St. Etienne promarnilo šanci posunout se do čela tabulky. Po remíze mu patří třetí příčka, na vedoucí duo PSG, Marseille ztrácí jeden bod. Evian se navzdory zisku cenného bodu propadl zpět do sestupového pásma.
Evian prokázal ve druhém poločase velkou bojovanost a srovnal nepříznivý stav. Hned z kraje druhé půle snížil Rabiu a o vyrovnání se v 80. minutě postaral hlavou Angoula.
90+2
St. Etienne je v nastavení aktivnější, zatím si ale nevypracovalo velkou příležitost.
88
Další velká šance St. Etienne! Brandao zakončoval v pokutovém území po zemi, brankář Laquait ale zachránil svůj tým, natáhl se a střelu vyrazil na roh.
87
Hosté byli blízko třetímu gólu. V pokutovém území pálil bez přípravy Alonso a jeho tečovaná rána orazítkovala břevno.
85
Sall byl poslán k zemi nedovoleně a St. Etienne bude přibližně na polovině hřiště zahrávat přímý volný kop.
83
Po rohovém kopu se Evian ubránil.
83
Po centru z pravé strany zakončoval na zadní tyči na dlouhou nohu Aubameyang a gólman Laquait vytěsnil jeho pokus k tyči na roh.
82
Sorlin zůstává ležet na trávníku.
81
Útočná akce hostů skončila ofsajdem Alonsa.
80
Évian právě vstřelilo branku!
Domácí vyrovnávají. Na načechraný přímý volný kop si v pokutovém území vyskočil ALDO ANGOULA a usměrnil ho hlavou přesně k pravé tyči.
78
Hosté vystřídali. Odešel střelec dvou branek Gradel, místo něj vběhl na hřiště Brandao.
77
Wass rozehrál rohový kop nakrátko, následně přišel centr do šestnáctky, kde musel nebezpečí hasit Sall. Akce pokračovala a stejný hráč byl v souboji faulovaný. Kopat se bude proti bráně Evianu.
76
Evian vybojoval rohový kop, k jehož exekuci se chystá Wass.
75
Další střídání, tentokrát na straně St. Etienne. Místo Cohadeho si zahraje Guilavogui.
74
Střídání také na straně Evianu. Trávník opustil Berigaud, kterého nahradil Dhaouadhi.
73
Hosté poprvé vystřídali, Hamouma uvolnil místo na trávníku Alonsovi.
72
Evian měl obrovskou šanci na vyrovnání! Po centru z levé strany podskočil míč Perrin, balon si bleskurychle zpracoval na prsa Sagbo a levačkou zblízka vypálil. Gólman Ruffier ale jeho ránu vyrazil.
71
Přihrávku mezi obráce si zpracoval Aubameyang, nacházel se ovšem v ofsajdu.
69
Sorlin z Evianu obdržel po ostrém zákroku na Hamoumu žlutou kartu.
65
Adnane vypálil z dálky, brankář Ruffier ale jeho ránu kryl.
65
Rohový kop i na druhé straně. Míč poslal do hry Hamouma, hosté ale třetí gól nepřidali.
64
Po rohovém kopu prolétl míč v šestnáctce až k Adnanemu, jenž z voleje mířil nad břevno.
64
Evian bude zahrávat rohový kop.
62
Evian podruhé vystřídal. Z trávníku odešel Govou, nahradil ho Sagbo.
61
Hosté následně zahrávali rohový kop, po němž brankář Laquait vyboxoval před dotírajícím Sallem balon ven z pokutového území.
60
St. Etienne bylo blízko třetího gólu. Cohade si srovnal míč ve vápně na pravačku a sražená přízemní střela o pár centimetrů minula pravou tyč.
60
Ofsajd i na druhé straně a v něm Aubameyang.
59
Útočná akce domácích skončila ofsajdem, ve kterém se nacházel Adnane.
58
Na druhé straně dobrá možnost hostů. Po přihrávce z levé strany zakončoval Aubameyang, brankář Laquait byl ale připravený.
57
Míč si postavil Berigaud, poslal ho pravačkou až do pokutového území, kde ho vyboxoval do bezpečí gólman Ruffier.
56
Hamouma fauloval a Evian bude z levé strany nedaleko pokutového území zahrávat přímý volný kop.
56
Rabiu je po ošetření zpět na hřišti.
55
Založník Evianu opouští za doprovodu lékařů hrací plochu, zápas pokračuje.
55
Rabiu leží s bolestivou grimasou na trávníku, hra je přerušená.
54
Sall byl faulovaný a St. Etienne bude zahrávat z vlastní poloviny přímý volný kop.
53
Adnane vedl další útočnou akci Evianu, po levé straně se ale daleko nedostal.
52
Hra se teď trochu zklidnila, odehrává se zejména ve středu hřiště.
46
Evian o poločasové přestávce vystřídal. Na hřiště vběhl místo Dja Djédjého Ehret.
50
Evian stále útočí. Sorlin tvrdě vypálil z cca 25 metrů a jen těsně minul bránu.
49
Domácí po vstřelené brance ožili. Z úhlu se probíjel k brance Adnane, jeho pokus zneškodnil Ruffier.
48
Domácí udeřili hned zkraje druhé půle. Po nádherné přihrávce se ocitl sám před brankářem Ruffierem MOHAMMED RABIU a nezaváhal.
46
St. Etienne si vytvořilo v prvním poločase dvoubrankový náskok, když pokaždé zafungovala spolupráce mezi Aubameyangem a Gradelem. Evian toho směrem dopředu příliš nevymyslel.
45
Brankáři Ruffierovi vypadl míč po centru z ruky, své zaváhání ale hostující gólman napravil a Evian se tak kontaktní trefy nedočkal.
44
Útočnou akci St. Etienne zastavil asistent rozhodčího, který odmával ofsajd Gradelovi.
42
Evian se v závěru poločasu nastěhoval na polovinu soupeře, zatím si ale velkou šanci nevytvořil.
40
Domácí měli výhodu přímého volného kopu, po signálu se míč dostal na hranici pokutového území, kde vypálil z první Adnane, ale jeho pokus by mu přinesl úspěch pouze v rugbyovém utkání.
38
Po centru z levé strany se Aubameyang k míči v pokutovém území nedostal.
36
Rabiu fauloval na polovině hřiště Clementa, St. Etienne bude mít výhodu přímého volného kopu.
34
St. Etienne zahrávalo přímý volný kop. Hosté míč zakroutili z 30 metrů až do brány, gólman Laquait se ale nenechal překvapit a balon bez potíží zneškodnil.
33
Aubameyang fauloval Angoulu na hranici šestnáctky Evianu, domácí budou zahrávat přímý volný kop.
32
St. Etienne kontroluje hru, drží míč na svých kopačkách a nepouští Evian do šancí.
29
Hosté jsou při chuti. Po přihrávce za obranu se řítil za balonem Aubameyang, Laquait ale vyběhl až za pokutové území a míč odkopl do bezpečí.
28
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Hosté zvýšili vedení. Po chybě Dja Djédjého se míče zmocnil Aubameyang, který si všiml ještě lépe postaveného MAXE-ALAINA GRADELA. Ten neměl problém skórovat do odkryté brány.
26
Po prodloužení hlavou se ocitl v ofsajdu na hranici šestnáctky Hamouma.
25
Wass se na levé straně pokoušel přejít přes Clerka, to se mu ale nepodařilo.
24
Cohade poslal míč k levé pomezní čáře na Gradela, ten byl ale v ofsajdu a akce St. Etienne tak skončila.
23
Po centru z levé strany se tlačil k hlavičce Aubameyang, nejvýše ale vyskočil brankář Laquait, který míč lapil.
21
Po dlouhém autu sprintoval po levé straně Gradel, poté ale nepřesně přihrál do pokutového území a míč skončil u brankáře Laquaita.
19
Aubameyang se málem dostal do další šance, když při napadání vložil kopačku do rozehrávky soupeře. Laquait byl ale u míče dřív a ukryl ho do rukavic.
18
18
Rychlý brejk v podání St. Etienne, z levé strany se řítil sám na bránu Aubameyang. V poslední chvíli odvrátil nebezpečí Angoula, jenž poslal míč na roh.
15
Domácí se snaží o vyrovnání, ale neúspěšně.
12
Hamouma vysouval Gradela, dobře ale situaci vyřešil brankář Laquait, který včas vyběhl a šanci soupeři zmařil.
11
Střela Govoua byla nepřesná.
9
Hosté se usadili na polovině soupeře, po přihrávce vnikl do pokutového území Aubameyang, který z levé strany odcentroval přesně na hlavu MAXE-ALAINA GRADELA. Ten prostřelil gólmana Laquiata.
8
Centr z pravé strany nenašel naskakujícího Gradela a Evian se tak ubránil.
7
St. Etienne bude přibližně na polovině hřiště zahrávat přímý volný kop, k němuž se staví Sall.
6
St. Etienne zaútočilo po levé straně, Ghoulam se ale nacházel v ofsajdu.
4
Evian bude na vlastní polovině zahrávat přímý volný kop.
3
Hosté nakopli z vlastní poloviny míč až k pokutovému území, kde ovšem nebyl nikdo z jejich hráčů.
2
První náznak šance v podání hostů. Aubameyang se ale nakonec na hranici šestnáctky k míči nedostal a toho se zmonil gólman Laquait.
1
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí oblékli růžové dresy, hosté zelené.

Évian Thonon Gaillard: Laquait - Dja Djédjé, Cambon, Angoula, Wass - Govou, D. Koné, Rabiu, Sorlin, Berigaud - Adnane.

AS Saint-Étienne: Ruffier - Clerc, Sall, Perrin, Ghoulam - Hamouma, Lemoine, Cohade, Clement, Gradel - Aubameyang.

Rozhodčí: Bien.
Poslední vzájemný zápas těchto týmů letos na jaře skončil výhrou Evianu v St. Etienne 2:0.
St. Etienne má za sebou sérii devíti zápasů bez porážky a Evian by pro něj měl být snadným soustem. Tým teprve minulý víkend unikl z pásma sestupu, když porazil nováčka z Remeše 2:1 zásluhou přesných tref Berigauda a Adnaneho.
Od vedoucího PSG dělí St. Etienne jen dva body, přičemž vzájemný duel před dvěma týdny v Paříži vyhráli hosté díky Aubameyangově vítězné brance 2:1.
Hvězdou hostujícího celku je v této sezoně gabonský reprezentant Pierre-Emerick Aubameyang, který ve 12 ligových duelech zaznamenal už osm branek a velkou měrou se tak zasadil o současnou čtvrtou příčku týmu v tabulce Ligue 1.
Fotbalisté Evianu hostí v sobotním zápase 13. kola nejvyšší francouzské soutěže tým St. Etienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.