Skončilo nám utkání ve kterém branka nepadla. S remízou mohou být spokojeni hráči Bastii, pro Lille to je ztráta 2 bodů. Hráči domácích mohou cítit i menší křivdu za neodpískanou ruku, ale bohužel pro tým Lille rozhodčí pokutový kop neodpískal. V dalším kole družstvo Lille zavítá na hřiště Sochaux a Bastia hraje opět venku a to na hřišti Toulouse. Děkuji Vám za pozornost, přeji krásný zbytek sobotního večera a u další přenosu na shledanou!
90+5
Za zdržování hry vidí Florian Thauvin žlutou kartu.
90+4
Bastia dohrává zápas u rohového praporku domácích.
90+3
Nolan Roux vidí před koncem zápasu žlutou kartu za faul na Modestu.
9+1
Chedjou zahrává přímý kop a nastřeluje něčí ruku hostujícího hráče ve zdi. Rozhodčí nechává pokračovat hru.
90
Aljou Ilan fauluje před pokutovým území Rouxe a dávají velkou šanci pro Lille. Bastia ještě protestuje, ale není jim to nic platné.
88
Míč mají na kopačkách hráči Lille a snaží se urvat vítězství na svou stranu.
87
Modeste se dostává k míči a hosté po více jak 10 minutách navštěvují svou útočnou půli hřiště.
85
Další průnik Lille do vápna hasí Bonnefoi pádem pod nohy. Tentokrát se "poklonil" Chedjouovi.
84
Za zdržování hry je žlutým kartonkem napomínán hostující brankář Landry Bonnefoi.
83
Domácí zvyšují tlak. Z dálky to zkouší Chedjou.
81
Avizované střídání je tu. Hřiště opouští kulhajíc Dimitri Payet a místo něj si zahraje posledních 10 minut Sylvio Ronny Rodelin.
79
Domácí připravují poslední střídání a je zřejmé, že český reprezentant David Rozehnal do hry nezasáhne, za postranní čarou se chystá Rodelin.
77
Payet opět dostává skvělý pas od svého spoluhráče a běží sám na branku, ale Bonnefei fantasticky vybíhá a chytá míč Payetovi pod nohama. Domácí diváci si přejí odpískat pokutový kop, ale zákrok byl čistý a hlavní sudí nepíská!
76
Velká šance pro Lille! V tutovce se nachází po přihrávce Mavuby Payeta, ale místo pořádné střely mu míč odskakuje!
74
Odkop Landreaua končí v zámezí.
73
Roux přistižen v postavení mimo hru.
72
První střídání hostů. Ze hřiště odchází Gilles Cioni. Do zápasu místo něj zasáhne Abdoulaye Keita.
70
Payetův roh nachází hlavu Rouxe, který posílá míč nad branku.
68
Payet zahrává míč přímo doprostřed vápna, kde pozorná obrana hostů hasí problém odkopem.
67
Vysoká noha je pískána Angoulaovi. A Payet si opět staví míč.
64
David Rozehnal se zvedá ze střídačky a odbíhá se rozcvičit.
62
První střídání zápasu a hned dvojité. Hřiště opouští Balmont a nahrazuje jej Idrissa Gana Gueye a druhým odstoupivším je Bruno a jeho nahrazuje Salomon Kalou.
62
61
V následném protiútoku se do obrovské šance po přihrávce Sablého dostává Madesté, bohužel pro něj míč nekončí v brance, která by stejně neplatila pro postavení mimo hru.
60
Debuchy se snaží probojovat do šestnáctky, ale je však obehrán hostující obranou, která ihned zakládá protiútok.
58
Balmontův centr na druhé straně nachází Marca Basu, který ve výskoku hlavičkuje míč mimo branku!
56
Až od své brankové čáry se prodírá Thauvin. Svůj úprk končí centrem, který míří přímo do rukavic domácího brankáře.
54
Dignův centr je poslán na roh. Payet zkouší signál na Chedjoua, který přichází o míč.
52
Přímý kop zahrává Payet. Míč nachází Rouxe, který hlavičkuje s přispěním teče míč těsně nad branku. Následný rohový kop se odráží od obránců na další. Po Payetovi centru míč nachází Martina, který míč posílá po zemi mezi několik hráčů.
51
Po hlavičkovém souboji na trávníku leží Bruno a Yatabaré. Odpískán faul druhému jmenovanému.
50
Bruno to zkouší z dálky, ale míč letí vysoko nad.
49
Mavuba špatně došlapuje po souboji a musí být ošetřován.
48
Lille zahajuje druhou půli mohutným nátlakem, do vápna lítá jeden centr za druhým, avšak nenachází žádného adresáta v červeným dresu.
47
Centr který by měl nalézt Digneho je moc dlouhý a končí v autu.
46
Obě mužstva se dostavují na hrací plochy z útrob stadionu.
Skončil nám první poločas, který moc fotbalové krásy nenabídl, avšak ostrých zákroků ano. Bohužel jsme neviděli ani jednu branku. Domácí Lille bylo aktivnějším mužstvem. Jedinou velkou šancí prvního poločasu, byla tyčka v podání Dimitria Payety. Druhé půle začne okolo 21.00 a doufejme, že nabídnet i nějaké branky.
45
Domácí zakopávají míč do zámezí, protože na půlce hřiště leží Palmieri, který se nešťastně srazil s Balmontem. Hra sice pokračuje, ale Palmieri není evidentně v pořádku.
44
Rozhodčí nechává výhodu pro domácí, kterou Payet nezužitkoval.
43
Dalekonosná střela v podání Payeta končí odkopem od brány.
41
Julien Palmieri ukazuje svoji tvrdou hru a šlapákem posílá k zemi Rouxe. Za tento zákrok je trestán žlutou kartou.
39
Debuchy čistým skluzem obírá o míč, Thauvina.
36
Po dalším velmi tvrdém kontaktu padá k zemi jako podťatý Ilan, autor tohoto faulu Marvin Martin je první osobou, která je žlutě napomínána.
35
Po delším odmlce se hraje opět před brankou domácích. Martin hlavičkou posílá raději na rohový kop. Po hlavičkové exhibici z obou stran se píská offside.
33
Další ostrý zákrok, tentokrát v podání Rouxe. Sudí píská, ale žádné karetní napomenutí jsme ještě v tomto zápase neviděli.
30
Debuche velmi ostrým šlapákem útočí na Thauvina, kterému se moc nechce zvedat z trávníku, po ošetření za postranní čarou, se však hlásí do hry zpět.
29
Angoula posílá ramenem na zem Payeta a je varován sudím.
27
Payet posílá pravačkou míč na levou tyč Bonnefoiovi branky, který se jen ohlídl.
26
Belmont je sražen k zemi a za tento zákrok je nařízen přímý kop. Digne a Payet si rovnají míč.
25
Další offside do statistik pro Bastii.
23
Trenér Lille Garcia dostává pokyny vysílačkou a ihned nově nabité informace jde tlumočit hráčům na hřišti.
22
V postavení mimo hru nachytán Ilan.
21
Další faul ze skupiny taktických. Digne posílá k zemi Modesta.
19
Hokejovým bodyčekem Payet odstavuje v souboji o míč Hareka, avšak míč který se kutálel vedle nich končí v autu.
18
Nolan Roux takticky fauluje Sablého.
16
První roh pro Lille, který zařídil nakopnutím míče do protihráče Martin. Bastiijská obrana si poradila s touto situací na výbornou.
15
Další pokus dostat se po zemi za obranu Bastii, končí opět bezpečně u brankáře Bonnefoie.
14
Domácí dostávají pod tlak obránce Hareka, který je nucen poslat míč do zámezí.
12
Balmont vyzývá Debuchyho ke sprintu o míč, ten však nestíhá a tak hosté zahrávají aut.
11
První rohový kop zápasu, který zahrává Bastia, ale po závaru před brankou je pískán útočný faul.
10
Cioni nachází Ilana, ale ten vzápětí přichází o míč. Bastia zůstává u míče a zahrává autové vhazování.
8
Payet ostrým zákrokem na půlce hřiště dává šanci k rychlému rozehrání pro Bastii. Pan hlavní arbitr ještě domlouvá Payetovi, že příště to bude za žlutou.
7
Po krásným centru Basa se k míči dostává Debuchy a má možnost ohrozit poprvé v zápase hostující branku, ale dobře se vrací Harek a míč odkopává.
5
Digne posléze zastavuje akci hostů posláním míč do zámezí, ale už ho na svých kopačkách má domácí celek.
3
První velkou akci pro hosty zahajuje Palmieri, míč posílá na Ilana, který je obehrán Dignem a následně ho i fauluje.
2
Ilanovi odpískán první offside utkání.
1
Belmont posílá míč na Martina, který je stažen na zem a jemu odpískán faul, volný kop zahrával sám Martin, avšak bohužel pro něj hostující obrana míč odkopává.
1

Lille OSC: Landreau - Debuchy, Basa, Chedjou, Digne - Balmont, Mavuba, Martin - Bruno, Roux, Payet

Tr. Raul Garcia

SC Bastia: Bonnefoi - Angoula, Cioni, Choplin, Harek - Sable, Yatabare, Palmieri - Ilan, Modeste, Thauvin

Tr. Frédéric Hantz

Rozhodčí: Nicolas RAINVILLE - Laurent STIEN, Stéphane MERCIER.

To Bastia je na tom hůře. V 18ti členné tabulce zaujímá 14. příčku s 17 body (5 výher, 2 remízy, 7 proher). Na sestupová místa má družstvo z Korsiky náskok tři bodíky a tentýž bodový zisk potřebuje, aby se vyrovnala svému dnešnímu soupeři. V posledním ligovém kole Bastia hostila Lorient a bralo 3 body za vítězství 2:1 i přesto, že od 13. minuty hrála o deseti, kdy byl vyloučen Modeste, který stihl o minutu dříve vstřelit prvou branku Bastie. Wahbi Khazri ve 34. minutě rozhodl, že 3 body zůstanou doma.
Ve 14. kole Lille zavítalo na hřiště Marseille. Hosté hráli od 45. minuty o deseti, červenou kartu viděl Florent Balmont za faul před pokutovým území na Valbuena. Lille přišlo o všechny body ihned po začátku 2. půle, 3 body pro domácí ukořistil Jordan Ayew. S 20 body, za 5 výher a 5 remíz, je Lille na 9. místě a na první Lyon ztrácí 8 bodů. Severofrancouzský celek bohužel už nemá šanci postoupit do jarních bojů evropských pohárů, na BATE Borisov sice ztrácí před posledním kolem Ligy mistrů 3 body, ale díky tomu, že má horší poměr vstřelených branek na hřištích soupeřů tak i výhra nad jistou postupující Valencií nedá platnou vstupenku na vlak směřující do jarních bojů o pohárové trofeje.
Ve středu se hrál ve Francii pohár a paní Štěstěna u losu měla trochu škodolibou náladu a svedla tyto dvě mužstva dohromady. Výhodu domácího stadionu mělo mužstvo ze severu Korsiky, ale utrpělo prohru 0:3 po brankách Brunna z 11. minuty, Rodelina z 62. minuty a konečný stav završil 6 minut před koncem hrací doby Sidibe.
Přeji krásný sobotní večer a vítám Vás u 15. kola nejvyšší francouzské ligy. SC Bastia zavítá na zelený pažit severofrancouzského Lille OSC. Úvodní hvizd je naplánován na 20.00.