Bordeaux - Lorient | ONLINE | 30.3.2013 20:00 | Ligue 1 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Utkání končí na Stade Chaban Delmas dělbou bodů za remízu 1:1. Skoro po celý duel byl aktivnější domácí Girondins Bordeaux, jenže z velké převahy vzešla pouze jedna branka, která stačí jen na bod. Lorient ukázal své schopnosti ve druhé polovině prvního poločasu, ve které byl lepším celkem a šel také do vedení. Centr Barthelmeho proměnil v první branku Aliadiére. Po změně stran už hrál jenom jeden tým, ten domácí, ale jak již jsem poznamenal, tak to stačilo jen na jednu trefu. Tu přidal po chybě Audard, kterému míč vypadl z rukavic pohotový Obraniak.
Konec zápasu.
90+1
Dlouhý nákop na Diabatého končí pro domácí hráče neúspěšně. Dlouhán Bordeaux je chycen v ofsajdu.
90+1
Nastavovat se ve druhém poločase budou dvě minuty.
90
Trémoulinasův centr z levého křídla odvrací ve vzduchu jistý Ecuele-Manga. Bordeaux přesto zůstává u míče a snaží se o úplný obrat.
89
Carrasso po dobré práci Trémoulinase rychle nakopává vpřed, jenže míč končí pouze na kopačkách hostujícího stopera Koného.
87
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Až osmnáctá střela domácích přináší v samém závěru vyrovnání! Centr z pravé strany v podání Fauberta brankář Audard po kolizi s vlastním spoluhráčem pouze vyrazil pro LUDOVICA OBRANIAKA, který pohotově doráží do odkryté klece, 1:1!
87
Dlouhý míč Saného se odrazil na pravou stranu na Mariana, který ve vápně sice našel hlavu dlouhána Diabatého, jenže ten pálí nad!
85
Nadějný výpad hostů po levé straně zastavil Mariano ostrým faulem na Corgneta, ale hra pokračovala. Na pravém křídle míč Autret nevypálil, ale ještě vrátil do vápna, kde však Plašil odkopává. Domácí obránce Mariano vidí žlutou kartu.
84
Domácí tým už neví kudy na Lorient, a tak se uchyluje k taktice dlouhých míčů na Diabatého. Ty však zatím sbírá dvojice Koné-Ecuele-Manga celkem jistě.
82
Diabaté dvakrát v akci, ale ani v jednom případě se z vyrovnání neraduje. Nejprve si našel centr od Sertice, ale poslal jej hlavou pouze do Audarda. A poté dlouhý míč nestačil odehrát před Ecuele-Mangou.
80
7:1 na rohy vede domácí Girondins, jenže vyrovnání se ani teď nedočkal. Lorient získal míč na levé straně, ze které podnikl rychlý výpad, který však Autret posílá z pravého křídla mimo Carrassovu branku.
79
Na druhé straně to vypadalo pro Lorient nadějně po centru z levé strany, kdy se za obranou Bordeaux zjevil Autret. Akci hostů ale končí hvizd sudího Lannoy, který signalizuje ofsajd.
78
Gregory Sertic vidí žlutou kartu.
77
Velká šance domácích! Dlouhý nákop Carrassa propadl až do vápna, kde možná fauloval Audard Fauberta, ale hra pokračovala a do odkryté branky zkoušel lobem zamířit Obraniak. Jeho plachtící projektil končí těsně vedle!
76
Jakoby chtěl Aliadiére ihned oplácet, tak v následující akci fauluje ve vzduchu rukou Planuse, ale nic vážného z toho není.
75
Planus na levé straně ve skluzu ostře fauluje zatím jediného střelce utkání Aliadierého, který si musí vyžádat lékařské ošetření, jenže sudí Lannoy kartu nevytahuje.
73
Girondins střídá. Julien Faubert na hřišti nahrazuje Maurice-Belaye.
71
Tentokrát už to vypadalo s domácími nadějněji! Sertic našel pěknou nahrávkou za obranou Lorientu opět Diabatého, který zkoušel Audarda přehodit, jenže z hranice pokutového vápna pálí pouze do jeho rukavic!
71
Maurice-Belay to zkusil na levé straně přes hostující val, jenže neuspěl, a tak s míčem pádí vpřed novic Autret.
69
Lorient střídá. Jouffre odchází a na jeho místo přichází Mathias Autret.
68
Nakonec pálil Obraniak, jenže branku to neznamená. Míč obkroutil zeď dobře, jale Audard byl u tyče včas a skvěle tygřím skokem chytá!
67
Koně si počínal se Saivetem nedovoleně, a tak uvidíme přímý kop Girondinsu. Míč si staví zhruba dva metry před pokutovým územím Sertic.
65
Trémoulinas své zaváhání napravil na útočné polovině, kde si vyměnil míč s Mauricem-Belayem a odcentroval do vápna. Tam už se k míči dostával Diabaté, jenže znovu nezakončil. Jeho noční můra dnes nese jméno Bruno Ecuele-Manga. Vysoký kapitán Lorientu hlavičkuje do zámezí.
62
Snad první nadějný útok hostů ve druhém poločase šel po pravém křídle. Trémoulinas netrefil jednoduchý balon a Aliadiére postupoval sám na branku. Byl v těžkém úhlu, a tak jeho prudkou ránu Carrasso vyrazil. Následně pálil ještě Jouffre, ale i teď si brankář domácích poradil na jedničku.
60
Opět skvělý Audard! Lorient drží vedení už jen ze štěstím. Plašil posunul z levé strany na Sertice, který pálil přízemním a navíc tečovaným pokusem velmi nebezpečně, ale hostující brankář stačil ránu vyrazit. Bordeaux ve druhém poločase zatím jasně dominuje.
58
Přímý kop poslal na branku Obraniak a málem z toho byla branka. Polský reprezentant bohužel pro Girondins otřel svůj pokus pouze o boční síť.
57
Mariano si posunul míč kolem Maxima Barthelmeho, který jej srazil a vidí tak žlutou kartu.
56
Trémoulinas našel přesným centrem ve vápně Diabatého, který se do něj zkoušel položit, ale bohužel pro domácí Bordeaux ve výskoku netrefuje. Tlak domácích se zvyšuje minutu od minuty, jenže bez hmatatelného výsledku.
54
Celek Francise Gillota v úvodu druhého poločasu hosty tlačí, ale k ničemu mu to není. Po rohovém kopu centroval z druhé vlny do vápna Plašil, jenže před Diabatém stačil vyboxovat míč Audard.
52
Bordeaux to znovu zkoušelo po levém křídle, ale ani tentokrát to zakončení neznamená. Gassama si akci pohlídal a následně nahrává na odkopávajícího Audarda.
50
Obraniak zkoušel z levé strany vypálit, ale Gassama mu míč posunul, a tak domácí záložník netrefil. Následně upadl na trávník s bolestivou grimasou ve tváři, avšak pokračovat by ve hře měl.
48
Udeřit mohlo na druhé straně. Z levého křídla posílal Monnet-Paquet míč na Aliadierého. Ten už před sebou viděl jen brankáře Carrassa, ale v rychlosti nezpracoval míč ideálně, zpomalil, a to se mu stalo osudným. Sané jej totiž doběhl a zakončit mu nedovolil.
47
Girondins začíná druhý poločas s míčem na útočné polovině, ale k zakončení ho dobře postavená obrana hostí zatím nepustila.
46
Začal druhý poločas.
Ve slušné šanci byl ještě ve 45. minutě po centru z pravé strany Saivet, ale neproměnil, když vypálil vysoko nad, a tak první poločas skončil. Domácí tým měl skoro po celou jeho dobu územní převahu, ale branky se nedočkal. V nadějných situacích většinou ještě hledal možnost přihrávky, a tak ani Audarda příliš neohrozil. Lorient začal pomalu, ale nakonec to je on, který jde do kabin jako vedoucí celek. Po akci Barthelmeho přesně zakončil Aliadiére. Druhý poločas začne na Stade Chaban Delmas přibližně v 21:02.
První poločas skončil.
43
Lorient právě vstřelil branku!
Hosté jsou v závěru prvního poločasu do vedení. Rychlou akcí po levém křídle našel Barthelme JERÉMIEHO ALIADIÉREHO, který ukázkově bez přípravy pálí levačkou přesně! Carrasso se sice hodně snažil, ale na prudkou ránu hostujícího střelce nestačil.
40
A znovu hrozí hosté. Centrovaný míč z pravé strany do pokutového území odvrací na poslední chvíli stoper Girondinsu Sané.
38
Nadějný přímý kop Lorientu z levé strany se dostal do klubka hráčů, od kterého vyletěl na Carrassa. Brankář domácích musel prokázat rychlé nohy, aby letící míč na Aliadiéreho odvrátil mimo.
36
Kapitán domácích Jaroslav Plašil se hodně zlobí na sudího po kontaktu Maurice-Belaye s Corgnetem. Domácímu hráči je zapískán po souboji tělo na tělo faul, a tak výhodná pozice Girondinsu trvala jen pár setin.
34
Centr z pravé strany našel před pokutovým územím domácích útočného Monneta-Paqueta, který sice pálil bleskově, jenže nepřesně, a tak může být Carrasso v klidu. Bývalý hráč Lens pálí vysoko nad.
32
Diabaté se sice odpoutal po centru z levé strany od Koného, ale poté ostře atakoval kopačkou hostujícího kapitána Ecuele-Mangu, a tak dostává zcela zaslouženou žlutou kartu. Na ty máme srovnáno 1:1.
29
Mariano po nahrávce od Saiveta centroval z pravého křídla do vápna na Diabatého, jenže obrana Lorientu zatím šlape jako dobře namazané švýcarské hodinky. Další centr tedy znamená další odvrácený míč do zámezí.
27
Znovu se hra obrátila a útočil Lorient, jenže teď velmi krátce. Hostům nevyšla kombinační akce po levé straně a Barthelme míč nechává projít do zámezí.
25
I hostující výběr Christiana Gourcuffa se snažil o zakončení. Míč šel z levé na stranu pravou na Aliadiéreho, kterému však plány zkřížil dobrým zákrokem Planus.
23
Skvělý Audard! Další kombinace domácích po pravé straně končila stříleným centrem Mariana, kterou hostující brankář s vypětím všech sil vyrazil. K odraženému míči se cpal Diabaté, jenže důrazná obrana Lorientu mu zakončení s číslem dvě nepovolila.
22
Znovu to vypadalo na vydatné ohrožení hostující branky, jenže tomu tak není. Nadějnou kombinaci Bordeaux sice Diabaté v pokutovém území zády k brance zpracoval, jenže následně se z přímé kombinace stala ukolébavka, která končí nepřesným zakončením Henriho Saiveta.
19
Trémoulinas upadl na levé straně při souboji s Corgnetem, a tak se píská. Domácí bek tomu hodně přidal, ale i tak sudí Lannoy uděluje první žlutou kartu utkání. Vidí ji hostující Benjamin Corgnet.
17
Zakončení na druhé straně. Z pravého křídla na Carrassa vypálil Aliadére, ale domácí brankář si s přízemním pokusem poradil a chytá.
16
První branka utkání málem přišla v 16. minutě! Z ničeho nic se po chybě Barthelmeho na pravé straně ocitl za hostující obranou Saivet, ale bohužel pro Girondins byl v moc těžkém úhlu, a tak se rozhodl nahrávat. Diabatého v pokutovém území nepustil k míči opět skvělý Ecuele-Manga.
15
Pěkná akce domácích po pravé straně zakončení nepřináší. Mariano pěkně posunul patičkou na Saiveta, jehož centr však před Diabatém opět odvrací hlavou Bruno Ecuele-Manga.
14
V pokutovém území Lorientu to teď vypadalo pro domácí nadějně. Centr z levého křídla v podání Trémoulinase posunul hrudí Diabaté na Saiveta, jenže dlouháni v hostujících řadách odvrací. Jmenovitě Koné s Ecuele-Mangou.
12
Přímý kop z kopačky Corgneta jde vysoko nad branku domácích. Hraje tak Girondins.
11
Individuální akce Monneta-Paqueta končí faulem Obraniaka na Abua, na kterého se míč z levé strany šťastně odrazil. Pro Lorient to znamená výhodu přímého kopu ze slušné pozice.
9
Ztráta míče Bordeaux mohla znamenat nebezpečí. Jestli je Lorient v něčem silný, tak v rychlých brejcích. Jeden takový šel z levé strany na Jouffreho, který ale svým následným projektilem Carrassa nepřekvapil. Míč z jeho kopačky jde nad domácí branku.
7
Plašil posunul na útočné polovině pro Obraniaka, který ještě našel Diabatého, jenže u něj akce končí. Hrot domácích chtěl možná centrovat na Maurice-Belaye, ale míč mu sjel a následně končí nepřesně v zámezí. Ani střela, ani centr, domácí jsou přesto v úvodu aktivnějším celkem.
5
Ecuele-Manga odvrátil centr z pravé strany pouze pro Sertice, ale ten pálí vysoko nad Audardovu branku. Prudký pokus letí zhruba tři metry nad.
4
Na druhé straně utíkal po pravém křídle šikovný Jouffre, jenže k centru, či dalšímu průniku jej nepustil Trémoulinas, který skluzem odvrací.
2
Obraniak ale z pravé strany nikoho v modrém dresu Girondins nenašel, a tak míč končí až v rukavicích brankáře Audarda.
2
Souboj kapitánů obou celků vyšel lépe pro domácí. Plašil faulován Ecuele-Mangou, a tak tu bude přímý kop Bordeaux.
1
Utkání právě začalo.
Oba celky již jsou na trávníku, a tak za malou chvíli začínáme. Pro zajímavost doplním, že Bordeaux nastupuje ve svých klasických modrých dresech, Lorient v oranžovém.
Úvodní sestavy:

Girondins Bordeaux: (4-2-3-1) Carrasso – Mariano, Sané, Planus, Trémoulinas – Sertic, Plašil – Saivet, Obraniak, Maurice-Belay – Diabaté.

Trenér: Francis Gillot

FC Lorient: (4-4-2) Audard – Gassama, Koné, Ecuele-Manga, Barthelme – Corgnet, Bourrilon, Abu, Jouffre – Monnet-Paquet, Aliadiére.

Trenér: Christian Gourcuff

Rozhodčí: Stéphane Lannoy – Eric Dansault, Frédéric Cano.
Girondins Bordeaux je totiž na místě devátém a na svého dnešního soupeře ztrácí pouhý jeden bod. Tým trenéra Francise Gillota zatím zaostává za očekáváním a je až na devátém místě. Posledních deset soutěžních utkání znamenalo pro ambiciózní Girondins hned pět proher a hlavně domácí prohra z konce února proti zachraňujícímu Brestu by mohla na konci soutěže hodně mrzet. Poslední vzájemný duel s Lorientem v polovině listopadu pro něj znamenal překvapivě vysoko výhru 4:0. Bordeaux v posledním kole remizovalo na Toulouse 0:0.
Hostující FC Lorient přijíždí na Stade Chaban Delmas v pozici osmého celku Ligue 1. Útočně hrající celek tak stále zůstává v boji o pohárovou Evropu, když na čtvrté místo ztrácí dosažitelných šest bodů. V posledním utkání se svěřencům kouče Gourcuffa podařilo přerušit menší sérii dvou zápasů bez výhry, když to na jejich trávníku schytal Brest. Lorient ho po brankách Quercii, Jouffreho, Lautoy a Sunua porazil 4:0. Dnes to ale nebude mít snadné, jelikož ho čeká tabulkový soused.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
4.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. St. Etienne 3 3 0 0 6:0 9
2. Rennais 3 2 1 0 7:4 7
3. Monaco 3 2 1 0 5:3 7
4. Lille 3 2 1 0 3:1 7
5. Montpellier 3 2 0 1 6:4 6
6. Nice 3 2 0 1 5:4 6
7. Lens 3 2 0 1 5:4 6
8. Angers 3 2 0 1 2:2 6
9. Marseille 3 2 0 1 4:4 6
10. Bordeaux 3 1 2 0 2:0 5
11. Lyon 4 1 2 1 5:3 5
12. Nîmes 4 1 1 2 7:6 4
13. Nantes 3 1 1 1 3:3 4
14. Lorient 3 1 0 2 5:6 3
15. Paris SG 3 1 0 2 1:2 3
16. Stade Brest 3 1 0 2 4:7 3
17. Reims 3 0 1 2 2:4 1
18. Metz 3 0 0 3 0:3 0
19. Dijon 3 0 0 3 1:7 0
20. Štrasburk 3 0 0 3 1:7 0
Články odjinud