Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Finsko - 15. listopadu 2018   20:45

Řecko
Řecko
25' Granlund(vl.)
1:0
(1:0)
Finsko
Finsko
Řecko
Vlachodimos – Torosidis (C), Papastathopoulos, Manolas (28. Siovas), Koutris – Zeca, Kourbelis – Pelkas (84. Bakasetas), Fortunis, Mantalos – Mitroglou (69. Koulouris)
Banti – Tonolini , Tegoni (všichni Itálie)
Olympijský stadion (Atény)
Finsko
Hradecky – Granlund, Toivio, Arajuuri (C), Uronen – Lod, Kamara, Kauko, Soiri (74. Jensen) – Tuominen (83. Pirinen), Pukki (90+3. Lam)

On-line přenos končí. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
Tabulka před závěrečným kolem

1. Finsko – 12 bodů (5:1)
2. Řecko – 9 bodů (4:4)
3. Maďarsko – 7 bodů (7:6)
4. Estonsko – 1 bod (3:8)
Řecký řetěz výhra-prohra zůstal i po pátém utkání neporušen. Přetrhnout se ho Jižané pokusí proti Estonsku, kdy doma budou na dálku bojovat s Finskem o konečné první místo ve skupině.
Finská reprezentace podlehla na Olympijském stadionu v Aténách domácímu Řecku a přišla o svou neporazitelnost v Lize národů. Tím si navíc zkomplikovala cestu za postupem, o který nakonec bude muset zabojovat v závěrečném kole.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:15.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Thomas Lam.
90+1'
Řecko si bezpečně hlídá hubený náskok.
90'
Ti hráči, kteří pokukují po časomíře, už vědí, že nad rámec řádné hrací doby jsou nastaveny tři minuty.
89'
Po rohovém kopu se k hlavičce propracoval Koulouris (Řecko), postrádal však přesnost.
88'
Fortunis (Řecko) nečekaně zakroutil balon na Hradeckého, ten ho vyboxoval za svou bránu.
87'
Při snaze odvrátit centr zahrál Granlund rukou. Domácí mají k dispozici standardku z levé strany.
85'
Dobře odvedená práce. Finsko ustrážilo veškeré hráče nabíhající na centr z přímého kopu.
84'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitrios Pelkas, přichází Anastasios Bakasetas.
83'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Jasse Tuominen, přichází Juha Pirinen.
80'
Po krátké přestávce se hra obnovila. Toho využil Koulouris (Řecko), který se v pokleku prezentoval pokusem hlavou. Protože mířil doprostřed branky, neměl Hradecky sebemenší problém zakročit.
78'
Navíc má Arajuuri (Finsko) nějaké zdravotní potíže. Snad nejde o zranění, které by ho vyřadilo ze hry.
77'
Namísto útočení se ustavičně brání. Takový je pohled na prohrávající reprezentační celek Finska.
75'
Po dalším obléhání pokutového území nastřelil jednoho z obránců Torosidis (Řecko).
74'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Pyry Soiri, přichází Fredrik Jensen.
72'
A Pelkasovu dělovku obránci Finska odrazili.
71'
Papastathopoulos postoupil souboj s Granlundem, ten svého řeckého protivníka ukázkově vyškolil.
69'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Konstantinos Mitroglou, přichází Efthymios Koulouris.
66'
Další řecké tažení už bylo zajímavější. Torosidis dával pod sebe na Zecu, ten našel lépe postaveného Fortunise a následná rána šla dva metry od tyče.
65'
A nejen to, taky se dostali na dostřel brány. Mantalosovi se do cesty postavil obětavý obránce.
63'
Domácí zvyšují procento držení míče – 58% : 42%.
61'
Odpověď je jednoslovná: prachbídně. Pevná defenziva řeckého výběru zůstala zkonsolidovaná.
60'
Mrzet ho to nemusí, jelikož hosté v ofenzivě stejně nic nevymysleli. Jak naloží s druhou šancí?
59'
K tomu, aby získal míč, si Papastathopoulos (Řecko) pomohl drobným, leč viditelným faulem.
57'
I když se teď drží ve středu hřiště. Snad ne na dlouho, protože by to byla určitě škoda.
56'
Po výměně stran má hra dobrý spád.
54'
...ke střele z otočky se dostal Torosidis, jehož pokus vytěsnil finský gólman očima.
53'
Na předchozí situaci dali Řekové okamžitě zapomenout. Fortunis sice hradbu těl neprostřelil, ale díky příhodnému odrazu mohla akce pokračovat...
51'
Přestože roh domácí ubránili, tak o několik vteřin později neuhlídali Tuominena. A málem se jim to vymstilo! Pumelice finského fotbalisty totiž prosvištěla kolem levé tyčky!
50'
A protože ji nenašli, mohli zaútočit hosté. Pukkiho rána z rohu šestnáctky byla sražena na roh.
49'
Ve vlastním území přihrávající si Řekové trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
47'
V prvním poločase si sudí liboval v disciplinovanosti hráčů, ale hned po změně stran už tomu tak není. Za držení soupeře dostal žlutou kartu Granlund (Finsko).
46'
Hlavní aktéři se vrátli z útrob Olympijského stadionu.
Do kabin odcházejí spokojenější Řekové. A není divu. Vždyť právě oni v Lize národů jako první pokořili do té doby stoprocentní finskou obranu. I když ne doslova. Seveřané si totiž vstřelili vlastní gól. Kvůli tomu budou muset ve druhé polovině klání dotahovat.
45+4'
45+2'
Následný kontr zhatil ofsajd. Litovat toho může Fortunis (Řecko), za přihrávku do běhu přesto děkuje.
45+1'
Hosté měli šanci vyrovnat gólem do kabiny. Přímák zahrávající Lod ale nedokázal obstřelit zeď.
45'
Luca Banti nastavil čtyři minuty.
44'
Soiri (Finsko) pospíchal za dlouhým nákopem zbytečně, neboť balon přistál až v zámezí.
42'
Hosté brzdí rozverné tempo.
41'
Roh kopali také domácí. A zahrozili z něj! Fortunisův pas si vyhledal Papastathopoulos, aby hlavou označkoval levou tyč, kterou jeden z krajních beků zavřel pozdě.
40'
Po jeho provedení vystřelil Toivio (Finsko), trefil některého z přihlížejících obránců.
39'
Reprezentační celek Finska vybojoval rohový kop.
37'
Torosidis (Řecko) se nechal chytit do ofsajdu.
36'
Těžko poznat, kdo z domácích hráčů se postavil k exekuci nařízené standardky. Každopádně ji rozehrál přímou střelou, ta zamířila nad branku.
35'
Lod (Finsko) fauloval ve vlastním území.
33'
V tuto chvíli se hra přelévá ze strany na stranu.
32'
Na opačné straně vzdušně zakončující Kourbelis (Řecko) přehlavičkoval břevínko.
30'
Tuominen (Finsko) pohrdl šancí vyrovnat, když z úrovně penaltového puntíku těsně minul tyč! Ať se na mě nezlobí, ale tohle se proměňuje...
28'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Dimitrios Siovas.
27'
Ofsajd. Kdo je v něm? Kamara (Finsko).
25'
Řecko právě vstřelilo branku!
Vlastňák otevírá skóre! Smolařem okamžiku je ALBIN GRANLUND, který si po Pelkasově vyražené střele nešťastně srazil míč do brány.
22'
Domácí pak zahrávali aspoň roh. Centrovaný balon byl sice odvrácen, ale opřel se do něj Mantalos. Rána z hranice šestnáctky proletěla vysoko nad.
21'
Pozor! Hradeckému vypadl centr z náruče a měl štěstí, že jeho finští spoluhráči dopravili balon do bezpečí. Takovým chybám se gólmani musí vyvarovat.
19'
Zmocnil se ho Zeca, načež ho fauloval Tuominen. Řečtí fotbalisté budou moci rozehrát z klidu.
18'
Hlavičkovaná v okolí středového kruhu vítěze nepoznala, balon se odrazil do území nikoho.
16'
V péči lékařů byl naštěstí jen chvíli a po pofoukání bolístky už zase jako srna běhá po hřišti.
15'
Kourmpelis (Finsko) se nechává ošetřit.
14'
Granlund (Finsko) vletěl do Kourmpelise jako utržený od řetězu a může vděčit italskému sudímu, že ponechal žlutou kartu v kapse svého oděvu.
12'
Finští hráči raději uklidňují hru.
10'
I když teď se do šance řítil Pukki (Finsko). Může litovat jen toho, že si balon předkopl daleko od nohy. Vyběhnuvší Vlachodimos měl situaci pod kontrolou.
9'
Byť se to při první šanci v úvodní minutě nezdálo, je hra opatrná. A to pochopitelně z obou stran.
8'
Při snaze o získání kulatého nesmyslu zpátky Kourbelis (Řecko) nepřiměřeně atakoval Tuominena.
7'
Jeden vzdušný podstoupil Koutris a bohužel pro řecký celek z něj dopadl na zem jako poražený.
5'
A právě tam se přímo před zraky hlavního arbitra odehrávají mnohdy ostré souboje o míč.
4'
Jeho spoluhráči se snažili prokombinovat na útočnou půli, byli ale zastaveni už na středové čáře.
3'
Hradecky (Finsko) rozehrával z klidu.
2'
Řekové začali pěkně zhurta. Už po necelých sto vteřiřiných přilétl do vápna přízemní centr, který Mitroglou usměrnil přibližně metr nad horní tyčku.
1'
Olympijským stadionem v Aténách se postupně rozezněly národní hymny, po jejich dohrání se hráči pozdravili a následně se uskutečnil los stran.
Italští rozhodčí v čele s Lucou Bantim právě přivedli hlavní aktéry zápasu na hřiště.

Řecko: Vlachodimos – Torosidis (C), Papastathopoulos, Manolas, Koutris – Zeca, Kourbelis – Pelkas, Fortunis, Mantalos – Mitroglou.
Náhradníci: Paschalakis, Barkas – Bakakis, Lampropoulos, Siovas, Bouchalakis, Karelis, Koulouris, Bakasetas, Masouras, Giannoulis, Samaris.

Finsko: Hradecky – Granlund, Toivio, Arajuuri (C), Uronen – Lod, Kamara, Kauko, Soiri – Tuominen, Pukki.
Náhradníci: Joronen, Jaakkola – Väisänen, Taylor, Markkanen, Jensen, Halsti, Pirinen, Skrabb, Lam, Forsell, Saksela.

Rozhodčí: Banti – Tonolini , Tegoni (všichni Itálie).
Zatímco reprezentanti obou zemí se teprve rozcvičují, vy si můžete zkrátit čas prohlédnutím sestav.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Ligy národů mezi Řeckem a Finskem.
Tabulka

1. Finsko – 12 bodů (5:0)
2. Řecko – 6 bodů (3:4)
3. Maďarsko – 4 body (5:6)
4. Estonsko – 1 bod (3:6)
Finsko

Severský stát doposud ani jednou neklopýtl a hrdě kráčí za postupem. Poté, co těsně přehrál Maďarsko, si stejným způsobem poradil s Estonskem. A to jak v domácím prostředí, tak venku. Ze všeho nejdůležitější však byla výhra proti Řecku, jemuž finský celek rovněž nedovolil skórovat. Udrží si čistý štít i tentokrát?

Odehraná utkání:

Finsko – Maďarsko 1:0 (Pukki)
Finsko – Estonsko 1:0 (Pukki)
Estonsko – Finsko 0:1 (Pukki)
Finsko – Řecko 2:0 (Soiri, Kamara)
Řecko

Země rozkládající se na jihu Balkánského poloostrova a spoustě menších ostrovech střídá vítězná utkání s prohranými. A to s železnou pravidelností. Úspěch v Estonsku, nezdar v Maďarsku, vítězná odveta a nakonec prohra ve Finsku – takový je výčet řeckých duelů. Zůstane řetězec neporušen, nebo se rozpojí?

Estonsko – Řecko 0:1 (Fortunis)
Maďarsko – Řecko 2:1 (Manolas)
Řecko – Maďarsko 1:0 (Mitroglou)
Finsko – Řecko 2:0
Liga národů UEFA zažije souboj týmů pomýšlejících na postup z větve "C". Řecko ze druhé pozice vyzve doposud stoprocentní Finsko a jen výhra uchová jeho naděje na přesun do výkonnostně lepší Ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.