Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Estonsko - 18. listopadu 2018   20:45

Řecko
Řecko
0:1
(0:1)
Estonsko
Estonsko
44' Lambropoulos (vl.)
Řecko
Barkas – Bakakis (46. Torosidis), Papastathopoulos (C), Lampropoulos, Giannoulis – Samaris, Bouchalakis (71. Mantalos), Zeca – Bakasetas, Karelis, Masouras (57. Fortounis).
OACA Spyros Louis, Atény (GRE)
Estonsko
Lepmets – Baranov, Vihmann, Tamm – Kams (C), Dmitrijev, Lepistu (68. Antonov), Kallaste – Zenjov (81. Pikk), Sappinen (86. Ojamaa), Luts.

Fotbalisté Estonska si připsali Pyrrhovo vítězství, ačkoliv v Aténách byli výrazně horším týmem a již před výkopem zápasu proti Řecku měli jistý sestup. O osudu utkání rozhodl nešťastný vlastní gól, který si krátce před přestávkou vstřelil Konstantinos-Vassilios Lambropoulos. Řecko 0 Estonsko 1.
90+4'
90+3'
V pokutovém území Estonska vznikl obrovský závar a Řecko se v rychlém sledu dostalo ke dvěma střelám, jenže obě dvě byly zablokovány. Estonsko stále vede 1:0.
90+2'
Řekové jsou v závěru zápasu hodně nervózní, žlutou kartu ale nyní viděl Henrik Ojamaa za to, že fotbalistům Řecka na jejich polovině nedovolil rychle vhazovat.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90'
Běží poslední sekundy dnešního zápasu a Řecko vede na rohové kopy 15:0, skóre ale vyznívá pro Estonsko.
89'
Sergej Lepmets viděl žlutou kartu za zdržování hry a poté jako by se ještě divil. Čtvrtá žlutá karta dnešního utkání.
88'
Vassilios Torosidis se dostal na vzdálenější pravé tyči po propadnutém centru z rohového kopu rozehraného na levé straně hřiště ke střele, která mu vůbec, ale vůbec nesedla.
86'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rauno Sappinen, přichází Henrik Ojamaa.
85'
Řecko v rychlém sledu rozehrálo dva rohové kopy, jeden z pravé strany a druhý z levé, ani po jednom se ale do zakončení nedostalo. Estonsko zuby nehty drží vedení.
84'
Jeden z hráčů Řecka předvedl na vzdálenější pravé tyči po přetaženém centru z levé strany fantastické nůžky a míč mířící pod břevno úžasným zákrokem vyrazil Sergej Lepmets nad!
83'
Místo toho, aby v závěru zápasu přibývalo šancí, a to zejména na řecké straně, tak jsou k vidění ostré fauly.
81'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sergej Zejnov, přichází Artur Pikk.
80'
Sokratis se snažil hrát u postranní čáry tělem a byl mu odpískán faul, po kterém vzteky praštil míčem. Žlutá karta.
79'
Konstantinos Fortounis se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho střela tentokrát tolik nebezpečná nebyla, když zamířila do náruče Sergeje Lepmetse.
78'
Estonsko faulovalo nedaleko šestnáctky na se hřiště a fotbalisté Řecka budou zahrávat volný přímý kop.
76'
Artjom Dmitrijev se snažil svého spoluhráče chránit a viděl žlutou kartu za nesportovní chování.
76'
Anastasios Bakasetas dohrál po odpískání tělem jednoho z protihráčů mimo těžiště hry a viděl žlutou kartu.
73'
Řecko se dostalo na hranici šestnáctky ke střele, která byla zablokována, a následný centr z levé strany hřiště zamířil nad bránu hostujícího brankáře Estonska,
71'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Andreas Bouchalakis, přichází Petros Mantalos.
70'
Řecko v dnešním zápase zahrávalo 11 rohových kopů a dostalo se k 21 střelám přesto prohrává s Estonskem 1:0.
68'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Brent Lepistu, přichází Ilja Antonov.
67'
Vassilios Torosidis na pravé straně šestnáctky vystřelil z ostrého úhlu a Sergej Lepmets míč bez problému zastavil.
66'
Čas plyne z řeckého pohledu velice rychle. Estonsko nadále drží překvapivé jednobrankové vedení 1:0.
65'
Konstantinos Fortounis před pár okamžiky mohl skórovat znovu, když se na ose hřiště pěkně uvolnil a poté tvrdě vypálil zpoza šestnáctky, jenže střela mu vůbec nesedla a s opačnou faleší zamířila vedle pravé tyče estonské brány.
62'
Konstantinos Fortounis se málem postaral o nádherný vyrovnávací gól, když v blízkosti šestnáctky rozehrál volný přímý kop a jeho technická střela přes zeď se v bližším levém horním rohu brány odrazila od levé tyče zpět!
61'
Rauno Sappinen si naběhl do šestnáctky po rychlé přímočaré akci na centr z pravého křídla a dostal se k hlavičce, která zamířila vysoko nad řeckou bránu.
60'
Ze zápasu uplynula téměř hodina hry a stále platí, že Řecko je mnohem lepším týmem, jenže doplácí na nepřesnou koncovku a vlastní gól, který přišel krátce před přestávkou.
58'
Řecko v rychlém sledu rozehrálo dva rohové kopy, po druhém z nichž přišlo zakončení, které zamířilo nad.
57'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Konstantinos Fortounis.
55'
Estonsko se na levém křídle dostalo k přízemní střele zpoza šestnáctky, kterou řecký brankář snadno zastavil.
54'
Anastasios Bakasetas si naběhl na přední tyči na krásný centr z pravého křídla a jeho hlavička těsně minula vzdálenější levou tyč brány hostí!
53'
Joonas Tamm zablokoval řecký centr z pravého křídla a odvrátil míč na rohový kop, po kterém na přední pravé tyči hlavičkoval nad estonskou bránu Konstantinos-Vassilios Lambropoulos a nepodařilo se mu odčinit vlastní gól.
52'
Řecko se během prvního poločasu dostalo k osmi rohovým kopům a několika šancím, po přestávce to ale ze strany domácího týmu není ono. Jako by ho svazovala nervozita.
49'
Řecko potřebuje bod, aby mělo jistotu druhého místa ve skupině, jenže zatím se mu plány plnit příliš nedaří.
48'
Andreas Samaris byl faulován a po ostrém skluzu protihráče zůstal ležet na hrací ploše. Žlutá karta udělena nebyla.
47'
Řecko po přestávce šlape do pedálů a po centru z pravého křídla vzniklo před bránou Estonska velké nebezpečí, domácím fotbalistům se ovšem vyrovnat nepodařilo.
46'
Řecko sáhlo před druhým poločasem ke střídání obránce za obránce, které bylo zřejmě vynucené. Michalis Bakakis kvůli zranění zřejmě musel odstoupit.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Michalis Bakakis, přichází Vassilios Torosidis.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Řecko odehrálo skvělý první poločas, během něhož si vytvořilo několik šancí a samo nepustilo soupeře ani jednou do zakončení, jenže právě v tom je zakopaný pes, protože po nešťastném skluzu si vstřelil vlastní gól Konstantinos-Vassilios Lambropoulos a navíc těsně před přestávkou. Skóre po prvním poločase zápasu na OACA Spyros Louis. Řecko 0 Estonsko 1.
45'
44'
Estonsko právě vstřelilo branku!
KONSTANTINOS-VASSILIOS LAMBROPOULOS se ve skluzu položit do přízemního centru Sergeje Zejnova z levého křídla a vstřelil si krátce před přestávkou vlastní brankul! 1:0 pro Estonsko!
41'
Řecko mělo výhodu rohového kopu, po jehož rozehrání hlavičkoval uprostřed šestnáctky vedle levé tyče Nikolaos Karelis.
40'
Anastasios Bakasetas předvedl na ose hřiště krásnou individuální akci a v blízkosti šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která po drobné teči těsně minula pravou tyč! Málem to bylo 1:0.
38'
Řecko je směrem vpřed stále mnohem aktivnější a nyní se dostalo na hranici šestnáctky k přízemní střele, která po teči minula vzdálenější levou tyč. Rohový kop se ale nekonal.
36'
Georgios Masouras si na pravé straně šestnáctky zpracovával dlouhý kolmý pas za obranu, jenže se si po zásahu míče pravou nohou pomohl pravou rukou a hra byla přerušena.
34'
Estonsko předvedlo konečně něco kloudnějšího a po centu z levé strany se dostal jeden z hostů k hlavičce, jenže hlavičkoval v tísni a Vasilios Barkas stáhl míč ze vzduchu.
33'
Estonsko se málem na značce pokutového kopu dostalo ke gólové střele, jenže i kdyby to byl pokus končící brankou, neplatil by kvůli ofsajdu po dlouhém pasu zleva.
31'
Andreas Bouchalakis zakončil protiútok Řecka přízemní střelou z hranice šestnáctky, která zamířila pouze doprostřed brány a rukavic Sergeje Lepmetse.
29'
Andreas Bouchalakis napřáhl po odvráceném centru z rohového kopu k prudké střele zpoza šestnáctky, která minula vzdálenější pravý horní roh brány a ne o moc.
28'
Jeden z Řeků napřáhl na ose hřiště ze střední vzdálenosti ke krásné utažené střele, která těsně nad zemí mířila k levé tyči, Sergej Lepmets ale po míči rychle skočil a vytáhl ho mimo!
26'
Domácí fotbalisté předvedli podél pravé postranní čáry nepřesnou přihrávku, po které v blízkosti rohového praporku mohl v poklidu vhazovat Ken Kallaste.
24'
Řecko se dostalo k centru na pravém a poté levém křídle, oba míče ze stran ale byly Estonci úspěšně odvráceny.
23'
Estonci se začínají ocitat pod stále větším a větším tlakem domácího Řecka, zatím mu ovšem úspěšně odolávají.
21'
Konečně se Řecko po rozehrání rohového kopu nakrátko dostalo k něčemu kloudnému, když v blízkosti šestnáctky vypálil pohotově z otočky kapitán Sokratis, jehož přízemní pokus zamířil doprostřed brány a Sergej Lepmets si připsal snadný zákrok.
20'
Řecko na pravé straně hřiště rozehrálo standardní situaci a centr na vzdálenější levou tyč byl odvrácen na rohový kop.
19'
Jose Zeca na pravé straně hřiště vypálil zpoza šestnáctky a jeho tečovaná střela minula nad zemí přibližně o metr a půl vzdálenější levou tyč estonské brány. Následoval další rohový kop Řecka, po kterém se domácí opět k ničemu nedostali.
18'
Madis Vihmann odvedl uprostřed šestnáctky dobrou práci, když přetažený centr Řeků z pravé strany odvrátil na roh.
17'
Estonsko se snaží hrát rychle po zisku míče a mine se to účinkem. Kolmá přihrávka podél levé postranní čáry mířila na hráče, který byl v obležení dvou hráčů Řecka.
16'
Řecko na pravém křídle vyrazilo do rychlého protiútoku, který zastavila nepřesná přihrávka do středu hřiště. Domácí poté měli šanci na reparát, jenže ani ten se jim nepovedl.
14'
Když to nejde po rohových kopech, napřáhl na levém křídle k prudké střele ze střední vzdálenosti jeden z Řeků a jeho pokus zamířil vysoko nad estonskou bránu.
13'
Řecko vybojovalo na levém křídle během pár okamžiků třetí rohový kop, ani tentokrát se ale do zakončení nedostalo.
10'
Ihned po rohovém kopu si jeden z hostujících obránců málem vstřelil vlastní gól, když hlavou usměrnil míč směrem k levé tyči a Sergej Lepmets se musel pořádně natáhnout, aby míč dokázal vytáhnout pravou rukou na další roh!
9'
Georgios Masouras se nádherně uvolnil na pravé straně šestnáctky, kde se obtočil kolem svého strážce a z úhlu napřáhl k prudké přízemní střele, kterou Sergej Lepmets vyrazil na roh!
9'
Sergej Zejnov vyvážel míč podél pravé postranní čáry a jeden z Řeků ho rychle zastavil nedovoleným způsobem.
8'
Estonsko skvěle napadá řeckou rozehrávku a domácí fotbalisté mají obrovské problémy, zatím ale nechybovali.
6'
Andreas Bouchalakis podstoupil v blízkosti šestnáctky soupeře tvrdý osobní souboj a vypadalo to, že byl faulován. Opak byl ovšem pravdou. Fauloval domácí hráč.
5'
Sergej Zejnov vybíhal z ofsajdu a po následné kolmé přihrávce nemohl pokračovat v postupu na bránu, který by se mu stejně nepovedl, protože jeden z Řeků ho dokázal o míč rychle připravit.
3'
Úvod utkání nasvědčuje tomu, že bychom měli sledovat jednostranný fotbal, což nepotěší žádného nezaujatého fanouška. Řecko je v úvodu zápasu aktivnější, zatím se ale do šance nedostalo.
2'
Řekové potřebují získat bod, aby zůstali Lize C, což by proti Estonsku neměl být až zas tak velký problém.
1'
Hlavní rozhodčí Jevžen Aranovskij z Ukrajiny dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali domácí Řekové, kteří okamžitě poslali míč dopředu a na pravém křídle se ocitli v těsném ofsajdu.
1'

Řecko: Barkas – Bakakis, Papastathopoulos (C), Lampropoulos, Giannoulis – Samaris, Bouchalakis, Zeca – Bakasetas, Karelis, Masouras.
Náhradníci: Vlachodimos, Paschalakis – Risvanis, Siovas, Koulouris, Fortounis, Mitroglou, Torosidis, Kourbelis, Pelkas, Mantalos, Koutris. Trenér: Angelos Anastasiadis.

Estonsko: Lepmets – Baranov, Vihmann, Tamm – Kams (C), Dmitrijev, Lepistu, Kallaste – Zenjov, Sappinen, Luts.
Náhradníci: Aksalu, Meerits – Pikk, Lakjumäe, Puri, Purje, Ojamaa, Vassiljev, Antonov, Artjunin, Teniste. Trenér: Martin Reim.

Rozhodčí: Jevžen Aranovskij (UKR). Asistenti: Oleg Plužnyk, Semen Šlončak (oba UKR). Čtvrtý rozhodčí: Christos Akrivos (GRE). Brankoví rozhodčí: Serhij Bojko, Anatolij Abdula (oba UKR).
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil ve skupině vyhrálo Řecko nejtěsnějším rozdílem, a to 1:0. O jedinou trefu v zápase se postaral K. Fortounis.
ESTONSKO

Estonsko nevyhrálo ještě ani jeden duel, čtyři prohrálo a v jednom utkání remizovalo (3:3 s Maďarskem). Řecko má naopak tři vítězství a dvě porážky. Hostující celek tak má pouze motivaci sehrát důstojně toto utkání, sestup do nejnižší Ligy národů už ho nemine.
ŘECKO

Řekové potřebují vítězství, aby se udrželi v lize C, zatímco Estonsko již nemá šanci se udržet a bude sestupovat do nejnižší ligy (Liga D). Řecko na dálku bojuje s týmem Maďarska, které se nachází na třetí příčce v tabulce, kde ještě reálně hrozí sestup do nejnižší ligy. Řekové mají tedy o motivaci postaráno.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu další zápasy ve skupinách Ligy národů a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat v akci Řecko a Estonsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.