Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Lichtenštejnsko - 13. října 2018   20:45

Makedonie
Makedonie
10' Trajkovski  • 30' Trajkovski  • 36' Pandev  • 67' Alioski
4:1
(3:1)
Lichtenštejnsko
37' Yildiz
Makedonie
Dimitrievski – Bejtulai (77. Ristovski), Musliu, Zajkov, Alioski – Trajkovski, Bardi, Elmas, Hasani – Pandev (C) (68. Nikolov), Nestorovski (83. Spirovski).
Nilson, Siskovski – Toševski, Ademi, Ristovski, Cikarski, Nikolov, Spirkovski.
Reinshreiber – Krasikow, Biton (všichni ISR)
Nacionalna Arena Filip II Makedonski, Skopje
B. Büchel – Rechsteiner, Kaufmann, Wieser, Göppel – S. Wolfinger (79. Kieber), A. Sele (29. Gubser), Polverino (C), M. Büchel (72. Erne), Yildiz – Hasler.

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:6.
Je dobojováno! Makedonci ve Skopje potvrdili roli favoritů a už podesáté v řadě nenašli přemožitele. Lichtenštejnci jim cestu za třemi body příliš nezkomplikovali, domácí do 36. minuty vedli už 3:0 a nijak je nerozhodilo ani okamžité snížení. Po změně stran už to tak atraktivní fotbal nebyl, Makedonie si hlídala míč i se svým vedením, které v 67. přece jenom ještě jednou navýšila zásluhou Egzijana Alioského. V tabulce Ligy národů tak Makedonci mají devět bodů, přičemž na všechny tři soupeře má před odvetami šestibodový náskok.
90+3'
90+3'
Teď už je to jenom čekání na konec. Hosté si přihrávají na vlastní půlce a Makedonci už rezignují na napadání. Diváci mezitím tleskají domácím fotbalistům za velmi dobrý výkon.
90+2'
Max Göppel se netrefil do míče při snaze odkopnout ho z koncové čáry a daroval soupeřům roh. Makedonci se několika krátkými přihrávkami dostali s míčem na osu hřiště, odkud napřáhl Bardi a jen o malý kousek přestřelil z nějakých jednadvaceti metrů.
90+1'
Nad rámec končícího druhého poločasu jsou přidány další tři minuty.
90'
Trochu to vypadá, jakoby Lichtenštejnci už byli hlavami v šatně. V posledních minutách je jejich bránění hodně ležérní. Využít toho chtěl Hasani, nicméně z necelých třiceti metrů vyslal slabý přízemní pokus končící v náruči Büchela.
89'
Trajkovski dostal míč do běhu. Nebyl ale v ideálním úhlu a zprava minul vzdálenější tyčku. Podle všeho to ale bylo s tečí, neboť následuje roh.
88'
Boban Nikolov měl až překvapivě hodně místa v pokutovém území, kde to po centru zleva zkoušel přímo z voleje. Zakončení ale chyběla razance a Büchel ho skokem doprava zastavil.
87'
Kieber zablokoval Trajkovského střelu zpoza vápna a míč nebezpečně padal k břevnu. Proto Benjamin Büchel raději zasáhl za cenu další standardní situace.
86'
Teď už modrá zeď povolila. Na hranici šestnáctky nezastavila Nikolova, o což se musel postarat až zasahující Büchel. Je z toho roh.
85'
Hostů bylo v pokutovém území hned deset a Makedonci se přes ně k zakončení nedostali. Závěrečný centr zkrotil Benjamin Büchel.
84'
Stole Dimitrievski s díkem využil příležitost vyběhnout před pokutové území, aby odkopl míč před dobíhajícím Yildizem. Makedonský gólman se jinak do hry zapojuje jen minimálně.
83'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Ilija Nestorovski, přichází Stefan Spirovski.
82'
Přetažený centr ale nezachytil žádný z mnoha hráčů v pokutovém území a míč se vrátil téměř ke středovému kruhu.
81'
Polverino zablokoval Ristovského přihrávku na rohový kop, jenž z pravé strany rozehraje dvougólový Aleksandar Trajkovski.
80'
Eljif Elmas byl v pozici, ze které se nabízelo spíše centrovat. On si ale dal míč na pravačku a z nelehkého úhlu protáhl Büchela, jenž přízemní střelu schoval do koše.
79'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Sandro Wolfinger, přichází Niklas Kieber.
78'
O rozehrávku standardní situace se postaral Bardi, který to zkusil přímou střelou, jenomže o dobré dva metry minul ze svého pohledu levou tyč.
77'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Egzon Bejtulai, přichází Stefan Ristovski.
77'
Po dlouhé době trocha vzruchu. Postaral se o něj Syhan Yildiz, který špatně načasoval skluz na Alioského. Toho zezadu sestřelil a zaslouženě dostal kartu.
76'
Je trochu škoda, že ze zápasů vymizela přímočarost. Ta v první půli zdobila hlavně Makedonce, kteří předváděli parádní fotbal.
75'
Obranný blok Lichtenštejnců je stále hůře prostupný. Domácí jsou nuceni pracovat s míčem dobrých čtyřicet metrů od branky.
74'
Tempo hry po čtvrtém gólu spadlo téměř k nule. S trochou nadsázky se dá říct, že se utkání už jenom dohrává.
73'
Makedonci přenesli míč k levé autové čáře. Neměli ale důvod ho tlačit do vápna a naopak se vrátili k půlící čáře.
72'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Marcel Büchel, přichází Philippe Erne.
70'
Dvacet minut před koncem už o domácí výhře není pochyb. Fanoušci to ví a nyní oslavují každou přihrávku makedonských fotbalistů.
68'
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Boban Nikolov.
67'
Makedonie právě vstřelila branku!
Na Pandevovy čáry a klouzla nenavázal Nestorovski, ale získal pro Makedonce alespoň roh. Trajkovski jej rozehrál na krátko, EGZIJAN ALIOSKI se pak z pravé strany dostal téměř na střed pokutového území a uklidil míč ze svého pohledu k levé tyči, kam Büchel nedosáhl.
66'
Bejtulai si dal záležet na svém centru, který se dostal zpět před vápno k Elmasovi. Ten to zkusil z dálky, ale modrý blok nepropálil.
65'
Držení míče: 61% – 39%.
63'
Hasani se hezky uvolnil přes Yildize. Další přihrávku ale Pandev nezpracoval a na řadu přichází rozehrávka Benjamina Büchela.
62'
Brankář musel zasahovat na opačném konci hrací plochy. Dimitrievského zákrok proti dalekonosné střele Yildize ale patřil do skupiny těch nejvíce rutinních.
61'
Alioského nenápadný centr z levého křídla propadl přes hostujícího obránce na Nestorovského, který s tím ale nepočítal a nedokázal zblízka zakončit. Odražený míč vypálil až Trajkovski, ale trefil jen Göppela.
60'
Nicolas Hasler si náběhem řekl o přihrávku. Tu ale nezpracoval a poklidná kombinace hostů tím skončila.
59'
Lichtenštejnsko se ve slušném počtu tlačilo do domácího vápna. Prostrkávačka Sandra Wolfingera do něj ale neprošla.
58'
Hosté odvrátili centr z levé strany a po delší době mohou také navštívit polovinu soupeře.
56'
Hezké přenesení hry doprava na Trajkovského. Po něm hrál Pandev, ale jeho nákop do ohně už zužitkován nebyl.
55'
Eljif Elmas se hodně dlouho hlásil o přihrávku. Té se nakonec dočkal, jenže vlastní nahrávku do útoku pokazil.
54'
Těžko říct, jaké pokyny Lichtenštejnci v kabině dostali. Realita je ale taková, že jsou ještě pod větším tlakem, než tomu bylo v první půli.
53'
Benjamin Büchel vybíhal proti přihrávce na Nestorovského, do kterého srazil míč vlastní nohou a měl štěstí, že další odraz poslal balón vedle jeho pravé tyče.
52'
Pandev minimálně pět vteřin držel míč v pokutovém území, kde si ho tělem dobře kryl, ale nakonec odcentroval jen do Büchelových rukavic.
51'
Max Göppel v běhu nenašel recept na svého strážce a na levém křídle mu míč utekl ven ze hřiště. Následuje rozehrávka brankáře Dimitrievského.
50'
Až teď si muži v modrém mohou oddechnout. Pandev přihrál do vápna na Hasaniho, který se provinil útočným faulem na Martina Rechsteinera.
49'
Hosté jsou uzamčeni ve vlastním vápně. Z problémů se nyní vysvobodili alespoň odkopem do autu.
48'
Makedonci dvakrát získali míč aktivním bekčekingem a drží se na dostřel Büchelovy brány.
47'
Enis Bardi běžel za nákopem do levého křídla. Těžký první dotyk ale nezvládl a předkopl jim balón do zámezí.
46'
Je za námi velmi pohledný první poločas, o což se v drtivé většině případů starali domácí fotbalisté. Jejich bleskové kombinace musely diváky bavit. To úplně neplatilo o fotbalistech z Lichtenštejnska, kteří do 36. minuty prohrávali už o tři góly. Na trefy Trajkovského a Pandeva hosté zareagovali gólem Yildize, který využil prakticky jedinou šanci svého týmu po velké chybě obránce Muslia. Definitivně rozhodnuto tak ještě není, nicméně obraz hry napovídá tomu, že Makedonci ještě nějakou tu branku přidají.
45+2'
45+2'
Elmasovi se moc nepovedl centr z levé strany a hosté si následně poradili i s nepříjemným napadáním aktivních Makedonců.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Lichtenštejncům se vůbec nedaří držet míč po delší časový úsek. Znovu tak musí čelit domácímu útoku.
43'
Marcel Büchel si dobře kryl míč před Hasanim, kterému byl mezi střídačkami taktéž odpískán nedovolený zákrok.
41'
Visar Musliu fauloval ve středovém kruhu Wolfingera. Dosti divokou pasáž tak hosté mohou na chvíli uklidnit.
40'
Další šance pro Nestorovského, který dostal od Pandeva míč na kraj pokutového území, jenže ze slušné pozice vypálil hodně nepřesně.
39'
Ilija Nestorovski přesnou hlavičkou uklidil míč k pravé tyči hostující branky. Skóre se popáté ale nemění, předtím totiž jasně fauloval Kaufmanna.
37'
Lichtenštejnsko právě vstřelilo branku!
Tak to je hodně rychlá reakce hostujících hráčů, kteří bleskově snižují! Visar Musliu kontroloval nepřesnou přihrávku. U koncové čáry ale přestal hrát příliš brzy a Gubser ho o balón obral. Poté ještě přihrál SYHANU YILDIZOVI a ten už to měl hodně jednoduché.
36'
Necelých šest minut po druhém gólu přichází i ten třetí! Bardiho prudkou ránu z přímého kopu Benjamin Büchel pohotovým zákrokem vyrazil. Yildiz však nedokázal odhlavičkovat míč do bezpečí a GORAN PANDEV jej nekompromisním volejem napral do sítě.
35'
Žlutou kartu dostává Marcel Büchel (Lichtenštejnsko).
34'
Naprosto jasná situace pro hlavního rozhodčího, který se zblízka díval na Büchelovo stažení Pandeva a nařídil pro Makedonce přímý kop ze sedmnácti metrů.
33'
Marcel Büchel přenášel hru doleva na Göppela, o kterého se postaral pozorný Bejtulai a sám pro sebe získal vhazování.
32'
Benjamin Büchel si sebral nepřesný nákop od Gorana Pandeva a aspoň na chvíli může sledovat postupné založení útoku od hostujících obránců.
30'
Po třiceti minutách hry Makedonci zaslouženě vedou už o dva góly! Musliu si přivlastnil nákop od Maxe Göppela a stál tak na zrodu rychlé protiakce. Pandev si dobře pokryl míč a ještě lépe načasoval kolmici do vápna pro ALEKSANDARA TRAJKOVSKÉHO, jenž se odpoutal od obránců a zprava zamířil k vzdálenější tyči.
29'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Aron Sele, přichází Robin Gubser.
28'
Aron Sele si znovu lehl na hřiště a podle všeho už to nepůjde dál. Nachystáno už je i vynucené střídání.
27'
Makedonci propadli uprostřed hřiště a měli co dělat, aby zneškodnili rychlý protiútok. Hra se rychle zase otočila nazpátek, jenže Pandev z dálky nemířil vůbec přesně.
26'
Znovu nepřesnost v kombinaci. Tentokrát od Ferana Hasaniho, jenž nepřihrál z levého konce hřiště.
25'
Rychlý kontr domácí pětice zastavili hosté až na hranici šestnáctky. Poté míč rychle ztratili, ovšem i další nákop ubránili.
24'
Od Makedonců to bylo dost statické. Po dobré minutě se odhodlali posunout více do útoku, jenže vše zhatila nepřesná nahrávka do pravého křídla.
23'
Barci centroval z pravé strany na bližší tyč, kde našel jen soupeře v modrém dresu. Domácí se tak vrací až k půlící čáře.
22'
Ještě předtím se musí vyřešit zdravotní problém u Arona Seleho, kterého trápí zraněný pravý kotník.
21'
Egzijan Alioski doběhl volný míč na levé straně. Při snaze centrovat napálil Yildize a je z toho rohový kop.
20'
Alioského střílený centr z levé strany Lichtenštejnci odvrátili. Chvíli předtím lacino přišli o míč v přechodové fázi.
19'
Marcel Büchel zezadu strčil Bardiho, který toho využil a švihl s sebou o zem. Jasný faul a míč pro Makedonce.
18'
Rechsteiner podpořil hostující útok. Ztratil ale stabilitu a s ní také balón, jenž rozehrávají obránci Makedonie.
17'
Hodně svižná střela z osy hřiště od Trajkovského. Pokus z dobrých třiceti metrů proletěl jen těsně vedle levé tyče Büchelovy brány.
16'
Jeden z hostů nabíral rychlost, ovšem Alioski byl rychlejší a vše vyřešil malou domů na Dimitrievského, který odkopl míč co nejdál od své branky.
15'
Hosté mohli uklidit hru, jenže Max Göppel vhodil míč z půlící čáry jen na Makedonce, kteří jsou všude o krok dříve.
13'
Egzijan Alioski přijal dlouhý nákop k rohu velkého vápna a zleva ještě hledal Hasaniho, který vypálil z první nepřesně. I tato akce byla od domácích hodně rychlá a perfektně provedená.
12'
Znovu se Makedonci dostali k míči, ale nevydrželi u něj dlouho. Centr z hloubi pole byl zablokován na hostující kopačky.
10'
Domácí se v desáté minutě dostávají do vedení! Skvěle to udělal Pandev, který prvním dotekem přesměroval přihrávku z osy hřiště za lichtenštejnskou obranu, zpoza které vyplaval ALEKSANDAR TRAJKOVSKI a bez přípravy uklidil míč pod břevno.
10'
Syhan Yildiz sklepl vysoký míč pro Haslera, jenž napřáhl z dálky, ale Dimitrievského branku přestřelil.
9'
Aleksandar Trajkovski šel k zemi v pokutovém území. Další hraniční zákrok rozhodčí opět přešli bez odezvy a penaltu nenařídili.
8'
Hasani byl důrazným zákrokem odzbrojen na hranici vápna. O faul se ale nejednalo a hosté vyrazili dopředu. Ani jejich snažení dlouho netrvalo, Yildiz nedostal přesnou přihrávku do běhu.
6'
Další zákrok pro Büchela, který neměl větší starosti ani s Bardiho dalekonosným přízemním pokusem.
5'
Benjamin Büchel vyběhl ven z vápna a musel se rychle vracet kvůli domácímu autu. Pandev zkusil střílet na prázdnou branku, ale míči dal málo razance, takže si lichtenštejnský gólman poradil.
4'
Yildiz rozehrál na krátko, jeho spoluhráč pak zleva centroval, nicméně defenziva Makedonie si před Dimitrievskim poradila.
3'
Lichtenštejnci po autu z levého křídla získali svůj první rohový kop.
2'
Aleksandar Trajkovski se snažil uvolnit u pravé autové čáry. Rukou přitom trefil do obličeje Maxe Göppela a za protesty po odpískání si vysloužil i brzkou žlutou akrtu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v červených dresech.
1'

Makedonie: Dimitrievski – Bejtulai, Musliu, Zajkov, Alioski – Trajkovski, Bardi, Elmas, Hasani – Pandev (C), Nestorovski.
Náhradníci: Nilson, Siskovski – Toševski, Ademi, Ristovski, Cikarski, Nikolov, Spirkovski.

Lichtenštejnsko: B. Büchel – Rechsteiner, Kaufmann, Wieser, Göppel – S. Wolfinger, A. Sele, Polverino (C), M. Büchel, Yildiz – Hasler.
Náhradníci: Hobi, Ospelt – Eberle, M. Wolfinger, Malin, Erne, M. Sele, Meier, Gubser, Kieber.

Rozhodčí: Reinshreiber – Krasikow, Biton (všichni ISR).
Vzájemné zápasy

Oba národní týmy se hned dvakrát potkaly v minulém roce. Oba duely v rámci kvalifikace na letošní světový šampionát ovládla Makedonie, která venku vyhrála 3:0 a doma dokonce 4:0.

Hostující reprezentace je dnes pasována do role velkého outsidera, který může jenom překvapit. Prakticky totožné to bylo i v prvním utkání Ligy národů, v němž Lichtenštejnsko zavítalo do Arménie. V Jerevanu podle očekávání tahalo za kratší konec provazu, přesto až do 76. drželo remízový výsledek 1:1. Po vyloučení Polverina ho ale neudrželo a prohrálo 1:2. Lichtenštejnci se poté dost nadřeli i proti Gibraltaru, nad kterým vedli po trefě Dennise Salanoviće a uklidňující gól na konečných 2:0 dal dvacet minut před koncem Wieser. Byla to pro ně vůbec první soutěžní výhře od listopadu 2014, kdy vyhráli 1:0 v Modavsku. Svěřenci trenéra Pauritsche tak získali první tři body a před dalším zápasem jim patří druhé místo.
Makedonie

Svěřenci hlavního trenéra Igora Angelovského nemohli zahájit boje o postup do vyšší skupiny lepším způsobem. Nejprve je čekal zápas s Gibraltarem, nad kterým vedli po pětatřiceti minutách 2:0 a tento výsledek s přehledem udrželi až do konce. O pár dní později Makedonie hostila ve Skopje Arménii, se kterou to měla mít mnohem složitější. Znovu však ani jednou neinkasovala a díky druhé výhře v poměru 2:0 se zabydlela na čele tabulky s tříbodovým náskokem na druhé místo. Ostatně formu mají Makedonci dobrou už dlouhodobě, z posledních třinácti zápasů prohráli jen jednou 1:2 se Španěly, jinak dokázali remizovat s Tureckem i Itálií.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrté výkonnostní divize Ligy národů UEFA. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na duel mezi výběry Makedonie a Lichtenštejnska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.