Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Švédsko - 11. října 2018   21:45

Rusko
Guilherme – Mário Fernandes, Neustädter, Džikija, Rauš – Zobnin, Gazinskij – Ionov (77. Kuzjajev), Golovin, Čeryšev (87. A. Zabolotnyj) – Dzjuba (C).
Banti – Manganelli, Meli
Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
Švédsko
Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Forsberg, Svensson, Seb. Larsson, Claesson – Berg (82. Andersson), Kiese Thelin (71. Guidetti).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci.

Fauly: 15:10
Je konec, utkání Ligy národu Ligy B nenabídlo žádnou branku, Rusko se se Švédskem rozchází po remíze 0:0. Ani šancí nebylo v tomto zápase k vidění mnoho, dohromady jen tři střely na branku. Dvě z toho mělo na svědomí Švédsko v prvním poločase, ale příliš nebezpečné nebyla. V tom druhém se pak už Švédové do šancí nedostávali, aktivnější byli Rusové. Vytvořili si ovšem jen jednu velkou šanci. Daler Kuzjajev střílel velmi hezky, ale Robin Olsen vytáhl skvělým zákrokem míč nad břevno. Rusové mají po dvou utkáních na kontě čtyři body a jsou v tabulce první. Švédové jsou s jedním bodem poslední, mezi nimi je se třemi body Turecko.
90+3'
90+2'
Sebastian Andersson se snažil vymýšlet střeleckou pozici nejprve pro sebe a pak pro některého ze svých spoluhráčů. Ani jedno mu ale nevyšlo, Rusové měli proti němu převahu.
90+1'
A děj se momentálně odehrává ve středu hrací plochy. Vše směřuje k remíze.
90+1'
Nastavují se pouze dvě minuty!
90'
Daler Kuzjajev šel do souboje o míč zbytečně tvrdě, loktem fauloval Gustava Svenssona.
90'
Už se hraje poslední minuta normální hrací doby. Rusové jsou usazení na útočné polovině.
89'
Robin Olsen uplatnil dobré čtení hry a byl včas venku z branky, aby zamezil nebezpečné akci Rusů.
88'
Mário Fernandes se dostal tělem před Sebastiana Anderssona a ten ho pak zezadu fauloval. Rusové se mohou znovu pokusit prolomit nerozhodný stav.
87'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Anton Zabolotnyj.
86'
Arťom Dzjuba nemůže pokračovat v akci, protože byl přistižen v ofsajdu.
85'
Guilherme si dával s rozehrávkou na čas, po jeho výkopu se k míči dostali fotbalisté v žlutých dresech.
84'
Emil Forsberg poslal sražený center, získal však rohový kop, které se Švédům po centru do malého vápna zakončit nepodařilo.
82'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Sebastian Andersson.
81'
Největší šance Rusů! Z hranice pokutového území vystřelil Daler Kuzjajev a Robin Olsen musel předvést vynikající zákrok. Konečky prstů míč vytáhl nad břevno.
80'
Arťom Dzjuba se vrhl i s míčem do šestnáctky Švédů a pak se sebou práskl o zem. Za to rozhodčí penaltu pískat nebudou.
79'
Z následného ruského rohového kopu pro Švédy žádné nebezpečí nevyplynulo.
78'
Mário Fernandes si vyměnil rychle míč s Dalerem Kuzjajevem, ale poté mu znovu stál v cestě skvělý Andreas Granqvist.
77'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Daler Kuzjajev.
76'
Zpoza vápna natáhl ke střele Emil Forsberg, ale potřeboval by seřídit mířidla. Ruskou branku netrefil.
74'
Tentokrát střílel Denis Čeryšev, ale jeho ránu zablokoval dobře postavený Andreas Granqvist. Kapitán Švédů dnes hraje skvělý zápas.
72'
Olsen chyboval v rozehrávce. Konstantin Rauš našel centrem útočníka Zenitu Petrohrad Arťoma Dzjubu, ten ovšem branku netrefil.
71'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Isaac Kiese Thelin, přichází John Guidetti.
70'
Alexej Ionov z pravé strany centrem našel Arťoma Dzjubu. Ten ale z voleje trefil jen Lindelöfa. To byl zcela jednoznačný faul ruského útočníka.
69'
Emil Forsberg hledal přihrávkou nabíhajícího Kiese Thelina. Ten ale na tento pas nedosáhl, takže krátká švédská akce končí.
67'
Švédové trochu vysunuli své napadání a vyhnali Rusy na jejich polovinu. Domácí se zatím blíž brance seveřanů nemohou dostat.
66'
Rusové obléhají Švédy, ti jsou poctivě v plném počtu zatažení za míčem a čekají, co předvede soupeř.
65'
Isaac Kiese Thelin se po centru z levé strany dostal k hlavičce, ale ze záklonu nemohl nebezpečně zakončovat.
64'
Konstantin Rauš už se chystal zakončovat z hranice pokutového území, ale v tom nejdůležitějším momentu podklouzl, takže z toho nakonec nic nebylo.
63'
Rusům ale zatím dnes standardní situace nevychází a ani tato nebyla výjimkou.
61'
Na hřišti se nám to trochu přiostřuje, tentokrát to schytal Alexandr Golovin, kterého fauloval Gustav Svensson.
59'
Nyní už jsou tak blízko, že může Viktor Claesson vhodit míč až do vápna.
58'
Švédové se nyní přesunuli na útočnou polovinu a sérií autů se pomalu dostávají k brance Rusů.
57'
Rusové jsou i nadále ve druhé půli jednoznačně aktivnějším týmem, ale něco jim dnes v ofenzivě chybí.
56'
Alexandr Golovin se k zakončení z hranice šestnáctky neprodral. Nejprve podklouzl a poté navíc fauloval.
55'
Znovu se Rusové nedostlali k ohrožení branky Švédů. Střela Čeryševa byla zablokovaná švédskou žlutou hradbou.
54'
Victor Lindelöf v nouzi odkopl míč na rohový kop. Standarky Rusů zatím nejsou moc nebezpečné. Tuto rozehraje Konstantin Rauš.
53'
Victor Lindelöf z pravé strany poslal nebezpečný centr před branku. Guilherme nadvakrát míč zkrotil a chytil do svých rukavic.
53'
Georgij Džikija fauloval Kiese Thelina a za svůj pozdní skluz dostává žlutou kartu.
52'
Rusové jsou ve druhém poločase zatím jasně aktivnější, ale ještě si nevypracovali žádnou zajímavou střeleckou příležitost.
52'
Jurij Gazinskij zastavil nedovoleným způsobem rodící se brejk Švédů a vidí žlutou kartu.
51'
Švédové se ale znovu standardní situaci Rusů v pohodě ubránili.
50'
Konstantin Rauš schytal nepříjemný zákrok, bude ale moci pokračovat ve hře. Kope se proti brance Švédska.
49'
Isaac Kiese Thelin byl v souboji s Golovinem pozdě, udeřil ho loktem do zad. jasný faul.
48'
Na druhé straně střílel z dálky Denis Čeryšev. Ale jeho střela byla nepřesná, Robin Olsen pohlídal, jak míč letí nad branku.
47'
Zpoza šestnáctky vystřelil švédský Emil Forsberg,ale při střele podklouzl a branku netrefil.
46'
Druhý poločas začal stejně jako skončil ten první. V pomalém tempu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:48.
První poločas utkání Ligy národů mezi Ruskem a Švédskem už skončilo, gól nenabídlo. Také šancí bylo na obou stranách minimum. Guilherme předvedl jen dva zákroky proti Bergovi a Forsbergovi, na druhé straně měl brankář Olsen snad ještě méně práce. Největší šanci Rusů měl Denis Čeryšev, ale trefil jen boční síť.
45+2'
45+1'
Rohový kop Švédska branku Ruska neohrozil, více se toho už v první půle nestane.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Jurij Gazinskij trochu na poslední chvíli odkopával míč před švédskými útočníky.
44'
Emil Forsberg měl zatím největší šanci změnit bezbrankový stav tohoto utkání. Technický obstřel se mu ale nepovedl. míč skončil v rukavicích Guilhermeho.
43'
To byl hodně nebezpečný rohový kop! Ludwig Augustinsson vracel míč hlavou do vápna na Berga. Ale tomu chyběl snad půlkrok, aby se dostal k míči.
43'
Míč šel do zámezí od ruského obránce Rauše, takže je tu další rohový kop pro Švédy.
42'
Isaac Kiese Thelin byl přidržen, italský rozhodčí Banti ukázal proti brance Ruska-
41'
Míč od rohového praporku letěl k nohám Augustinssona, ale ten nedostal příležitost zakončit.
41'
Rozhodčí umírňuje hráče ve vápně, nelíbí se mu jejich vzájemné držení.
40'
Lustigova střela byla sražené, hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany.
39'
Roman Zobnin dostal žlutou kartu za udeření protihráče do obličeje.
39'
Rusové častěji střílí, než na začátku utkání. Tentokrát si míč na pravačku navedl Alexandr Golovin, ale zpoza vápna se netrefil.
38'
Rusko ztratilo míč na polovině hřiště a vypadalo to, že Švédové půjdou do brejku. Ale Marcus Berg raději akci zabrzdil a počkal na spoluhráče.
37'
Z velké dálky se do míče opřel Denis Čeryšev. Ale jeho rána po zemi jen proskákala vedle branky Olsena.
36'
Rusové nikam nespěchají, zdlouhavě si předávají míč na vlastní polovině hřiště.
35'
Nejprve pálil zevnitř šestnáctky Emil Forsberg, jeho rána byla ale zablokovaná. Pak ještě pálil Marcus Berg, ale ten už střele nemohl dát takovou razanci. Guilherme míč v pohodě chytil.
34'
Švédové získali na půlící čáře míč a mohou založit novou postupnou akci.
33'
Mário Fernandes odvedl skvělou práci v obraně, nepustil za sebe Emila Forsberga a sebral mu míč.
33'
Rusové poslali dlouhý nákop až do šestnáctky Švédska, ale to nebyla dobra volba, hosté se v pohodě ubránili.
33'
Mário Fernandes už je v pořádku na nohou a bude pokračovat ve hře.
32'
Mário Fernandes nedopadl úplně nejlíp, jsou u něj doktoři a ledují mu tvář.
31'
První žlutou kartu utkání dostává švédský obránce Ludwig Augustinsson, který se postavil do cesty Máriu Fernandesovi.
31'
Mikael Lustig centroval od pravé postranní čáry, ale jeho míč byl špatný, nedolétl ani do vápna.
30'
Tohle už bylo zajímavější, zatím největší šance Rusů v zápase. Z levé strany z pokutového území pálil Denis Čeryšev. Trefil ale jen boční síť.
29'
Ani z tohoto rohového kopou se Rusové nedostali k přímé střele na bránu.
28'
Arťom Dzjuba posílal nebezpečný centr před branku a vybojoval tím rohový kop.
27'
Hra se nyní odehrává hlavně ve středu hrací plochy.
Marcus Berg byl podle všeho v ofsajdu, takže nemůže pokračovat ve snaze získat míč.
24'
Mário Fernandes zkušeně vyřešil celou situaci, nechal míč dojít do zámezí a domácí budou mít odkop od branky.
24'
Po faulu Alexandra Golovina na útočné polovině Ruska rozehrávají Švédové.
23'
Arťom Dzjuba poslal zajímavou přihrávku do vápna, ale tam měli hosté převahu a Victor Lindelöf nepustil k míči Ionova.
22'
Konstantin Rauš vrátil míč zpátky na Guilhermeho. Rusové zahajují další postupný útok.
21'
Emil Forsberg mířil rohový kop na Grandqvista, nakonec se míč odrazil před Mikaela Lustiga. Jeho rána letěla kousek nad břevno.
20'
Roh se bude kopat také na druhé straně. Svou aktivitou ho vybojoval Isaac Kiese Thelin, Guilherme už nedokázal chytit míč před čárou.
20'
Z odraženého míče vypálil Konstantin Rauš. Ten volej mu ale vůbec nesedl, míč o velký kus minul branku hostů.
19'
Mário Fernandes poslal míč před branku, ale Arťom Dzjuba už nedokázal vystřelit. Rusové budou kopat roh.
18'
Změnit to mohl Alexej Ionov, který už ze šestnáctky vypálil, ale výborný obranný skluz předvedl Ludwig Augustinsson a ušetřil Olsenovi práci.
17'
Zatím utkání chybí větší kvalita ve finální fázi. Neviděli jsme žádnou střelu na branku.
16'
Domácí s rozehrávkou nespěchali a zapojili i brankáře Guilhermeho. Ten nepředvedl nejlepší odkop, ale Rusové zase hned získali míč zpět.
15'
Teď už zase hrají Švédové. Rusové jsou kompletně zatažení za míčem.
15'
Z opačné strany pak posla míč před branku Švédů Jurij Gazinskij. Ani znovu se domácí ani nedostali ke střele na branku.
14'
Z levé strany centroval Denis Čeryšev, ale byl to přetažený centr, který přelétl úplně všechny.
13'
Sebastian Larsson nakopl z vlastní poloviny vysoký míč nahoru na Kiese Thelina. Ten podstoupil souboj, ale balón nezískal.
12'
Alexandr Golovin posílal z pravé strany přízemní centr před branku. Míč ale ani nedošel do vápna Švédů.
11'
Znovu Rusové se svou akcí nebyli úspěšní. Robin Olsen opět nemusel vytáhnout žádný zákrok a bude rozehrávat od své branky.
10'
Na zemi skončil po souboji s Granqvistem kapitán Rusů Arťom Dzjuba. Už se ale zvedl a bude pokračovat.
10'
Forsberg se u levé lajny pokusil prohodit míč okolo Fernandese, ale ruský krajní bek se obejít nenechal.
9'
Všechny akce Rusů končí ještě před vápnem švédského týmu. Ten zatím v obraně nemá problém.
8'
Rusové se ale daleko nedostali. V klidu může rozehrávat švédská jednička Olsen.
7'
Hraje se ve středu pole. Po sérii soubojů získala míč domácí reprezentace.
6'
Rusové trochu zazmatkovali v rozehrávce, ale Guilherme nakonec všechno zvládl, míč odkopl do bezpečí.
5'
Byl to kapitán Švédů Andreas Granqvist, kdo se snažil hlavičkovat, ale míč trefil jen ramenem a chytil se za hlavu. Tohle mohl zvládnout lépe.
5'
Emil Forsberg dostal dobrou přihrávku a Švédové se poprvé dostali do pokutového území Ruska. Míč šel od Fernandese za brankovou čáru, hosté mají rohový kop.
4'
Poprvé jsou delší dobu s míčem na kopačkách Švédové, ale zatím jen na své polovině. Do rozehrávky se zapojil i brankář Robin Olsen.
3'
Znovu to zkoušel na levém křídle Denis Čeryšev, zabrzdil ho ovšem dobře načasovaný skluz Švédů.
2'
Znovu to Rusko zkusilo podél levé postranní čáry. Denis Čeryšev se ale do vápna neprobil. Domácí budou vhazovat.
1'
Rusům první akce nevyšla, Švédové mají autové vhazování v blízkosti středové čáry.
1'
Hráči už jsou připravení, utkání za malou chvíli začne.
Domácí Rusko bude hrát v červených dresech, také Švédové zvolili své tradiční barvy, budou celí ve žlutém.
Hráči obou mužstev už nastoupily na trávník a na řadě jsou hymny obou zemí.

Rusko: Guilherme – Mário Fernandes, Neustädter, Džikija, Rauš – Zobnin, Gazinskij – Ionov, Golovin, Čeryšev – Dzjuba (C).
Náhradníci: Luněv, Šunin – Semjonov, Kuzjajev, A. Zabolotnyj, Nabiullin, Kudrjašov, Al. Mirančuk, Smolnikov, Sorokin, Kambolov, Poloz.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Forsberg, Svensson, Seb. Larsson, Claesson – Berg, Kiese Thelin.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – M. Olsson, Andersson, Guidetti, K. Olsson, Hiljemark, Krafth, Papagiannopoulos, Rohdén, Ishak, Durmaz.

Rozhodčí: Banti – Manganelli, Meli.
Vzájemné zápasy

Rusové se Švédy se utkávají mnohem častěji v hokeji, ve fotbale si proti sobě naposledy zahráli v kvalifikaci na mistrovství Evropy v roce 2015. Ve Švédsku se zrodila remíza 1:1, doma vyhráli Rusové 1:0. Švédové to na Rusy neumí, v pěti vzájemných zápase je ještě neporazili.
Švédsko

Švédsko se také účastnilo letošního mistrovství světa v Rusko, a také ono se radovalo z postupu ze skupinové fáze. A také Švédové si proklestili cestu až do čtvrtfinále, kde padli s Anglií. A to všechno i bez největší hvězdy švédského fotbalu Zlatana Ibrahimoviče, ten už v reprezentaci ukončil kariéru. Na rozdíl od Rusů, Švédům se na povedený světový šampionát navázat nepodařilo. Nejprve Seveřané prohráli 0:2 přípravný duel v Rakousku, to by ještě tak nevadilo. Ale poté nezvládli ani vstup do Ligy národů, když na domácí půdě podlehli Turecku 2:3. Pokud chtějí Švédové i nadále držet šance na výhru ve skupině, dnes by měli v Rusku minimálně bodovat, lépe však zvítězit.
Rusko

Rusko prožívá od domácího mistrovství světa obrovský boom fotbalu. Zatímco před šampionátem se tým netěšil velké oblibě u fanoušků, od povedeného mistrovství se vše změnilo a ruská reprezentace je v zemi oblíbená a také její výsledky jsou zatím velmi dobré. Od vyřazení ve čtvrtfinále MS od Chorvatska stihlo Rusko odehrál dvě utkání a obě vyhrálo. Nejprve si v rámci Ligy národů poradilo s Tureckem, na jehož půdě vyhrálo 2:1. Poté Rusové zvládli také přípravný zápas s Českou republikou, který vyhráli 5:1. Cílem Ruska je v Lize národů vyhrát skupinu a právě jejich dnešní soupeř Švédsko by mělo být jejich největším konkurentem.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského fotbalu u sledování utkání Ligy národů skupiny B mezi reprezentacemi Ruska a Švédska. Zápas se odehraje na Kaliningrad Stadium.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.