Konec! Évian získává na půdě favorizovaného Lille ohromně důležité tři body za vítězství 1:2 a udělal velký krok na cestě k záchraně. Naopak domácí si v boji o evropské poháry připisují zbytečnou ztrátu. Lille přitom vedlo již od 7. minuty, kdy se trefil Kalou. Po půl hodině hry ale vyrovnal z brejku Khelifa a vítěznou trefu zaznamenal v 68. minutě po rohu Koné. Největší šanci domácích na vyrovnání zahodil Kalou, který neproměnil pokutový kop. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera!
90+7
Payet zasáhl nohou do obličeje Wasse a hosté budou rozehrávat.
90+6
Pokus Pedrettiho z hranice šestnáctky se mezi tyče nevešel.
90+6
Už začíná šestá minuta nastavení.
90+5
Také že ano. Hráčům Lille byl však odpískán faul na gólmana.
90+5
Vhazování domácích poblíž šestnáctky, zřejmě přijde dlouhý aut.
90+4
Nyní se více diskutuje, než hraje...
90+3
Sidibé se dopustil dalšího zákroku a může být rád, že nebyl vyloučen. Domácí jsou nervózní.
90+2
Domácí Sidibé obdržel žlutou kartu.
90+2
Hra pokračuje, čekáme na informaci o nastavení.
90+1
Govou je odnášen z trávníku a hosté budou muset dohrát zbytek utkání o desíti. Mají totiž již odstřídáno.
90
Govou se snažil akrobaticky zahrát míč, ale jeho úmysl mu nevyšel a navíc se u toho zřejmě zranil. Na hřišti jsou připravena nosítka.
89
Gueye potrestán žlutou kartou.
88
Rohový kop Payeta nic zvláštního nepřinesl.
87
Ale až po střídání. Odešel Bérigaud, nahradil jej Mbarki.
87
Rohový kop tentokrát pro Lille OSC.
86
Hosté budou zahrávat roh, ale s jeho exekucí vůbec nepospíchají.
84
Vysoký míč z kopačky Sidibého byl kořistí pro pozorného Laquaita.
83
Origimu odpískán faul na bránícího Koného.
82
Hosté zatím dobře brání svůj jednogólový náskok. Čas se pro Lille začíná krátit.
79
Pěkný centr Sidibého hosté stačili odvrátit. Odražený míč pak zdálky napálil Gueye. Zamířil však nad.
78
Poslední střídání Lille. Martina nahrazuje zkušený Pedretti.
76
Domácí fanoušci se teď hodně zlobí na sudího Varelu, který Wassovi odpustil jasnou hru na zemi.
75
Barbosu v hostující sestavě nahradil Sidney Govou.
75
Origi pronikal po pravé straně, ale byl mu odpískán útočný faul na Bérigauda.
73
A Salomon Kalou selhal! Poslal míč na tribunu za Laquaitovou bránou.
73
K míči se staví sám Kalou...
72
V šestnáctce upadl Salomon Kalou a je z toho penalta! Provinil se Koné.
70
Střídání je nakonec dvojité. Odešel Rodelin, přišel Origi.
70
Domácí reagují střídáním. Balmonta nahrazuje Túlio de Melo.
69
Žlutou kartu vyfasoval domácí Rodelin.
68
Évian právě vstřelilo branku!
Hráči Évianu šokují domácí obecenstvo! Po rohovém kopu Barbosy si přímo ve středu malého vápna naskočil na hlavičku DJAKARIDJA KONÉ a Elana neměl šanci zasáhnout. V defenzivní práci zaspal především Kalou, který byl střelci gólu nejblíže.
67
Kalou míč posouval na rozběhnutého Digneho, ale ten ho už nechytil na hrací ploše. Vykopávat bude hostující brankář.
65
Hra se teď uklidnila a hraje se především ve středu hřiště.
63
Bérigaud se dopustil útočného faulu. K míči se vrací domácí tým.
62
Centr Balmonta z pravé strany končí v náručí hostujícího brankáře Laquaita.
61
Domácí jsou ve druhé půli mnohem aktivnějším celkem. Je zřejmé, že touží po třech bodech.
59
Payet tentokrát centroval. Na míč si naskočil Baša, ale bránu přestřelil.
58
Nejprve střílel Balmont jen do bránících hráčů. Poté byl asi 30m od brány faulován Martin Koném.
57
Hosté střídali. Rabia nahradil Yannick Sagbo.
56
Rozehrával sám Payet, ale ale jeho střela šla vysoko nad.
56
Sorlin složil před šestnáctkou Payeta, hodně zajímavá standardní situace pro Lille.
55
Rodelin si zabíhal za obranu na dlouhý pas od jednoho ze spoluhráčů. Pár kroků mu ale k míči chybělo.
54
Kalou byl v ofsajdu, rozehrávají hosté.
53
Khelifa si hodil míč mezi dva domácí beky a před ním už by byl jenom brankář. Skluzem ho ale stačil odzbrojit Baša.
52
Rohový kop rozehrál Martin, jeho centr nadvakrát zneškodnil Laquait.
52
Střela Payeta sražena na rohový kop.
51
Wass rozehrával přímý kop proti domácí bráně, ale po jeho centru byl pískán ofsajd.
49
Salomon Kalou šel z levé strany sám na brankáře, Laquait proti němu rychle vyběhl a Kalouovu střelu vyrazil!
48
Domácí začali druhou půli hodně z ostra. Nyní to zkoušel z větší vzdálenosti Balmont, Laquait byl pozorný.
46
Hned na úvod druhé půle obrovská šance domácích! Centr Sidibého se odrazil k Payetovi, jehož střelu z rohu malého vápna reflexivně vyrazil nohou Laquait!
46
Po prvním poločase budou zřejmě o něco spokojenější hosté z Évianu, kteří drží na půdě silného Lille nerozhodný stav 1:1. Skóre utkání otevřel už v 7. minutě bývalý hráč anglické Chelsea Salomon Kalou. Domácí měli i nadále územní převahu, ale do šancí se s výjímkou nebezpečného trestňáku Payeta už nedostávali. Navíc po půlhodině hry vyšel hostům rychlý brejk, který zakončil vyrovnávací brankou Khelifa.
45+1
Sudí Varela nastaví ještě minutu.
44
Po Payetově centru se Kalou k zakončení neprotlačil.
44
Hosté sportovně vrátili balón hráčům Lille.
43
Sidibé bude v pořádku. Hra může pokračovat míčem rozhodčího.
42
Na trávníku zůstává ležet Sidibé a hra je přerušena.
41
Domácí nepřesně rozehráli a Ěvian bude vhazovat.
39
Hosté se dostali na delší čas k balónu a mohou si tak trochu vydechnout.
37
Centr Sidibého spadl až k nohám Kaloua. Ten to ale absolutně nečekal a míč se od něho pouze odrazil do náruče brankáře.
35
Payet poslal do šestnáctky dobrý centr, který chtěl Gueye vrátit hlavou pod sebe. Ovšem do tohoto prostoru nikdo z jeho spoluhráčů nenabíhal.
35
Domácí stále kombinují, ale zatím bez nějakého většího efektu.
33
Lille se snaží strhnout vedení zpět na svou stranu a zatlačilo hosty na jejich polovinu.
32
Nebezpečná akce domácích. Po akci Kaloua se míč odrazil k Martinovi, jehož volej z hranice šestnáctky srazila hostující obrana nad bránu.
30
A je vyrovnáno! Hostům skvěle vyšel rychlý protiútok, na jehož konci Barbosa vysunul SABERA KHELIFU a ten křížnou střelou překonal Elanu.
28
A domácí byli blízko druhému gólu. Payet zahrál trestný kop výborně a poslal míč přes zeď přesně k tyči. Hosty zachránil Laquait, který balón zákrokem jednoruč vytěsnil do bezpečí.
28
Betão zahrál rukou v nebezpečné vzdálenosti od hostující brány.
27
Kalou si zabíhal za hostující obranu, ale byl v postavení mimo hru.
26
Po rohu se domácí v poklidu ubránili.
25
Centrovaný míč propadl až ke Khelifovi, který měl před sebou pouze Elanu. Domácí gólman ale jeho volej vytěsnil na rohový kop!
24
Další ofsajd domácích, tentokrát se provinil Balmont.
23
V ofsajdu lapen Salomon Kalou.
22
Payet pronikal z levé strany do šestnáctky a měl docela dosti možností, jak vyřešit situaci. Udělal to ale nejhůře, jak mohl. Pokusil se přihrát pod sebe a míč zachytila hostující obrana.
21
Z pravé strany centroval Kalou, pro balón si došel Laquait.
21
Rodelin se snažil vyslad do šestnáctky kolmici, ale míč skončil až v náručí brankáře Laquaita.
20
Z akce hostí je k jejich nelibosti pouze odkop od brány Lille. Reklamovali rohový kop.
18
Rozehrával Martin a hned dva domácí fotbalisté míč ve vápně promáchli. Z toho mohla být nebezpečná situace pro Évian.
17
Barbosa složil na zem Balmonta a dostává žlutou kartu. Domácí budou zahrávat takový zkrácený rohový kop.
17
Už několikátý aut domácích poblíž šestnáctky.
16
Domácí se nastěhovali na útočnou polovinu a postupně se přibližují pokutovému území soupeře.
14
Pokus domácích o rychlý přechod do útoku. Balmont ale poslal míč do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
13
Koné se po zákroku Martina drží za nohu. Kopat se bude proti domácím.
12
Hostující hráč by měl být v pořádku. Hra pokračuje.
11
Na hrací ploše zůstal ležet Wass.
10
Balmont faulován na polovině hřiště Rabiuem. Ten se hned omlouvá.
9
Domácí drží balón na svých kopačkách.
7
Lille právě vstřelilo branku!
Rychlý gól pro Lille! Domácí krásně zakombinovali, Sidibé poslal balón do šestnáctky SALOMONOVI KALOUOVI, ke kterému obránci včas nepřistoupili a domácí útočník přízemní ranou poslal svůj tým do vedení.
6
Barbosa se přes domácího obránce neprosadil k centru. Hosté budou nicméně vhazovat.
5
Balmont si u brankové čáry krásně ohodil obránce, ale přes druhého soupeře už nepřešel. Je z toho alespoň roh.
4
Rabiu neudržel míč na hrací ploše a vhazovat budou domácí.
3
Hosté se snaží držet míč daleko od své brány.
1

Lille OSC: Mouko - Túlio, Rozehnal, Pedretti, Bonnart, Roux, Origi.

Évian Thonon Gaillard: Durand - M'barki, Govou, Sagbo, Mongongu, Mensah, Adnane.

Lille OSC: Elana - Sidibé, Beria, Baša, Digne - Balmont, Gueye, Martin - Rodelin, Kalou, Payet.

Évian Thonon Gaillard: Laquait - Wass, Cambon, Betão, Rabiu - Barbosa, Koné, Lacour, Sorlin, Khelifa - Bérigaud.

Rozhodčí: Varela - Benech, Lombard.
Lille v posledních letech patřilo ve francouzské lize ke špičce. Před sezónou však Dogy oslabili například odchodem Edena Hazarda do Chelsea a na jejich výkonech se to promítlo. Účastník Ligy mistrů se tak dlouho držel pouze ve středu tabulky, ovšem aktuálně Lille chytilo výtečnou formu a díky pěti ligovým výhrám v řadě je již jen dva body od evropských pohárů a pět bodů od předkola Ligy mistrů. Proti zachraňujícímu se Évianu by domácí rozhodně chtěli přidat další tři body.

Loňský nováček z Évianu bojuje podle očekávání o udržení. V aktuální tabulce je šestnáctý, ale má stejně bodů jako Sochaux, které je na sestupové osmnácté příčce. Právě s tímto soupeřem se Évian utkal před týdnem a vítězstvím 5:1 si značně zvýšil sebevědomí. Uvidíme, jak se to projeví třeba v dnešním zápase na půdě Lille.
Zdravím příznivce fotbalu. V rámci 29. kola francouzské Ligue 1 přivítá šesté Lille OSC šestnáctý Évian Thonon Gaillard. Oběma soupeřům jde tedy o hodně, i když bojují o rozdílné cíle. Zatímco domácí ztrácí pouhé dva body na vytoužené pohárové příčky, tak Évian se nachází sice dvě místa nad pásmem sestupu, ale má stejně bodů, jako momentálně sestupující Sochaux. Jasným favoritem by tedy mělo být Lille, ovšem hosté potřebují každý bod a jistě svou kůži neprodají lacino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.