Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Norsko - 16. listopadu 2018   20:45

Slovinsko
Slovinsko
9' Verbič
1:1
(1:0)
Norsko
Norsko
85' B.
Slovinsko
Belec – A. Struna, Mevlja, Aljaž Struna, Skubic – Verbič (C), Dervišević, Rotman, Črnigoj (58. Bezjak) – Šporar (84. Bijol), Zajc (69. Berić).
R. Buquet . G. Debart, J. Pacelli (všichni ITA)
Stožice, Ljubljana
Norsko
Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Rosted, Aleesami – Johansen (C) (57. Odegaard), Selnaes, Henriksen, Elyounoussi – T. Elyounoussi (63. Johnsen), Kamara (75. Sorloth).

Jelikož ve skupině remizovalo i Bulharsko s Kyprem (1:1), tak má stejně bodů (10) jako Norsko. Norsko tedy bude s Bulhary, i v posledních zápasech, bojovat o první místo ve skupině. Norsko čeká přijatelný soupeř a to Kypr. Bulharsko se střetně se Slovinskem a zde to může dopadnout jakkoliv. Nicméně Slovinsko se ještě může, na úkor Kypru dostat na třetí místo v tabulce, což je určitě motivace pro nadcházející zápas s Bulhary.
Druhý poločas nám přinesl víceméně jen hru na jednu stranu. Norsko se neustále snažilo o vyrovnávací branku, které se dočkalo až v závěru zápasu. Slovinci hrozili zejména ze standardních situací. Jedna z nich je skoro poslal do dvou brankového vedení, ale hodně těsný ofsajd jim překazil gólovou radost. Remíza je zasloužená pro Slovince, kteří se dobře bránili, Norové chtěli určitě více, ale mohou být rádi za remízový stav, neboť jejich soupeř hrál dnes velmi dobře, zejména v defenzívě.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:10. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:12.
90+4'
90+4'
Po rohovém kopu hlavičkuje Bjorn Johnsen, ale svou hlavičku poslal nad branku. No, Norsko mohlo nyní otočit vývoj zápasu!
90+3'
Norsko i v závěru má míč pod kontrolou a opatrně se snaží ještě pokusit zaútočit.
90+2'
Polovina nastaveného času je pryč a nyní se hraje spíše uprostřed hřiště a ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.
90'
Čtyři minuty se budou nastavovat ve druhém dějství.
89'
...centr a po ní tečuje míč hostující hráč, ale míč mu vůbec nesedl a poslal jej hodně mimo tři tyče.
88'
Standardní situace pro hosty...
86'
Hosté zcela zaslouženě vyrovnali a jejich tlak nakonec přinesl kýžené ovoce. Norsko i nadále aktivní a snaží se i o případnou druhou branku.
85'
Norsko právě vstřelilo branku!
Norsko vyrovnává! Jejich dlouhodobý tlak slaví nakonec úspěch a po centru z levé strany hlavičkuje BJORN JOHNSEN, který přehlavičkoval vybíhajícího brankáře a vyrovnává stav zápasu.
84'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Šporar, přichází Bijol.
82'
Nyní Norsko zahrálo přetažený centr z pravé strany a soupeři se daří dostat míč až k polovině soupeře. Nyní je čeká náročných deset minut zápasu, kdy bude soupeř bezesporu tlačit na jejich svatyni.
81'
Belec pohotově vyrazil střelu u své levé tyčky a opět se zasloužil o to, že jeho tým má velkou šanci v dnešním duelu zvítězit.
79'
Po něm přišel centr před branku, Norové se ubránili a ihned se snaží vyrazi dopředu.
78'
Po standardní situaci byl míč odražen na roh.
77'
Po dalším faulu Norů bude následovat opět zajímavá standardní situace ze zajímavé pozice.
75'
Norové tedy i nadále mohou živit naději na bodový zisk z tohoto zápasu, neboť od úspěchu je dělí jedna branka.
75'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Kamara, přichází Sorloth.
74'
Žlutou kartu dostává Jarstein (Norsko).
73'
A po centru se do hlavičky opřel Berič, který poslal míč k levé tyči, ale jejich gólová radost je předčasná. Rozhodčí neuznává branku pro ofsajd. Z opakovaných záběrů těžko říci, zda šlo o ofsajd, ale jestli ano, tak byl hodně těsný.
72'
Žlutou kartu dostává Rotman (Slovinsko).
72'
Slovinsko však nyní může ohrozit branku soupeře po standardní situaci.
71'
Nyní už jen sledujeme hru na jednu branku a domácí budou určitě sázet na rychlé brejky.
70'
Pěkná střela ze střední vzdálenosti a Belec nyní předvedl jeden ze svých nejdůležitějších zákroků dnešního zápasu.
69'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Zajc, přichází Berić.
68'
Střílený přízemní centr před branku z levé strany a tu již jen stačilo, aby míč někdo doklepnul do branky, ale nestalo se tak.
67'
Slovinci velmi rychle a pohotově přistupují ke svému soupeři a tím mu znesnadňují poklidnější souhru.
66'
Norsko se vrací ke svému tlaku a opět dokázali domácí odvrátit další centr v jejich pokutovém území.
65'
Rohový kop Norska byl hodně nebezpečný a po hlavičce Kamary míč opouští hřiště kolem levé tyče!
64'
Mevlja leží na trávníku a je nyní ošetřován.
63'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází T. Elyounoussi, přichází Johnsen.
62'
Nepřesný centr, který byl nakonec sražen a je tu aut pro hostující celek, který ještě předtím vystřídá druhého hráče.
60'
Hodina hry za námi a dvojité střídání poněkud narušilo tlak Norů. Nyní se hraje převážně na polovině hřiště.
58'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Črnigoj, přichází Bezjak.
57'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Johansen, přichází Odegaard.
56'
Žlutou kartu dostává Rosted (Norsko).
54'
Norsko se bleskurychle ubránilo a snaží se o přechod na polovinu soupeře. Ten však zůstává na jejich polovině a aktivně napadá.
53'
Slovincům se daří nyní narušit tlak soupeře a dokonce se jim podařilo zaútočit. O zakončení se postaral Šporar, který vyslal dalekonosnou ránu, která byla mírně tečována a je tu rohová příležitost domácích.
51'
Henriksen to zkusil z dálky a poslal míč nad branku. Uvidíme, jak dlouho se Slovinci dokáží bránit a zda Norové vydrží ve svém tlaku.
50'
Tlak Norů, Kamara se dostával do šance, ale na poslední chvíli obránce skluzem odebral míč. Následně se Norové dopustili útočného faulu.
49'
Z kombinace Norů přišel centr z pravé strany, který nakonec nedoputoval před branku. Avšak hostující celek se i nadále udržel na míči.
47'
Druhý poločas započal v nezměněných sestavách. Norsko pokračuje ve své útočné snaze.
46'
První poločas nám přinesl pěknou podívanou. Úvod zápasu začali domácí aktivně a dostali se do vedení. Následně získávalo Norsko pevnější půdu pod nohama a pak už jen prováděli jeden útok za druhým. Obrana Slovinců však ustála všechny jejich šance, zvláště tu v 31. minutě, kdy míč poskakoval na brankové čáře. Jestli Norsko bude pokračovat ve svém snažení nadále, je jen otázkou času, kdy Belece překonají.
45+1'
45+1'
Ten nadvakrát chytá Belej. V prvním poločase se nastavuje jedna minuta.
45'
Kapitán Johanssen se snažil o proniknutí do vápna. Nakonec chtěl odcentrovat, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
44'
Slovinsku se nyní daří držet svého soka na jeho polovině a tu by i nejradši dohrálo zbývající čas.
43'
Blíží se nám závěr prvního poločasu, kdy Norové neustále vyvíjí tlak na obranu Slovinska.
42'
Ten snad překvapil obranu soupeře a rozehrál aut na krátko a ihned následoval centr před branku. Míč však neoslovil nikoho v červeném dresu.
42'
Kamara si nabíhal do pokutového území, ale míč k němu nedoputoval a opět budeme svědky dlouhého autu Nordtveita.
40'
Centr před branku a obrana Norů nedopustila žádné komplikace a už se zase soustředí na branku Slovinska. Určitě by rádi ještě do poločasové přestávky vyrovnali.
40'
Norsko de dopouští faulu a nyní příležitost standardní situace pro domácí celek, který tak může po hodně dlouhé době ohrozit branku soupeře.
38'
Hosté kombinovali na pravé straně a už to vypadalo hodně slibně, ale finální prostrčení míče neprošlo a z tohoto nakonec nic nebude.
37'
Hosté se chystají k zahrávání dalšího rohového kopu...ten byl odhlavičkován mimo vápno. K odraženému míči se dostal norský hráč, ale jeho střela jde mimo branku Belece.
36'
Hosté nechávají vydechnout obranu soupeře a nyní kombinuji na vlastní polovině.
34'
Nordtveit opět zahrával dlouhý aut do vápna, Slovinci se ubránili, ale už se musí koncentrovat na další útok soupeře.
33'
Po další standardní situaci se dostal ke střele Elyounoussi a poslal míč jen kolem levé tyčky. Norové tlačí jak jen můžou a každý jejich centr do vápna značí výrazné nebezpečí pro branku soupeře.
31'
Norsko nyní vyslalo dva centry. Ten druhý hlavičkuje Elabdellaoui a Belec špičkami prstů zastavuje míč a společně se svým obráncem zamezil, aby šel do branky. Míč se pak posunoval po brankové čáře, kde se ještě odrazil od pravé tyčky a nakonec další obránce dokázal míč odkopnout. Následná dorážka už jen pak rozvlnila boční síť. Velká šance Norů!
30'
Hosté momentálně kombinují na polovině soupeře a hra se nám zcela otočila. I nadále domácí drží jedno branková náskok.
28'
Tu se jim nepodařilo zahrát zrovna nejlépe a Slovinci se dokázali ubránit a vyvézt míč. Avšak hosté přidávají pod kotel a nyní zcela převzali iniciativu na hřišti.
27'
T. Elyounoussi se rozběhl směrem k brance a byl faulován těsně před šestnáctkou! Zajímavá standardní situace hostů...
26'
Slovinci roh ubránili, ale pouze odkopávají míč k půlící čáře, kde jej má pod kontrolou hostující celek.
25'
Črnigoj má nějaké zdravotní trable po souboji a nyní je ošetřován za pomezní čarou. Mezitím Norové zahrávali standardní situaci, po které budou zahrávat rohový kop.
24'
Kamara se snažil dosáhnout na vysoký míč, ale nakonec padá na trávník a míč končí v zázemí. Následuje odkop od branky Belece.
22'
Následně dokázali dostat míč až před branku, ale obránce míč dokázal blokovat a Belec nyní nemusel zasahovat. Avšak sympatický a rychlý přechod do útoku z pohledu Norů.
22'
Jarstein dvakrát zahrával dlouhý míč na polovinu hřiště a až druhý pokus se podařilo Norům prodloužit a zahájit útok po levé straně.
20'
Norsko přidalo a jde to poznat, již se o něco více dostává k centrům před branku, ale zatím jim schází potřebná přesnost.
19'
Elyounoussi napřáhl ke střele a jeho dobrou přízemní ránu likviduje jistým zákrokem Belec.
18'
Obrana Slovinců si poradilo i s touto situací a následně Belec chytá střelu ze střední vzdálenosti.
18'
Centr na zadní tyči byl odhlavičkovat do autu na pravé straně. Norsko bude zahrávat dlouhý aut do pokutového území.
17'
Po delší době se jim daří proniknout po pravé straně a vybojovali si rohový kop...
15'
Slovinci mají vysoko vytaženou obranu a Norové se dostávají na jejich polovině velmi sporadicky. Nyní sledujeme pasáž hry, kdy se hosté snaží překonat půlící čáru a dostat se před branku soupeře.
14'
Hosté však naráží na dobře hrajícího soupeře, který je povzbuzen vedoucí brankou a na hřišti hýří pohybem.
13'
Johansen po faulu rozehrává z vlastní poloviny, ale nakonec volí zpětnou rozehrávku na svého brankáře a Norsko se bude snažit proniknout do útoku.
11'
Domácí povzbuzeni dobrým vstupem do utkání i nadále hýří aktivitou.
9'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Aktivita Slovinců je odměněna úvodní brankou zápasu. Po rychlé akci prostrčil míč Črnigoj na pravou stranu, kde si nabíhal BENJAMIN VERBIČ a vyslal křižnou přízemní střelu k levé tyči. Asistence: Domen Črnigoj.
8'
Domácí celek je na míči, ale operuje s ním spíše na půlící čáře a hosté se snaží aktivně napadat a narušovat jejich kombinaci.
7'
Elyounoussi přihrával na svého spoluhráče, ale jeho přihrávka nebyla vůbec přesná a Slovinsko má míč pod svou kontrolou.
6'
Dlouhý centr hostí nepřinesl nic nebezpečného a na hranici šestnáctky se ujímá míče domácí celek.
5'
V úvodu zápasu jsou domácí více aktivní a diváci je ženou do útoku. Norsko se nemůže dostat k míči.
4'
První útočný pokus hostí, centr z levé strany byl odvrácen hlavičkou domácího obránce.
3'
Domácí neudrželi dlouhý míč vyslaný ze své poloviny a následuje aut Norů.
2'
Po dalším pokusu se Slovinsko dopouští útočného faulu v pokutovém území.
1'
Črnigoj se snažil o první postup do útoku, ale míč byl příliš dlouhý a ten nakonec končí v zázemí.
1'

Slovinsko: Belec – A. Struna, Mevlja, Aljaž Struna, Skubic – Verbič (C), Dervišević, Rotman, Črnigoj – Šporar, Zajc.
Náhradníci: Kotnik, Ivačič – Balkovec, Stojanović, Bijol, Bezjak, Blažič, Zahović, Berić, Požeg, Krajnc,

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Rosted, Aleesami – Johansen (C), Selnaes, Henriksen, Elyounoussi – T. Elyounoussi, Kamara.
Náhradníci: Nyland, Grytebust – Meling, Hovland, Reginiussen, Sorloth, Berge, Svensson, Linnes, Odegaard, Johnsen, Fossum.

Rozhodčí: R. Buquet . G. Debart, J. Pacelli (všichni ITA).
Opět tu máme další kolo Ligy národů. V Lize C, skupiny B, se odehrají páté zápasy!

Slovinsko má zatím po čtyřech zápasech jen jeden bod za remízu 1:1 s Kyprem. V dnešním zápase musí bodovat, jinak jim hrozí reálný sestup do nižší ligy! V dosavadních odehraných duelech vstřelili tři branky a šest jich dostali.

Norsko je naopak vedoucím celkem skupiny a s počtem devíti bodů má velkou šanci na postup do vyšší ligy. Avšak na dálku s nimi bojuje tým Bulharska, které má stejný počet bodů. A jen jede celek ze skupiny může postoupit. Norové mají dobré pozitivní skóre a to 9:1! Jejich defenzíva tedy pracuje na jedničku a pouze Bulharsko jim dokázalo vstřelit branku. Pro Nory to bude druhý venkovní zápas, ten první prohráli, právě s Bulharskem (0:1).

První vzájemný zápas vyhráli Norové 1:0 a to díky brance O. Selnaese, ve třetí minutě nastavení prvního poločasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.