Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Albánie - 14. října 2018   20:45

Izrael
Izrael
8' Hemed  • 83' Saba
2:0
(1:0)
Albánie
Albánie
Izrael
Harush – Dasa, Yeini, Tibi (46. Tzedek), Ben Harush, Tawatha (77. Habashi) – Peretz, Natcho (C), Kayal – Dabbur, Hemed (66. Saba)
Kannadil, Haimov – Atar, Awwad, Biton, Einbinder, Glazer, Habashi, Micha, Saba, Schechter, Tzedek
Mazzoleni – Preti, Passeri (všichni Itálie)
Toto Turner Stadium (Be'er Sheva)i
Albánie
Strakoša (C) – Hysaj, Djimsiti, Mavraj – Baša (46. Lilaj), Uzuni, Memušaj, Xhaka, Binaku – Balaj (73. Vrioni), Grezda

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:16.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Izraele, který dnešního soupeře porazil poměrem 2:0. Albánie se dlouhou dobu snažila vymazat jednobrankové manko, avšak kýženou branku nakonec nevystřelila. To, co se nepovedlo hostujícímu celku, to se povedlo domácím. Rozhodující branku totiž přidal střídající Saba, který tak trochu rozhodl o osudu tohoto zápasu. Albánie nepodala vůbec špatný výkon, avšak chybělo lepší řešení finálních fázích. Izrael se herně zvedl až ve druhé polovině druhého dějství, což ale plně stačilo.
90+3'
90+2'
Nakonec jsme sledovali další faul, tentokráte ho způsobil hostující Vrioni, který zřejmě neudržel emoce. Albánii se nedaří dostat k míči.
90+1'
Kayal si došel pro faul na útočné polovině soupeře, k rozehrávce standardky se opět postavil Natcho, který rozehrál na vedle stojícího Dabbura.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
K míči se postavil právě Memušaj, který to zkoušel přímo na bránu. Nikterak prudká střela nepřekvapila Harushe, který míč raději vyrazil.
88'
Bude to ještě zajímavé. Memušaj si totiž došel pro nedovolený zákrok, jeho celek bude mít k dispozici přímý kop zhruba metr za hranicí šestnáctky.
87'
Kayal se pokoušel odcentrovat z levé strany, nicméně jeho nabídka narazila pouze do zad protihráče. Albánie to ještě zkouší zdramatizovat.
85'
Binaku chyboval u postranní čáry, soupeř se tak dostal k dalšímu útočnému výpadu, Dabburovi se ale nepodařilo přelstít obránce Mavraje.
84'
Albánie to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž už o dvě branky. Navíc na případné vyrovnání stavu nezbývá už moc času.
83'
Izrael právě vstřelil branku!
Zřejmě tu máme rozhodující branku tohoto zápasu! Domácí měli k dispozici volný kop, který rozehráli nakrátko. Míče se zmocnil střídající DIE SABA, který okamžitě vypálil na bránu soupeře. Prudká rána se nakonec otřela o vzdálenější tyč, aby posléze rozvlnila síť.
83'
Zdálo se, že si Saba pomohl útočným faulem, avšak sudí byl jiného názoru. Nechal pokračovat ve hře, Strakoša musel bleskově vyběhnout z brány.
82'
Nakonec se k centru pravou nohou dostal Saba, který v pokutovém území našel pouze Djimsitiho. Odražený míč ale směřoval přímo k Dabburovi.
81'
Dvojšance Dabbura! Domácí útočník to nejprve zkusil zpoza šestnáctky, Strakoša jeho střelu ale vyrazil. Dasa ale posílal míč zpět na téhož hráče, který opět narazil na brankáře.
80'
Laxní přihrávka v podání Uzuniho našla pouze kopačku protihráče, který zavelel k protiútoku. Taktickým faulem si ale pomohl hostující Mavraj.
79'
Žlutou kartu dostává Elseid Hysaj (Albánie).
79'
Izrael podnikl rychlý kontr, který nebyl vůbec špatný. Dasa cpal prudkou přihrávku do malého vápna, kde ale včas zakročil brankář Strakoša.
78'
Nakonec se k zakončení dostal Uzuni, který pálil zhruba z pětadvaceti metrů. Harush střelu vyrazil, následná dorážka mířila vedle brány.
77'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Taleb Tawatha, přichází Ayad Habashi.
76'
Mezitím Albánie sportovně odevzdala míč svému soupeři. Ujal se toho Hysaj, který poslal balón přesně do míst, ve kterých se nacházel Harush.
75'
Za postranní čárou se začal připravovat případný náhradník, nicméně Tawatha se hlásí zpět do hry. Momentálně čeká na pokyn rozhodčího.
74'
Nyní na zemi skončil levý obránce Tawatha, který si vyžádal péči lékařského personálu. Uvidíme, zda bude zapotřebí další střídání.
73'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Bekim Balaj, přichází Giacomo Vrioni.
69'
Míč se dostal na kopačku Binakua, který to zkoušel takovým prapodivným centrem. Ten se nakonec snesl až za branku soupeře.
68'
Grezda neměl v hlavičkovém souboji s Ben Harushem moc šancí, i tak se k volnému balónu dostal Uzuni, který okamžitě přešel na útočnou polovinu.
67'
Yeini musel hodně rychle zabrat, neboť za ním číhal napadající Balaj, který se nakonec k míči nedostal. Následně Harush obstaral odkop od branky.
66'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Tomer Hemed, přichází Dia Saba.
65'
Nakonec se k rozehrávce postavil Memušaj, jehož rána se stočila od branky. Posléze hosté zahrávali roh, hlavičkující Djimsiti poslal míč na horní síť.
64'
Nyní si také Albánie vyzkouší standardku z velice zajímavé vzdálenosti od branky. Hodně zbytečným faulem si pomohl Tzedek, jenž fauloval Uzuniho.
64'
Žlutou kartu dostává Elazar Dasa (Izrael).
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Izrael i nadále drží jednobrankové vedení. Druhý poločas je vyrovnanější, domácí hrozí z rychlých kontrů.
62'
Hysaj si tentokráte navedl míč na levačku, jeho následný bochánek málem našel Balaje, který se po balónu natahoval, jak mu síly stačily.
61'
Ben Harush si nechtěl komplikovat život a okamžitě po zisku míče odkopl kulatý nesmysl do bezpečí. Nakonec z toho bylo konstruktivní založení akce.
60'
Strakoša musel k zemi, své štěstí totiž zkoušel Kayal, který našel pouze rukavice brankáře. Albánie na nic nečeká, Strakoša vyhodil míč na Hysaje.
59'
Na zemi se ocitl domácí Balaj, který ale pokutový kop nevybojoval. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře, hostující forvard ale nadále leží na zemi.
58'
Hysaj se po delší době dostal k centru pravačkou, tentokráte byla jeho nabídka doslova katastrofální. Míč totiž plachtil daleko za branku soupeře.
57'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, tentokráte to po levém křídle zkoušela Albánie, obrannou povinnost si ale splnil domácí Dasa.
56'
Rozehrávku si vzal na starost kapitán Natcho, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Technickou ránu ale zastavila pětičlenná zeď.
55'
Tohle bude šance na navýšení vedení. Kousek před pokutovým územím fauloval Djimsiti, následovat bude přímý kop z velice dobré pozice.
54'
Logicky jsme tak sledovali další rohový kop, který byl o poznání lepší. Nakonec se k míči dostal Lilaj, jehož dělovka prosvištěla na tribunu.
53'
Hosté si nakonec vybojovali rohový kop, který rozehráli nakrátko. Memušaj to nakonec zkusil centrem, který ale zablokoval jeden z protihráčů.
52'
Albánie nyní kombinovala na levém křídle, kde se nakonec Binaku nedostal k centru. Naopak jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu.
52'
Žlutou kartu dostává Berat Djimsiti (Albánie).
51'
Tentokráte mohl Kayal poslat do vyložené šance jednoho z kolegů v útoku, na poslední chvíli ale zakročil Memušaj, jenž přihrávku zastavil.
50'
Hned v úvodu vyložená šance pro Izrael! Peretz se prohnal po pravém křídle, následně předložil Dabburovi, jehož rána pravačkou směřovala vedle.
49'
Boj u postranní čáry nakonec lépe zvládl domácí Kayal, který proti dvojici protihráčů vybojoval autové vhazování, ke kterému se postavil Tawatha.
48'
Uzunimu se podařilo uvolnit Hysaje, kterému se ale zakončení zpoza pokutového území nepovedlo. Harush tak nemusel zasahovat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Migjen Baša, přichází Sabien Lilaj.
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Eitan Tibi, přichází Shir Tzedek.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Hemed. Oné brance předcházela obrovská šance Albánie, kterou ale Balaj nevyužil. Posléze protiútok zahájil domácí brankář Harush, jenž fantastickým pasem našel Hemeda, který se nemýlil. Po této brance začali mít hosté výraznou územní převahu, ke kýžené vyrovnávací trefě se ale nedostali. Albánie si připsala několik slibných příležitostí, avšak pokaždé zasáhl brankář Harush.
45+2'
45+1'
Nepříjemnost pro hostujícího trenéra. V předchozím souboji se totiž zranil Baša, který tak nebude moci pokračovat ve hře.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Žlutou kartu dostává Migjen Baša (Albánie).
43'
Uzuni to zkoušel cekem čitelnou přihrávkou na Balaje, který se navíc v době přihrávky nacházel za obranou soupeře.
42'
Dasa se zmocnil míče, avšak poté zbytečně přihrával na levou stranu, kde se po balónu marně natahoval Kayal. Albánie obstará další autové vhazování.
40'
Strakoša se pokoušel nákopem najít Grezdu, avšak včas u míče byl pouze domácí Yeini, jehož důrazná hlavička směřovala ke středovému kruhu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Nejednalo se o dobrou rozehrávku, nicméně Baša nechal doskákat míč za brankovou čáru. Následoval rohový kop, který opět obstaral Uzuni, jehož nabídka našla kopačku Xhaky. Zakončení ze vzduchu musel Harush vyrážet nad branku.
37'
Na zemi skončil hostující Grezda, nedovoleným zákrokem si pomohl Yeini, který se za svůj čin omluvil. Albánie má k dispozici zajímavou standardku.
36'
Po delší době se domácí podívali na opačnou polovinu. Tam se Dasa pokoušel najít Dabbura, který za míčem vystartoval příliš pozdě.
35'
Nakonec se po volném míři vrhl Balaj, který zkoušel zakončit v pádu. Jeho střela nebyla vůbec dobrá, Harush bude odkopávat od branky.
34'
Nyní Uzuni operoval zády k brance, i přesto se mu podařilo vybojovat rohový kop, který za pár vteřinek sám rozehraje. Do vápna směřují urostlý zadáci.
33'
Harush vystartoval rychle z branky, neboť se do pokutového území snášel další centr. Xhaka nenašel Grezdu, nýbrž pouze rukavice brankáře.
32'
Tawatha zkoušel přihrávkou z první zrychlit akci svého celku, Hemed ale neměl šanci zpracovat neposedný míč. Strakoša ihned rozehrál do strany.
31'
Hysaj roztáhl hru na levou stranu, kde operoval s míčem Grezda. Ten pádil do přehuštěného prostoru, nakonec se mu podařilo prohodit balón na Xhaku.
30'
Tentokráte se k centru natlačil Grezda, který ale přízemní nabídku poslal do náruče brankáře Harushe. To byla rutinní práce pro domácího strážce tyčí.
29'
V posledních vteřinách je o něco aktivnější Albánie, která to hodně často zkouší po levém křídle, kde operuje rychlonohý křídelník Binaku.
24'
Další zakončení od Balaje. Bývalý hráč pražské Sparty se opět vyhoupl na centr, po kterém znovu zasahoval pozorný Harush.
23'
Náramně čistým skluzem si nyní pomohl Mavraj, který doslova přiletěl pod kopačky Dabburovi. Hlavní sudí pochopitelně nechal pokračovat ve hře.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím jsme se dočkali jediné branky. Albánie se snaží o vyrovnání, nyní se ale nachází na vlastní polovině.
21'
Centr z pravé nohy se snášel do zajímavého prostoru, naskakující Ben Harush ale nepřehlavičkoval Djimsitiho. Albánie se i tentokráte ubránila.
20'
Akce po levém křídle přinesla další zablokovaný centr, což znamená jediné – rohový kop. K rozehrávce se i tentokráte staví kapitán Natcho.
19'
Domácí Yeini měl menší zdravotní komplikace, nakonec musel za postranní čáru, kde se hlásí zpět do hry. Izrael bude hrát chvíli v početní nevýhodě.
18'
Přihrávka pod sebe našla volného Peretze, který se okamžitě opřel do míče z první. Zakončení pod sebe narazilo do Mavraje, následovat bude rohový kop.
17'
Dasa se z pravé strany dostal až k centru, který ale bohužel pro domácí skončil na noze Djimsitiho. Posléze tentýž hráč vybojoval další aut.
16'
Memušaj to zkusil kolmicí na Bašu, nicméně přihrávka skončila až za brankovou čárou. Harush si vyzkouší další odkop od své svatyně.
15'
Albánci vybojovali další autové vhazování, které z levé strany obstaral Binaku. Nakonec Baša musel přenášet hru do volnějšího prostoru.
14'
Grezdova přihrávka našla naběhnuvšího Xhaku, který se otočil kolem svého strážce, nicméně poté se k němu dostal další z protihráčů.
13'
Žlutou kartu dostává Taleb Tawatha (Izrael).
12'
Tam ale číhala pouze náruč brankáře Strakoši, který okamžitě rozehrál dalekonosným odkopem. Albánie se konečně dostala k souvislejšímu držení míče.
11'
K rozehrávce volného kopu se postavil kapitán Natcho, který dlouho hledal vhodného adresáta. Nakonec si vybral Hemeda, jenž prodlužoval za sebe.
10'
Hysaj se ujal autového vhazování od pravé postranní čáry, jeho kolega Baša ale neudržel míč proti napadající smečce protihráčů.
9'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme tedy nemuseli dlouho čekat, nyní jsou na tahu hosté, kteří mají na případné vyrovnání dostatek času.
8'
Jenomže jsou to domácí, kdo se dostává do vedení! Obrovský podíl na této brance má domácí brankář Harush, jehož náramně přesný odkop našel rozeběhnutého TOMERA HEMEDA, proti kterému zbytečně vyběhl Strakoša. Domácí forvard zvolil zakončení po zemi, které navíc směřovalo mezi nohama brankáře.
8'
Jeho nadýchaný centr se snesl k malému vápnu, kde se k hlavičce dostal Balaj. Prudké zakončení dokázal Harush reflexivně vyrazit.
8'
Hysaj se ocitl s míčem na pravém křídle, kde se mu podařilo vybojovat rohový kop, o který se zanedlouho postará záložník Uzuni.
8'
A další ofsajd, tentokráte se provinili domácí. Dabbur se v době přihrávky nacházel za obranou soupeře, Albánci budou rozehrávat volný kop.
7'
Nyní se v ofsajdovém postavení ocitl hostující Uzuni, čehož si pochopitelně všiml pomezní rozhodčí, který okamžitě vztyčil svůj praporek.
6'
K volnému míči se dostal Tawatha, který okamžitě přenášel hru na levé křídlo, kde se nacházel kolega Harush. Ten ale fauloval jednoho z protihráčů.
5'
Grezda si nevěřil na centr, naopak ještě spolupracoval s vedle stojícím Xhakou, který musel záhy řešit hodně ošemetnou situaci.
4'
Následně se za nakopávaným míčem hnal Hemed, před kterým ale vzorně zasáhl Djimstiti, kterému se podařilo vyvézt balón na druhou stranu.
3'
Ihned v úvodu jsme sledovaly hned dva centry do pokutového území Albánie, na ten druhý se natahoval Dabbur, který se nakonec nacházel v ofsajdu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Izrael: Harush – Dasa, Yeini, Tibi, Ben Harush, Tawatha – Peretz, Natcho (C), Kayal – Dabbur, Hemed
Náhradníci: Kannadil, Haimov – Atar, Awwad, Biton, Einbinder, Glazer, Habashi, Micha, Saba, Schechter

Albánie: Strakoša (C) – Hysaj, Djimsiti, Mavraj – Baša, Uzuni, Memušaj, Xhaka, Binaku – Balaj, Grezda
Náhradníci: Kastrati, Beriša – Dermaku, Gavazaj, Kaja, Lenjani, Lila, Lilaj, Manaj, Ndoj, Prenga, Vrioni

Rozhodčí: Mazzoleni – Preti, Passeri (všichni Itálie).
Albánie

Na druhé straně se nachází Albánie, která je dle papírových předpokladů nejslabším celkem skupiny. Albánci můžou jedině překvapit, nicméně jak už bylo řečeno, všechny tři celky mají shodný počet bodů, avšak nejhorší skóre má právě Albánie. Ta si v prvním utkání připsala doposud jediné vítězství, jedinou branku proti Izraeli obstaral záložník Xhaka. První venkovní utkání nedopadl příliš dobře, domácí Skotsko vstřelilo úvodní branku až ve druhém poločase, jednalo se ale o vlastní trefu v podání Djimsitiho. O dvacet minut později přidal druhou skotskou trefu zkušený Naismith, který tak zasadil další úder pro Albánii.
Izrael

Fotbalisté Izraele patří k favoritům své skupiny, což se zatím příliš neprojevuje v tabulce. Izrael se po dvou odehraných zápasech nachází na průběžné druhé pozici, avšak všechny tři celky mají shodný počet bodů. Izrael v úvodním utkání narazil právě na Albánii. První poločas branku nenabídl, ten druhý už ano. Jedinou branku zápasu obstaral albánský Xhaka, který tak vykřesal velice cenné tři body. Izrael si spravil chuť v prvním domácím zápase, a sice proti Skotsku. Druhý jmenovaný celek se sice dostal do vedení, avšak Izrael nakonec otočil výsledek na konečných 2:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Izraelem a Albánií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.