.
6'
Hans Hateboer centroval z pravé strany, jeho míč ale nebyl příliš přesný. Před vápnem Itálie se pak bojovalo o odražený míč, nakonec rozhodčí odpískal ruku hostů.
5'
Memphis Depay skončil na zemi, fauloval ho na útočné polovině Danilo D'Ambrosio. Hráči v oranžových dresech Nizozemska budou rozehrávat.
3'
Nizozemci hrají opravdu ve formaci se třemi obránci. Je to nová posila Manchesteru City Aké, který hraje levého stopera a teď obstarává rozehrávku.
2'
Italové poprvé zahrozili. Nebylo to ale nic nebezpečného, přihrávku Pellegriniho před branku chytil brankář Cillessen.
1'
Danilo D'Ambrosio se ocitl pod lehkým tlakem u svého vápna. Vyřešilo to ale zkušeně a nechal se faulovat.
1'
Itálie dnes nastoupí netradičně v rozestavení 4-3-3. Stejně to má na papíře také Nizozemsko, ale pravděpodobně bude hodně často přepínat do formace se třemi stopery.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše. Prázdným stadionem v Bergamu zní postupně hymny obou zemí.

Itálie: G. Donnarumma – D'Ambrosio, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola – Verratti, Jorginho, Barella – Chiesa, Immobile, Lorenzo Pellegrini.
Náhradníci: Sirigu, Cragno – Mancini, Caputo, D. Berardi, Kean, Sensi, Biraghi, Acerbi, Florenzi, Locatelli, El Shaarawy.

Nizozemsko: Cillessen – Hateboer, de Vrij, V. van Dijk (C), Aké – van de Beek, F. de Jong, Blind – Wijnaldum, L. de Jong, Depay.
Náhradníci: Krul, Bizot – Veltman, S. Berghuis, Babel, Promes, Wijndal, Koopmeiners, Malen, Strootman, Stengs, Dumfries.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemné utkání v rámci této skupiny rozhodl jedinou brankou italský záložník Nicolo Barella. Itálie s Nizozemskem vyhrála tři z posledních čtyř utkání a šestkrát v řadě s ním neprohrála. Pět zápasů z toho však bylo přátelských.
Nizozemsko

Nizozemsko je ve skupině 1 A ligy národů na druhém místě, se čtyřmi body ztrácí jen jeden na Itálii, ale zároveň má stejně bodů jako Polsko a o dva více než Bosna a Hercegovina. Nizozemci nejprve porazili doma Polsko 1:0, pak ovšem doma podlehli stejným výsledkem Itálii a následně na aktuálně probíhajícím srazu remizovali bez branek v Bosně. Po třech zápasech tak mají Nizozemci velmi chudé skóre 1:1. Dnes se pokusí vrátit Italům porážku z vlastního stadionu a posunout se na první místo ve skupině. Už tři zápasy čekají Nizozemci na vítězství, na aktuálním srazu si ještě připsali domácí prohru 0:1 s Mexikem. Střílet branky se tomuto týmu v poslední době nedaří, už tři zápasy v řadě gól nevstřelil.
Itálie

Italové mají rozehranou skupinu Ligy národů dobře, po třech utkáních mají na kontě pět bodů a patří jim první příčka tabulky. Na úvod Itálie remizovala 1:1 s Bosnou a Hercegovinou, poté vyhrála 1:0 v Nizozemskou a následně na tomto reprezentačním srazu remizovala v Polsku 0:0. Ty nejtěžší venkovní zápasy tak mají Italové za sebou a nyní jsou tak největším favoritem na vítězství ve skupině. Italové se navíc vezou na vlně výborné formy, neprohráli už osmnáct utkání v řadě.
Zdravím a vítám všechny příznivce mezinárodního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání A Ligy národů UEFA mezi týmy Itálie a Nizozemska.. Zápas se odehraje na Gewiss Stadium v Bergamu bez diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.