Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Slovensko - 13. června 2022   16:00

Kazachstán
Kazachstán
18' Vorogovskij  • 39' Astanov
2:1
(2:0)
Slovensko
Slovensko
51' Bero
Kazachstán
Šackij – Gabyšev (73. Kajrov), Malij, Maročkin, Alip, Dosmagambetov – Astanov (83. Logviněnko), Darabajev, Tagybergen (C), Vorogovskij (74. Orazov) – Ajmbetov.
Van Driessche – Devillers, Monteny (BEL)
Astana Arena, Nur-Sultan
Slovensko
Rodák – Pekarík, Gyömbér, Valjent, Chvátal (46. De Marco) – Kucka (C), Hrošovský, Bero (82. Almási), Haraslín – Rusnák (72. Strelec), Duda.

Zákroky brankářů
Šackij – čtyři zákroky
Rodák – jeden zákrok
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:15.
Kazaši mají z dnešního vítězství obrovskou radost. Odskakují Slovákům na čtyři body a zdá se, že postoupí o patro výš. Pro Slováky by to bylo obrovské zklamání nepostoupit ze skupiny v konfrontaci s Běloruskem, Ázerbájdžánem a Kazachstánem. Jedno je jisté – obsah slovenských sportovních médií v následujících dnech bude velmi intresantní.
Zajímavý výsledek! Čeká nás asi velice zajímavé léto ve slovenském fotbalovém prostředí. Slováci i podruhé prohrávají s Kazachy. Tentokráte 1:2. Po prvním poločase, kdy směrem dopředu nepředvedli vůbec nic, tak ve druhém dějství se chytili gólem Bera o tyč. Zmáčkli soupeře. Nicméně Pekaríkovu šanci vytáhl Šackij rukou a stejně tak poradil s volejem Kucky na bližší tyč. Závěr Slováci úplně neunášeli. Zejména Ondrej Duda. Ten nejprve po strčení do Orazova viděl žlutou kartu a o minutu později za šlapák proti břichu soupeře vyfasoval rovnou přímé vyloučení. V předposledním zápase Ligy národů si určitě nezahraje a nechme se překvapit, jestli mu disciplinárka vystaví stopku i pro poslední kolo.
90+6'
90+6'
Kazaši se snažili přerušit rozjíždějící se útok Slováků na půli, povedlo se čistým skluzem.
90+5'
Další karta, Kucka postrčil Logviněnka mimo hru. Sudímu ještě ironicky ukázal palec nahoru.
90+4'
Po centru z pravé strany hlavičkuje Almási u bližší tyče vedle brány. Následně chce roh, místo výkopu brankáře a dostává kartu za protesty.
90+3'
Slováci byli donuceni zapojit Rodáka, ten nakopával, ale Kazaši vyhráli hlavu, takže vrátili balón znovu do slovenského vápna.
90+3'
Slováci vysunuli presink a Šackij odkopl míč nečistě do zámezí.
90+2'
Slováci ukončili kazašskou akci po levé straně, ale domácí získali míč prakticky hned zpět.
90'
Orazov tahal čas u pravého rohového praporku, pak si vynutil faul. Ten naznačil pomezní rozhodčí. Orazov ležel na zemi, Hrošovský mu chtěl pomoci na nohy, takže bylo (zase) veselo.
90'
Slováci přichází o míč a Kazaši jsou znovu blíž k tomu, aby podruhé v krátkém sledu porazili Slovensko.
89'
Inu, zároveň je pořádně vyhrocený. Hra rozkouskovaná. To hraje do karet spíše Kazachstánu.
86'
Pane jo, to je zkrat Ondreje Dudy! Při nákopu po levé straně šel podrážkou proti Tagybergenovi, zasáhl jeho břicho. Sudí se rozmýšlel, zda jej vyloučit druhou žlutou kartou, nebo přímou červenou kartou. Rozhodl se pro variantu B a Duda bude určitě chybět v předposledním zápase Ligy národů, možná v této soutěži dohrál. To záleží na verdiktu disciplinárky, kam tento zákrok zcela jistě zamíří.
86'
Po odpískaném faulu strčil Duda nepatrně do soupeře, ten pádu pořádně přidal na strhla se pořádná strkanice. Sudí ji vyřešil kartou pro Dudu a Orazova.
85'
Samorodov by se ještě také měl podívat na hrací plochu.
84'
Šackij vyboxoval centr při volném přímém kopu z levé strany na vzdálenější tyč, ještě ležel na place.
83'
Střídání v týmu Kazachstán:
ze hřiště odchází Astanov, přichází Logviněnko.
82'
Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Bero, přichází Almási.
81'
Haraslín se s míčem nacházel na levé straně již mimo hřiště a Šackij bude tahat čas před svou rozehrávkou.
79'
Slovenská radost byla předčasná! De Marco prodlužoval na přední tyči roh zprava a Juraj Kucka hlavičkoval o Angličanem o břevno. Stadion už ztichl, stejně jako při prvním slovenském gólu a domníval se, že je vyrovnáno. Nicméně sudí gól neuznal a svůj výrok nezměnil ani po konzultaci s kolegou u videa. Na vině je útočný faul Kucky ve vápně a slovenský kapitán byl na hlavního arbitra docela naštvaný.
78'
Tagybergen leží v domácím vápně, když upadl při souboji s Kuckou mimo hru. Rozhodčí uklidňuje oba kapitány.
78'
Bero seběhl do druhé vlny na pravou stranu a proti Maročkinovi získal roh.
77'
Alip dostoupil zleva Kucku a donutil jej k chybě, tentokráte budou vhazovat Kazaši.
76'
Malij zasáhl z levé strany, následovat bude autové vhazování Slováků u vápna soupeře.
75'
Před opuštěním hrací plochy ještě absolvoval Vorogovskij konflikt s brankářem Rodákem. Tomu podle všeho šlo o to, aby opustil hřiště nejkratší možnou cestou a netahal čas.
74'
ze hřiště odchází Vorogovskij, přichází Orazov.
73'
ze hřiště odchází Gabyšev, přichází Kajrov.
73'
Kazaši pouští nepřesný přenesení hry Slováků.
72'
ze hřiště odchází Rusnák, přichází Strelec.
71'
Malij a Rusnák zůstali po vzájemném souboji ležet před kazašským vápnem a hra je přerušena, oba budou v pohodě.
69'
Při centru De Marca zaváhali dva Kazaši u zadní tyče a vypadalo to, že si nemysleli, že za nimi stojí Kucka, ten napálil volej na první tyč, kde se vyznamenal rukama gólman Šackij.
69'
Malij hrál pod tlakem presujícího hráče na jistotu, tzn. na pravou stranu do autu.
68'
De Marco si naskočil na malém vápně, ale mířil vedle levé tyče.
68'
Slováci mají roh z pravé strany. Bod by pro ně byl asi málo, když si uvědomíme situaci ve skupině.
67'
De Marco si narazil o soupeře na levé straně, ale přihrávku do šestnáctky odvrátil Alip.
66'
Šackij vytahuje Pekaríkovi vyloženou šanci z pravé strany na zadní tyč svou levou rukou.
65'
Haraslín pokračoval ve výhodě po faulu na De Marca a Kazaši odpálili centr z levé strany na roh, sudí ještě domlouvá Tagybergenovi.
65'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
64'
Tlak Slováků už není tak výrazný, ačkoliv nadále platí, že jsou více na míči. Nicméně po náporu hostů z úvodu druhé půle už Kazaši vyrovnali hru.
63'
Alip nasadil jesle, ale přes dalšího hráče se na pravé straně nedostal, u zadní tyče byl pokrytý Dosmagambetov.
62'
Bero se zlobí na rozhodčího, který mu foukl faul u pravé lajny na Alipa.
61'
Míč se vrátil k De Marcovi do levé poloviny vápna, ten měl rychlost, upadl, místo penalty se kope roh.
60'
Rýsoval se kazašský brejk po pravé straně, ale krátký pas do běhu sebral Valjent.
59'
Zajímavá střela Darabajeva ze střední vzdálenosti skočila o fous vedle pravé tyče, ke které se přesouval Rodák.
58'
Kucka faulovaný zezadu na slovenské obranné polovině, poté zakládá útok De Marco.
57'
Haraslínova klička na levé straně proti Gabyševovi byla hodně čitelná a z toho rezultuje rozehrávka Šackého.
56'
Nákop na Haraslína na levou stranu, ten si přehodil míč na pravačku, kterou mu ale Kazaši zavřeli.
55'
Kazaši jsou nyní pod velkým tlakem a Slováci se celkem chytili brankou Bera.
54'
Gyömbér hlavičkoval z výskoku mimo branku a balón si tak bere Šackij.
53'
Kucka zpracoval centr zleva v pravé polovině vápna, Alip srazil jeho střelu z druhého doteku na vzdálenější tyč.
53'
Duda dovezl míč po levé straně do šestnáctky, ale Šackého nikterak neprověřil.
51'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Rusnák nahrál zprava pod sebe, MATÚŠ BERO si hodil míč na levačku a vypálil o přední tyč, Slováci se dostávají na kontakt.
50'
Darabajev zakončoval po zemi z pravé strany výrazně vedle zadní tyče.
49'
Alip obešel dva hráče na pravé straně, na konci útoku vystřelil Tagybergen levačkou ze středu nad horní tyč.
49'
Haraslín si chtěl na levé straně narazit s De Marcem, ale tuto myšlenku Kazaši vystihli.
48'
Astanov se podrazil podražení Haraslína na polovině hřiště, Slováci sáhli k rozehrávce nakrátko.
47'
Kazaši se ubránili volnému přímému kopu z pravé strany.
46'
ze hřiště odchází Chvátal, přichází De Marco.
46'
Ofsajdy – 1:0
Pokud nesklapne Csaplárova past, tak bude slovenská situace kritická. Slováci zatím jen dvakrát vystřelili mezi tři tyče, ale pokaždé doprostřed brány a s pokusem Rusnáka a Hrošovského neměl Šackij problémy. To Kazaši udeřili hned ze svého prvního zakončení, když se Pekarík a Gyömbér nedohodli a Vorogovskij z voleje překonal Rodáka. Ten následně čelil ložence mezi nohy, ale tentokráte podržel Slováky.
Nicméně do konce poločasu inkasoval ještě jednou, když Astanov prodlužoval centr hlavou k zadní tyči. Slováci se zatím obrovsky trápí v útočné fázi a musí hodně přidat. Kazachstán doposud vychází z perfektní obrany, včas dostupuje, navíc hraje s větším nasazením a je lepší jeden na jednoho.
45+1'
45+1'
Kucka nesouhlasí s tím, že šlo o faul při hlavičkovém souboji proti Ajmbetovi.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Slováci obléhali vápno až Pekarík nezpracoval křižný centr Hrošovského na pravé straně, výkop pro Šackého.
45'
Gyömbér daroval balón soupeři na pravé straně relativně velkou chybou.
44'
Kazaši mají hru pod kontrolou a hodilo by se jim, aby se Slováci nenabudili gólem do šatny.
43'
Pekarík vyhnán z levé strany, musel hrát přes Gyömbéra a ten se rozmýšlel, jestli nepokračovat směrem k Rodákovi.
42'
Po nákopu Šackého domácí nic nevymysleli, načež přišel faul Tagybergena.
41'
Ztráta Kazachstánu na pravé straně hned napravena, jako poslední se dotkl balónu Chvátal.
39'
Kazachstán právě vstřelil branku!
ELCHAN ASTANOV prodlužil centr z pravé strany hlavou u přední tyče k zadní brankové konstrukci a se Slováky to nevypadá vůbec dobře.
38'
Šackij hrál z jedničky na pravou stranu, kde se natlačil Ajmbetov před Hrošovského a vynutil si jeho stažení. Obejde se to bez karty.
37'
Kazaši se pomalu, ale jistě posouvají na svou útočnou polovinu, nyní vhazují zprava.
36'
Haraslín fauloval Gabyševa na levé straně, držel jej a píská se tak útočný faul.
35'
Pekarík posílá centr z prvního doteku na pravé straně na hlavu beka.
35'
Slovákům vázne kombinace, jejich útočná fáze zatím úplně nenadchla. Moc si neví rady s tím, že hrají do plných, Kazaši včas přistupují.
34'
Hrošovský přenášel nepřesně křížem na pravou stranu na Pekaríka.
32'
Pekarík upadl při zpracování přihrávky na pravé straně a Dosmagambetov pouští míč Šackému.
31'
Kazaši mohli vést 2:0! Alip si posunul míč hlavou na levé straně do běhu, byl zdvojený, ale dokázal přihrát šajtlí mezi nimi a pak sice nejprve Astanov neprošel přes Hrošovského, ale okamžitě získal míč zpět a navedením míče na pravačku kolem Valjenta vytvořil obrovskou příležitost, tu tlačil mezi nohy Rodáka.
30'
Vystřižené nůžky Dudy nepřinesly ohrožení Šackého, ten může vykopávat a nikam nepospíchá.
29'
Pekarík přebíral míč na pravé straně při seběhu k bližší tyč a musel jít do souboje s Maročkinem, míč mu odskočil za bránu Kazachstánu.
28'
Chvátalův centr zleva odkopnut, Slováci se trápí v útočné fázi proti solidní obraně Kazachů.
28'
Kazaši jsou zatím lepší jeden na jednoho, po obdrženém gólu působí dojmem, že mají větší nasazení.
27'
Jinak obě slovenské střely na branku směřovaly doprostřed brány...
26'
Hrošovský si na levé straně hodil míč na pravačku, ale Šackij neměl potíže se střelou doprostřed brány.
26'
Duda prohrál jeden na jednoho s Alipem na pravé straně, Kazaši poté zapojili Šackého.
25'
Kazaši skvěle presovali a následně Maročkin odehrál balón na polovině hřiště do zámezí.
24'
Střelce zatím jediného gólu duelu zradil první dotek a rozehraje Rusnák. Ten si zatím nesáhl na balón.
24'
Slováci odhlavičkovali nákop na levou stranu na Dosmagambetova, ten ještě vezme autové vhazování u slovenského vápna.
23'
Ajmbetov je ošetřovaný, a tak se chvíli hrát nebude.
23'
Kazaši zdvojili soupeře a posléze hlavní rozhodčí postřehl faul na Ajmbetova na pravé straně, Gyömbér dokonce vidí kartu.
22'
Šackij lapil tečované zakončení běžícího Valjenta z pravé strany.
21'
Darabajev zablokovaný z pravé strany, Kazaši byli docela při chuti a nabuzení prvním gólem.
18'
Tak to je docela šok! Při centru z pravé strany víceméně Gyömbér a Pekarík bránili jednoho hráče a do snášejícího se balónu práskl levačkou JAN VOROGOVSKIJ, ten křižně z voleje propálil Rodáka na gólmanu levou stranu. Rodák nemohl vidět vůbec nic a Kazaši vytěžili z prvního pobytu ve vápně a své úvodní střely na bránu maximum možného.
18'
Kazaši ještě nenavštívili slovenskou šestnáctku, teď se to snaží změnit po levé straně.
17'
Pekarík nacentroval z pravé strany do malého vápna, tam nastavil Šackij své ruce.
16'
Kucka pouštěl Pekaríkovi křižnou přihrávku na pravou stranu od Dudy a poté se míč vrátil k Dudovi, ten posouval středem a Rusnák pálil levačkou doprostřed brány, kde si připsal Šackij zákrok rukama.
15'
Nepovedený nákop Slováků doskákal až u Šackého, ten zcela v poklidu kontroloval trajektorii padajícího míče.
14'
Kucka vystoupil z pravé strany a pobyt Kazachstánu na útočné polovině neměl dlouhého trvání.
13'
Slováci zatím nevystřelili na branku, to samé platí o Kazachstánu. Není to úplně atraktivní podívaná.
12'
Rozehráli jej nakrátko a pak Chvátal nahrával nepřesně Haraslínovi na levou stranu, což ocenili diváci.
11'
Kucka měl hodně místa na pravé straně, rozeběhl se, jenže trefil Tagybergena před sebou, ten se svíjel na trávníku, ale Slováci pokračovali až vybojovali roh.
10'
Alip se natlačil před soupeře a odkopl míč z levé strany při souboji v kazašském vápně.
9'
Přetažený centr z pravé strany skončil u Kucky, vzápětí byl Duda podražený Dosmagambetovem.
8'
Kazaši zrychlili hru pasem na pravou stranu, nicméně Valjent překřížil útočícího fotbalistu.
7'
Dudovi odskočil míč na levé straně a Kazaši získali autové vhazování bez větší námahy.
6'
Rusnák kopal první roh zápasu z pravé strany na přední tyč, kde šel míč od Valjenta vedle brány.
5'
Bero hned ztratil míč po převzetí křižného pasu na pravé straně, ale Kazaši nebyli na balónu příliš dlouho.
4'
Duda měl rychlost při průchodu do pravé poloviny vápna, ale míč si moc předkopl a ten do něj poslal obránce, aby Šackij mohl vykopávat.
3'
V hlavním městě Kazachstánu bučí diváci při slovenské kombinaci. Ve středoasijské republice je viditelně o dnešní zápas zájem a kulisa je velice dobrá.
2'
Astanov leží na zemi, ale evidentně to není nic hrozného, přesto sudí přerušuje dění na hrací ploše a běží k domácímu fotbalistovi. Následně se jedná o míč rozhodčího darovaný Haraslínovi.
1'
Kucka ukončil slovenský útok, Kazaši pak nakopávali na útočnou polovinu, ale prohráli hlavu.
1'
Kazaši hrají ve žlutém Slováci v modrém.
1'

Kazachstán: Šackij – Gabyšev, Malij, Maročkin, Alip, Dosmagambetov – Astanov, Darabajev, Tagybergen (C), Vorogovskij – Ajmbetov.
Náhradníci: Sejsen, Šajzada – Jerlanov, Ahmetov, Šušenačjev, Bajtana, Kajrov, Žarynbetov, Sujumbajev, Orazov, Samorodov, Logviněnko.
Trenér: Magomed Adijev

Slovensko: Rodák – Pekarík, Gyömbér, Valjent, Chvátal – Kucka (C), Hrošovský, Bero, Haraslín – Rusnák, Duda.
Náhradníci: Plach, Takáč – De Marco, Šatka, Strelec, Regáli, Boženík, Suslov, Koscelník, Schranz, Almási, Lobotka.
Trenér: Samuel Slovák

Rozhodčí: Van Driessche – Devillers, Monteny (BEL).
V posledních celkem (nejen) slovenskými médii rezonovalo vyjádření dnes již bývalého slovenského trenéra Tarkoviče a někdejšího reprezentanta Sapary. Oba přiznali, že pociťují zklamání, že bek Sparty se omluvil z reprezentačního srazu, jelikož s tenistkou Kristýnou Plíškovou očekával narození potomka. Kristýna, jenž se chce vrátit k tenisu v příštím roce na Australian Open, našla veřejné zastání především u své sestry Karolíny bývalé světové jedničky: "Nechtěla bych se narodit někomu, kdo dá přednost jednomu zápasu!" napsala na sociálních sítích.
Kazachstán
Kazaši se budou snažit o další překvapení. Do dnešního zápasu mohli jít ještě v lepší situaci, jenže Slováci gólem Weisse z 81. minuty zdolali Ázerbájdžán a přece jen si z Baku, dějiště uplynulého přeloženého ME, odvezli tři body. Zatímco Slováci zažili velký oddych, tak Kazachstán velké zklamání. Proti Bělorusku vedl v zápase hraném z jistých důvodů na neutrální půdě, ale soupeř srovnal v 84. minutě a body se tak dělily. Bývalý tým Michala Bílka či Miroslava Baranka bude chtít odskočit Slovákům na čtyřbodový rozdíl. Tím pádem by se dvě kola před koncem Ligy národů výrazně přiblížil obrovské senzaci, respektive postupu do skupiny 3.
Slovensko
Slovensko je ve skupině, kde soupeří s třemi postsovětskými republikami, papírovým favoritem. Jenže zatím se nachází na druhém místě za svým dnešním soupeřem. Asi netřeba zmiňovat, že o patro výš postoupí jen vítěz. Čeští národní sousedé si uřízli obrovskou ostudu, když doma podlehli Kazachstánu 0:1. Ten stál místo kouče Štefana Tarkoviče, jenž loni nahradil Pavla Hapala. Stejně jako v Ázerbájdžánu usednou na slovenskou lavičku Marek Mintál a Samuel Slovák. Nicméně je to pouze dočasné řešení. Jak uvádí server iDnes, tak o nástupci Tarkoviče se rozhodne v létě. Slováci momentálně zažívají další velké zklamání. Na loňském ME sice začali vítězstvím proti Polsku, ale pak nestačili na Švédy a schytali debakl 0:5 od Španělů. To bylo také poslední reprezentační vystoupení Marka Hamšíka.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu Ligy národů, kdy se ve skupině 3 střetnou Kazachstán a Slovensko. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.