Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Černá Hora - 7. června 2022   18:00

Finsko
Finsko
31' Pohjanpalo (Pukki) • 38' Pohjanpalo (Lingman)
2:0
(2:0)
Černá Hora
Černá Hora
Finsko
Hrádecký (C) – Granlund (79. Alho), Ivanov, L. Väisänen – Lingman, Niskanen, Lod (67. Valakari), Kamara (67. Schüller), R. Jensen (86. S. Väisänen) – Pohjanpalo – Pukki (67. Forss).
Eriksson, Joronen – Källman, Nissilä, Soisalo, Tenho, Uronen.
Lindhout – Schaap, de Nas
Helsinský olympijský stadion
Černá Hora
Petković – M. Vukčević, Vujačić (68. Hakšabanović), Tomašević, Šipčić – Šćekić, Savičevič (78. Marušić), Vukotić (46. Sekulić), Radunović – Bećiraj (C) (46. Camaj), Djuranović (46. Božović).
A. Dragojević, M. Dragojević – Balić, Milović, Mugoša, Vešović, A. Vukčević.

To je ode mě vše, děkuji za pozornost!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:13.
Krásný slunečný den v Helsinkách domácích fanouškům zpříjemnil finský národní tým, když bez větších problémů porazil Černou Horu 2:0. Postaral se o to Joel Pohjanpalo, který nejprve otevřel skóre ve 31. minutě a svůj druhý gól přidal o 7 minut později. Asistence si připsali Teemu Pukki a Lucas Lingman.
Ve druhém poločase se hra vyrovnala, hosté si však nedokázali vytvořit žádnou gólovou příležitost, takže se skóre nezměnilo. Finsko jde do čela skupiny 3 v Lize B. Na 4 body se však může dostat i Bosna a Hercegovina, která od 20:45 hostí Rumunsko. Černá Hora je zatím na druhém místě se 3 body a myšlenky tohoto týmu se budou ubírat spíš k záchraně. Finové naopak napravili úvodní remízu s Bosnou a Hercegovinou a přiblížili se k postupu.
90+3'
90+3'
Poslední nákop Černohorců zlikvidoval Hrádecký.
90+2'
V ofsajdu se ocitl Forss, získal tím ale pár vteřin k dobru pro svůj tým.
90+1'
Faul Hakšabanoviće na Valakariho přerušil další akci hostů.
90'
Centrem na přední tyč našel Šćekiće, od toho se ale míč odrazil do zámezí.
89'
Černohorcům už zbývá jen pár minut na to, aby zvrátili stav zápasu. Po dlouhé době vybojovali rohový kop, který rozehraje Sead Hakšabanović.
87'
Camaj přihrál na křídlo Radunovićovi, jehož centr odvrátil Niskanen. Následně se k míči dostal Božović, ale jeho střela šla hodně mimo.
86'
Střídání ve finském týmu:
odchází Richard Jensen,
přichází Sauli Väisänen.
84'
Aleksandar Šćekić chtěl přihrát Camajovi, ten byl ale v ofsajdu, takže se do hry nezapojil a nechal míč dojet za brankovou čáru.
83'
Hosté se stále snaží dostat se do nějaké šance, ale Hrádecký zatím stále nemusel nic řešit. Další nákop do vápna nedokázal zpracovat Sekulić.
81'
Niskanenův zblokovaný centr vyústil v další roh pro Finsko. Centr byl však odvrácen obránci Černé Hory.
79'
Střídají i domácí:
odchází Albin Granlund,
přichází Nikolai Alho.
78'
Střídání v týmu Černá Hora:
odchází Vukan Savičevič,
přichází Adam Marušić.
78'
Po obranném zákroku Sekuliće z toho byl už třetí finský roh v řadě. Po odrazu od jednoho z domácích hráčů ale bude rozehrávat Petković.
77'
Rohový kop z levé strany si Finové zopakují.
75'
Sekulić byl faulován Schüllerem, Černohorci rozehráli rychle, ale tím jen ztraili balón. Domácí se vydali do protiútoku a vybojovali rohový kop.
72'
Míč propadl na druhou stranu vápna k Niskanenovi, který vyslal střelu po zemi. Petković předvedl pěkný zákrok a vyrazil ji nohou.
71'
Na druhé straně hřiště byl v blízkosti vápna faulován Marcus Forss. Za tento zákrok vidí žlutou kartu Nikola Šipčić.
70'
Lukáš Hrádecký neměl s centrem žádný problém.
70'
Poblíž lavičky Černohorců byl faulován nový muž na hřišti Sead Hakšabanović. Sám bude rozehrávat standartku.
69'
Už máme za sebou půlku druhého poločasu a hosté se stále nedostali do žádné vyložené šance. Vše nasvědčuje pohodlnému finskému vítězství.
68'
Střídala i Černá Hora:
odchází Igor Vujačić,
přichází Sead Hakšabanović.
67'
odchází Glen Kamara, Robin Lod a Teemu Pukki
přichází Rasmus Schüller, Onni Valakari a Marcus Forss.
65'
Teemu Pukki teď požadoval odpískání penalty za hraní rukou ve vápně. Míč se sice horní končetiny jednoho z hostí dotkl, ale byla u těla a tak rozhodčí rozpažil a nechal hru plynout.
64'
Božovićovu první kolmici do vápna odvrátil Väisänen. Míč se vrátil k záložníkovi hostů, ani jeho druhá přihrávka však nebyla úspěšná.
61'
Robin Lod byl úplně volný na pravé straně. Dostal míč od Pukkiho a namířil si to do vápna, poté se ale zastavil a Černohorci ho stihli dostoupit. V posledních minutách jsou hosté aktivnější a domácí se spoléhají na brejky.
58'
Finové vyrazili do dalšího protiútoku. Tentokrát ho zastavil Petković, který vyběhl před své vápno a odkopl míč do autu.
56'
Kamara našel ve vápně Pohjanpala, ten zkoušet z otočky posunout balón na dalšího nabíhajícího spoluhráče, ale byl odzbrojen a ztratil rovnováhu.
55'
Další akce hostů končí nepřesnou přihrávkou Vukčeviće.
53'
Niskanen nedostihl přihrávku do vápna, Petković se k ní dostal dřív.
52'
Faulem na Pukkiho ve středu hřiště se provinil Aleksandar Šćekić.
51'
Hosté se snaží kombinovat, ale žádná skulinka ve finské řadě zatím není.
48'
Narozdíl od první půle Černohorci presují vysoko a nechtějí nechat domácí přejít na útočnou polovinu.
47'
V druhém poločase začali aktivněji Finové.
46'
O poločase hosté třikrát střídali:
odchází Djuranović, Vukotić a Bećiraj,
přichází Božović, Sekulić a Camaj.
46'
Kromě prvních pár minut Finové nepustili Černohorce k míči a v prvním poločase dominovali. Ve 31. minutě dal po přihrávce Pukkiho první gól zápasu Joel Pohjanpalo. Hráč tureckého Rizesporu přidal další gól ve 38. minutě, tentokrát po standartní situaci, kterou z pravé strany rozehrál Lingman.
Finský národní tým směřuje za třemi body, ale vedení 2:0 po poločase může být zrádné. Uvidíme, zda se hosté herně zlepší a potrápí brankáře Hrádeckého, který zatím žádnou práci neměl.
45+1'
45'
V poslední minutě prvního poločasu budou Finové vhazovat poblíž vápna hostí.
43'
Lingmanův přízemní centr z pravé strany nevyšel. Po něm to zkoušel ještě Kamara, ale jeho pokus srazili Černohorci do autu.
42'
Hosté se znovu zmohli jen na dlouhý nákop, s tím si ale poradili finští stopeři.
41'
Finský nápor pokračuje. Na levém křídle byl aktivní Kamara, bohužel pro domácí ale o míč přišel a navíc fauloval.
38'
Finsko právě vstřelilo branku!
Lingman nacentroval před bránu, kde se úplně sám ocitl JOEL POHJANPALO a zavěsil pod břevno. Svým druhým gólem během pár minut zvyšuje na 2:0.
37'
Při další akci domácích byl na pravém křídle faulován Albin Granlund. Finsko bude odtud kopat standartku.
35'
Vukan Savičevič poslal vysoký centr do vápna, kde s ním neměl problém finský brankář se slovenskými kořeny Lukáš Hrádecký.
34'
Finové zkusili rozehrát nakrátko, což jim však nevyšlo. Kamara se s míčem dostal až za brankovou čáru.
33'
Černohorci znovu vepředu nic nevymysleli a Finové se vydali do protiútoku. Budou zahrávat další roh.
31'
Další finská narážečka vyšla skvěle! Pukki si vyměnil míč s Lodem a dostal se až před Petkoviće. Byl v úhlu, a tak volil přihrávku na JOELA POHJANPALA, který už měl jednoduchou práci a uklidil míč do prázdné brány.
28'
Kamara už měl napřáhnuto ke střele, nakonec se rozhodl přihrát do křídla Niskanenovi, ten to ale nečekal a byl u míče později než obránci hostí.
27'
Další faul Lingmana dal Černohorcům možnost dostat se po dlouhé době k míči. Nákop Petkoviće se však nepovedl a domácí se znovu hrnou do útoku.
26'
Finové vedou většinu útoků přes Kamaru, který kraluje ve středu zálohy.
24'
Finové zase zkoušeli rychlou narážečku. Kamara sklepl míč pro Pohjanpala do středu hřiště, ten okamžitě hledal ve vápně Pukkiho, u míče byl ale první Petković.
23'
Přímý kop se Vukotićovi vůbec nepovedl. Centr byl přetažený a skončil v zámezí.
23'
Lingman srazil k zemi Savičeviće. Černohorci budou zahrávat přímý kop ze vzdálenosti zhruba 30 metrů.
21'
Hra byla přerušena, aby se hráči mohli napít.
19'
Albin Granlund nacentroval z křídla za obranu, Joel Pohjanpalo však míč netrefil a bere si ho gólman Petković.
18'
Černohorci sice začali aktivně, posledních 10 minut se však jen brání. Finy často pouští nebezpečně blízko pokutovému území.
15'
Finové teď předvedli skvělou kombinaci. Narážečkou dostali míč až do vápna. Na poslední chvíli ho musel před Pukkim odkopnout Radunović.
14'
Kamara se dostal s míčem až do vápna, přihrávka na Pukkiho však nebyla přesná. Finové ale zůstávají na balónu.
13'
Vukčević vybojoval aut blízko pokutového území Finů. Útočná akce hostů ale končí faulem na Kamaru.
12'
Finové rozjíždí další útok. Jensen vyslal kolmici na Loda, kterého poslal k zemi Vujačić, faul však odpískán nebyl.
9'
Z rohového kopu pramenila jen střela Jensena, která letěla vysoko nad. Petković bude odkopávat od branky.
8'
K balónu se poprvé dostal Teemu Pukki a vybojoval roh z levé strany.
7'
Fatos Bećiraj se tlačil do pokutového území, kde ale ztratil rovnováhu a finská obrana míč odkopla.
6'
Lodovu přihrávku za obranu odkopl do zámezí Igor Vujačić, domácí budou vhazovat.
5'
V ofsajdu byl přistižen Uroš Djuranović.
3'
Hosté pokračují v aktivitě. Míč ale ztratili a Finové budou vhazovat na své polovině.
2'
Hosté kombinovali na útočné polovině. Djuranović zkusil střelu z velké vzdálenosti, byla ale velmi pomalá a Hrádecký si s ní poradil.
1'
Finové hrají v bílých dresech s modrým křížem, Černohorci oblékli červené dresy.
1'
Hráči za doprovodu nizozemských rozhodčích přišli na trávník a vyslechnou si státní hymny obou zemí.

Finsko: Hrádecký – Granlund, Ivanov, L. Väisänen – Lingman, Niskanen, Lod, Kamara, R. Jensen – Pohjanpalo – Pukki.
Náhradníci: Eriksson, Joronen – Alho, Forss, Källman, Nissilä, Schüller, Soisalo, Tenho, Uronen, S. Väisänen, Valakari.
Trenér: Markku Kanerva

Černá Hora: Petković – M. Vukčević, Vujačić, Tomašević, Šipčić – Šćekić, Savičevič, Vukotić, Radunović – Bećiraj, Djuranović.
Náhradníci: A. Dragojević, M. Dragojević – Balić, Božović, Camaj, Hakšabanović, Marušić, Milović, Mugoša, Sekulić, Vešović, A. Vukčević.
Trenér: Miograd Radulović

Rozhodčí: Lindhout – Schaap, de Nas.
Černá Hora

Černohorci v minulém ročníku Ligy národů vyhráli skupinu v Lize C nad Lucemburskem, Ázerbájdžánem a Kyprem a postoupili o stupeň výš. V premiérovém zápase v Lize B dokázali porazit Rumuny 2:0 po gólech Mugosy a Vukčeviće. V základní sestavě se objevil i bývalý hráč Jablonce Vladimir Jovović. Největší hvězda hostů Stevan Jovetić v kádru chybí.
Finsko

Jako jediní účastníci posledního Eura jsou Finové největšími favority na postup do Ligy A. Zápas s Bosnou a Hercegovinou jim však zkomplikoval cestu za postupem a musí si napravit reputaci proti Černohorcům.
Největší hvězdou domácích je útočník Teemu Pukki, který si v sobotu připsal už 103. start za reprezentaci. Další oporu mají Finové v bráně, kam by se měl postavit Lukáš Hrádecký, jež letos Leverkusenu pomohl k postupu do Ligy mistrů.
Ve druhém kole Ligy B bude Finsko hostit Černou Horu. Hosté přijeli do Helsinek dobře naladění, protože dokázali v sobotu doma porazit Rumunsko 2:0. Finové hráli na domácí půdě i první zápas skupiny proti Bosně a Hercegovině. Dlouho to vypadalo na vítězství, ale hosté dokázali v nastavení druhého poločasu srovnat a zápas skončil 1:1.