Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Bosna - 8. září 2018   15:00

Sev. Irsko
Sev. Irsko
90+3' Grigg (Boyce)
1:2
(0:1)
Bosna
Bosna
36' Duljević  (Džeko) • 64' Sarić
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – C. McLaughlin (69. Boyce), J. Evans, Cathcart, Lewis – Norwood, S. Davis (C), Saville – McGinn (76. J. Ward), K. Lafferty (69. Grigg), Dallas.
Královec – Nádvorník, Hájek (všichni Česká republika)
Windsor Park (Belfast)
Bosna
Šehić – Bešić, T. Šunjić, E. Zukanović, Civić (76. Zakarić) – Sarić (67. Krunić), Cimirot, Pjanić (83. Bajić) – Višća, Džeko (C), Duljević.

To je ode mě vše, na počtenou.
Dobrý výkon na vítězství nestačil. Severoirská reprezentace byla v utkání s Bosnou jednoznačně lepším týmem, ale doplatila na zahazování šancí. Hosté z minima vytěžili téměř maximum a to rozhodlo o tom, že tři body získají právě oni.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 18:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:15.
90+6'
90+6'
S jeho rozehrávkou Džeko (Bosna a Hercegovina) vůbec nepospíchal. Za tohoto stavu je to logické. Jeho tým by už měl těsný náskok uhájit.
90+5'
To Bosňané nepřipustili a po zisku míče sami vyrazili do protiútoku. Také rozehrají roh.
90+4'
Domácím se díky rohu naskytá možnost vyrovnat.
90+3'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Ve třetí nastavené minutě vykřesal jiskřičku naděje střídající WILL GRIGG! Jak jeho gól padl? Davis rozehrál roh centrem na zadní tyč, Boyce vrátil balon před bránu a Šehić byl proti ráně z bezprostřední blízkosti bezmocný. "Will Grigg's on Fire", zní znovu stadionem.
90'
Pavel Královec nastavil netradičně šest minut.
89'
Další roh. Po něm se v šanci objevil Davis (Severní Irsko), ale bílou hradbu těl neprostřelil.
88'
Bosna znovu v defenzivní činnosti, tentokrát při bránění rohového kopu. Počínala si zodpovědně.
85'
Bosenští obránci neuhlídali Boyceho a málem se jim to vymstilo! Svízelnou situaci musel nakonec zachránit až gólman Šehić, který jedovatou pumelici vykopával nohou.
83'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Riad Bajić.
83'
Ibrahim Šehić (Bosna a Hercegovina) utrousil na adresu rozhodčích nějakou poznámku, jeho slova ohodnotil Pavel Královec žlutou kartou.
82'
To se stát nemohlo, protože Cathcart (Severní Irsko) bezprostředně po uvedení míče do hry fauloval.
81'
Jinak se na hřišti nic zajímavého neděje. Změnit to může severoirský roh.
78'
Obě mužstva se pravidelně střídají v držení míče.
76'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Niall McGinn, přichází Jamie Ward.
76'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Eldar Civić, přichází Goran Zakarić.
75'
Jen centimetry chyběly k tomu, aby Duljević (Bosna a Hercegovina) skóroval! Balon si potáhl k čáře ohraničující pokutové území a skvělým obstřelem orazítkoval vzdálenější pravou tyč.
74'
Další rohový kop. Norwood (Severní Irsko) ho znovu rozehrál pomocí přihrávky. Na hranici vápna našel Dallase, bez přípravy zakončujícího do soupeře.
72'
Domácí měli k dispozici roh. Norwood ho nerozehrál tradičním centrem, nýbrž kratičkou přihrávkou.
70'
Po Griggově příchodu na hřiště se Windsor Parkem rozléhá fotbalovému fanouškovi dobře známá skladba Will Grigg's on Fire.
69'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Kyle Lafferty, přichází Will Grigg.
69'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Conor McLaughlin, přichází Liam Boyce.
68'
Aktuálně hra probíhá u půlící čáry.
67'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Elvis Sarić, přichází Rade Krunić.
64'
Bosna právě vstřelila branku!
ELVIS SARIĆ potrestal obrovitánskou chybu soupeřovy obrany! Po zpětné přihrávce hlavou byl u balonu dříve než vyběhnuvší Peacock-Farrel, stihl si balon přehodit kolem něj a při zakončení do prázdné brány se nemohl mýlit.
63'
Zformovaná bosenská defenziva si všechny nabíhající hráče pokryla a znemožnila jim jakkoliv zakončit.
62'
Domácí slaví jubileum, rozehrají už svůj desátý roh.
60'
Při dalším tažením sklapla ofsajdová past, do které se nechal lapit Džeko (Bosna a Hercegovina).
59'
To se povedlo a dokonce díky tomu mohl vzniknout útok. Hodně nepřesnou střelou z uctivé vzdálenosti ho zakončoval Višća (Bosna a Hercegovina).
57'
Bosna a Hercegovina se pokouší uklidnit hru.
55'
Norwood (Severní Irsko) nikoho v zeleném nenašel a dobrá pasáž jeho týmu končí.
54'
Zajímavá standardka v podání domácího celku! Po Norwoodově prodlouženém pasu zůstal na zadní tyči neobsazený Lafferty, proti kterému se vyznamenal Šehić. Tím však celá akce neskončila, protože jen o několik vteřin později si balon na střelu srovnal Saville, bohužel pro něj mu do rány vpadl obětavý Sarić. Následuje roh.
51'
Jonnyho Evanse povalil Edin Džeko (Bosna a Hercegovina) a inkasoval za to žlutý trest.
49'
Šehić (Bosna a Hercegovina) musel zasahovat i po rohovém kopu, tentokrát zkrotil ránu Savilleho.
48'
Vyrovnání měl na kopačce Dallas (Severní Irsko)! Po centru, který se k němu dostal tak trochu "omylem", zakončoval nohou o zem. Balon následně mířil pod břevno, nad něhož ho konečky prstů vyškrábl Šehić.
47'
Jonny Evans (Severní Irsko) si ušlapal cestičku k vápna a zpoza jeho ohraničení nastřelil obránce.
46'
Leč to podle skóre nevypadá, lepší výkon podala v prvním poločase severoirská reprezentace. Domácí ekipa zasypala svého bosenského soupeře množstvím střel, ty však velmi často létaly kolem brány. Zákonitě tedy musel následovat trest, který ve 36. minutě vykonal nemilosrdný kat Duljević – 0:1.
45+1'
45+1'
A když přesně nesrovnal mířidla ani Norwood (Severní Irsko), poslal rozhodčí hráče do kabin.
45'
Lafferty (Severní Irsko) je na konci poločasu při chuti. Tentokrát si hezky naběhl za obranu, kde si při snaze hlavičkovat balon rozcuchal svůj účes.
43'
Následně z boku hřiště odcentrovaný balon ukořistil gólman Šehić (Bosna a Hercegovina).
42'
Znovu Lafferty (Severní Irsko). Napodruhé už dokázal vypálit, jenomže pouze do obránce.
40'
Zkoušel to Lafferty (Severní Irsko), k němu však rychle přistoupil Zukanović a umlčel ho.
38'
Na útočné polovině hrající severoirská reprezentace má v úmyslu co nejdříve odpovědět.
36'
Bosna ukolíbala soupeře defenzivní hrou a teprve pak udeřila! Zleva po zemi centrující Džeko naservíroval balon do předbrankového prostoru tak, aby HARIS DULJEVIĆ mohl zblízka zesměšnit brankáře jesličkama.
33'
Pravidlo o ofsajdu odmítl respektovat na druhé straně také Džeko (Bosna a Hercegovina).
31'
Ofsajd a v něm přistižen Dallas (Severní Irsko).
30'
Neoddiskutovatelná žlutá karta. Svědomí zpytuje Miralem Pjanić (Bosna a Hercegovina), který si poblíž středového kruhu zbytečně vyšlápl na Savilleho.
29'
Další varování. Jonny Evans (Severní Irsko) si naskočil na načechraný centr z rohu hřiště, aby zaměstnal na správném místě stojícího Šehiće.
27'
Navíc museli čelit už čtvrtému rohovému kopu, naštěstí pro ně to znovu zvládli na výbornou.
25'
Bosenským hráčům se vůbec nedaří uklidnit hru.
24'
Po kombinační souhře si našel místo pro zakončení Davis (Severní Irsko), zpoza pokutového území vypálil z hlubokého záklonu vysoko nad bránu.
23'
Domácí nakrátko rozehráli rohový kop.
21'
Střelecké štěstí pokoušel také Dallas (Severní Irsko). Technickou ranou od levého rohu vápna zakroutil přibližně dva metry od vzdálenější tyčky.
18'
První střelu mezi tři tyče má na svědomí McGinn (Severní Irsko). A to pořádně nebezpečnou! Po vniknutí do pravé části pokutového území totiž vyprášil Šehićovy rukavice.
16'
Zahrál obránce McLaughlin (Severní Irsko) u vlastního pokutového území rukou? Podle sudího Královce nikoliv, a proto nechal pokračovat ve hře.
15'
A tak mohli zaútočit domácí, ti svým sokům nadělali neplechu nepředvídatelným pasem do vápna.
14'
Směrem k bráně uhánějící Višća (Bosna a Hercegovina) se po dlouhé přihrávce natahoval marně.
12'
Bosenská defenziva pak během chviličky úspěšně čelila hned dvěma rohovým kopům.
10'
Eldar Civić (Bosna a Hercegovina) dosti nešetrně zasáhl Davise a jako první z hráčů obdržel žlutou kartu.
10'
Škoda pro ně, že Norwood (Severní Irsko) při jeho exekuci vložil do balonu nadměrnou razanci.
9'
Tam získali balon domácí, kteří ze svého tažení vytěžili alespoň možnost rozehrát roh.
7'
Teď už se hraje uprostřed bojiště.
6'
Domácí tým zakončil až z přímého kopu. Očekávanou střelu poslal Norwood nad břevno, a Šehić tak mohl zůstat v absolutním klídečku.
4'
Toho chtěl využít po levé straně běžící Lewis (Severní Irsko), jenže nedokázal obehrát Bešiće.
3'
Bosna a Hercegovina se zatím jenom brání.
1'
Hned v úvodní minutě domácí spílají českému arbitrovi. Podle nich měl McGinnův kontakt s protihráčem posoudit jako faul a nařídit pokutový kop.
1'
Veškeré formality máme za sebou. V Belfastu je vše připraveno k zahájení historicky prvního vzájemného utkání mezi reprezentací Severního Irska a Bosny.
Poté, co Pavel Královec společně se svými asistenty přivedl reprezentanty obou zemí na hřiště, zazní ve Windsor Parku národní hymny.

Severní Irsko: Peacock-Farrell – C. McLaughlin, J. Evans, Cathcart, Lewis – Norwood, S. Davis (C), Saville – McGinn, K. Lafferty, Dallas.
Náhradníci: Carson, McGovern – Smith, Washington, Ferguson, C. Evans, Jones, McNair, Boyce, J. Ward, Whyte, Grigg.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Bešić, T. Šunjić, E. Zukanović, Civić – Sarić, Cimirot, Pjanić – Višća, Džeko (C), Duljević.
Náhradníci: Kjosevski, Pirić – Nastić, Prcić, Bajić, Kodro-Maksumić, Krunić, Zakarić, Milošević.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek (všichni Česká republika).
Už více než hodinu před utkáním jsou oznámeny sestavy. Prohlédněte si je!
Delegace rozhodčích

HR: Pavel Královec
AR1: Ivo Nádvorník
AR2: Kamil Hájek
4R: Jakub Hrabovský

Celá čtveřice pochází z České republiky.

Liga B – skupina 3, složení týmů

Dle sázkových kanceláří by se o postup do elitní ligy měla porvat dvojice Bosna a Hercegovina, Rakousko. Ze třetí pozice zkusí překvapit Severní Irsko.
Sobotní pokračování v představování nově vzniklé Ligy národů odstartuje duel Severní Irsko – Bosna a Hercegovina. Zápas je na programu od 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.