Tři body jsou naprosto zaslouženě uděleny domácím fotbalistům, s tímto konstatováním se pro dnešek loučím a u dalších přenosů se budu těšit na počtenou.
Je dobojováno. V prvním poločase si domácí vytvořili jednobrankový náskok, který ještě ve druhém poločase navýšili. Dva góly v řadě si připsal Thauvin, výhru 4:0 pečetil z penalty Modeste. Hosté dohráli v deseti, neboť červenou vyfasoval brankář Hartock.
90+2
Technická střela Mendyho volala po snížení. Ale jen smutné oči zůstaly tomuto hráči. Kousek chyběl, aby se mohl alespoň radovat z čestného úspěchu.
90
Tak ještě tři minuty se bude hrát, diváci ve stoje tleskají týmu za předvedený výkon svých miláčků.
87
Střela Palmieriho byla sražená na roh, takže ještě další solidní šance pro Bastiu.
85
Utkání se skutečně pouze dohrává, hosté už rezignovali na nějaké útočení, domácí v klidu kontrolují průběh zápasu.
84
Za velkého potlesku diváků odchází dnes dvougólový střelec Thauvin. Zbytek utkání dohraje Beauvue.
82
Posledních přibližně deset minut a o výsledku už nemůže být pochyb.
80
Hosté museli střídat. Za potrestaného Hartocka nastoupil samozřejmě gólman Bonnefoi, jenže jeden hráč se musel ještě odebrat ze hřiště, byl to Auras.
79
Bastia právě vstřelila branku!
Sám faulovaný ANTHONY MODESTE poslal míč doprostřed brány a je už 4:0. Počínal si naprosto suverénně.
77
Za svůj prohřešek je gólman hostů vyloučen, inkasuje tedy červenou a do brány musí jít Bonnefoi.
77
Navíc budou kopat penaltu. Hartock zcela evidentně srazil Modesteho a nemůže následovat nic jiného, než penalta.
77
Už se hraje v takřka exhibičním duchu, domácí si dělají co chtějí.
75
Stadionem koluje mexická vlna, diváci jsou nadmíru spokojeni.
74
Naprostá paráda. Rohový kop Hartock pouze vyrazil před sebe, no před sebe, tak pětadvacet metrů před svou bránu. Tam však z voleje napřáhl Modeste a pořádně brankáře Brestu protáhl. Ten se sotva stihl vrátit do brány, ale zasáhl a čtvrtý míč ze své sítě zatím nevylovil.
72
Dalo by se říci, že je rozhodnuto. Po pravé straně vběhl do otevřené obrany FLORIAN THAUVIN a svým druhým dnešním gólem potvrzuje pravděpodobně tři body pro domácí fotbalisty. Záložník Bastie si krásně naběhl před bránu, položil si gólmana a chladnokrevně zakončil. Pěkná akce a třetí gól je na světě.
71
Útočný faul hatí plány hostujícímu Sissokovi, který těsně před hranicí vápna fauloval.
70
No, tak Mendy může být rád, že jeho skluz na Rothen končí pouze žlutou kartou, protože to byly skutečně pořádné vidly.
69
Brest se však musel bránit rychlému kontru. Po levé straně prchnul Thauvin a málem svým centrem našel Khazriho. Tomu chyběl kousek.
68
Oba týmy mají ještě jednu možnost střídat, dá se předkokládat, že to budou hosté, kteří mají dvoubrankové manko.
67
Na domácích je vidět, že se rozhodně do útoku bezhlavě nepoženou a budou čekat, s čím přijde soupeř. Ten sice drží míč na svých kopačkách, ale vymyslet kloudnou akci je celkem problém.
65
Přetažený centr Modesteho končí až u Hartocka, jenž může rozehrát od své brány.
63
Brest už rozhodně nemá co ztratit. Musí hrát aktivně a vrhnou všechny síly do útoku. Touré má proto dohráno a Lesoimier se pokusí vykřesat naději pro svůj celek.
61
Střídání je také u domácího výběru. Dohráno má Cioni, na plac vstupuje Inkoom.
60
A hned byl tento střídající hráč u největší šance svého týmu. V pádu zakončil do tyče! Tak to byla obrovská šance, která mohla ještě Brest dostat zpět do hry. Ve velké skrumáži, ale gólová radost v podání Ayitého nepřišla.
59
Oživit útočné snažení chce hostující trenér. Ze hry stahuje Benschopa, jehož nahrazuje Ayité.
57
Až možná teď dostal Sissoko více prostoru než by mělo být zdrávo, jenže jeho pumelice proletěla vysoko nad bránu.
55
Bastia hraje dobře, nedává soupeři vůbec prostor ke kombinacím.
53
A i diváci jsou ve varu, fotbal se jim pochopitelně líbí, hostům logicky hůř. I když je vidět snaha, není to nic platné, šance stále nepřichází.
51
Uběhla sotva minuta mohlo být ještě hůř pro Brest. K míči se postavil Yatabaré, napřáhl tvrdě po zemi a hostující gólman musel vyrážet s velkou dávkou štěstí.
50
Obléhání hostující brány přineslo velice sladké ovoce. Centr Rothena proletěl před bránu, kde byl zcela osamocen FLORIAN THAUVIN. A ten už si věděl rady, míč poslal do protipohybu Hartocka a domácí tak velice rychle potvrzují svůj náskok z prvního poločasu dalším vstřeleným gólem.
48
Domácí neustávají v tlaku a pohybu, neustále zaměstnávají obranu soupeře.
47
Přesto z toho byl následně roh a ten musel vyboxovat do bezpečí Hartock.
47
Druhá část zápasu začala dlouhým sprintem Modesteho, kterýho musel u rohového praporku zpracovat Coulibaly.
46
A to je vše, co se v prvním poločase stalo. Bastia vede po brance střídajícího Khazriho, který za osm minut svého pobytu na hřišti překonal brankáře Hartocka utěšenou střelou ze standardky. Domácí byli lepší, měli i další slušné šance, proto je výsledek odpovídající. Hosté sice v závěru malinko zvedli svůj výkon, ale šance se nedočkali.
45+2
Tak ještě žlutá karta pro hostujícího Grougiho, který v samotném závěru poločasu zastavil akci Bastie.
45
Nastavují se dvě minuty nad rámec poločasu.
45
Roh byl proveden špatně, nízký centr nikoho z hráčů hostů nenašel.
45
Tourého střela byla sražena na roh, možná jedna z posledních akcí v tomto poločase nás čeká.
44
V držení míče je o něco lepší hostující Brest, ale co mu chybí, tak to jsou jednoznačně nějaké šance. V tomto aspektu jsou lepší domácí, kteří vcelku zaslouženě vedou.
43
Na druhé straně měli standardku i hosté, chtěli vyzkoušet nacvičený signál, ale ten soupeř přečetl.
41
Tak to byla paráda. Ono, když se to umí, pak je to brnkačka. K míči se postavil WAHBI KHAZRI a tuniský fotbalista ukázal, jak se mají kopat standardky. Míč z jeho kopaček obstřelil zeď a zapadl přesně k levé tyči Hartrockovy brány. Ten plachtil vzduchem marně. Domácí tak těsně před koncem prvního poločasu otevírají skóre zápasu.
39
Další trestný kop pro domácí fotbalisty. Tentokrát zhruba z pětadvaceti metrů.
37
Vázne kombinace, do hry obou týmů se bohužel vkrádá nervozita a mnoho nepřesností.
35
Nepřesný centr na Modesteho, domácí hráč to měl o krok dál, než by potřeboval.
34
Slušná střela Grougiho nemohla Landreau ohrozit, šla metr nad bránu.
33
Je zde první střídání v týmu domácích. Bohužel se zranil doposud velice dobře hrající Maoulida a na jeho místo musí nastoupit Khazri.
31
Půlhodiny hry je za námi, zatím jsou mírně lepší domácí. Jejich velká šance je toho důkazem.
29
Registrujeme největší šanci prvního poločasu a měli ji domácí. Thauvinův centr propadl před bránu, kde byl nachystaný na střelu Modeste a jeho takového hokejové protečování končí na nohou Hartrocka. Ten vyrazil míč před sebe a ještě ho dorážel Maoulida, to už bylo nad bránu.
28
Domácí měli k dispozici další standardku, jenže ji hodně překombinovali. Žádné výrazné ohrožení brány se nekonalo.
26
A na druhé straně hned brejk pro Raspentina. Měl to ale v tísni velice těžké a nakonec sice vypálil, ovšem nepřesně.
25
Yatabarého střela provětrala rukavice Hartocka, který musel na zem a skákající střelu krotit.
24
Dobrá, velice dobrá. Thauvin napřáhl z hranice vápna a trefil míč nártem. Škoda pro domácí hráče, trefit to lépe, Hartock nemá šanci zasáhnout. Takhle se vykroutil míč nad bránu.
23
U míče byli zase delší dobu hostů a dlouho soupeři brnkali na nervy svým pomalým přístupek k míči. Nakonec přišel centr Grougiho a poté praporek čárového Luzi vyletěl nahoru jako šraňky.
21
Moulida opět v hodně ostrém souboji s brankářem Hartockem a sudí píská opět faul. I když to spíše vypadalo, že hostujícímu brankáři mič vypadl z rukavic bez nějaké příčiny. I tak, brankář musí být ve svém stanovišti chráněn, což sudí zcela jistě naznačil a písknutím potvrdil.
19
I domácí chtějí hrát rychlý kombinační fotbal, ale v posledních minutách naráží na pevnou obranu hostů. Ta po počátečních problémech zlepšuje svou činnost.
17
Vypadá to, že hosté budou chtít hrát na rychlé brejky a rychlými centry posílat do útoku především Benschopa. Toho si teď hodně pozorně hlídal obránce Marchal.
15
Rychlá kombinační akce u domácích. Z levé strany přišel opět centr hledající výborně hrajícího Maoulidu, který ze záklonu míří metr nad bránu. Na Bastii je neustále vidět větší pohyb a tlak před bránu.
13
Landreau chytá střelu z dálky v podání Sissoka. To byla lahůdka, spíše takový zahřívací zákrok.
12
A po něm Hatrock podběhl centr, míč se dvakrát odrazil od zad Mendyho a poté ho málem uklidil do sítě Yatabaré, leč ten ani možná nečekal, že se k němu balon dopraví a ta hlavička byla hodně nepřipravená. Šla nad.
11
Bastia šlape, tlačí svého soupeře. Teď po kličkované Modesteho je z toho rohový kop.
10
Tak první desetiminutovka patří Bastii, která drží častěji míč na svých kopačkách. Soupeř se pouze brání a nehraje nikterak pohledný fotbal.
8
Domácí zvýšili na obrátkách a Maoulida se hodně ostře tlačil do souboje s Hartockem, rozhodčí mu pískají útočný faul. Zcela pochopitelně, tohle byl evidentní faul. Na druhou stranu, důrazná hra je součást kopané.
7
Jenže Palmieri pouze vytlokl bloky v připravené zdi hostujících hráčů.
6
Thauvin nabral neuvěřitelnou rychlost a klestil si cestu hustým lesem až před pokutové území, tam ho musel na poslední chvíli zastavit Sissoko. Bude z toho velice slibná pozice pro zahrání standardní situace.
5
Modeste hledal z levé strany někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území, ale centr pouze proletěl brankovištěm.
4
Coulibaly musel zahrát hlavičkou malou domů, protože už se na něj tlačil Modeste. Hostující hráč tuto situaci zvládl a Hartock má míč v rukavicích.
2
Velice solidně zaplněný stadion sleduje rozvážně hrající hosty, kteří se nechtějí jen tak zbavit míče. V ochozech jejich pasivní hra vyvolává pískot.
1
Vše je připraveno na začátek zápasu, úvodní formality máme za sebou, pojďme na to.

SC Bastia: Landreau – Marchal, Faty, Harek, Cioni – Rothen, Palmieri, Yatabaré, Thauvin, Maoulida – Modeste. Trenér: Frédéric Hantz.

Stade Brestois: Hartock – Mendy, Traoré, Kantari, Coulibaly – Grougi, Sissoko, Auras, Tourém, Raspentino – Benschop. Trenér: Landry Chauvin.

Rozhodčí: Millot – Luzi, Schurra.
Pouze na střídačce zůstal český záložník Mario Lička, na svou šanci tak bude čekat a uvidíme, zda se do dnešního utkání zapojí.
V minulém vzájemném utkání vyhrál Brest vysoko 3:0 a v dnešním zápase má tedy Bastia rozhodně co napravovat a svému soupeři co oplácet. V rámci záchrany a jistoty lepších pozic by to bylo příhodné. Jenže ani Brest se nebude chtít vzdát, body potřebuje jako sůl.
Stade Brestois: Dnešní hosté hráli před svým publikem se silným Lille a podlehli těsně 1:2. Celý zápas byl poměrně vyrovnaný, ale velké množství šancí Stade nepotrestal a zkušenější soupeř trestal. Sice Brestois vedlo od 10. minuty, leč soupeř za osm minut vyrovnal a ve druhém poločase překlopil výsledek na svou stranu. Vyhrál 2:1.
SC Bastia: Domácí fotbalisté hráli v minulém kole na hřišti Valenciennes, kde se uskutečnilo fantastické a dramatické utkání. Bastia dvakrát prohrávala, ale přesto se dokázala ze stavů 1:0 a 2:1 poprat a otočila duel na svou stranu. Celkově vyhrála 4:3. Dvěma góly se prezentoval Thauvin.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji všem nadšencům nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. Dnes je na programu již jednatřicáté kolo a potkávají se týmy, které jsou ve druhé polovině tabulky. Domácí Bastia je na třináctém místě, její soupeř z Brestu dokonce na pozici osmnácté. Především hosté jsou hodně namočeni v sestupových vodách a potřebují bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.