Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Chorvatsko - 5. září 2020   20:45

Portugalsko
Portugalsko
41' Cancelo  • 58' Diogo Jota (Guerreiro) • 71' Félix (B. Silva) • 90+4' André Silva (Pepe)
4:1
(1:0)
Chorvatsko
Chorvatsko
90+1' Petković  (Rebić)
Portugalsko
A. Lopes – Cancelo, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro – Moutinho (C) (82. S. Oliveira), Danilo, B. Fernandes – Diogo Jota, Félix (88. André Silva), B. Silva (78. Trincão).
Masa – Meli, Alassio (ITA)
Estádio do Dragão Porto
Chorvatsko
Livaković – Jedvaj, Lovren, D. Vida (C), Barišić – Pašalić (61. Brozović), Kovačić – Brekalo (61. Perišić), Vlašić, Rebić – Kramarić (74. Petković).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty. 0 – 2.
Portugalsko vstoupilo do nového ročníku Ligy národů bez lehce zraněného Cristana Ronalda, což ve finále nemělo na domácí výkon žádný negativní vliv. Hlavně v první půli to byla od svěřenců Fernanda Santose hra kočky s myší. Hosté hráli druhé housle a jen zázrakem šli do šatny s jednogólovým mankem. Jasněji o výsledku bylo v 58. minutě, kdy na Cancelův vedoucí gól navázal Diogo Jota. Pak už se hra trochu vyrovnala, ale to nezabránilo Joãu Félixovi zvýšit na 3:0. Jediný světlý moment na straně Chorvatska přišel zkraje nastavení – povedenou kombinaci na jeden dotek podtrhl gólem střídající útočník Petković. Ani to ale nebylo vše, z úplně poslední akce zápasu se po rohu prosadil i André Silva.
90+4'
90+4'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Tak nakonec ještě jedna trefa na 4:1! Diogo Jota zleva tlačil míč na zadní tyč, ale Livaković se stačil natáhnout , aby jej vytěsnil na roh. Pepe následně posunul Fernandesův centr na zadní tyč, kde balón doklepl do sítě Jedvajem neuhlídaný ANDRÉ SILVA. Livakovićovi znovu nechybělo moc, aby pravou nohou zakročil.
90+3'
Domácí už nejeví větší zájem o útočení. Velkým množstvím přihrávek u půlící čáry ukrajují velkou porci ze zbývajícího času.
90+2'
Na žádnou větší dramatizaci to ale nevypadá. Portugalci rozehrávají ze středového kruhu ve druhé ze čtyř nastavených minut.
90+1'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
V samotném závěru zápasu se čestného úspěchu dočkali také hosté! Cancelo nezkrotil vysoký míč na obranné polovině a pak neměl šanci zastavit parádní kombinaci na jeden dotek. Rebić z jedničky vysunul BRUNA PETKOVIĆE, jenž ideálně natajmoval odskok za obranu, a pravačkou propálil vybíhajícího gólmana.
90'
Jota s Oliveirou vrátili míč z útočné třetiny hřiště až na portugalskou obrannou polovinu, kde se do kombinace zapojují stopeři Pepe a Dias.
89'
Diogo Jota na levém okraji velkého vápna přepadl přes obránce. Ztracený míč se pak snažil získat rychle zpět, jenže proti Rebićovi si nakonec pomohl nedovoleně.
88'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Félix, přichází André Silva.
87'
Po velkém boji na malém prostoru vracel Vlašić balón o kousek dozadu na Marcela Brozoviće, jehož střela ze sedmnácti metrů prolétla těsně vedle Lopesovy pravé tyče.
87'
Jinak je to z obou stran velmi čistě hrané utkání. Hráči Portugalska a Chorvatska spáchali dohromady jen čtrnáct nedovolených zákroků.
86'
Proti Cancelovi se naopak píská. Úder do hrudi inkasoval druhý muž s dvacítkou na zádech – Bruno Petković.
85'
Cancelo se nedočkal odpískání faulu, když byl naplno rozběhnutý na pravém kraji hřiště. Následné držení míče Chorvatska však mělo jen krátké trvání.
84'
Trincão se nepochopil s Félixem, který se pokoušel o narážečku, zatímco prvně jmenovaný mu utekl do úplně jiného prostoru.
83'
Perišić doběhl míč na odkrytém levém křídle. Odcentrovat do pokutového území přesto nedokázal, neboť ve snaze odcentrovat napálil Cancela.
82'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Sérgio Oliveira.
81'
Ivan Perišić jednoduše udělal obránce v situaci na jednoho. Ani jeho centr se ale neujal, protože u něj byl jako první stoper Rúben Dias.
80'
Přes Félixe a Cancela se balónu zmocnil Francisco Trincão. Nová posila Barcelony byla v takřka nepalebném úhlu, proto přihrávala na zadní tyč, kde ale nebyl žádný další Portugalec.
79'
Marcelo Brozović posílal míč do křídla, jenomže o Rebiće se jednoduše postaral Rúben Dias. Na programu bude odkop od branky Anthonyho Lopese.
78'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Trincão.
77'
Brozović na dvaadvaceti metrech přenechal míč Vlašićovi, který stál o dva metry více vlevo. Následná střela opět nebezpečná nebyla, na správném místě byl tentokrát Pepe.
76'
Dnes naprosto neviditelný Vlašić roztáhl hru úplně doprava na Jedvaje, jehož centr se zastavil o dobře postaveného Guerreira.
75'
Rúben Dias dal až moc rychlý pas k levé postranní čáře. Jedvaj vhazoval, ale jeho parťáci o míč zanedlouho vlastní chybou přišli.
74'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Bruno Petković.
72'
Vystřelit z dálky si chtěl i João Moutinho. Livaković tentokrát zasahovat nemusel, pokus to byl dosti nepřesný.
71'
Pravděpodobně za nějaké protesty dostal žlutou kartu hostující krajní bek Borna Barišić.
71'
Hosté inkasují třetí gól, který určitě půjde na vrub gólmana! Tvrdá střela Joaa Félixe z nějakých dvaceti metrů určitě nebyla nechytatelná. Míč letěl do střední části branky, ovšem poblíž stojící Livaković ji skrz prsty stejně propustil za svá záda.
70'
Bruno Fernandes u levého okraje velkého vápna využil náběh Guerreira, jenže před Félixem balón skvěle vystihl vracející se Ivan Perišić.
69'
Bernardo Silva nedokázal zpracovat až moc prudkou nahrávku od Cancela. Převaha Portugalců se v posledních minutách přece jenom vytrácí.
68'
Andrej Kramarić se dostal za Pepeho i celou portugalskou obranu zejména díky ofsajdu, které pomeznímu sudímu neuniklo. Nahravačem byl Brozović.
67'
Raphaël Guerreiro rychle zastavil aktivitu Brozoviće. Navíc si vedl tak dobře, že sám pro sebe získal autové vhazování.
66'
Anthony Lopes si dnes balónu příliš neužil. Rád tak využil šanci doskočit si pro něj v rámci neškodného centru Tina Jedvaje.
64'
Pár desítek vteřin se nehraje. Na hřišti je o několik mužů více, neboť se musí ošetřit pravé koleno Borny Barišiće.
63'
Bruno Fernandes už běžel sám na Livakoviće, když se ozval hvizd reagující na jeho útočný faul. Štěstí pro Chorvaty.
62'
Borna Barišić u pomezní čáry složil k zemi Cancela. Územní převaha Portugalců může pokračovat.
61'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Marcelo Brozović.
61'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Ivan Perišić.
60'
Po hodině hry padla první žlutá karta. Za faul na střelce předchozího gólu byl napomenut Tin Jedvaj.
58'
Obhájci vítězství v Lize národů odskakují na rozdíl dvou gólů! Raphaël Guerreiro parádním pasem za obranu vrátil míč DIOGU JOTOVI, který se ocitl úplně sám, a tak spolehlivě zakončil z levé strany k vzdálenější tyči Livakovićovy brány.
58'
Bernardo Silva se ve vápně zastavil, aby přihrál míč do druhé vlny. Bruno Fernandes pravačkou vypálil jen doprostřed branky, takže Livaković snadno schoval balón do koše.
57'
Chorvatsko řeší většinu útočných akcí centry ze stran, které ale pravidelně zneškodňují stopeři ve světle modrém. Pepe s Diasem jsou víceméně bezchybní.
56'
Obraz hry se v prvních deseti minutách druhé půle příliš nezměnil. Portugalci jsou mnohem aktivnější, přestože nyní musí řešit spíše defenzivní činnosti.
55'
Bruno Fernandes se nezalekl těžkého palebného úhlu. Přímá střela zleva v síti ale neskončila v bráně, nýbrž metr nad horní tyčkou.
54'
Jota byl podražen na hranici vápna, do kterého sice doletěl, ale k samotnému kontaktu s nohou Lovrena došlo ještě dříve. Místo penalty se bude konat standardka z levé strany.
53'
Pepe už poněkolikáté ukázal, proč je i ve svém pokročilém věku v základní sestavě portugalské reprezentace. Brekalův centr z rohového kopu skončil právě na jeho hlavě.
52'
Na pestré kombinace Portugalců vyráběné ve velké rychlosti je radost pohledět. Zahanbit se nyní nenechali ani hosté, kteří udělali z neúspěšného centru rohový kop.
51'
Moutinho měl po pravé ruce Bernarda Silvu, který ve vápně nechal míč Félixovi. Ten chtěl rychle pálit, ale trefil jen clonícího obránce.
50'
Bruno Fernandes se obloučkem pokusil vysunout do úniku Jotu. Proti ale byl praporek asistenta rozhodčího, který viděl ofsajd.
49'
Livaković musel vyrazit několik desítek metrů před své vápno, aby odkopl míč před blížícím se Portugalcem. Ten by se v opačném případě jednoduše dostal do úniku.
48'
Tin Jedvaj doplatil na přišlápnutí chodidla ze strany Guerreira. Na hřišti je už několik desítek vteřin ošetřován, vypadá to na problém s kotníkem.
47'
Zlatko Dalić i Fernando Santos ponechali své základní jedenáctky i pro druhý poločas. V případě Chorvatů se to může zdát trochu překvapivě, na šanci čeká například Ivan Perišić.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
První poločas přinesl až nečekaně dominantní výkon Portugalců, kteří po klidnějším úvodu zamkli Chorvaty na několik desítek minut. Na vedoucí gól si však domácí museli počkat, protože jim u pěti velkých šancí scházel kousek štěstí. Všechno jim vynahradila až situace z jednačtyřicáté minuty, kdy Livaković nestačil na projektil pravého obránce Cancela. Hosté budou muset po změně stran hodně přidat, jinak budou odjíždět domů bez bodu.
45'
45'
Portugalce nemile překvapil brzký hvizd, kterým první poločas skončil. Jinak by určitě zkusili přímočařeji postoupit do nějaké palebné pozice.
44'
Kramarić zaútočil po levé straně. Několik spoluhráčů se po několika vteřinách dostalo na jeho úroveň, on však vypálil sám a technickou ranou minul prostor mezi tyčemi.
43'
Po rozehrávce ve středovém kruhu uteklo jen pár vteřin, než se Portugalci vrátili na balón. Průnik Moutinha zastavil až ve vápně Domagoj Vida.
41'
V jednačtyřicáté minutě už se domácí mohou radovat z naprosto zaslouženého vedení! JOAO CANCELO se z pravého kraje hřiště přesunul až k ose hřiště, odkud rychle napřáhl levou nohou a z dvaceti metrů poslal tvrdou ránu do horního rohu brány. Livaković se míče jemně dotkl, ale zastavit jej nezvládl. Všemu předcházela ztráta Brekala na chorvatské polovině.
40'
První půle se velmi rychle blíží k závěru. Portugalsko na trávníku dlouhé minuty dominuje, avšak gólově se mu to vyjádřit nedaří.
39'
Diogo Jota byl po pasu Félixe rychle dostoupen Lovrenem. Už sedmý roh domácího týmu kopl Guerreiro jen do rukavice boxujícího Livakoviće.
38'
Kramarić se dostal do těžkého úhlu, ze kterého neměl šanci přihrát na malé vápno Rebićovi. Přesto vytěžil roh Brekala, který po zásahu Pepeho skončil u Lopese.
37'
Barišić měl ve vápně k dispozici hned trio spoluhráčů. O centr z levého křídla se i tak postaral bránící Danilo.
36'
Jotova přihrávka neprošla přes poslední překážku na Félixe, kterého pak nenašla ani přihrávka z levého kraje. Livaković odpálil balón do bezpečí.
34'
Chorvati se nechali překvapit rychle rozehraným rohem. Ani v tomto případě ale trest nepřišel. Guerreiro napálil z velké dálky ze svého pohledu levou tyč a míč se pak odrazil od nohy padajícího Livakoviće na další roh.
33'
Cancelo si narazil s aktivním Bernardem Silvou, jenže Domagoj Vida jeho přízemní nabídku do ohně přesměroval na rohový kop.
32'
Bernardo Silva o nějaký ten krůček nedosáhl na diagonální pas Bernarda Silvy. Míč propadl do zámezí a zpět do hry jej uvede Dominik Livaković.
31'
Diogo Jota trefil Jedvaje po odehrání míče, takže hosté měli další pokus na překonání portugalské defenzivy. Nic z toho ale nebylo, ještě na půlce došlo k faulu na Bernarda Silvu.
30'
Borna Barišić kopl roh jen do rukavic Lopese, který se skvěle zorientoval v přeplněném pokutovém území.
29'
Guerreiro nechtěně přihrál jen na Pašaliće. Chorvatsko po dlouhé době vyrazilo do útoku a hned z toho byl nebezpečný centr zleva, který poslal na roh nečekaně bránící Félix.
28'
Diogo Jota se tentokrát ocitl na pravé straně hřiště. Po přihrávce z křídelního prostoru však orazítkoval jen vnější boční síť.
27'
Štěstí zůstává na straně Chorvatska! Jota po nenápadném centru z hloubi pole hlavičkoval do levé tyče Livakovićovy brány!
26'
Ani další ze série rohů nebyl ubráněn zcela předpisově. Danilova hlavička byla naštěstí pro hosty nepřesná.
25'
Ani teď se domácí radovat nemohou! Guerreiro kopl roh na Pepeho, jehož hlavičku LIvaković skvěle vychytal i s následnou dorážkou!
24'
Chorvatský tým zůstává pod velkým tlakem. Po ubráněném rohu pokazil rozehrávku a zůstává tak v hlubokém bloku.
23'
João Félix si rychle zpracoval míč na hranici vápna a levačkou vypálil do horní tyče. Překvapená defenziva Chorvatů si pak nevšímala Guerreira, jehož dorážku vytěsnil Livaković na roh.
22'
Ani o pár vteřin se Jota ničím nezaskvěl. Na levém křídle centroval z nestabilního postavení a balón poslal zcela mimo hrací plochu.
21'
Diogo Jota se do hry zatím moc nezapojil. Učinit tak nemohl ani v tomto případě, protože byl na levé straně hřiště chycen do ofsajdu.
20'
Nařízený roh byl rozehrán na krátko. Bruno Fernandes napřáhl z dálky, ale branku Chorvatska minul hned o několik metrů.
19'
První velká možnost! João Cancelo předvedl parádní útočnou akci. V situaci jeden na jednoho vyškolil Barišiće, avšak Livaković střelu vnějším nártem pravou rukou vyrazil.
18'
Chyba hostující obrany, která ve vápně nepochopitelně ustupovala před Félixem. Ten místo střely ještě hledal Fernandese, ale ten rozhodně nebyl v tak dobré pozici.
17'
Pepe odhlavičkoval Brekalův centr na Rebiće. Pak už zasáhl Cancelo a srazil míč na aut, kterého se zhosti Borna Barišić.
16'
Bernardo Silva nedal vůbec přesný pas do míst, kde tušil Bruna Fernandese. Kdyby prvně jmenovaný běžel sám vstříc brance, bylo by to určitě zajímavější.
15'
Vynikající nákop za obranu vyvrcholil sklepnutím Bruna Fernandese na Félixe, který ale napálil jenom Domagoje Vidu.
14'
V situaci čtyři proti čtyřem centroval z pravé strany Kramarić, ale portugalská obrana si před brankářem Lopesem snadno poradila.
13'
Na sebe to vzal až Bernardo Silva, jehož sóličko po pravé straně však skončilo jen odkopem od chorvatské branky.
12'
Stále se hraje v rozmezí třiceti až padesáti metrů od branky Dominika Livakoviće...
11'
Hosté jsou dost zatažení. Navíc rezignují na napadání, takže si Portugalci mohou vyměňovat plno přihrávek veprostřed hřiště.
9'
Bernardo Silva po chybičce Barišiće nahrál na osu hřiště Brunu Fernandesovi, jehož dalekonosný pokus znamenal jen rutinní práci pro Livakoviće.
8'
Bernardo Silva se dotkl míče horní končetinou, takže Chorvati mohli rozjet další útok od svého gólmana.
7'
João Cancelo nevytěžil ze souboje s Barišićem ani rohový kop, kterého se u rozhodčích marně dožadoval. Kopat se bude od Dominika Livakoviće.
6'
Chorvatsko rozjelo kolotoč krátkých přihrávek, kterými se posunulo z vlastní poloviny o dobrých padesát metrů vpřed. Branka Lopese je přesto stále daleko.
5'
Hostů bylo ve vlastním vápně opravdu hodně. Moutinho vrátil míč o několik metrů vzad a tím nabil Danilovi, jehož tvrdá rána z dvaceti metrů letěla vysoko nad.
4'
Bruno Fernandes si pečlivě připravil centr, který se k Felixovi, ani k žádnému jinému Portugalci, nedostal. Je z toho pouze aut.
3'
Brekalův centr od levého praporku sebral portugalský gólman, který je kmenovým hráčem francouzského Lyonu.
2'
Vlašić dostal míč od Kovačiće, pak udělal několik rychlých kroků a střelou zpoza vápna protáhl Lopese, který skokem k pravé tyči způsobil rohový kop.
1'
Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v černošedých, zatímco domácí ve světle modrých dresech.
1'
Oba týmy již jsou na hřišti, kde pějí své hymny. Cristiano Ronaldo tak činí pouze na tribuně, což značí, že si dnes jistojistě nezahraje.

Portugalsko: A. Lopes – Cancelo, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro – Moutinho (C), Danilo, B. Fernandes – Diogo Jota, Félix, B. Silva.
Náhradníci: Patrício, Rui Silva – D. Duarte, J. Fonte, A. Gomes, Guedes, Neves, S. Oliveira, Rui, N. Semedo, Trincão, André Silva.

Chorvatsko: Livaković – Jedvaj, Lovren, D. Vida (C), Barišić – Pašalić, Kovačić – Brekalo, Vlašić, Rebić – Kramarić.
Náhradníci: Grbić, Sluga – Brozović, Budimir, Badelj, Ćaleta-Car, Čolak, Melnjak, Perišić, Petković, Škorić, Vrsaljko.

Rozhodčí: Masa – Meli, Alassio.
Chorvatsko

Hosté si užili největší porci slávy na světovém šampionátu 2018 v Rusku, kde si proklestili cestu do úplného finále. Po nezdaru s Francií se už zapojili do Ligy národů, kde se dvakrát potkali s Anglií a Španělskem. Z těchto čtyř zápasů zaznamenali Chorvaté jediné vítězství, a tak se na závěrečný turnaj do Portugalska nepodívali. Vstupenku na evropský šampionát si každopádně vybojovali v kvalifikaci. Ve skupině E obsadili první místo s náskokem tří bodů na druhý Wales.
Portugalsko

Domácí reprezentace obhajuje prvenství v premiérovém ročníku Ligy národů. V její základní skupině Portugalci předčili Italy i Poláky. V semifinále hraném v Braze porazili v poměru 3:1 také Švýcary a ve finále udolali 1:0 tým Nizozemska. Poslední zápas odehrála parta v čele s Cristianem Ronaldem v listopadu loňského roku. Na konci kvalifikace tehdy vyhrála na hřišti Lucemburska 2:0.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Ligy národů UEFA. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se v rámci nejlepší výkonnostní skupiny můžeme těšit na souboj mezi Portugalskem a Chorvatskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.