Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Kypr - 10. října 2020   15:00

Lucembursko
Lucembursko
12' Sinani (V. Thill) • 26' Sinani
2:0
(2:0, 0:0)
Kypr
Kypr
Lucembursko
Moris – Gerson, Selimovic (69. Martins Pereira), Carlson – Jans (C), Barreiro, O. Thill, Pinto (68. Bensi) – Sinani (79. Skenderovic) – Rodrigues, V. Thill.
Schon, Kips – Delgado, Hall, Malget, Bohnert, Rupil, Bensi, Martins Pereira, Muratovic, Deville, Skenderovic.
Robertson – Stewart, Ross (vš. SKO)
Stade Josy Barthel, Lucemburk
Kypr
Kyriakides – Laifis, Karo (61. Gogic), Kousoulos – Wheeler (53. N. Ioannou), Kastanos, Artymatas (75. Ch. Kyriakou), Pittas (75. Loizou) – Tzionis (46. Antoniou), Christofi (C) – Sotiriou.
Demetriou, Michael – N. Ioannou, Katelaris, Shelis, Antoniou, Ch. Kyriakou, Zachariou, Kakoullis, Gogic, M. Ioannou, Loizou.

To je z toho zápasu vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů na shledanou.
Je konec dnešního zápasu skupiny C ve kterém vítězí Lucembursko. První půle patřila domácím, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok, který udržovali po zbytek utkání a připisují si tak tři body do tabulky. V souběžně hraném utkání zvítězila Černá Hora nad Ázerbájdžánem, což znamená, že skupinu vede Černá Hora s devíti body. Následuje Lucembursko se šesti a Ázerbájdžán se třemi. Na poslední pozici je Kypr, který nezískal ještě ani bod.
90+5'
90+3'
A další centr Christofiho. Míč si ale našel v pokutovém území Gerson, který míč poslal do autu.
90+2'
Kypr ještě zkouší ohrozit domácí branku. Všechny jejich centry ale jsou buď odvráceny pryč, nebo skonči v náruči Morise.
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut.
89'
Obrovská šance Kypru! Christofi nejdříve trefil tyč domácí branky, k dorážce se nakonec dostal i Sotiriou, jehož střela z bezprostřední blízkosti letěla hodně mimo branku. Teď měli domácí štěstí.
88'
Rodrigues byl nachytán v ofsajdu a Kypr opět míří vpřed.
87'
Gogicův centr si pohotově v šestnáctce našel Moris.
86'
Christofi signalizuje, že dostal loktem a ukazuje rozhodčímu i krev, která proudí z jeho nosu. Bude z toho ale pouze vhazování pro hosty.
84'
Christofiho hodně nepřesný centr letí mimo pokutové území. Brankář Moris navíc nemá kam spěchat a dává si na čas.
82'
Kypřané jsou stále aktivnější ve druhé polovině. Kontaktní gól ale stále nepřichází a čas se již pomalu chýlí ke konci.
80'
Po Rodriguesově individuální akci končí míč za pomoci brankáře v zámezí. Z následného rohového kopu žádné ohrožení branky nepřišlo.
79'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Danel Sinani, přichází Aldin Skenderovic.
78'
Kastanosova pěkná střela zpoza šestnáctky končí těsně nad bránou.
76'
Další útočný faul po rohovém kopu domácích a Kypr se tak může vydat vpřed zkusit ještě něco udělat s tímto zápasem.
75'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Kostakis Artymatas, přichází Charalampos Kyriakou.
75'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Ioannis Pittas, přichází Loizos Loizou.
73'
Moris nyní vylekal diváky na stadionu, když svým odkopem trefil hostujícího hráče, naštěstí pro domácího brankáře míč putoval mimo hrací plochu.
72'
Domácí měli k dispozici rohový kop, který sice rozehráli, následoval však útočný faul.
69'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Vahid Selimovic, přichází Christopher Martins Pereira.
68'
Pittasova nebezpečná střela ze střední vzdálenosti končí v náruči Morise.
68'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Mica Pinto, přichází Stefano Bensi.
66'
A další šance Kypřanů! Sotiriou prodloužil míč za sebe na Christofiho, který v obležení dvou obránců zakončil hodně nepřesně.
64'
Tak tohle byla asi největší šance Kypru v celém zápase. Po rohovém kopu míč přistál na hlavě Gogiče, který ale hlavičkoval vysoko nad bránu.
63'
V šestnáctce se již k míči probíjel Christofi, takže Pinto raději poslal míč na roh.
62'
Hra hostů se ve druhém poločase výrazně zlepšila, stále se ale nedostali do nějaké výraznější šance.
61'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Antreas Karo, přichází Alex Gogic.
58'
Nebezpečnou střelu Vincenta Thilla vyrazil Kyriakedes na roh.
57'
Vincent Thill byl faulován za šestnáctkou a je z toho zajímavá standartní situace pro domácí.
56'
Ofsajd zastavuje akci Sotirioua.
53'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Christos Wheeler, přichází Thomas Ioannou.
52'
Christofiho střela z přímého kopu byla zblokována a následuje roh.
51'
Žlutou kartu dostává Vahid Selimovic (Lucembursko).
50'
Lucemburčané dobře napadali a donutili hosty ke ztrátě míče. Thill se ale k zakončení neprorval.
49'
Thillova přízemní střela končí hodně mimo bránu.
48'
Barreiro byl faulován a domácí mají k dispozici přímý volný kop.
48'
Kypr začal druhý poločas aktivně a evidentně se bude tlačit do zakončení a zkoušet se zápasem něco udělat.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Marinos Tzionis, přichází Minas Antoniou.
46'
Statistiky po prvním poločase:
Střely na bránu: 5 – 2
Rohové kopy: 2 – 1
Držení míče: 46% – 54%
Žluté karty: 1 – 2
Fauly: 9 – 4
Po prvním poločase je stav 2:0 a nutno říct, že zaslouženě. Lucembursko je aktivnějším týmem. Mužem zápasu je zatím Danel Sinani, který vstřelil dvě branky.
45+2'
45+2'
Lucembursko vstřelilo třetí gól a opět to byl Sinani, který se prosadil střelou zpoza pokutového území. Branka ale nakonec nebyla uznána pro ofsajd.
45+1'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Velká šance domácích! Po dobrém centru šel do skluzu Carlson, kterému chybělo pár centimetrů ke skórování.
43'
Žlutou kartu dostává Gerson Rodrigues (Lucembursko).
Žlutou kartu dostává Grigoris Kastanos (Kypr).
Žlutou kartu dostává Ioannis Pittas (Kypr).
43'
Po faulu následuje lehká strkanice, kterou musí umoudřit hlavní rozhodčí.
42'
Rodrigues zkoušel obejít dva hráče, avšak si míč ukopl až do zámezí.
41'
Míč nyní mají poprvé na delší dobu hosté.
39'
Lucembursko šlo do přečíslení čtyři na tři, nepřesná přihrávka Thilla ale tuto nadějně rozvíjející se akci zmařila.
38'
Rodrigues už se na hranici pokutového území otáčel s míčem. Karo ale jeho úmysl přečetl a míč odkopl.
37'
Špatný Christofiho první dotyk s balónem znamená další odevzdání míče.
36'
A opět Sinani, který si nabíhal na nahrávku Rodriguese, ta ale byla o kousek delší, než by dnešní střelec dvou gólů potřeboval.
35'
A další nepřesná přihrávka Kypřanů, tentokrát ji vyslal Artymatas.
33'
Pittas byl v dobře rozvíjející se akci nachytán v ofsajdu.
32'
Thill to opět zkusil zpoza šestnáctky, tentokrát si ale hostující brankář připsal jistý zákrok.
31'
Tzionisovu kolmici si domácí obranu pokryla a je z toho odkop od branky.
29'
Nepřesný nákop Thilla skončil u hostujícího brankáře.
26'
Lucembursko právě vstřelilo branku!

A je to o dvě branky! Thillovu dobrou střelu ze střední vzdálenosti ještě Karyakides vyrazil, na dorážku dobře postaveného DANELA SINANIHO již ale neměl šanci dosáhnout.
25'
Kastanos byl faulován a je z toho zajímavá standartní situace pro Kypr.
23'
Rodrigues zkoušel z poloviny hriště nachytat Kyriakidese, avšak hostující brankář předvedl velmi dobrý zákrok.
22'
Christofiho centr z pravé strany dokázal bez problémů odvrátit Gerson.
20'
Do situace dva na jednoho se vydali hosté, Kousoulos ale nedokázal přesně přihrát a je z toho pouze kop od branky.
19'
Domácí jsou zatím lepším týmem a s míčem u kopaček pomalu postupují vpřed.
17'
Carlson vyslal pěknou přihrávku na Janse, jehož první dotyk byl ale špatný a Kypr bez problémů zažehnal nebezpečí.
14'
Na trávníku zůstal ležet po faulu Sinaniho Kastanos a u míče je Kypr.
12'

Domácí se dostávají do vedení! Kypr ztratil míč na polovině hřiště a k míči se dostal Thill, který přihrál lépe postavenému DANELU SINANIOVI, který tváři v tvář gólmanovi nezaváhal a poslal svou přízemní střelu k levé tyči.
9'
Nepřesná přihrávka Kastanose skončila mimo hřiště.
8'
Jans dobře centroval do pokutového území, kde našel Rodriguese, který ale hlavičkoval pouze do protihráče, následuje proto další rohový kop.
6'
Následně se Carlson dopustil útočného faulu a Kyriakides rozehrává od vlastní brány.
5'
Nebezpečný centr Pinta odvrátil Karo na rohový kop.
3'
Tzionis nestihl míč na hrací ploše a míč mají opět domácí.
3'
Nepřesný hostující centr ukryl Moris v náruči a rozehrává.
1'
Hned v první minutě se k míči dostal Tzionis, který poslal přízemní střelu na branku, Moris ale chytá.
1'
Zazněly hymny obou týmů. Utkání se navíc hraje s fanoušky, kterých je na stadionu v Lucemburku několik stovek.
Vítejte u zápasu skupiny C Ligy národů UEFA ve kterém na sebe narazí Lucembursko a Kypr.
Domácí se nachází na druhé pozici skupiny C se třemi body, když nejprve porazili Ázerbájdžán a následně nestačili na Černou Horu. Lucembursko si před třemi dny zahrálo přípravný duel proti Lichtenštejnsku a prohrálo 1:2.
Kypr se zatím krčí na poslední příčce skupiny, když nejprve prohrál s Ázerbájdžánem a následně i s Černou Horou. Kypřané si zahráli přípravný zápas proti Česku, ve kterém padli 1:2.
Lucembursko vstupuje do tohoto zápasu z pozice favorita, uvidíme, jestli to tak bude vypadat i na hřišti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.