Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Wales - 9. září 2018   18:00

Dánsko
Dánsko
32' Eriksen  • 63' Eriksen
2:0
(1:0)
Wales
Wales
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Jorgensen, Kjaer (C), Larsen – Eriksen, Schöne, Delaney – Poulsen (86. Cornelius), Braithwaite, Sisto (46. Fischer)
Aytekin – Beitinger, Foltyn (všichni Německo)
Ceres Park (Aarhus)
Wales
Hennessey – Gunter, Chester, Hedges, B. Davies – Allen, Ampadu (71. T. Roberts) – Lawrence (79. Woodburn), Ramsey, C. Roberts (59. Brooks) – Bale (C)

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dánska poměrem 2:0. Utkání bylo spíše bojovnějšího stylu, na úvodní branku jsme čekali necelých třicet minut. Postaral se o ní domácí záložník Eriksen, který stelou o tyč překonal welšského brankáře. Vstup do druhého poločasu vyšel opět lépe Dánsku, které se dostali do dvoubrankového vedení. I o druhou přesnou trefu se postaral Eriksen, který byl nejednou blízko hattricku. Diváci se nakonec další branky nedočkali, Dánsko tak udrželo čisté konto.
90+5'
90+5'
Na druhé straně byl hodně blízko hattricku Eriksen. Jeho přímý kop z levé strany dokázal Hennessey zneškodnit za sebe.
90+4'
Co chybělo! Bale si hodil míč na svojí silnější nohu a poté zkoušel překvapit Schmeichela. Rána nártem se nakonec nevešla mezi tři tyče.
90+3'
Žlutou kartu dostává Joe Allen (Wales).
90+3'
Welšané se opět pokusili o kontaktní branku, Baleovi ale absolutně nevyšlo přenesení hry na levou stranu, kde měl číhat aktivní Davies.
90+2'
Allen se chopil rozehrávky standardky zhruba ze třiceti metrů, jeho vzdušná nabídka skončila v rukavicích pozorného brankáře.
90+1'
Žlutou kartu dostává Kasper Schmeichel (Dánsko).
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Brooks si tak dlouho naváděl míč na střelu, až na konec o něj přišel. Následný kontr stačil včas utnout vracející se Chester.
88'
Do konce zápasu nezbývá už moc času. Wales sice má míč na svých kopačkách, stále se jedná o kombinace daleko od branky Schmeichela.
87'
Domácí to opět skvěle vyřešili kousek za polovinou hřiště, Eriksen ale nedokázal narazit Larsenovi, který navíc poté fauloval.
86'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Andreas Cornelius.
83'
Allen dlouhou dobu váhal, co vlastně udělat s míčem. Nakonec si vybral na levé straně volného Balea, po jehož střele musel Schmeichel zasahovat.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Dánové jsou v posledních minutách výrazně aktivnější, jakoby třetí branka visela ve vzduchu.
81'
Na druhé straně se o centrovaný míč přihlásil Davies, jeho nabídka ale trefila pouze kopačku Dalsgaarda, od které se balón odrazil za lajnu.
80'
Svižná akce putovala na kopačku Braithwaitea, který si ideálně zpracoval míč, následně ho ale poslal kousek vedle pravé tyče.
79'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Tom Lawrence, přichází Benjamin Woodburn.
78'
Fischer si to namířil po levém křídle, kde ho ale včas zastavil pozorný Allen. Dánsko se ujme autového vhazování od levé postranní čáry.
77'
Eriksen se i tentokráte postavil k rozehrávce standardky, jeho střílená nabídka ale skončila pouze na zdi. Domácí budou ještě zahrávat roh.
76'
Žlutou kartu dostává Ben Davies (Wales).
75'
Kolmice z kopačky Schöneho byla pro Poulsena příliš dlouhá, druhý jmenovaný alespoň vybojoval standardku z pravé strany.
74'
Nakonec se vracející Dalsgaard pomohl nedovoleným zákrokem, po kterém skončil na zemi Mepham. Wales na rozehrávku nikterak nečekal.
73'
Zakončení na druhé straně. Ramseymu se podařilo sklepnout lépe postavenému Allenovi, kterému ale rána z první vůbec nesedla.
72'
Dánové ještě zahrávali rohový kop z levé strany, který chytře směřoval na zadní tyč. Tam také míč propadl, Delaney s tím ale příliš nepočítal.
71'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Tyler Roberts.
70'
Hrubice v hostující defenzívě přinesla zisk míče pro Poulsena, který okamžitě vyslal do šance Eriksena. Druhý jmenovaný tentokráte pálil vedle brány.
69'
Larsen se ujal autového vhazování od levé postranní čáry. Jako adresáta si vybral Poulsena, kterému se nepodařilo vybojovat ani roh.
64'
Wales se tak dostává do větších problémů, v tuto chvíli totiž prohrává už o dvě branky. To bude pro Giggsovu družinu hodně složitý úkol.
63'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil CHRISTIAN ERIKSEN, který si vybral prostředek branky, zatímco se Hennessey vydal k pravé konstrukci.
62'
Je tu pokutový kop pro domácí, Ampadu totiž zahrával v pokutovém území rukou.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Druhý poločas nám toho zatím moc nenabídl, Wales se nemůže dostat do vážnější příležitosti.
61'
Velice nadějná akce domácího celku putovala na pravou stranu, kde číhal střídající Fischer. Jeho nabídka ale nedoputovala na místo určení.
60'
Nyní se do zakončení dokázal dostat Braithwaite, který se prezentoval patřičným důrazem, střela ale směřovala pouze do boční sítě.
59'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Connor Roberts, přichází David Brooks.
58'
Eriksen sváděl hodně vyrovnaný osobní souboj s Ampaduem, který nakonec lépe zvládl hostující záložník. Wales je v tuto chvíli častěji u míče.
57'
Wales měl k dispozici volný kop z velké vzdálenosti. Pro centr si nakonec seběhl Schmeichel, který se okamžitě pokusil nastartovat Braithwaitea.
56'
Kjaer už je zpět na nohou a okamžitě pomohl při bránění Ampadua. Nakonec si jeho kolega Schöne musel pomoci dalším faulem.
55'
Zdá se, že Bale trefil míčem Kjaera, který to schytal do břicha. Dánský kapitán se svalil k zemi, na nic vážného to ale nevypadá.
54'
K rozehrávce standardní situace se pochopitelně postavil Bale, který to zkoušel přímo na bránu. Jeho rána trefila pouze dobře postavenou zeď.
53'
Tohle bude velká šance pro Wales. Kousek před pokutovým územím totiž fauloval Schöne, naopak se na zemi ocitl obránce Roberts.
52'
Po něm se v pokutového území domácího celku utvořil obrovský zmatek, ve kterém nakonec nejlépe zafungovali hráči Dánska.
51'
Bale obdržel přihrávku na levou stranu, odkud ani nadvakrát nedokázal poslat míč kolem Dalsgaarda. Wales se ještě dostane k autu.
50'
Tentokráte na zemi skončil domácí Delaney, kterého hodně ostrým způsobem přišlápl Chester. Úvod druhého poločasu je plný nedovolených zákroků.
49'
Schöne se pokoušel zbavit svého strážce, jenomže napadající Ramsey nakonec fauloval. Dánsko s rozehrávkou nikam nečekalo.
48'
Hned v úvodu musel u postranní čáry zasahovat Dalsgaard, který raději poslal míč do zámezí. Mepham se ujal autového vhazování.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Viktor Fischer.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Eriksen. Dánové měli v prvním poločase více ze hry, avšak dlouhou dobu byl nebezpečnější soupeř. Jediná branka přišla až po necelé třicetiminutovce, Eriksenova rána skončila bezmocným brankářem. Dánové mohli ještě navýšit vedení, tentokráte se Hennessey blýskl skvělým zákrokem.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Wales se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, stále se to ale nedaří.
43'
Bale se zatáhl hluboko na vlastní polovinu, kde po souboji s přesilou protihráčů skončil na zemi. Nakonec se pokračuje ve hře.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Na druhé straně se za kolmicí za obranu řítil Bale, nakonec byl včas u míče Schmeichel, který následně uklidnil poněkud rozháranou hru.
37'
Bylo tomu tak, střílená přihrávka směřovala na přední tyč, kde do ní vložil kopačku Kjaer. Jeho rána ale skončila pouze na boční síti.
36'
Dánové budou zahrávat rohový kop z pravé strany, k míči se pochopitelně staví technik Eriksen, který to zřejmě zkusí cvičeným signálem.
35'
Málem to bylo o dvě branky! Sisto si za pokutovým územím našel odražený míč, který ihned posílal na bránu. Hennessey ale vytasil vynikající zákrok.
34'
Ampadu se dostal do otevřeného prostoru, kde ale číhal patřičně důrazný Ramsey, který navíc vybojoval odkop od hostující svatyně.
33'
V tuto chvíli to bude pro hostující celek složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
32'
Jenomže jsou to domácí, kdo se dostává do vedení! Celá akce začala na domácí polovině, následně se Schönemu podařilo přenést hru na pravou stranu, kde číhal Dalsgaard. Jeho přihrávka našla v pokutovém území volného CHRISTIANA ERIKSENA, který střelou o tyč překonal brankáře.
31'
Dánové jsou v posledních minutách častěji u míče, nicméně nebezpečnější je soupeř. Nyní to směrem dopředu nevyšlo Schönemu.
30'
Bale pádil do otevřené obrany, těsně před šestnáctkou si navedl míč na levačku, načež vypálil kousek vedle vzdálenější tyče.
29'
Sisto udělal ostrý manévr na silnější nohu, poté se mu ale absolutně nepovedla přihrávka na naběhnuvšího Dalsgaarda.
28'
Roberts se marně dožadoval autového vhazování, pomezní rozhodčí totiž ukázal na opačnou stranu. Larsen okamžitě vhodil míč zpět do hry.
27'
Larsen se ještě pokoušel doběhnout zdánlivě ztracený míč, nakonec se mu to před brankovou čárou nepodařilo. Hostující brankář bude rozehrávat.
26'
Zbytečná ztráta míče v domácí rozehrávce. Kjaer si vybral vedle stojícího Jorgensena, který na prudkou přihrávku ale neměl šanci dosáhnout.
25'
Eriksen našel v pokutovém území nekrytého Delaneyho, který to zkusil přímo ze vzduchu. Pohotový volej ale skončil zhruba dva metry vedle brány.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám žádnou branku nenabídla. Nyní mají domácí hráči k dispozici rohový kop.
23'
Hennessey si vybral u půlící čáry Lawrence, který se ale k míči vůbec nedostal. Naopak se k němu dostal Eriksen, jenž mířil vysoko nad.
22'
Braithwaite to zkusil jeden na jednoho, na Chestera si ale s kličkou na pravou nohu nepřišel. Dánové budou alespoň vhazovat.
21'
Přenesení hry našlo Robertse, který místo střely ještě možná trochu zbytečně šperkoval akci. Přihrávku pod sebe zachytil pouze protihráč.
20'
S míčem si po delší době zahrál také Chester, který přenesl hru na druhou stranu. Tam se nacházel zcela osamocený Mepham.
19'
První ošemetnější moment tohoto zápasu! Ampadu napřáhl z velké dálky, do dráhy letu míče ale strčil kopačku protihráč, což málem hrálo do karet Robertsovi. Před ním ale zasáhl pohotový Schmeichel.
18'
Až nyní je pískáno, dalším zákrokem si totiž pomohl Poulsen, který místo míče trefil kopačku soupeře. Wales okamžitě rozehrál.
17'
U brankové čáry skončil na zemi Poulsen, o nedovolený zákrok se ale nejednalo. Mepham tak bude moci vyvézt míč do bezpečnějšího prostoru.
16'
Na druhé straně se do míče z velké vzdálenosti opředl Delaney, jeho projektil ale rovněž neputoval mezi tři tyče. Hennessey bude vykopávat.
15'
Wales se pokusil odcentrovat do malého vápna, což se také podařilo. Bale ale doslova vletěl do Kjaera, který si logicky došel pro útočný faul soupeře.
14'
Domácím to nyní nevyšlo na levém křídle, kde Larsen nepochopil záměr svého kolegy Braithwaitea. Vhazovat tak bude moci Gunter.
13'
Nakonec jsme sledovali další nedovolený zákrok, o který se tentokráte postaral domácí Delaney. Naopak na zeleném pažitu skončil Lawrence.
12'
Obrana Walesu byla hodně rozestoupená, Schöneho dloubáček na Eriksena ale dokázal odvrátit pozorný obránce Chester.
11'
Domácí kapitán nakonec musel hned dvakrát zasahovat u vlastní šestnáctky, pokaždé se jednalo o jednoduché odvrácení nebezpečí.
10'
Dánové to opět zkouší z vlastní poloviny, kde sledujeme spolupráci obránců. Zdá, se že to Kjaer opět zkusí kolmicí na Poulsena.
9'
Gunter si pokoušel narazit s Robertsem, druhý jmenovaný si ale vybral Ramseyho, jehož rána směřovala vysoko nad břevno.
8'
Jenomže Delaney celou akci zabrzdil, v tuto chvíli sledujeme kombinaci u středového kruhu. Wales se dokázal včas vrátit za míč.
7'
Lawrence se zjevil s míčem na levé straně, přihrávka do pokutového území našla pouze protihráče. Domácí se ihned vrhají do protiútoku.
6'
Hennessey dostal míč proti noze, z první ho ale nedokázal poslat na hrací plochu. Soupeř se tak dostane k autovému vhazování zleva.
5'
Ampadu si hodil míč daleko od kopačky, nakonec ho ale ještě stihl odehrát, s čímž příliš nepočítal Poulsen, který ho musel faulovat.
4'
Kapitán Kjaer to zkoušel dalekonosným odkopem na druhou stranu, Braithwaite se ale k míči nedostal. Domácí jsou i přesto u balónu.
3'
Hned v úvodu se k míči podíval také brankář Hennessey, který okamžitě poslal míč na druhou stranu. Tam se k němu dokázal prodrat Ampadu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Jorgensen, Kjaer (C), Larsen – Eriksen, Schöne, Delaney – Poulsen, Braithwaite, Sisto
Náhradníci: Ronnow, Lössl – Boilesen, Cornelius, Fischer, Christensen, Christiansen, Jensen, Knudsen, Lerager, Norgaard, Vestergaard

Wales: Hennessey – Gunter, Chester, Hedges, B. Davies – Allen, Ampadu – Lawrence, Ramsey, C. Roberts – Bale (C)
Náhradníci: Ward, A. Davies – Brooks, Dummett, King, Ledley, Lockyer, T. Roberts, Smith, Vokes, Wilson, Woodburn

Rozhodčí: Aytekin – Beitinger, Foltyn (všichni Německo).
Wales

Na opačné straně se nachází Wales, který se naopak uplynulého šampionátu vůbec neúčastnil. Hostující tým dnešního utkání totiž obsadil až třetí pozici své kvalifikační skupiny, na případnou barážovou příčku mu scházely pouze dva body. Wales se tak alespoň účastnil méně známého China Cupu, ve kterém ale odehrál pouze dva zápasy. Nejprve si v úvodním zápase poradil rozdílem třídy s domácí Čínou, která nakonec schytala šestibrankový debakl. Finálový zápas proti Uruguayi nabídl pouze jedinou branku, kterou bohužel pro Wales vstřelil světoznámý Edinson Cavani.
Dánsko

Dánové se pochopitelně účastnili uplynulého mistrovství světa, ve kterém nepředváděli vůbec špatné výkony. Dánsko se totiž dostalo do skupiny společně s Francií, Peru a Austrálií. Úvodní duel proti Peru nabídl pouze jedinou branku, o kterou se postaral Poulsen. Následující utkání nabídlo celkem nudnou podívanou, nakonec se souboj s Austrálií musel smířit s nerozhodným výsledkem 1-1. Poslední skupinové klání bylo na programu proti ambiciózní Francii, diváci se nakonec nedočkali žádné branky, oba celky se ale mohly radovat z postupu. Dánové v osmifinále narazili na finalisty z Chorvatska, kteří nakonec postoupili přes penalty.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu úvodní zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dánskem a Walesem.