Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Bosna - 14. října 2020   20:45

Polsko
Polsko
40' Lewandowski (Jóźwiak) • 45+1' Linetty (Lewandowski) • 52' Lewandowski (Klich)
3:0
(2:0)
Bosna
Bosna
Polsko
Szczęsny – Kędziora (72. Bereszyński), Glik, Bednarek, Reca – Góralski, Linetty – Jóźwiak (72. Karbownik), Klich (64. K. Piątek), Grosicki (64. Kądzior) – Lewandowski (C) (58. Milik).
Pawson – Betts, Hussin (všichni ENG)
Stadion Miejski we Wrocławiu, Varšava
Bosna
Šehić – Cipetić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac – Cimirot, Hadžiahmetović (74. Hajradinovič), Pjanić (33. Hadžikadunić) – Višća (58. Gojak), Džeko (C) (58. Prevljak), Krunić (74. Milošević).

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:12.
Druhá půle byla v porovnání s tou první opravdu hodně nudná, protože Bosna byla od začátku smířená s tím, že nevyrovnaná, takže se o to ani nepokusili. Když se pak Polsko prosadilo potřetí, tak také přestalo hrát, takže oba týmy poté vyčkávali na závěrečný hvizd. Ten je samozřejmě šťastnější pro domácí fotbalisty, kteří před svými fanoušky předvedli dobrý výkon a naprosto po právu berou tři body a posouvají se dokonce na první místo.
90+4'
90+3'
Polsko ještě jednou fauluje, takže bude rozehrávat Ibrahim Šehić. Ten míč posílá co nejdál od své klece.
90+2'
Gojko Cimirot chtěl v rohu hřiště co nejdéle zdržet hru, ale míč si ukopl až za pomezní čáru, kvůli čemuž Poláci ještě budou vhazovat aut poblíž pokutového území.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Pomalu vstupujeme do nastavení, hlavní rozhodčí určitě zápas nebude moc protahovat, protože se toho ve druhém poločase opravdu moc nestalo.
88'
Bosňané se ještě usazují na útočné polovině, kde i docela pěkně kombinují, ale na bránění už se Poláci opravdu soustředí, v samotném závěru utkání určitě nechtějí inkasovat.
87'
Bartosz Bereszyński se zkusil uvolnit pomocí kliček, ale do přímého souboje s bránícím hráčem si netroufl, takže nakonec přihrával jenom dozadu.
86'
Domácí se nakonec prokombinovali až k vápnu, ale tam jeden z nich ztratil míč. Ten chtěl co nejrychleji získat zpět, ale místo toho jenom fauloval.
85'
Polsko si jen tak přihrává kolem půlící čáry. Nyní už se mu dopředu vůbec nechce, nevidí k tomu žádný důvod.
84'
Bosna konečně po delší době mířila do nějakého nebezpečnějšího útoku, nadějné přečíslení však zhatil dost ledabylý pokus o centr.
83'
Žlutou kartu dostává Haris Hajradinovič (Bosna a Hercegovina).
82'
Hosté si zase pomohli faulem, tentokrát se provinil Smail Prevljak, kterému už je to však docela jedno.
81'
Začíná poslední desetiminutovka, za což jsou určitě rádi všichni hráči na hřišti, protože absolutně nikomu už se dopředu moc nechce.
80'
Deni Milošević konečně ukázal nějaké nasazení v souboji, s důrazem to ale přehnal, jelikož se dopustil nedovoleného zákroku.
79'
Domácím se přece jen povedlo trochu rozhodit soupeřící defenzivu, díky čemuž se do šestnáctky dostávali docela bez problémů. Krzysztof Piątek si však nepohlídal ofsajd.
77'
Bosna to po delší době zkusili dopředu pomocí nákopu, ale ten ztroskotal na pozorných polských obráncích, kteří pro svého brankáře rozhodně chtějí čisté konto.
76'
Hosté jsou skoro v plném počtu zataženi podél svého pokutového území, takže tam Poláci opravdu těžko pronikají. Po dlouhém kroužení kolem vápna se jim to zatím vůbec nedaří.
75'
Michał Karbownik se na levé straně neprosadil, soupeřící hráč ho nepustil před sebe. Míč tak raději přihrával za sebe, aby o něj jeho tým nepřišel.
74'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Haris Hajradinovič.
74'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Deni Milošević.
73'
Ani další odkop bosenského brankáře není moc úspěšný, ale za to může nejspíš chabé nasazení jeho spoluhráčů, kterým se do soubojů o balón moc nechce.
72'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Tomasz Kędziora, přichází Bartosz Bereszyński.
72'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Jóźwiak, přichází Michał Karbownik.
71'
Hostům se absolutně vůbec nechce napadat, mají toho dost. Z dnešního utkání jsou dost frustrovaní a cítí mírnou křivdu, teď už s tím ale nic dělat nemohou. Leda že by dali tři góly, ale do toho se jim moc nechce.
70'
Ibrahim Šehić zase nerozehrává vůbec přesně, takže domácí mohou zase jen tak kombinovat na své polovině a vyčkávat na závěrečný hvizd. Taky jim už skoro o nic jiného nejde.
69'
Krzysztof Piątek přece jen trochu rozhýbal hru, za obranou už si sbíhal na další míč, což se mu také povedlo, ale střelu mu dobrým obranným zákrokem nedovolil Siniša Saničanin.
67'
Branimir Cipetić zkusil štěstí z velké dálky a rozhodně to nebylo beznadějné, protože míč spadl na horní síť, i když se málem zatočil do brány!
66'
Krzysztof Piątek se hned po svém příchodu na trávník výborně uvolnil za obranou, ale jeho pas do šestnáctky byl moc rychlý, takže ho jeho spoluhráč srazil jenom před soupeřícího gólmana.
65'
Damian Kądzior rozehrál další rohový kop, ale jeho centr letěl moc blízko brány, takže to byla lahůdka pro Ibrahima Šehiće, který si alespoň trochu spravuje náladu těmito zákroky.
64'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Damian Kądzior.
64'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Krzysztof Piątek.
63'
Přetažený vzdušný pas si na druhé straně šestnáctky našel Rade Krunić, jehož následná rána však byla sražena přímo do rukavic polského brankáře.
62'
Poláci to v posledních minutách zkouší hlavě pomocí centrů, ale většinu Bosňané bez problémů pokryjí. Když už nemohou obránci, pomůže gólman.
61'
Ani z dalšího rohu naši východní sousedé nic nevymysleli, nebezpečný byl až centr po chvíli, který však dokázal pokrýt Ibrahim Šehić.
60'
Domácí se přece směrem dopředu začínají viditelně snažit, díky čemuž vybojovali roh, který hosté odvrátili jenom na rohový kop od druhého rohového praporku.
59'
Bosna a Hercegovina se po střídání konečně dostává k míči, ale aut rozehrává opravdu tragicky, kvůli čemuž o něj okamžitě přichází.
58'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Amer Gojak.
58'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Smail Prevljak.
58'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Arkadiusz Milik.
57'
Ve druhém poločase vlastně drží míč jenom polští hráči, kteří si přihrávají kolem půlící čáry. Dopředu se jim vůbec nechce.
55'
Hraje se v opravdu pomalém tempu. Domácí se skoro vůbec nehýbou, o což se nesnaží ani Bosňané, kteří jsou z aktuálního výsledku hodně smutní.
54'
Robert Lewandowski už útočil na hattrick, tentokrát předvedl docela nadějnou hlavičku, avšak Ibrahim Šehić si s ní dokázal poradit!
53'
Domácí už jsou naprosto v klidu a dopředu se vůbec neženou. Ani Bosňané nejsou moc aktivní, ti už spíš vyčkávají na závěrečný hvizd.
52'
Polsko právě vstřelilo branku!
Je hotovo, tříbrankovou ztrátu už hosté určitě nestáhnou! Klidný průběh druhé půle ukončil svým náběhem za obranu ROBERT LEWANDOWSKI, kde ho šikovně našel Mateusz Klich, polský snajpr pak volejem zakončil nechytatelně pod horní tyč. Asistence: Mateusz Klich.
50'
Domácí se po delší době musí vším soustředit na obranu, protože brání soupeřící roh. To zvládli naprosto bez problémů.
49'
Sead Kolašinac pořád drží svůj trend tvrdé hry, tentokrát to odnesl Kamil Jóźwiak, který se na trávníku musel chvíli vydýchávat, na nic vážnější to však naštěstí nevypadá.
48'
Hosté se nakonec dostali k míči díky soupeřící lehkomyslnosti. Následně okamžitě míří dopředu pomocí nákopu, ale ten je moc dlouhý, takže nemohl být úspěšný.
47'
Bosna už nemá co ztratit, takže i v oslabení začíná docela aktivně napadat. Pod tlakem tak musí hrát také Wojciech Szczęsny.
46'
Domácí po výkopu nikam nespěchají a klidně si přihrávají na vlastní polovině. Vedou o dva góly a je jich o jednoho víc, takže teď je to jenom o tom neudělat chybu.
46'
Poláci nakonec zvládají potvrzovat roli favorita a o přestávce už vedou o dva góly. Do patnácté minuty to však bylo více než vyrovnané, Bosňané se dokonce sami mohli prosadit. Pak ale Anel Ahmedhodžić viděl červenou kartu, kterou nejspíš zhatil plány svého týmu na bodový zisk. Polsko totiž od té doby bylo celou dobu lepší, a i když se dlouho nemohlo prosadit, tak krátce před přestávkou prolomilo prokletí rovnou dvěma brankami a míří za suverénními třemi body.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
45+3'
45+2'
Hosté ještě mají nemalé problémy, třetí branka by je navíc definitivně pohřbila. Tentokrát se ale ubránili a budou si moci oddechnout.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45+1'
Poláci na přelomu nastavení skórují podruhé a rozhodně si nechtějí nechat utéct tři body! Opět u toho byl Robert Lewandowski, který pěkným nákopem za obranu našel KAROLA LINETTYHO, který se z nemalého úhlu trefil hlavou přesně ke vzdálenější tyči. Ibrahim Šehić se jenom ohlížel. Asistence: Robert Lewandowski.
45'
Domácí už po první brance hrají naprosto v klidu, což jde moc dobře vidět na jejich hře. Nyní totiž kombinují s naprostou lehkostí.
44'
Žlutou kartu dostává Sead Kolašinac (Bosna a Hercegovina).
44'
Už mohlo být hotovo, protože Tomasz Kędziora svým centrem našel přesně hlavu Kamila Grosickiho, který i dobře hlavičkoval, ale na soupeřícího brankáře si nepřišel!
43'
Kamil Glik při útočném snažení neúmyslně fauloval, kvůli čemuž bude moci rozehrávat Ibrahim Šehić. Ten s tím vůbec nikam nespěchá, protože se hosté už moc těší na přestávku.
40'
Tak přece jen se domácí dočkali a ještě přes přestávkou se dostávají do vedení! Poláci se díky chytrým přihrávkám dostali až do vápna, kde se míč odrazil ke Kamilu Jóźwiakovi. Ten chtěl sám zakončovat, ale míč mu nakonec z nohy sebral ROBERT LEWANDOWSKI, který už si tentokrát poradil a nemilosrdně zakončil mimo dosah brankáře. Asistence: Kamil Jóźwiak.
40'
Poláci už trochu začínají uklidňovat hru a pomalu se smiřují s tím, že se v první půli neprosadí. Ve druhém poločase už ale gól opravdu musí přijít.
39'
Kamil Jóźwiak byl docela tvrdě faulován Seadem Kolašinacem. Z toho se nemůže moc vzpamatovat, takže vyžaduje ošetření. Bosenský fotbalista byl pak ještě pokárán od hlavního rozhodčího.
38'
Karol Linetty sice při pokusu o průnik padá, ale hlavní rozhodčí zůstává v klidu. Nepohne s ním ani pískot domácích příznivců.
37'
Amir Hadžiahmetović z přímého kopu dopravil míč až k Wojciechu Szczęsnymu, který však měl dobrý přehled, takže balón vyrazil a pak ho i schoval do své náruče.
36'
Žlutou kartu dostává Jan Bednarek (Polsko).
35'
Střídání však hostům docela dost prospělo, protože po dlouhé době kombinují na útočné polovině. Tam se dokonce skvěle uvolnil Branimir Cipetić, který opravdu nebezpečně centroval, čímž vybojoval alespoň roh.
34'
Na červenou kartu Anela Ahmedhodžiće doplatil barcelonský Miralem Pjanić, který musel své místo přenechat bránícímu hráči.
33'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Dennis Hadžikadunić.
32'
Mateusz Klich si dobře nabíhal na přihrávku, ale ta nakonec byla moc dlouhá, takže skončila až v rukavicích Ibrahima Šehiće, který samozřejmě přerušil hru.
31'
Nebezpečnější šanci měl vzápětí Robert Lewandowski, který si našel odražený centr na hranici vápna a okamžitě pálil. Mířil k pravé tyči, ale nakonec se trefil jenom do ní!
30'
Jacek Góralski si velmi pěkně vyměnil míč se spoluhráčem, díky čemuž se před ním otevřela doslova ulice. Místo střely ale volil přihrávku, která však byla zablokovaná.
29'
Bosna samozřejmě v oslabení nemůže moc napadat, takže Poláci dostávají při rozehrávce opravdu hodně prostoru. Proto se většinou bez problémů dostanou až k soupeřící šestnáctce.
28'
Robert Lewandowski byl tentokrát v přihrávají roli a zakončovatelem byl Karol Linetty, ale tomu se to taky vůbec nepovedlo, protože mu míč utekl až do rukavic gólmana.
27'
Po odkopu bosenského brankáře byl míč po delší době na polovině Polska, ale tam moc dlouho nevydržel. Domácí fotbalisté se ho totiž okamžitě chopili a rychle se tlačí dopředu.
26'
Hosté na levé straně zase výborně zahustili prostor, čímž soupeře vytlačili až k půlící čáře. Moc času na odpočinek ale nedostali.
25'
Na hřiště jde samozřejmě moc dobře vidět převaha Polska, jenže to z toho stále nevytěžilo branku. Pokud ale bude pokračovat v takovém tlaku, určitě se jí dříve či později dočká.
24'
Další centr už končí jenom u Ibrahima Šehiće, který míč v klidu schová do rukavic a s rozehrávkou nikam nespěchá. Balón pak posílá až na útočnou polovinu.
22'
Jacek Góralski v pádu vymyslel neuvěřitelnou zadovkou, čímž uvolnil Jacka Góralskiho. Ten poté před bránou našel ještě lépe postaveného Roberta Lewandowskiho, který však trestuhodně přestřelil. To by se u hráčů jeho kvalit rozhodně stávat nemělo.
21'
Bosna se poprvé nějak aktivněji v oslabení musí bránit, což ale zatím zvládá naprosto skvěle. Výborně totiž zahustila prostor před vlastní šestnáctkou, čímž soupeři nedovolila žádnou kombinaci.
20'
Bosňané mají v oslabení paradoxně větší držení míče. Nyní si navíc samí došli pro faul, po kterém Mateusz Klich vidí žlutou kartu.
19'
Rade Krunić si při souboji s Kamilem Jóźwiakem pomohl ramenem, který polského hráče poslal k zemi. Hlavní rozhodčí samozřejmě okamžitě píská další faul.
18'
Hosté tedy první zkoušku v oslabení zvládli, ale nyní budou muset přemýšlet, jak vlastně budou hrát. V deseti to navíc nebude vůbec snadné.
17'
Domácí tedy ještě mají výhodu přímého kopu, který samozřejmě rozehrává Robert Lewandowski. Tomu se však rána vůbec nepovedla, protože skončila přímo ve zdi.
15'
Žlutou kartu dostává Edin Džeko (Bosna a Hercegovina).
15'
Mateusz Klich výborně vystihl přihrávku a následně uvolnil Roberta Lewandowskiho, který se už tlačil do úniku! Těsně před pokutovým územím ho však poslal k zemi Anel Ahmedhodžić, který za svůj čin okamžitě vidí červenou kartu!
13'
Sead Kolašinac s vhozením autu dlouho váhal, k ničemu mu to ale nepomohlo, protože rozehrál dost nepřesně. Přihrávkou za obranu to následně zkoušel potrestat Karol Linetty, ale jeho pas byl moc dlouhý.
12'
Bosňané uklidňují hru na své polovině a užívají si chvíle s míčem. Soupeře při tom chtějí trochu unavit, protože pro každého je samozřejmě frustrující hra bez balónu.
11'
Po faulu Mateusze Klicha si hosté chystají první standardní situaci, Miralem Pjanić však svým centrem nenašel žádného ze spoluhráčů.
10'
Na druhé straně zkusil štěstí z hranice pokutového území Jacek Góralski, ale jeho přízemní rána neletěla ani moc rychle, takže Ibrahim Šehić bez problémů zasáhl.
9'
A je tu další velké příležitost! Na přihrávku Edina Džeka si sbíhal Edin Višća, u míče byl však o sekundu dříve Wojciech Szczęsny, který tak zamezil téměř jistému gólu!
8'
Hra se snad poprvé v zápase trochu uklidňuje, domácí si jen tak přihrávají na útočné polovině. Po chvíli přece jen míří dopředu, ale jejich postup končí už na půlící čáře.
7'
Edin Višća měl dost prostoru na pravé straně, ale s přihrávkou moc dlouho váhal, takže vlastně nakonec našel jen protihráče. Poláci následně okamžitě zahájili protiútoku, který sám zakončil Kamil Grosicki, ale mířil jenom do boční sítě.
6'
Ibrahim Šehić už zase musel vybíhat mimo své vápno a zase to vyřešil skvěle. Chytrou rybičkou zcela uloupil střeleckou pozici pro soupeřícího hráče!
5'
Už od začátku se hraje v rychlém tempu. Další nadějnou akci prováděli hostující fotbalisté, ale tentokrát zakončení nemířil mezi tři tyče.
4'
Na druhé straně se pořádně musel činit také Ibrahim Šehić, který docela riskantně vybíhal proti míč. Ten jen tak tak stihl odkopnout pryč, protože málem už zakončoval Robert Lewandowski.
3'
Miralem Pjanić zkusil štěstí z velké dálky a jeho rána vypadala více než nebezpečně. Míč se totiž kroutil k levé tyči, Wojciech Szczęsny tak musel vytahovat první zákrok!
2'
Jako první se však do pokutového území dostala Bosna, která tam i docela nebezpečně centrovalo, ale zakončení už nepřišlo.
1'
Úvodní výkop patří domácím fotbalistům, kteří jsou hned od samotného počátku aktivně povzbuzováni svými fanoušky, kterých je tady více než slušný počet.
1'

Polsko: Szczęsny – Kędziora, Glik, Bednarek, Reca – Góralski, Linetty – Jóźwiak, Klich, Grosicki – Lewandowski (C).
Náhradníci: Drągowski, Fabiański – Bochniewicz, Walukiewicz, Milik, Krychowiak, Karbownik, Kądzior, Bereszyński, Szymański, Moder, K. Piątek.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Cipetić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac – Cimirot, Hadžiahmetović, Pjanić – Višća, Džeko (C), Krunić.
Náhradníci: Brašnić, Pirić – Nastić, Todorović, Tatar, Prevljak, Gojak, Hadžikadunić, Djurić, Hajradinovič, Lončar, Milošević.

Rozhodčí: Pawson – Betts, Hussin (všichni ENG).
Bosna a Hercegovina
Od Bosny se neočekávají žádné zázraky, podle toho také vypadají výsledky. Dnešní hosté totiž zatím marně vyhlížejí první vítězství ve skupině, připsali si jen dva body za dvě remízy. Ty však přišly proti silné Itálii a Nizozemsku, takže jsou obzvláště cenné. Bosně se nepovedl jen duel právě s Polskem, kdy padlo 1:2, takže má dnes co napravovat. Bosňany však nejvíce mrzí prohra v baráži o Euro, kdy nestačili na Severní Irsko až po penaltách. Tuto porážku tak budou chtít odčinit i proti Polsko a rozhodně chtějí navázat na bodový zisk s Nizozemskem.

Poslední tři utkání
Bosna vs. Nizozemsko – 0:0
Bosna vs. Severní Irsko – 1:2pen
Bosna vs. Polsko – 1:2
Polsko
Polsko nemá úplně optimální formu, ale o postup na finálový turnaj stále může zabojovat, jelikož na první Itálii ztrácí jeden bod, avšak je až na třetím místě ještě za Nizozemskem. Za to může právě porážka v úvodním utkání s Holandskem. Poláci tuto prohru ihned odčinili proti Bosně, i když to bylo vydřené vítězství 2:1. No v neděli ve vypjatém duelu s Itálií přišla remíza 0:0. Proti papírově nejslabšímu celku skupiny A se od Poláků očekává další výhra, uvidíme ale, jestli opravdu přijde.

Polsko vs. Itálie – 0:0
Polsko vs. Finsko – 5:1
Dobrý večer při sledování Ligy národů! Dnes je poslední zápasový večer reprezentační přestávky. Čeká nás tedy několik atraktivních duelů, mezi nimi bude určitě souboj Polska a Bosny a Hercegoviny. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.