Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Irsko - 19. listopadu 2018   20:45

Dánsko
Rönnow – Knudsen, Bjelland, M. Jörgensen, P. Ankersen – P.-E. Höjbjerg, Eriksen (C) (46. Lerager), Schöne – Y. Poulsen (65. Gytkjaer), N. Jörgensen, Braithwaite (78. Cornelius).
A. Aghajev – Z. Zejnalov, R. Mammadov (všichni AZE)
Ceres Park, Aarhus
Irsko
Randolph – Coleman (C), Keogh, Duffy, K. Long, Stevens – Brady (66. Robinson), Hendrick, C. Christie – O'Dowda (80. Obafemi), O'Brien (65. Curtis).

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 13:2. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:9.
Ani dvě minuty nastavení nedopomohly k tomu, abychom mohli vidět branku v dnešním střetnutí. Dánsko po vytrvalém tlaku nakonec bere remízu se soubojem s Irskem, které prakticky celých devadesát minut ubránilo. Taktéž je zachránila tyčka. Zrodil se nám tedy výsledek 0:0, stejně jako v prvním zápase mezi těmito soupeři.
90+2'
90'
Dvě minuty mají oba celky, aby mohli vstřelit branku.
90'
Sláva! Síť byla po střele Christiana Gytkjaere rozvlněna, ale pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd!
Zákroky brankáře Frederik Rönnow: 0
Zákroky brankáře Darren Randolph: 4.
89'
Dánsko i v závěru zápasu se snaží o úvodní branku zápasu, ale už to vypadá, že se dnes branky nedočkáme.
87'
Jonas Knudsen poslal hlavičku na pravou tyč, ale ta byla příliš rychlá a jeho spoluhráč už nedokázal potenciálně míč tečovat.
87'
Nicolai Jörgensen si snažil na levé straně šestnáctky udělat prostor ke střele, ale nakonec to nedokázal.
86'
Domácí však se svou standardní situací nepochodili a zahráli ji mizerně.
85'
A máme tu nakonec první žlutou kartu a celkem oprávněnou. Cyrus Christie vykopl vysoko svou nohu a zasáhl břicho Lasse Schöneho.
83'
Střela Corneliuse už byla zbytečná, protože rozhodčí píská útočný faul domácích.
82'
Dánsko již tolik neútočí a spíše se zdržuje na polovině hřiště, pravdou je, že Irsko vytáhlo svůj obranný blok dál od své branky.
80'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Callum O'Dowda, přichází Michael Obafemi.
80'
Střela ze střední vzdálenosti neměla sice brankové parametry, spíše šlo o pokus, jestli se někdo v červeném dresu k míči nedostane v pokutovém území a netečuje jej do branky.
79'
Zatím jsem neviděli ani jednu žlutou kartu a lze říci, že se hraje slušné utkání bez faulů.
78'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Andreas Cornelius.
76'
Dánsko si tedy splnilo svůj cíl, neboť v konkurenci Irska a Walesu, byli pasování do role favorita postupujícího týmu.
75'
Oba celky ví, jak dopadnou ve skupině. Již před zápasem byly karty rozdány. Dánsko postupuje do nejvyšší ligy, tedy do A a Irsko naopak sestupuje do Ligy C.
74'
Hosté vytáhli hru na půlku hřiště a zde se jim opět krátce daří soupeře držet.
72'
Útok Irska byl již v zárodku odsouzen a měl jepičí život.
71'
Dánsko by asi nejspíše mělo problémy dát branku i z potenciálního pokutového kopu. Dnes se jim opravdu nedaří zacílit mezi tři tyče.
69'
Ani trenér domácího výběru nemá slov, co jeho celek před malou chvíli nedokázal potrestat.
68'
Nicolai Jörgensen v tutové šanci, kdy využil chyby Keogha a už byl sám před brankou. Avšak po své střele orazítkoval levou tyčku. Následná střela Leragera už šla jen nad branku. No, nevím, co by ještě domácí chtěli, nejspíše penaltu.
67'
Hromadnější střídání a uvidíme, zda nám výměna hráčů přinese něco nového na hrací ploše.
66'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Robbie Brady, přichází Callum Robinson.
65'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Christian Gytkjaer.
65'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Aiden O'Brien, přichází Ronan Curtis.
63'
Irsko se momentálně bez obtíží brání, nyní se jim podařilo dostat míč na soupeřovu polovinu, ale zde jej prakticky jen odevzdali.
61'
Martin Braithwaite si nabíhal na přihrávku, ale vletěl přímo do ofsajdu. Nicméně míč by asi ani nedoběhl, daná přihrávka byla příliš dlouhá.
60'
Na hřišti stále to samé. Dánsko u míče a kombinuje...avšak nyní bez šancí či zajímavé střely.
57'
Domácí mají na svém kontě již 18 střeleckých pokusů a stále máme na tabuli skóre 0:0.
56'
Lukas Lerager a jeho centr nebyl přesný a jeho spoluhráč podběhl míč a taky jeho hlavička nešla na branku. Následně střela a míč končí nad brankou.
55'
Další blokovaná střela z hranice šestnáctky a domácím se hodně těžko prosazuje přes pevně bránící blok Irů.
54'
Martin Braithwaite střílí přízemní střelu, která byla sražená na rohový kop...ten Dánům nic nedal, ale zůstávají před brankou soupeře.
53'
Hosté v náznaku šance, ale na levé straně ztrácí míč a Andreas Bjelland rozjíždí další kombinaci.
51'
Jejich centr nepřinesl nic a Dánsko opět u míče.
50'
Yussuf Poulsen dostal do tváře po souboji s Christiem, ale je to tvrdý chlapík a už je na nohou. Paradoxně byl to on, kdo se provinil faulem a proto budou Irové zahrávat standardní situaci.
49'
Míč se nebezpečně odrážel v pokutovém území, nakonec jej obránce dostává do bezpečnější zóny.
48'
Další střelecký pokus, který byl tentokrát sražen a aut budou vhazovat domácí. Ti i v úvodu zápasu hýří aktivitou.
47'
Yussuf Poulsen je hodně na hřišti vidět a zase se dostal do střely. Avšak v těsné blízkosti branky poslal míč nad branku!
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Lukas Lerager.
46'
První poločas byl v jasné režii domácích, kteří měli často míč v držení, vytvořili si pár zajímavých šancí, ale ani jedna neskončila brankou. Zejména standardní situace v závěru prvního poločasu volala po brance. Uvidíme, zda se nám hra více rozhýbe ve druhém poločase.
45'
44'
Blíží se nám závěr prvního poločasu a vypadá to, že obě mužstva půjdou do šaten za bezbrankového stavu.
42'
Christian Eriksen střílí přímo na branku a jen těsně minul horní tyčku! Pěkně kopnutá standardní situace!
41'
Yussuf Poulsen byl ze zadu faulován Longem, který může být rád, že neviděl žlutou kartu. Zajímavá standardní situace pro domácí.
40'
Darren Randolph nyní musel vyrazit dobrou střelu Ankersena! Ankersen však střílel hodně z úhlu a spíše se snažil o přihrávku před branku, kde však nedobíhal nikdo z jeho spoluhráčů.
38'
Nyní sledujeme hru na polovině hřiště, kde se hostům daří držet míč, ale přes dánskou obranu se těžko prosazují.
36'
Vhazování Irů na polovině Dánska nepřineslo ohrožení branky, ale zůstávají u míče.
35'
Irsku se v posledních minutách daří trochu více dostávat i na polovinu svého soupeře....no, branka z jejich strany by také nebyla vůbec špatná, snad by se pak hráči v červených dresech více dostávali do před brankového prostoru a nemazlili se s míčem v jejich dlouhé kombinaci.
34'
...hráč Irska to vzal na sebe a jeho pokus zamířil k pravé tyčce, kde však nepříliš těžkým skokem vytěsnil míč Frederik Rönnow.
33'
A pozor! Irsko bude zahrávat standardní situaci a to z velmi dobré pozice...
31'
Půl hodina hry je za námi a stále máme bezbrankový stav. Dánsko jednoznačně lepším celkem na hřišti, alespoň co se týká držení míče, jednoznačně.
29'
Konečně zakončení domácích směrem do branky, ale hlavička mířila přímo do náruče připraveného Randolpha.
28'
Dánsko pokračuje ve své neúnavné kombinaci a zápasu chybí nějaká větší šance, či branka, která by nám rozproudila hru na hřišti. Zatím je to hodně jednostranné.
27'
... ale tento rohový kop nebyl nikterak úspěšný a Irsko se ubránilo. Nicméně záhy je míč opět u jejich soupeře, který zahajuje další ze svých kombinací.
26'
Dánsko si vybojovalo z dalšího postupného útoku rohový kop...
24'
Po delší době vystrčili růžky i hosté, ale Cyrus Christie nezakončoval přesně na branku a následuje odkop od branky Dánska.
23'
Dánům nyní chybí přesnější finální přihrávka či zakončení. Zatím jsou jejich pokusy poloviční.
21'
Po delší době míč u brankáře Frederika Rönnowa, avšak ne proto, že by se Irsko dostalo do útoku, ale obrana mu poslala zpětnou přihrávku.
20'
Centr Dánska byl hodně přetažený a míč končí v autu.
19'
Dánsko se snaží dalším postupným útokem ohrozit Randolpha v brance.
17'
Dánsko stále na míči a jejich soupeř se jen brání. Místy se jim podaří dostat před branku, ale to jen opravdu sporadicky.
16'
Po rychlé kombinaci se ke střele dostal Nicolai Jörgensen, jeho střelu blokuje obránce. Nicolai Jörgensen zvedá ruku, že obránce zahrál rukou, ale opakovaný záběr ukázal, že daný obránce měl ruce při těle.
15'
Lasse Schöne se ujal odraženého míče a z první jej poslal směrem na branku. A podle toho také dopadlo zakončení, které šlo hodně mimo tři tyče.
13'
Zajímavá akce Irska, v pokutovém území si jen tak přiťukli míč, nakonec obránce skluzem zabránil pořádnějšímu zakončení. Snad už měli hosté ihned z první možnosti vystřelit a byla by z toho zajímavější šance.
12'
Yussuf Poulsen se dostal do první dobré kličky, následně se však zamotal do další a nevypracoval si nadějnou střeleckou možnost.
9'
Irové však nyní svého soupeře nepustili na svou polovinu a sami se dokázali dostat před jejich branku. Avšak nic vážného z toho nevyplynulo.
8'
Od úvodu zápasu mají domácí míč vesměs pod kontrolou a kombinují s míčem. Nyní operují na polovině hřiště a hledají skulinku, kterou by pronikli před branku.
6'
Yussuf Poulsen vyslal poměrně dobrou střelu na branku soupeře a míč jde jen kousek vedle levé tyčky.
5'
Enda Stevens vyslal centr z levé strany, na který si výskokem počkal brankář Dánska a chytá.
4'
Peter Ankersen v pokutovém území, ale byl odstaven od míče. Padá na trávník, ale rozhodčí ani náznakem, že by mohl odpískat pokutový kop.
2'
Na druhé straně z levé strany se snažil o proniknutí Enda Stevens, ale nakonec ztratil v souboji míč.
1'
Yussuf Poulsen se po dlouhé přihrávce dostával před branku, ale vpadl do ofsajdové pasti soupeře.
1'

Dánsko: Rönnow – Knudsen, Bjelland, M. Jörgensen, P. Ankersen – P.-E. Höjbjerg, Eriksen (C), Schöne – Y. Poulsen, N. Jörgensen, Braithwaite.
Náhradníci: Hansen – Vestergaard, Christensen, Gytkjaer, Nörgaard, Dolberg, Dalsgaard, Stryger Larsen, Lerager, Cornelius, Sisto.

Irsko: Randolph – Coleman (C), Keogh, Duffy, K. Long, Stevens – Brady, Hendrick, C. Christie – O'Dowda, O'Brien.
Náhradníci: C. Doyle, Kelleher – Lenihan, Meyler, Williams, Dunne, Robinson, Curtis, Hourihane, Obafemi, Hogan, Arter.

Rozhodčí: A. Aghajev – Z. Zejnalov, R. Mammadov (všichni AZE).
Ve skupině, ve které se nachází dnešní dva soupeři a Wales, je již rozhodnuto! Dánsko postupuje do Ligy A, Irsko naopak sestupuje do Ligy C, Wales zůstává v Lize B.

Irsko se nepředvedlo nejlepšími výsledky a po třech zápasech má na svém kontě pouze bod za remízu 0:0 z prvního zápasu proti Dánsku. Dokázali vstřelit pouze jednu branku proti Walesu a rovných pět branek inkasovali a to po dvou zápasech s Walesem.

Dánsko naopak má na svém kontě sedm bodů, a to za dvě výhry a jednu remízu. Jejich skóre činí čtyři vstřelené branky a jednu branku inkasovali. O dvě branky se postaral nejlepší střelec týmu – C. Eriksen.

V prvním vzájemném zápase měli Dáni výraznou převahu, ale na hřišti Irska nedokázali vstřelit branku, byť k tomu měli dohromady 15 střeleckých pokusů! Dáni se budou chtít rozloučit výhrou a potvrdit, že si postup do vyšší ligy zaslouží, kdežto soupeř bude motivaci hledat jen těžko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.