Nakonec končí zápas dělbou bodů. Domácí byli aktivnější v prvním poločase, ve kterém se i dokázali prosadit. To samé předvedli hosté v druhém poločase a zaslouženě čtyři minuty před koncem vyrovnali. To je ode mě pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera.
90+3
Obrovskou šanci na zvrat měl unikající Aliadiere. Před ním stál již pouze brankář Andersen, kterého sice překonal, ale následná střela nakonec skončila jen těsně vedle pravé tyče.
90+1
Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty navíc.
90
Domácí střídají naposledy. Ze hry odejde Barbosa, který přepustí své místo Angoulovi.
88
Hosty vyrovnávací branka evidentně povzbudila a nyní to jsou oni, kdo má navrch. O další přesný zásah se pokoušel Romao, ale jeho střela skončila mimo tři tyče.
86
Lorient právě vstřelil branku!
Domácí defenziva nakonec inkasuje. Postaral se o to GILLES SUNU, který si seběhl do středu šestnáctky a nechytatelnou ranou k tyči vyrovnává.
84
Domácí tým využívá druhé střídání. Odpracováno má dnes Berigaud, kterého vystřídá Lacour.
83
Hráči v růžových dresech se znovu osvobodili. Dlouhý odkopem hasil celou situaci obránce Wass, který poslal balon až hluboko na polovinu soupeře.
82
Romao si nerozuměl s Sunuem a balon tak hosté přišli. Évian ale také předvedl nervózní kombinaci a herní pomůcku pouze odevzdali.
81
Máme před sebou posledních deset minut do konce řádné hrací doby. Domácí parta se po většinu druhého poločasu pouze bránila a uvidíme jestli to ještě vydrží poslední minuty.
79
Stoper Mongongu předvedl ostrý zákrok na jednoho z protihráčů a vidí žlutou kartu.
78
Monnet-Pasquet si míč až příliš předkopl a na hrací ploše už jej nezastihl. Brankář Andersen tak bude odkopávat od vlastní branky.
76
Domácí družina se zatím dobře brání, o čem se teď přesvědčil i útočící Aliadiere, který ztroskotal na Mongongovi.
74
Ani domácí Mensah nepředvedl zákrok podle pravidel a i od obdržel žluté napomenutí.
73
Ošklivý faul na protihráče předvedl Reale a inkasuje žlutou kartu.
72
Na stadionu Parc des Sports v Annecy se rozběhla poslední dvacetiminutovka utkání, ve které domácí fotbalisté stále vedou jednobrankovým rozdílem.
70
Držení míče 53% - 47% pro domácí Évian TG.
69
Žluté napomenutí obdržel domácí Berigaud, který přidržel protihráče za dres.
68
Další velká příležitost pro hráče v černých dresech. Centr do vápna se snesl až k osamocenému Sunuovi, ale zamířil pouze do rukavic připraveného gólmana.
66
Ve druhém poločase jsou aktivnější hosté a nebyli daleko od vyrovnávací branky. Domácí brankář Andersen zatím odolává a míč za svá záda nepropustil.
65
Hosté střídají v dnešním utkání naposledy. Ze hry odešel Autret, který přepustí své místo Giulymu.
63
Hosté si vypracovali další možnost rohového kopu. Ale ani tentokrát jej nezahráli dobře a domácí fotbalisté se v poklidu ubránili.
61
Hosté z Lorient podruhé střídají. Do hry se podívá Sun, který nahradí Barthelmeho.
60
A už to mohlo být o dvě branky. Velkou příležitost měl střelec první branky Khalifa. Ten ale proti brankáři Audardovi nedokázal uspět a proto zůstává výsledek zatím stejný.
59
Obrana v růžových dresech poněkud zaspala a mohl přijít trest. Ke střele z hranice šestnáctky se dostal Barthelme, ale ten nedokázal zamířit přesně a jeho pokus skončil na tribuně.
57
Domácí fotbalisté se dostali k rohovému kopu. Toho se ujal Mensah, který ale nikoho ze spoluhráčů nenašel a hosté se osvobodili.
51
Domácí Barbosa fauloval protihráče a vysloužil si žlutý trest.
55
Barbosa se šikovně otočil kolem Autreta, který ho musel zastavit nedovolím způsobem. Následná standardka však nic domácím nepřinesla.
53
Následně ještě přišel pro fotbalisty z Lorient rohový kop. Ten ale skončil pouze v rukavicích domácí gólmana, který bude rozehrávat.
52
Hosté se dostali k přímému volnému kopu z dobré vzdálenosti. K balonu se postavil Corgnet a odcentroval. Ve vápně našel přesně hlavu Aliadiereho, který hlavičkoval pouze do připraveného Andersena.
51
Lorient přitopil pod domácím kotlem a hned to volalo po vyrovnání. Centr z levé strany se dostal až na kopačky Romaa, ale ten nedokázal trefit zařízení přesně.
50
Sagbo nedostihl balon na hrací ploše a hosté tak budou vhazovat. Vhazování se ujme Baca, který bude hledat někoho ze svých spoluhráčů.
48
První útočná snaha hostů ale k ničemu nevedla. Ta skončila pouze na dobře bránícím Waasovi, který zažehnal nebezpečí odkopem do autu.
47
Do druhé polovině vstoupili oba týmy beze změň. Uvidíme tak s čím přijdou hlavně hosté z Lorient a jestli se dokáží domácí prosadit i podruhé.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:03 .
Évian jasně ovládl celý první poločas a byl aktivnějším týmem. Z toho také rezultovala zatím jediná branka, o kterou se postaral Khalifa. Lorient zahrozilo pouze jednou, když nastřelilo horní konstrukci domácí branky. Uvidíme co nám přinese druhá půle, ale jestli se dočkáme ještě nějakého přesného zásahu.
45+2
Domácí družina ale dobře brání a hra se odehrává daleko od jejího teritoria. To ji více než vyhovuje a nikam spěchat nebudou.
45+1
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty za zdržení a vynucená střídání.
45
Poločas se bude již zřejmě pouze dohrávat. Domácí fotbalisté rozhodně nikam spěchat nebudou a vyčkají co vymyslí hosté.
44
Évian se dobře osvobodil ze sevření soupeře a bude vymýšlet další chytrou myšlenku. K té se ale domácí ani nedostali, když ztratili míč na polovině hřiště.
42
I domácí fotbalisté dokázali zahrozit. Sagbo hledal kolegu Khalifa. K tomu by zřejmě přihrávka doputovala, ale tu včas odvrátil Kone a odkopl do bezpečí.
40
Druhý rohový kop po sobě pro hráče v černém úboru. Tentokrát už to brankou zavánělo, když se míč dostal až k volnému Monnetu-Paquetovi. Ten ale hlavičkoval pouze do břevna.
39
Lorient se dostal k rozehrání rohového kopu. Z toho ale nic zajímavého nevzniklo, protože centrující Romao našel pouze rukavice Andersena.
37
Mezi obránci si cestičku neproklestil Aliadiere a hodně se teď zlobí na hlavního rozhodčího, že mu nebyl odpískán obranný prohřešek.
36
Hráči v černých dresech se dobře ubránili a spěchají na útočnou steč. Ta ale netrvala příliš dlouho, když ji obětavým zákrokem přerušil Sorlin.
34
Zranění gólmana Lorient nebude vážné a ten tak bude pokračovat ve hře. Hned se zapojil do další kombinace svého týmu, když rozehrál na obránce Bacu.
33
Hra je znovu přerušena. Tentokrát se k zemi skácel brankář Audard a potřebuje ošetření po kontaktu s útočníkem Khalifem.
31
Za domácí obranou se objevil Monnet-Pasquet. Ten si ale nepohlídal své postavení a byl mu odpískán ofsajd. Stoper Mensah bude rozehrávat další útočné snažení.
30
Hráči v růžových dresech se teď nikam neženou a svoji kombinaci aplikují pouze na vlastní polovině. To se nelíbilo Barthelmemu, který se vydal na vysunutý presink.
28
Další zraněný hráč. Tentokrát je to domácí Reale, který je už ale na nohou a bude dále pokračovat.
27
Nový muž na hřišti Rabiu zajel hodně nevybíravě do protihráče a vysloužil si za to žluté napomenutí.
26
Hra znovu pokračuje. Nyní je hodně rozkouskovaná a tak postrádáme větší kombinační kvalitu. Domácí Barbosa špatně rozehrál a Lorient bude rozehrávat.
25
I hosté musejí sáhnout k vynucenému střídání. Ze hry odešel Lautoa, který přenechá své místo Realemu.
23
Zranění Koneho se zdá být vážnější rázu a musí střídat. Na hřišti ho nahradí Rabiu.
22
Nepříjemný střet na polovině hrací plochy absolvoval domácí Kone a zůstává ležet na zeleném pažitu. K němu už přispěchal lékařský tým a hra je přerušena.
20
Na druhé straně se ocitl v dobré gólové pozici útočník Sagbo. Ten se dostal až ke střeleckému pokusu, ale je ráně chyběla přesnost i razance a skončila v rukavicích Audarda.
19
Domácí obranný blok pracuje zatím bezchybně. Teď si na něm vylámal zuby i Monnet-Pasquet, který o balon přišel po jednom ze soubojů s Wassem.
18
Aliadieri se už řítil na branku Andersona. Jenže mu byl odmáván a odpískán ofsajd a tak bylo veškeré vzrušení zbytečné.
16
První rohový kop pro fotbalistů Évianu nic zajímavého nepřinesl. Centr do šestnáctky úspěšně odvrátil Lautoa do autu.
15
Corgnet vybojoval balon na polovině hřiště a pokračoval s ním k domácí brance. To se ale nelíbilo obránci Mensahovi, který rázně zasáhl a uklidnil celou situaci.
13
Centrující Sorlin nikoho před brankou nenašel a tak hosté budou pouze vhazovat od postranní lajny. Vhazování se ujal Baca, který uvede míč do hry.
12
Hosté se probudili z počáteční letargie a v posledních minutách hýří aktivitou hlavně na polovině soupeře. Ke střele se dostal Romao, ale nedokázal přesně zacílit.
11
Málem jsme se na druhé straně dočkali gólové odpovědi. Před brankářem Andersem se z ničeho nic objevil volný Monnet-Paquet. Ten ale svoji šanci neproměnil a nechal vyniknout domácího gólmana.
10
Domácí fotbalisté tak využili svého počátečního tlaku a hned se od úvodních minut dostávají do vedení. Hosté byli po zásluze za svoji pasivitu potrestáni.
8
Évian právě vstřelilo branku!
Domácí tým se poprvé dočkal. Hostující obrana zaspala a pozapomněla na volného Sagba. Ten přihrál před branku ještě lépe postavenému SABERU KHALIFOVI a ten prázdnou branku nemohl minout.
6
Évian měl k dispozici standardní situaci z dobrého místa. Její exekuce se ujal Barbosa, ale jeho střela letěla pouze doprostřed branky, kde čekal připravený Audard.
5
Růžová družina je k vidění častěji u balonu. Domácí kombinace však zatím nic nepřinesla a tak Lorient může být v klidu.
4
Wass hledal nabíhajícího Sagba, ale k němu až přihrávka nedoputovala. Hosté se dobře ubránili, i díky Konemu, který rozehrávku včas zastavil.
3
Hráči v černých dresech ale o míč záhy přišli, když v rozehrávce chyboval Autret. Domácí si tedy poprvé sáhli na balon a budou kombinovat směrem k brance Audarda.
2
Hosté se ujali rozehrávky a jako první se balonu dotkl útočník Aliadiere, který poslal kulatou pomůcku až do vlastních obranných řad.
1
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu. Domácí navlékli růžové dresy a hosté z Lorient dresy černé.

Évian Thonon Gaillard: Andersen - Dja Djedje, Mongongu, Mensah, Wass - Berigaud, Sorlin, Kone, Barbosa - Sagbo, Khalifa.

FC Lorient: Audard - Baca, Kone, Lautoa, Mareque - Autret, Romao, Corgnet, Barthelme - Monnet-Paquet, Aliadiere.

Rozhodčí: Bastien - Haquette, Bremont.
Vzájemná bilance

Vzájemná bilance z posledního ligového ročníku hovoří jasně pro domácí fotbalisty. Evian dokázal zvítězit v obou utkáních, když nejprve uspěl na vlastním stadionu výsledkem 2:1 a v jarní odvetě na půdě soupeře 0:1.
Évian Thonon Gaillard

To domácí družina zatím hodně tápe. Po šesti odehraných zápasech okupuje až 18. pozici se ziskem pouhých 4 bodů. Ty si hráči z Annecy vysloužili za jedinou výhru a jeden remízový výsledek.

Fotbalisté Évianu nezačali aktuální sezónu vůbec dobře. V úvodním kole padli na vlastním hřišti z favorizovaným Bordeaux výsledkem 2:3. Ani druhé kolo nepřineslo domácím bodový zisk. V Brestu se nedokázali ani prosadit a prohráli 1:0. Alespoň bod přišel pro družinu z Annecy v utkání proti Lyonu. Ten odjížděl z Parc des Sports se ztrátou dvou bodů za výsledek 1:1. Třetí porážka v řadě přišla na půdě Ajaccia, kde přišel další neúspěch, tentokrát 2:0. Domácí se dočkali plného počtu bodů až v pátém kole. To když na svém stadionu hostili Bastii a zvítězili 3:0. Minulý týden cestoval Évian na půdu Marseille, kde se zrodil hubený výsledek 1:0 pro domácí.
FC Lorient

Fotbalisté Lorient si v aktuální ligovém ročníku nevedou vůbec špatně. Po odehraných šesti utkáních jim patří 4. příčka se ziskem 12 bodů, které získali za tři výhry a tři remízy.

Bodový účet si hosté otevřeli již v úvodním kole, když obrali o body velmi silné PSG a rozešli se s ním smírně 2:2. První letošní výhry přišla v druhém kole. To na Stade du Moustoir přijeli hráči Montpellieru a odjeli s prázdnou, po výsledku 2:1. Druhá dělba bodů se konala hned o týden později na trávníku Troyes. Tam se znovu opakoval výsledek z první kola, tedy plichta 2:2. Plný počet bodů přišel znovu před domácími fandy, když Lorient zdolal pohodlně soupeře z Nancy poměrem 3:0. Premiérovou výhru z venkovního hřiště si hosté přivezli z Rennes, tam dokázali uspět a zvítězit 1:2. Minulý týden se zrodil zatím poslední nerozhodný výsledek. Fotbalisté Lorient hostili na svém stadionu Nice, které si nakonec odvezlo bod za výsledek 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu z francouzské Ligue 1. V sedmém kole na sebe narazí fotbalisté Évian Thonon Gaillard, kteří budou hostit v Annecy soupeře z Lorient.