Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Kosovo - 7. září 2018   18:00

Ázerbajdžán
Agajev (C) – Abbasov, B. Hüsejnov, Medveděv, Pašajev – Gurbanov (61. Chalilzade), Garajev, Richard Almeida, Machmudov (66. Nazarov), Madatov – Šejdajev (74. Alijev)
Balajev, Magomedalijev – Dinijev, Alijev, Azarov, Amirgulijev, Imamverdijev, J. Hüsejnov, Hajijev, Mirzabekov, Mammadov, Chalilzade
Nilsen – Grønevik, Isaksen (všichni Norsko)
Olympijský stadion (Baku)
Kosovo
Ujkani (C) – Paqarada, Aliti, Rrahmani, Vojvoda – Shala, Kryeziu, Zhegrova (63. Rashica), Celina (69. Avdijaj), Zeneli (84. Voca) – Muriqi

Kosovský, někdy i desetičlenný obranný val dnes udolal Ázerbájdžánce, kteří se utápěli v dlouhých balonech a nepřesných kombinacích. Kosované zpomalovali hru, jak to šlo. Oba týmy hrály velice tvrdě, proto ani nepřekvapí celkem 28 faulů. Ázerbájdžánci se dvakrát správně dožadovali penalty, Shala i Paqarada zahráli rukou. Rozhodčí ani jeho asistent ji však nezpozorovali. Hezký zbytek pátečního večera a nejen u Ligy národů na shledanou.
Pozápasové statistiky
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 11:17.
90+4'
90+3'
Utkání se dohrává, oba týmy jsou spokojené s remízou.
90+2'
Polovina nastaveného času za námi, a ani jedna šance či tlak.
90'
Hlavní arbitr Nilsen prodlouží dnešní utkání o čtyři další minuty.
90'
Richard oplatil předchozí zákrok Shalovi.
88'
Pašajev měl takřka gólovou šanci! Jeho střelu zastavila boční síť Ujkaniovy branky.
87'
Již 26. faul zavinil Shala, když nedovoleně bránil Richarda.
86'
Pašajev se snažil trefit skákavý míč za hranicí šestnáctky, ale branku netrefil.
85'
Rashicovi odpískán ofsajd.
84'
Kosovana Zeneliho střídá Voca.
83'
První zákrok brankáře Ujkaniho a rovněž první střelu na bránu obstaral hlavou stoper Hüsejnov (Ázerbájdžán).
82'
První žlutou kartu tohoto utkání dostal Kryeziu, za kopnutí do prchajícího Nazarova.
79'
Nedorozumění domácího obránce s Agajevem po kosovském centru mohlo skončit v brance!
77'
Oba týmy nakopávají dlouhé míče dopředu, tato taktika je zatím neúspěšná na obou stranách. Za to se hra ještě více přitvrdila.
75'
Muriqi se dostal k ráně, mířil ale znovu mimo.
74'
Poslední střídání Azerbájdžánu v zápase. Šejdajeva vymění Alijev.
71'
Chalilzade zahrál rukou, rozhodčí píská.
69'
Útočníka Celinu střídá další forvard Avdijaj.
68'
Ázerbájdžánci se dvakrát dožadovali penalty, když Shala i Paqarada zahráli rukou! Rozhodčí však zůstali klidní.
66'
Právě faulovaného Machmudova nahrazuje Nazarov.
66'
Tvrdý faul předvedl Kryeziu na Machmudova.
63'
Střídá i Kosovo. Nevýrazný Zhegrova je vystřídán Raschicou.
61'
První změna v zápase. Gurbanova nahradí čerstvý Chalilzade.
60'
Ofsajd i na druhé straně, provinil se Madatov.
59'
Ázerbájdžánská obrana si pohlídala náběh Muriqiho, který navíc stál v ofsajdu.
57'
Machmudov zahrál rohový kop. Ani nepřekvapí, že nebyl vůbec nebezpečný.
56'
Kosované však přímý kop zahráli velice nepřesně.
55'
Pašajev šlápl na Zeneliho a píská se další nedovolený zákrok. Navíc je to nebezpečná pozice, z které lze ohrozit branku!
54'
Madatov se ocitl v ofsajdové pasti kosovské obrany.
52'
Abbasov složil k zemi Rrahmaniho. Ani tentokrát se nebude udělovat žlutá karta.
51'
Richard Almeida trefil břevno! Nechybělo málo a tento záložník mohl poslat domácí do vedení.
49'
Kosované brání útoky v devíti hráčích, Ázerbájdžán si v úvodních minutách s tím neumí poradit.
49'
Rohový kop pro Ázerbájdžán rozehraje Richard.
47'
Druhá půle se rozeběhla zatím ve stejném gardu, jako ta první.
46'
V první půli jsme neviděli ani jednu střelu, která by šla na branku. Za to byl velký počet faulů, celkem osm.
45+1'
45'
Rozhodčí Nilsen nastavuje jednu minutu.
45'
Kryeziu trefil Machmudova. Z následné rychlé rozehrávky Ázerbájdžánci nic nevytěžili.
44'
Muriqi (Kosovo) po dobrém centru od Paqarady hlavičkoval nad.
42'
Celina (Kosovo) pálil, avšak ani on netrefil míč ideálně.
40'
Týmy znovu zformovaly své obranné valy a nepouštějí se do žádných příležitostí.
36'
Ázerbájdžánci zahrávali roh, jenž také nebyl nebezpečný. Richard se po něm už rozeběhl zpátky na trávník.
33'
Shala tvrdě atakoval Richarda, ten se po pádu, který si také trochu pričinil sám, svíjí v bolestech a bude ošetřován.
31'
Hra se teď více otevřela a mohou přijít konečně zajímavé příležitosti!
27'
Madatov se dostal do těsného ofsajdového postavení, když se snažil založit útok Garajev.
25'
Druhou střelu v zápase obstaral Medveděv, ani ten branku neohrozil.
23'
Ázerbájdžánci začínají ovládat hřiště. Posílají průnikové centry za kosovskou obranu, brzdí je ale znovu nepřesnosti.
21'
Konečně střela. Machmudov ale branku minul o dobrých pár metrů.
20'
Dvacet minut pryč, a ještě jsme neviděli ani jednu střelu.
19'
Kosovo se málem dostalo do nebezpečné situace, ale Muriqi stál dnes už podruhé v ofsajdu.
18'
Další nedovolený zákrok, pro změnu od Kosovanů.
16'
V ofsajdu se ocitl kosovský Muriqi.
14'
Ázerbájdžán se to snaží změnit a zkouší kombinovat. Kosovo spoléhá na protivníkovy nepřesnosti, ze kterých bude chodit do brejků.
14'
Oba týmy zatím poctivě brání a nepouští soupeře do nebezpečných situací.
12'
Znovu si počínal nedovoleně naturalizovaný Brazilec Richard Almeida. Volný kop pro Kosovo.
10'
Hra zatím postrádá tempo, brzdí ji hlavně časté nepřesnosti a další nedovolený zákrok. Tentokrát Richard fauloval Shalu.
8'
Již třetí roh kopali fotbalisté Kosova, i s tím si Ázerbájdžánci poradili.
7'
Roh nebyl nebezpečný, avšak Kosovo vybojovalo hned další.
7'
Kosované právě vybojovali roh.
5'
Madatov (Ázerbájdžán) vyslal centr do šestnáctky, nikoho však nenalezl.
2'
Shala teď složil Machmudova, jasný faul.
2'
Oba týmy mají za sebou své první útoky, zatím nic nebezpečného.
1'
Domácí nastupují v modrých dresech, hosté sáhli po jasně žluté kombinaci. Za nedlouho zazní národní hymny obou reprezentací.
Hráči již dokončili rozvičku a za několik málo okamžiků je přivede hlavní arbitr Nilsen na hřiště.
Dnešním favoritem je domácí Ázerbájdžán. Kosovo se jej pokusí překvapit, jako to včera dokázali Bulhaři, když přehráli Slovince. Zápas hostí moderní a velice rozlehlý Olympijský stadion v Baku s ohromující kapacitou 69 700 diváků. V této aréně se také odehrají čtyři utkání EURA 2020.
V sestavě Ázerbájdžánu nechybí naturalizovaný Brazilec Richard Almeida, kterého si během jeho působení v Karabachu oblíbil současný trenér ázerbájdžánské reprezentace Gurbanov. Čeští fanoušci si vzpomenou na brankáře Kamrana Agajeva, jenž nepříliš úspěšně působil v loňské sezoně v Mladé Boleslavi. Trenér Kosova Challandes zase postavil do základní sestavy bývalého sparťana či hráče Liberce Herolinda Shalu.

Ázerbájdžán: Agajev (C) – Abbasov, Hüsejnov, Medveděv, Pašajev – Gurbanov, Garajev, Richard Almeida, Machmudov, Madatov – Šejdajev
Náhradníci: Balajev, Magomedalijev – Dinijev, Alijev, Azarov, Amirgulijev, Imamverdijev, Hüsejnov, Hajijev, Mirzabekov, Mammadov, Chalilzade
Trenér: Gurbanov

Kosovo: Ujkani (C) – Paqarada, Aliti, Rrahmani, Vojvoda – Shala, Kryeziu, Zhegrova, Celina, Zeneli – Muriqi
Náhradníci: Maloku, Bekaj – Krasniqi, Xhemajli, Rashica, Avdijaj, Rashani, Voca, Kololli, Dermaku, Nuhiu, Berisha
Trenér: Challandes

Rozhodčí: Nilsen – Grønevik, Isaksen (všichni Norsko).

Liga D – skupina 3, složení týmů

Největšími favority na první postupové místo z této skupiny jsou podle bookmakerů právě Ázerbájdžán s Kosovem. Faerské ostrovy společně s Maltou budou plnit roli outsiderů.
Druhý den nové Ligy národů začíná kláním Ázerbájdžánu s Kosovem, které se odehraje na moderním Olympijském stadionu v Baku. Zápas začíná v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.