Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Dánsko - 13. října 2018   20:45

Irsko
Randolph – C. Christie, Keogh, Duffy, K. Long, Doherty – Hendrick, O'Dowda (46. Stevens), Arter (65. Robinson) – S. Long (83. O'Brien), McClean.
Javier Estrada – Javier Rodríguez, Teodoro Sobrino (všichni Španělsko)
Aviva Stadium, Dublin
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, M. Jörgensen, Stryger Larsen – Braithwaite, Delaney, Schöne, Sisto – Dolberg (79. Christensen), Y. Poulsen.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:10. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:14.
Zápas mezi irskem a Dánskem žádný gól nepřinesl, po závěrečném hvizdu se z tribun ozývá pískot. Hosté měli povětšinou více ze hry a vytvořili si dvě stoprocentní šance, Sisto ale napálil tyč a hlavičku Kjaera zachránil na brankové čáře Arter. V závěru se oba týmy soustředily na defenzívu a nedostaly se k žádnému drtivému tlaku, stav 0:0 tak zhruba odpovídá tomu, co jsme dnes v Dublinu viděli.
90+3'
90+3'
Domácí příznivci se dožadují odpískání pokutového kopu, místo toho ale sudí ukázal žlutou kartu Duffymu za nasimulovaný pád.
90+2'
Jeffrey Hendrick poslal z levé strany zajímavý nákop do pokutového území, zamýšlený adresát Duffy se ale k míči nedostal.
90+1'
Na Aviva Stadium už se rozběhlo dvouminutové nastavení, které začalo rukou Poulsena v irském pokutovém území.
90'
James McClean dnes už poněkolikáté fauloval, sudí Estrada mu to sečetl a ukázal domácímu špílmachrovi žlutou kartu.
89'
Nákop Lasseho Schöneho našel na pravém okraji šestnáctky hlavu Simona Kjaera, od níž se však meruna odrazila do Randolphovy moci.
88'
Jeffrey Hendrick si pomohl nedovolenými prostředky v souboji s Delaneym, dánský výběr si tak bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.
87'
Necelých pět minut před koncem mají více ze hry Dánové, nechme se překvapit, zdali se jednomu z týmů podaří prolomit bezbrankový stav.
85'
Z velké dálky to teď zkusil Thomas Delaney, jeho projektil z dobrých pětadvaceti metrů ale zamířil přímo do Randolphovy náruče.
84'
Po Duffyho ztrátě se ke střele z hranice šestnáctky dostal Martin Braithwaite, jeho přízemní pokus si ale Darren Randolph zkušeně pohlídal.
83'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Aiden O'Brien.
82'
Díky Christiemu se irská reprezentace opět usadila na útočné polovině, tato akce O'Neillovy party ale neměla dlouhého trvání.
80'
McCleanův centr z pravé strany trefil jen střídajícího Christensena, o pár sekund později Dánové odkopli balon do bezpečí.
79'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Andreas Christensen.
78'
Sisto následně přenesl hru na Lasseho Schöneho, jemuž se ale nepodařilo zakončit a o chvilku později navíc dánský středopolař fauloval McCleana.
77'
Po nepříliš povedeném Randolphově odkopu se míče zmocnil Mathias Jörgensen, který neváhal a vyslal na zteč rozběhnutého Pioneho Sista.
76'
Enda Stevens po ztrátě míče zfauloval Poulsena, dánští fotbalisté už pomalu zakládají další protiakci.
75'
Ofsajd a v něm James McClean, který ale na míč stejně nedosáhl, poněvadž si vyběhnuvší Kasper Schmeichel celou situaci pohlídal.
73'
Nařízený rohový kop se bude opakovat, McCleanův centr totiž dánská obrana srazila do zámezí.
72'
Kasper Schmeichel musel dnes poprvé zasahovat, střelu Cyruse Christieho zpoza hranice šestnáctky ale brankář Leicesteru spolehlivě vyrazil.
71'
Shane Duffy zapojil do rozehrávky i gólmana Randolpha, dvacet minut před koncem Irové nikam nespěchají.
69'
Martin Braithwaite se ukopl a jeho střela z nějakých dvaceti metrů zamířila o dobrých deset metrů vedle Randolphovy svatyně.
68'
Dolberg našel uvnitř pokutového území Sista, ten byl ale zdvojen dvěma irskými hráči a zákonitě se ke střele nedostal.
67'
Svěřenci kouče O'Neilla v posledních minutách zvýšili aktivitu při napadání, což okamžitě přináší ovoce – balon je mnohem častěji na irských kopačkách.
65'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Harry Arter, přichází Callum Robinson.
65'
Při absenci Christiana Eriksena si vzal exekuci přímého kopu na starost Lasse Schöne, jeho nepovedená střela ale Randolpha vůbec neohrozila.
64'
Sudí Estrada napomenul Christieho za jeho zbytečný faul na Delaneyho žlutou kartou.
62'
Půl hodiny před koncem utkání na výsledkové tabuli stále svítí bezbrankový stav, po změně stran jsou ale Dánové o třídu lepší.
61'
Dánská reprezentace se vzápětí opět usadila na útočné polovině, u míče je nyní Pione Sisto.
60'
Do dánské šestnáctky přiletěl ojedinělý nákop, který vyslal Cyrus Christie, míč ale nikoho v zeleném dresu nenašel.
59'
Jens Stryger Larsen to přehnal s agresivitou v souboji s Dohertym, Darren Randolph si opět pomalu chystá balon k rozehrávce.
57'
Lasse Schöne našel centrem od rohového praporku hlavu Kjaera, jehož pokus vykopl Harry Arter z brankové čáry!
56'
James McClean zblokoval centr Martina Braithwaitea z pravé strany do zámezí, Dánové budou zahrávat rohový kop.
55'
Thomas Delaney vidí za svůj šlapák na Shanea Longa žlutou kartu.
53'
Pione Sisto se na levém okraji šestnáctky zmocnil odraženého míče a bez váhání vypálil, jeho pokus byl ale značně nepřesný.
52'
Jens Stryger Larsen neriskoval a vrátil míč stoperům, velká pasivita Irů hostům v posledních minutách značně ulehčuje práci.
50'
Irové se po změně stran ještě nedostali k žádné souvislé kombinaci, míč je prakticky neustále na kopačkách svěřenců Ågeho Hareideho.
49'
Sistův nákop adresovaný Poulsenovi byl příliš prudký, balon skončil v zámezí a Randolph si ho opět chystá k odkopu.
48'
Pione Sisto se zapomněl v ofsajdu, Darren Randolph teď bude mít spoustu času na rozehrávku z hranice vlastního pokutového území.
46'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Callum O'Dowda, přichází Enda Stevens.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Po první půli se skóre nezměnilo, do kabin se jde za bezbrankového stavu. Svěřenci Ågeho Hareideho měli zatím územní převahu, šancí si ale oba soupeři vytvořili zhruba stejně. Iry mohl hned na začátku poslat do vedení Hendrick, naopak největší šance Dánska přišla až v závěru poločasu, kdy Pione Sisto orazítkoval tyč.
45+1'
45'
Teď byli Dánové hodně blízko úvodnímu gólu. Darren Randolph už byl překonán, po dalekonosné ráně Sista jej ale zachránila levá tyč!
44'
Akce Poulsena ztroskotala nedaleko za půlící čarou, hráči v bílých dresech ale mají balon i nadále ve své moci.
42'
Z následného rohového kopu už Dánové nezahrozili, Cyrus Christie poté odkopl míč až na útočnou polovinu.
41'
Po Dalsgaardově dalším centru z pravé strany vznikl před Randolphem nepřehledný závar, načež se dostal ke střele Mathias Jörgensen, jemuž se ale nepodařilo překonat ležícího irského gólmana.
40'
Dánové se vydali kupředu po pravém křídle a podařilo se jim z toho vytěžit autové vhazování nedaleko rohového praporku, kterého se ujme Henrik Dalsgaard.
38'
Jeffrey Hendrick poslal znamenitý centr do předbrankového prostoru, kam si naběhl Shane Duffy, který ale svou hlavičku usměrnil těsně vedle levé tyče!
37'
Simon Kjaer to přehnal s razancí v souboji se Shanem Longem, svěřenci Martina O'Neilla budou zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice.
36'
Nic na tom nezměnili ani Poulsen s Dalsgaardem, jejichž akci příkladně zhatil bránící Kevin Long.
35'
Na držení míče je to zatím 62% ku 38% ve prospěch dánského výběru, žádnou vyloženou příležitost si ale hosté zatím nevytvořili.
33'
Nákop na rozběhnutého Jeffreyho Hendricka byl příliš prudký, míč skončil v zámezí a následovat bude jen odkop od branky Kaspera Schmeichela.
32'
Na zadní tyči číhal volný Dolberg, který ale neměl šanci dosáhnout na přetažený centr Strygera Larsena.
31'
Yussuf Poulsen se po levé straně prokousal až do pokutového území a nakonec se mu podařilo vybojovat roh pro svůj tým.
29'
Dánové v posledních minutách padají na zem jako zralé hrušky. Nyní to zkoušel Kasper Dolberg, sudímu ale neuniklo, že útočník Ajaxu Amsterdam zakopl sám o sebe a ne o někoho jiného.
28'
Souboj těchto dvou hráčů se nyní o pár metrů dál opakoval, tentokrát už z toho bude přímý kop pro Dány.
27'
Thomas Delaney se po souboji s Christiem na hranici irského vápna ochotně skácel k zemi, španělský sudí Javier Estrada ale nechává ve hře pokračovat.
26'
Dánští fotbalisté se opět usadili na soupeřově polovině, v posledních minutách jsou svěřenci Ågeho Hareideho jasně aktivnějším týmem.
24'
Darren Randolph i Callum O'Dowda už jsou na nohou. Zatímco brankář Irů bude schopen pokračovat ve hře, mladý středopolař minimálně prozatím bojiště opustí...
23'
A aby toho pro Irsko nebylo málo, dobře to nevypadá ani s Callumem O'Dowdou. Hra zůstává přerušena...
22'
Au. Thomas Delaney teď omylem kopl do domácího brankáře Randolpha, který se teď drží za hlavu a bezmocně leží na trávníku.
21'
Kasper Dolberg se po centru z pravé strany sice dostal uvnitř šestnáctky k míči, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.
20'
Právě Sisto to nyní zkusil zpoza hranice pokutového území, jeho rána ale proletěla vysoko nad břevnem irské svatyně.
19'
Pione Sisto se šikovně zbavil Keogha a poté přenesl hru na pravou stranu, kde číhal Henrik Dalsgaard, který už ale s míčem nic nevymyslel.
18'
Tentokrát už se Jamesi McCleanovi podařilo poslat míč do pokutového území, tam se ovšem nikdo v zeleném dresu do zakončení nedostal.
16'
Schöne se poctivě vrátil a zblokoval McCleanův centr z levé strany, Irové budou mít k dispozici alespoň autové vhazování.
15'
Dalsgaardův dalekonosný projektil postrádal přesnost i razanci, Darren Randolph už si pomalu chystá míč k dalšímu odkopu.
14'
Lasse Schöne si ve středu hřiště došel pro faul Christieho, hosté tak nyní budou mít čas a klid na rozehrávku.
12'
Z této standardní situace ale svěřenci Martina O'Neilla nezahrozili, Dánové postupně dostali míč až k irskému brankáři Randolphovi.
11'
Prudký nákop Calluma O'Dowdy do pokutového území Simon Kjaer uklidil do zámezí, domácí budou mít k dispozici roh.
10'
Irští fotbalisté jsou v úvodu aktivnějším týmem, po faulu Thomase Delaneyho na Longa budou navíc zahrávat přímý kop z pravé strany.
8'
Harry Arter vidí za svůj zbytečný skluz na Braithwaitea žlutou kartu.
7'
Z velké dálky to teď zkusil Lasse Schöne, jeho nepřesná střela ale Randolpha vůbec neohrozila.
5'
Dánové katastrofálně rozehráli, čehož využil Jeffrey Hendrick a okamžitě se vydal vstříc Schmeichelovi, z hranice pokutového území ale pálil nepřesně!
4'
Svěřenci norského trenéra Hareideho si teď nerozuměli při rozehrávce, míč je v autu a vhazovat budou Irové.
3'
Callum O'Dowda poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, kam si naběhl Shane Long, v souboji se Strygerem Larsenem ale ztratil rovnováhu.
2'
James McClean ve středu hřiště ostře zajel do Poulsena a může být rád, že se to obešlo bez žluté karty.
1'

Irsko: Randolph – C. Christie, Keogh, Duffy, K. Long, Doherty – Hendrick, O'Dowda, Arter – S. Long, McClean.
Náhradníci: McDermott, C. Doyle – Stevens, Hogan, Hourihane, Maguire, O'Brien, Clark, Egan, Williams, Meyler, Robinson.

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, M. Jörgensen, Stryger Larsen – Braithwaite, Delaney, Schöne, Sisto – Dolberg, Y. Poulsen.
Náhradníci: Rönnow, Lössl – Cornelius, Christensen, P. Ankersen, Lerager, Christiansen, Jensen, Gytkjaer, P.-E. Höjbjerg, Vestergaard, Knudsen.

Rozhodčí: Javier Estrada – Javier Rodríguez, Teodoro Sobrino (všichni Španělsko).
Dánsko

Naopak svěřenci trenéra Hareideho se na mistrovství světa prokousali a nevedli si vůbec špatně, když po postupu ze skupiny vypadlo s pozdějšími finalisty z Chorvatska až na penalty, které nabídly velmi dramatickou podívanou. Dánové, na rozdíl od svého dnešního soupeře, zažili úspěšný vstup do Ligy národů. Na domácí půdě přetlačili nebezpečný Wales poměrem 2:0, oba góly zařídili Christian Eriksen. Byl to právě záložník londýnského Tottenhamu, kdo v již zmíněné baráži sestřelil Irsko hattrickem. Povede se mu i dnes podobný kousek, nebo si jej hráči ostrovního celku tentokráte pohlídají?
Irsko

Irové v nové evropské soutěži doposud nastoupili jen k jedinému utkání, které jim navíc vůbec nevyšlo. Derby s Walesem prohráli The Boys in Green 1:4, rozhodnuto bylo už po první půli, v níž parta okolo kapitána Balea dominovala a ovládla ji poměrem 3:0. Po přestávce už se hra přeci jen vyrovnala, jediným přesným střelcem z družiny trenéra O‘Neilla se stal střídající Shaun Williams. Na poslední souboj s Dány nemá Irsko dobré vzpomínky, před vlastními fanoušky od nich totiž muselo skousnout debakl 1:5, a přišlo tak o možnost zahrát si na světovém šampionátu v Rusku.
Příjemný sobotní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Druhá reprezentační přestávka této sezony je rovněž vyplněna Ligou národů, my se v tomto online přenosu společně zaměříme na utkání mezi Irskem a Dánskem. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.