Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Bosna - 15. listopadu 2018   20:45

Rakousko
Lindner – Lainer, Dragović, Hinteregger, Alaba – Žulj (82. Janko), Baumgartlinger (C) – Lazaro, Kainz (46. Schlager), Schöpf (67. Gregoritsch) – Arnautović.
Dallas – Steward, McGeachi
Ernst-Happel-Stadion
Bosna
Šehić – O. Vranješ, T. Šunjić, E. Zukanović, Civić – Sarić, Pjanić (87. Gojak), Bešić – Višća, Džeko (C), Duljević (79. Krunić).

Domácí celek byl opticky aktivnější, ale větší šance měl tým Bosny a Hercegoviny. Ani jeden tým nedokázal prostřelit brankáře soupeře, a tak tento duel končí bezbrankovou remízou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:14.
90+4'
90+2'
V poklidném tempu se tento duel dohrává, ani jeden celek momentálně dění na hrací ploše nedominuje.
90+1'
Marko Arnautović se mohl stát hrdinou, ovšem minul branku.
90'
Probíhá poslední minuta hry druhého poločasu. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
88'
Žlutou kartu dostává Martin Hinteregger (Rakousko).
88'
Žlutou kartu dostává Elvis Sarić (Bosna a Hercegovina).
87'
Muhamed Bešić rozehrává po faulu domácího fotbalisty volný kop. Pravděpodobně jedna z mála posledních šancí.
87'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Amer Gojak.
85'
Toni Šunjić je ošetřovaný na hrací ploše, po souboji s domácím Marcem Jankem utrpěl nějaké drobné zranění.
84'
Bosna kombinovala na polovině soupeře, do výraznější šance se však nedostala. Domácím se naopak nepovedl pokus o rychlý brejk.
82'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Peter Žulj, přichází Marc Janko.
81'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se do výraznějších šancí nedostává.
80'
Předchozí vzájemný zápas mezi těmito týmy nabídl jednu branku, Bosna vyhrála. Nyní na první přesný zásah čekáme.
79'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Haris Duljević, přichází Rade Krunić.
77'
Michael Gregoritsch se nyní dostal do šance, ale ani tento hráč třináct minut před koncem druhého poločasu nedává první branku utkání.
77'
Žlutou kartu dostává Haris Duljević (Bosna a Hercegovina). Hodně důrazný byl hostující hráč v souboji se Schlagerem, a tak vidí žlutou kartu.
74'
Domácí Marko Arnautović rozehrával volný kop, následně minul branku Valentino Lazaro.
73'
Útočnou aktivitu hostujícího celku táhne Edin Džeko. Někdejší hráč Teplic a Ústí nad Labem však nyní branku trefit nedokázal.
72'
Rohový kop pro domácí, Valentino Lazaro centroval před branku, nepřesně hlavou zakončoval obranou nepokrytý Julian Baumgartlinger.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, hra se přelévá ze strany na stranu, šance k vidění jsou, ale na úvodní branku zatím čekáme marně.
69'
Zajímavá akce hostujícího celku a v ní znovu Džeko. Ten jednak ztrácel v souboji s obráncem, navíc byl nachytaný v ofsajdovém postavení.
67'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Michael Gregoritsch.
65'
Bosna výrazněji zahrozila po delší době, ale situaci domácí brankář zvládl, a tak je z toho rohový kop. Miralem Pjanić sice centroval před branku, ale zakončení Ervina Zukanoviće bylo hodně nepovedené.
64'
Haris Duljević vyslal nepříjemný pokus z hranice vápna. Jeho ránu gólman Heinz Lindner vytáhl na rohový kop.
63'
Julian Baumgartlinger kombinuje se svými spoluhráči na útočné polovině. Následně ale o míč přišli, a tak se musí bránit.
61'
Šedesát minut hry je pryč, aktuálně oba celky vyslaly na branku dvě střely.
60'
Ibrahim Šehić nyní musel zasahovat, dokázal si poradit s domácí střelou, kterou vyslal aktivně hrající Marko Arnautović. Gólman nyní Bosnu podržel, a tak stále platí bezbrankový stav.
58'
Po bleskové akci se na druhé straně hrací plochy dostal do šance Xaver Schlager, ale ani on přesněji neseřídil mířidla.
57'
První Džekovu ránu zblokoval Martin Hinteregger, druhý jeho projektil končí mimo branku. Mířil hodně vysoko až přestřelil.
56'
Edin Džeko to zkoušel dobrou střelou, jeho ránu však zblokoval domácí hráč, jmenovitě to byl Aleksandar Dragović.
55'
Domácí akci vedl Marko Arnautović, jenže jeho snažení zastavuje pomezní sudí, píská mu postavení mimo hru.
53'
Miralem Pjanić rozehrává rohový kop svého celku. Centr před branku byl hodně přetažený.
52'
Rakousko pokračuje v aktivní hře, nyní se do šance dostal Marko Arnautović. Domácí útočník však minul branku. Rána z první, elegantní zakončení však nebylo úspěšné.
50'
Sudí ovšem viděl ještě teč míče, a tak následovat bude rohový kop pro Rakousko. Míč však obrana Bosny a Hercegoviny dokázala odvrátit.
49'
Volný kop pro domácí celek. David Alaba rozehrával, následně Martin Hinteregger zakončoval mimo branku.
49'
Žlutou kartu dostává Ognjen Vranješ (Bosna a Hercegovina). Hostující hráč si hodně nevybíravě počínal v souboji s Alabou, a tak za své počínání vidí žlutou kartu.
48'
Bleskovou protiakci domácího celku zakončoval Xaver Schlager. Hráč příchozí pro druhých pětačtyřicet minut měl na chvilku volný prostor. Jeho rána však končí mimo branku.
47'
Muhamed Bešić centroval před branku, Valentino Lazaro uklidil míč na rohový kop. Miralem Pjanić rozehrával od praporku, centr odvrátila obrana.
46'
Zápas, ve kterém jsme zatím branku neviděli, pokračuje druhým poločasem.
46'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Xaver Schlager.
46'
Bosna je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 2:1. Oba gólmani v prvním poločase museli zasahovat, nebezpečnější je hostující celek. Týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu.
45+0'
45'
Edin Višća se dostal do zakončení. Jeho rána však prostor mezi třemi tyčemi minula. Brankář Rakouska zasahovat ani nemusel. Rána jen o malý kousek minula vzdálenější tyčku.
44'
Pokus o rychlou domácí protiakci ztroskotal na nepřesné finální přihrávce.
43'
Hostující fotbalisté mají momentálně převahu. Pokouší se hrát aktivně a snaží se v závěru poločasu vstřelit vedoucí branku.
42'
Elvis Sarić si v souboji pomohl nedovoleně, rozehrávat tak bude domácí mužstvo. David Alaba uvedl balon do hry.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, momentálně sledujeme zajímavý fotbal z obou stran.
39'
Žlutou kartu dostává Peter Žulj (Rakousko).
38'
Rakousko rozehrávalo rohový kop. David Alaba centroval před branku, následně zakončoval Marko Arnautović. Jeho projektil kryje brankář Bosny a Hercegoviny.
35'
Domácí brankář musel zasahovat. Martin Hinteregger odehrál od své branky. Jeho výkop ale výborně zblokoval soupeř a nasměroval na bránu. Heinz Lindner byl připravený.
34'
Hostující celek kombinuje na polovině hrací plochy a v klidu vyčkává na výraznější střeleckou příležitost.
33'
Muhamed Bešić se propracoval do zakončení. Jeho ránu zblokoval Aleksandar Dragović, následný Džekův projektil končí mimo branku.
30'
Půlhodina hry je pryč. Optickou převahu mají sice domácí fotbalisté, ale výraznější šanci na otevření skóre měl hostující celek, jmenovitě Edin Višća.
30'
Statistika držení míče:
Rakousko 55 %
Bosna a Hercegovina 45 %
29'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se do střeleckých příležitostí nemůže dostat. Rozehrávat bude po nepřesném centru domácí gólman.
27'
Po rohovém kopu a centru před branku hlavičkoval Ognjen Vranješ. Tomu byl pískán ofsajd.
26'
Domácí brankář nyní musel zasahovat. Do šance se dostal hostující Edin Višća, jehož tvrdou ránu z velké blízkosti vyrazil brankář na roh.
24'
David Alaba to zkoušel přímo z volného kopu. Jeho projektilu nechybělo mnoho.
23'
Elvis Sarić si v souboji jeden na jednoho pomohl nedovoleně, a proto bude od své branky rozehrávat domácí celek, jmenovitě Stefan Lainer.
21'
Valentino Lazaro centroval před branku, Ognjen Vranješ odvrátil na rohový kop.
20'
Volný kop rozehrával domácí celek. Valentino Lazaro centroval před branku, ale jeho projektil odvrátila obrana do bezpečné vzdálenosti.
19'
Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop. David Alaba se ujal rozehrávky. Jenže jeho akce nebyla přetavena ve výraznější šanci.
17'
Po prohřešku Bosny a Hercegoviny bude od své branky rozehrávat domácí obránce Martin Hinteregger.
16'
Edin Višća byl nachytaný v postavení mimo hru. Dva hostující hráči mířili sami na brankáře, ale jednalo se o ofsajd.
15'
Patnáct minut hry je pryč a na přímou střelu na branku v tomto zatím opatrném zápase čekáme.
13'
Rakousko zkoušelo sehrát rychlou akci s přenesením hry, jenže Valentino Lazaro na přihrávku nedosáhl, a tak mu mohl jen zatleskat za zajímavý nápad.
12'
David Alaba se následně dopustil útočného faulu, rozehrávat tak bude od své branky Ognjen Vranješ.
11'
Rohový kop pro Rakousko. David Alaba bude rozehrávat. Jeho centr se snesl před branku, kde si poradila obrana.
10'
Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek se snaží hrát aktivně, ale do výraznější šance se zatím nedostal.
8'
Aleksandar Dragović rozehrával zajímavou akci svého celku. Přenesl hru na druhou stranu. Pak David Alaba centroval před branku, jenže nepřesně.
6'
Miralem Pjanić rozehrával rohový kop svého celku. Centr se snesl před branku, kde byl míč znovu zblokovaný jen za cenu dalšího rohu. Následně Toni Šunjić minul branku, jeho hlavička nebyla přesná.
5'
Mnoho zajímavých momentů v úvodu zápasu k vidění není. Optickou převahu má domácí celek.
3'
David Alaba pálil z velké dálky. Jeho rána by šla pravděpodobně mimo branku, ale i tak raději brankář zasáhl a získal míč.
1'
Hned v první minutě hry se do šance dostal hostující celek. Zakončoval Edin Džeko. Jeho ránu zblokoval Stefan Lainer.
1'
Radeckého pochod dozněl, což znamená, že na stadion mohou nastoupit fotbalisté obou celků. Duel za malý moment začne.

Rakousko: Lindner – Lainer, Dragović, Hinteregger, Alaba – Žulj, Baumgartlinger (C) – Lazaro, Kainz, Schöpf – Arnautović.
Náhradníci: Strebinger, Stankovic – Ulmer, Wimmer, Ilsanker, Schaub, Gregoritsch, Laimer, Hierländer, Janko, Schlager.

Bosna a Hercegovina: Šehić – O. Vranješ, T. Šunjić, E. Zukanović, Civić – Sarić, Pjanić, Bešić – Višća, Džeko (C), Duljević.
Náhradníci: Pirić, Kjosevski – Bičakčić, Cimirot, Nastić, Gojak, Prcić, Bajić, Kodro, Krunić, Zakarić, Milošević.

Rozhodčí: Dallas – Steward, McGeachi.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase Ligy národů "B" proti sobě nastoupí Rakouska a Bosna a Hercegovina.

Bosna a Hercegovina je ve skupině na prvním místě s devíti body a skóre 5:1. Všechny tři předchozí zápasy vyhrála. Poradila si se Severním Irskem 3:1 a 2:0, a také Rakouskem 1:0 (trefil se Džeko).

Rakousko je ve skupině po dvou odehraných zápasech na druhé pozici se třemi body. Bosně podlehlo 0:1 a porazilo Severní Irsko 1:0 (Arnautovič).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.