Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Kosovo - 15. listopadu 2020   20:45

Slovinsko
Slovinsko
63' Kurtić (Stojanović) • 90+4' Iličić
2:1
(0:0)
Kosovo
Kosovo
58' Muriqi  (Bernard Beriša)
Slovinsko
Belec – Stojanović, Blažič, Mevlja, Balkovec – Vetrih, Kurtić – Iličić /C/ (90+6. Kouter), Lovrić (87. Črnigoj), Bohar – Vučkić (68. Šporar).
Rozman – Skubič, Tijanić, Jurčević, Zajc, Matavž, Bajrić, Čerin.
Frankowski – Winkler, Heinig (Polsko)
Stadion Stožice, Lublaň
Kosovo
Muric – Vojvoda, Rrahmani /C/, Aliti, Hadergjonaj – Raškaj, Kryeziu (71. Kastrati) – Žegrova (90+1. Hasani), V. Beriša, B. Beriša (84. Rašani) – Muriqi.
Bekaj, Ujkani – Nuhiu, Drešević, Daku.

Slovinští fotbalisté až v pátém utkání Ligy národů C inkasovali, když se po bezbrankovém poločase po nádherné souhře v šestnáctce s oběma Beriši trefil z první přímé střely Muriqi. Již za 5 minut vyrovnal zblízka Kurtić a zápas rozhodla velmi přísná penalta za ruku v nastaveném čase, kterou proměnil domácí Iličić. O všechny góly se tak postarali fotbalisté z italské ligy.
Výsledek nic nezměnil na pořadí ve skupině. Slovinsko potřebuje v závěrečném kole získat k postupu bod proti Řekům, Kosovo zůstalo třetí a také mu k záchraně stačí remíza s Moldavskem.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:12.
90+6'
90+6'
Rozhodčí ještě nechal Slovince dohrát akci, z úhlu vyprášil Muricovi rukavice prudkou střelou Črnigoj.
90+6'
Slovinsko provádí taktické střídání: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Nino Kouter.
90+4'
Žlutou kartu dostává již vystřídaný Edon Žegrova (Kosovo) za řeči z lavičky.
90+4'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Z pokutového kopu nezaváhal JOSIP ILIČIĆ. Muric sice vystihl směr, ale na umístěnou střelu k tyči z kopačky záložníka Atalanty Bergamo nedosáhl a jen zlostně bouchl dlaní o trávník.
90+2'
Žlutou kartu dostává Amir Rrahmani (Kosovo) za protesty.
90+2'
Penalta pro domácí po ruce v šestnáctce! Šporar zblízka trefil Alitiho do ramene, to je hodně krutý verdikt.
90+1'
Poslední změnu provádí Kosovo: ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Florent Hasani.
90'
Bartosz Frankowski nastavuje 4 minuty.
90'
V pádu hlavičkuje nad břevno střídající Andraž Šporar, do loňské zimy hráč Slovanu Bratislava a nyní Sportingu Lisabon.
88'
Dlouhé slovinské bago v prostoru 30-40 metrů od kosovské brány končí ztrátou míče a rychlým brejkem hostů. Kastratiho přízemní kolmici však zachytil brankář Belec.
87'
Rrahmani se svezl na saních a sebral míč od kopaček Boharovi.
87'
Střídání v týmu Slovinska: ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Domen Črnigoj.
86'
Slovinští fotbalisté drží míč na útočné polovině, jenže proti kompaktnímu bloku modrých opět vůbec nic nevymysleli.
84'
Druhé střídání v mužstvu Kosovo: zraněný Bernard Beriša opouští hřiště v doprovodu maséra a jeho místo zaujme Elba Rašani.
82'
Po vzrušujících okamžicích a dvou vstřelených gólech opět převládá opatrnost a snaha neudělat chybu. V souběžně hraném zápase Moldavsko – Řecko je stav 0:2 a tato konstelace by vyhovovala oběma dnešním sokům, kterým by v posledním kole shodně stačila remíza k postupu, respektive udržení v Lize C.
79'
Josip Iličić našel centrem Jasmina Kurtiće, který hlavičkuje ze záklonu neškodně a vysoko nad.
79'
Aliti fauloval Iličiće ve vzdálenosti, která by z trestného kopu mohla znamenat hrozbu pro bránu Kosova.
78'
Valon Beriša přenesl hru napravo na Žegrovu, kterému míč uskakuje od kopačky.
75'
Kosovskou akci zhatil ofsajd Hadergjonaje.
73'
Než si slovinský kapitán Iličić srovnal míč na centr, opustil hrací předmět hřiště a rozhodčí nechává kopat od kosovské brány.
72'
Další rohový kop Slovinců končí ztrátou míče a taktickým faulem Lovriće na unikajícího Bernarda Berišu. Za tento zákrok měla přijít karta...
71'
Střídání v týmu Kosova: ze hřiště odchází Hekuran Kryeziu, přichází Lirim Kastrati.
70'
V souboji čtrnáctek naskočil Jasmin Kurtić na záda Valona Beriši, který se drží za kříž a rozhodčí krátce přerušuje hru.
68'
Poprvé střídá Slovinsko: ze hřiště odchází Haris Vučkić, přichází Andraž Šporar.
65'
S trestným kopem Valona Beriši i opakovaným centrem Hadergjonaje si domácí poradili
64'
Žlutou kartu dostává Miha Mevlja (Slovinsko).
63'
Vedení Kosova mělo jepičí život. Petar Stojanović se vřítil do šestnáctky z pravé strany a jeho zpětnou přihrávku využil zblízka k vyrovnání záložník Parmy JASMIN KURTIĆ.
61'
Iličić rozehrál rohový kop, zásluhou Hadergjonaje se hosté ubránili.
60'
Muriqi je při chuti a tvrdou střelou z 30 metrů pod břevno přinutil Vida Belce zasahovat.
58'
Kosovo právě vstřelilo branku!
Až po 417 minutách Ligy národů Slovinci inkasují, a to z vůbec první přímé střely Kosova. Stačil k tomu nakrátko vhozený aut, luxusní patička Valona Beriši, zpětná přihrávka jeho jmenovce Bernarda v pádu a o přesné zakončení se postaral útočník Lazia Řím VEDAT MURIQI.
55'
Slovinci si roh vzápětí zopakovali z opačného křídla, tentokrát Kosované zakopávají za půlící čáru a mohou zformovat obranné šiky.
54'
Domácí ve trojici vyšachovali dvojnásobnou přesilu. Iličić si skvěle zpracoval míč v šestnáctce a přes Vučkiće ho předal Lovrićovi, jehož přízemní střelu tečoval patou těsně vedle brány Vojvoda.
53'
Počáteční nápor favorita vyprchal, hraje se uprostřed hřiště.
50'
Hosté se pod tlakem nemohli dostat z okolí vlastní šestnáctky, až teď konečně díky Vojvodovi budou vhazovat.
49'
Domácí fotbalisté pokračují v obléhání soupeřova území a Bohar na zemi šikovně o Rrahmaniho koleno vybojoval roh.
47'
Iličićův rohový kop odvracejí hráči Kosova do autu.
46'
Už po půlminutě hry směřoval Lovrićův přízemní centr do vápna na rozběhnutého Vučkiće, před ním však výborným skluzem odvrací na roh Rrahmani.
46'
V Lublani zatím gól nepadl. Domácí jsou opravdu jen mírně lepším mužstvem, nepřesnosti převládají na obou stranách a jediné vážnější šance poločasu vzešly z chyb v kosovské obraně.

Statistiky první půle:
Držení míče 58% – 42%, střely na bránu 2:0, střely mimo 2:2, rohy 5:1, ofsajdy 2:1, fauly 6:7.
45+2'
45+2'
Ještě po vypršení nastavené minuty nechává rozhodčí domácí rozehrát přímý kop. Ten si vzal na starost Iličić a po jeho centru hlavičkuje Mevlja vysokým obloukem do rukavic připraveného Murice.
45+1'
Bohar zleva prokličkoval do šestnáctky, Vučkiće však před bránou nenašel.
45'
Rozhodčí Frankowski nastaví jednu minutu.
45'
Žlutou kartu dostává Mërgim Vojvoda (Kosovo).
43'
Edon Žegrova napřáhl z dálky a jeho projektil končí metr nad břevnem.
42'
Boharovu tvrdou střelu Muric vyrážel jen z cvičných důvodů, v té chvíli byl již útočníkovi Osijeku máván ofsajd.
42'
Boharův centr poslal Vojvoda skluzem na vlastní bránu a připravil Muricovi pořádně těžký zákrok. Je z něj roh pro Slovinsko.
40'
Dlouhou postupnou kombinaci zakončil z velkého vápna Josip Iličić. Míč mu sjel po levačce na vnější šajtli a letí vysoko a daleko od kosovské svatyně.
39'
Kosovská akce opět daleko nedospěla a domácí fotbalisté pozvolna rozehrávají do šířky na vlastní polovině.
37'
Míč dostávají po Stojanovićově taktickém zákroku na Valona Berišu hosté.
35'
Třetí roh Slovinců rozehrál Iličić na Kurtiće, který zakončuje křížnou hlavičkou nepřesně.
33'
Krásným dloubáčkem uvolnil Stojanoviće na pravém křídle Iličić. Domácí pravý bek centroval na Bohara, který sklepl pod sebe, načež celou akci zadrbal nákopem do zámezí Balkovec.
32'
Bernard Beriša se žlutou kartou dost riskuje, skluz na Vetriha byl v rozporu s pravidly.
31'
Exekuce se nezdařila, Valon Beriša posílá míč přes celou šířku hřiště do autu.
30'
Hadergjonajovu akci sráží Stojanović na roh. Poslední minuty patří premiérám v herních situacích.
27'
Samostatnou akci zakončil slušnou střelou metr vedle brány Edon Žegrova a byl to vůbec první kosovský pokus.
26'
Vučkić postupoval s míčem u nohy jeden na jednoho proti Rrahmanimu a prosadil se ke střele. Mířil však jen doprostřed brány a první zákrok večera si připisuje Muric.
25'
Bohar rozběhl akci na levém křídle a předal Vučkićovi přihrávku pod nohy. Nejlepšímu slovinskému střelci míč odskakuje před brankáře Murice.
24'
Uprostřed hřiště narazil Raškaj do domácího Lovriće.
21'
Blažič včas dostoupnul Muriqiho a odehrál před ním míč do autu.
19'
Po druhém rohu zůstali domácí ještě chvíli u míče, než o něj přišel Jasmin Kurtić.
18'
Z rohového kopu Iličić nezahrozil, ale zanedlouho se Slovinci dočkají repete.
17'
Muric zapomněl na zlaté gólmanské pravidlo a vyběhl zbytečně mimo velké vápno, aniž by se dostal k míči. Lovrić naservíroval před odkrytou bránu Vučkićovi, který místo zpracování hlavičkuje z 12 metrů a tím umožnil zákrok na brankové čáře stoperu Rrahmanimu!
16'
Žlutou kartu dostává Bernard Beriša (Kosovo).
15'
Kosovské akce mají společný jmenovatel v příliš prudkých průnikovkách, které bez potíží sbírá domácí gólman.
12'
Během několika desítek vteřin odmávali ofsajd oba polští pomezní.
11'
Po dvou minutách se zase hraje, Hadergjonajův nákop však letí opět jen k Belcovi.
9'
Žlutou kartu dostává Sandi Lovrić (Slovinsko).
9'
Na půlící čáře se svíjí Kryeziu po skluzu na Lovriće, který na něj pak došlápl.
7'
Standardka nakrátko mezi Žegrovou a Valonem Berišou neohrozila slovinskou bránu.
6'
Mevlja nakopl nechtěně do obličeje Muriqiho a píská se proti domácím z poměrně nebezpečné pozice ze strany.
4'
Vojvoda nakopává míč až k brankáři Slovinska Belecovi.
3'
Stojanovićův centr zaskočil kosovské obránce, kteří se nedohodli a Rrahmani hlavičkoval za sebe přímo na kopačky Damjana Bohara. Ten z úhlu nepropálil obranu hostů.
1'
Fotbalisté Kosova nastoupili v tmavomodrých dresech, Slovinci budou hrát v bílých se stylizovanými bleděmodrými vrcholky hor na ramenou.

Slovinsko: Belec – Stojanović, Blažič, Mevlja, Balkovec – Vetrih, Kurtić – Iličić /C/, Lovrić, Bohar – Vučkić
Náhradníci: Rozman – Skubič, Koutek, Šporar, Zajc, Matavž, Čerin, Tijanič, Jurčević, Črnigoj, Bajrić

Kosovo: Muric – Vojvoda, Rrahmani /C/, Aliti, Hadergjonaj – Kryeziu, Rashkaj – Zhegrova, V. Berisha, B. Berisha – Muriqi
Náhradníci: Ujkani, Bekaj – Kastrati, Hasani, Rashani, Daku, Drešević, Nuhiu

Rozhodčí: Frankowski – Winkler, Heinig (Polsko).
Vzájemné zápasy
První z ex-jugoslávských derby ve skupině se hrálo v Prištině a domácí Kosovo podlehlo Slovinsku 0:1 gólem Vučkiće z 22. minuty.
Kosovo (0-2-2, 2:4)
Srbská autonomní oblast s částečným mezinárodním uznáním nezávislosti je nejmladším členem UEFA, v probíhajícím ročníku Ligy národů ještě výběr kosovských Albánců nezvítězil a pravděpodobně se také až v posledním kole utká o záchranu s Moldavskem, které je na tom s jedním bodem v tabulce ještě hůře. Případné vítězství v Lublani by ovšem Kosovu mohlo při současné ztrátě Moldavska zajistit udržení v Lize C již v tomto kole.
Na vítězství však reprezentace Kosova čeká již devět mezistátních zápasů.
Také největší hvězdy hostujícího výběru působí převážně v Serii A: brankář Samir Ujkani a Mërgim Vojvoda (FC Turín), kapitán Amir Rrahmani (Neapol), Vedat Muriqi (Lazio Řím). Výjimkou je Bersant Celina z francouzského Dijonu, v Česku je z působení ve Spartě a Liberci známý Herolind Shala (dnes Vålerenga Oslo).
Slovinsko (3-1-0, 6:0)
Slovinci ve čtyřech utkáních Ligy národů C ještě neinkasovali a body ztratili jen za úvodní bezbrankovou remízu s Řeckem. O postupujícím se pravděpodobně rozhodne až v posledním kole mezi těmito soupeři, Slovinsko vede tabulku právě před Řeckem o dva body.
Útočník španělské druholigové Zaragozy Haris Vukčić nastřílel čtyři góly, tedy dvě třetiny celkového slovinského počinu.
Většina opor hraje v sousední Itálii: Josip Iličić (Atalanta Bergamo), Jasmin Kurtić (Parma), Miha Zajc (FC Janov), brankářská jednička Jan Oblak chytá za Atlético Madrid. Útočník Andraž Šporar letos přestoupil do Sportingu Lisabon ze Slovanu Bratislava, za který stále hraje obránce Kenan Bajrić.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.