Díky za pozornost a zítra se budu těšit na barážovém utkání mezi 1.FC Kaiserslautern – TSG 1899 Hoffenheim. Do té doby se budu těšit na počtenou. Dobrou noc.
První poločas toho příliš zajímavého nenabídl, to druhá část už byla podstatně lepší. PSG vedlo už 3:0, dva góly vstřelil výborně hrající Gameiro, který spolupracoval pokaždé s Ibrahimovičen. Ten sám jednu branku přidal. Lorient si snížení zasloužil, z penalty se prosadil Le Lan. Domácí hráli krátkou přesilovku, když se nechal vyloučit brankář Le Crom, další gól už ale nepadl a PSG bere tři body po výhře 3:1.
90
Vypršela řádná hrací doba, ještě dvě minuty se bude hrát nad rámec poločasu.
89
Sakho je posledním střídajícím zápasu. Dohrál Chantome.
87
Lorient si tu branku zasloužil, nakonec se radoval z penalty. Zajímavá situace nastala, protože gólman hostů v tu chvíli prostě nebyl. Musel tam jít obránce.
84
Lorient právě vstřelil branku!
Do brány šel nakonec Matuidi a neměl vůbec šanci zasáhnout. ARNAUD LE LAN zamířil přesně na opačnou stranu.
82
Tak jsem to asi přivolal. Domácí budou přeci jen moci snížit. Zajímavá situace nastane, protože Le Crom fauloval ve vápně a inkasuje červenou kartu. Logicky bude následovat penalta, ale kdo naní? Protože už nemohou hosté vystřídat gólmana, půjde tam jeden hráč z pole.
79
Je třeba pochválit oba týmy, že hrají korektně, moc faulů dnes nebylo a logicky ani žádné karty.
77
Lorient dělá vše proto, aby potěšil diváky alespoň jednou brankou. Byl k tomu v posledních minutách kousíček.
76
Zahrával jej Corgnet a našel hlavičkujícího Gassamu. Fantastický zákrok předvedl na brankové čáře Le Crom. Hned jej také šli pochválit spoluhráči.
75
Domácí mají možnost zahrávat rohový kop.
74
Poslední změna v týmu Lorientu. Dohrál Robert, nastupuje Corgnet.
72
Výborně hrajícící Giuly dne odpracoval slušnou šichtu. Také diváci to ví velice dobře a ve stoje mu tleskají za jeho výkon. Dost možná to byl jeho poslední duel v tomto dresu, zajímají se o něj další kluby. Do posledních minut nastupuje Quercia.
70
Něco málo přes dvacet minut do konce zápasu a mistr francouzské ligy si jde pro další tři body do tabulky. Už jich bude mít třiaosmdesát.
68
Snížit mohl Giuly, ale je to pořád stejné. Domácí nemají potřebnou kvalitu v koncovce. To na druhé straně to padá jedna báseň.
66
Dva rychlé góly v síti domácího týmu a je prakticky o osudu duelu rozhodnuto.
65
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Ač dnes nebyl KEVIN GAMEIRO v sestavě, tak se ukázalo, že jeho střídání se kouči Ancelottimu podařilo. I když to bylo vynucené. Nyní dostal centr z levé strany a přímo z voleje napřáhl míč do sítě. Audard jen zlostně máchl rukou, kolik že to hostující borec dostal prostoru.
62
Je zde druhá branka a opět u toho byla dvojice KEVIN GAMEIRO a Zlatan Ibrahimovič. Autor první branky potáhl míč po levé straně a krásnou přihrávkou našel ve vápně zcela neobsazeného Gameira. Pro něj už nebyl problém zavěsit. Audard byl pouze v úloze statisty, neměl nárok. Sympaticky hrající domácí tak podruhé kapitulují.
60
Střídání brankářů u týmu PSG. Ze hry odešel Areola, na jeho místo se jde postavit Le Crom
60
Teď už ano, ale po Paquetově ráně může zůstat Areola v klidu. Míč šel vysoko nad.
58
Giuly měl dobrou pozice ke střele, nakonec vše překombinoval a žádná střela v podstatě nepřišla.
56
Ani teď střela Roberta neprošla až k brankáři hostů. Pastore může rozehrát.
55
Lorient však stále hraje velice dobře, snaží se kombinovat po zemi, střílet z každé pozice. Chybí dostatečná přesnost a kvalita v zakončení.
53
Na druhé straně zahrozil Giuly a minul bránu o pár čísel. I tak by míč Audard zřejmě měl, šel do míst, kde byl připraven.
51
Jenže, když máte v týmu ZLATANA IBRAHIMOVIČE, nepotřebujete hrát nikterak dobře. Kanonýr PSG se vždy postaví tam, kde je třeba a nekompromisně trestá. Nyní ho našel Gameiro na malém vápně a Ibra ukázal ohromný čuch na góly. Šikovnou tečí otevírá účet dnešního zápasu.
50
Oba kouči tedy již jednou vystřídali, další změny určitě ještě přijdou. Především PSG bude chtít oživit záložní řádu, která dnes nepůsobí příliš dobře.
49
Střídá se až nyní. Ze hry odstoupil Lemina, na jeho místo přišel Reale.
47
Jdeme na druhou půlku, žádné střídání se zatím nekonalo. Tedy krom nuceného, když se zranil Lavezzi.
46
Pokračujeme ve 22:02.
První poločas je minulostí. Viděli jsme průměrný fotbal, bez nějakých větších šancí. Sice se tam někdo pokusil překvapit brankáře, ale vše to bylo takové bez šťávy a nápadu. Nic neřešitelného a nebyl důvod, aby se měnil stav. Ve druhém poločase uvidíme snad daleko lepší představení od obou mužstev.
45
Ještě dvě minuty se bude hrát v prvním poločase.
45
Teď už to Ibra překombinoval, dělal co mohl, aby obránce ukličkoval a přechytračil, nepovedlo se.
44
Rychlá akce Ibrahimoviče, který potáhl míč po levé straně a centroval nebezpečný míč na Gameira, před ním však zasáhl Areola.
42
Pastore chtěl vzít celou akci na sebe a nevšiml si lépe postaveného Gameira. Z pravé strany vápna vypálil a trefil pouze boční síť.
40
Pozvolna se blížíme do finále prvního poločasu. Ten byl zpočátku vcelku zajímavý, od třicáté minuty hra upadl do průměru.
37
Poté to zkusil Gameiro sám, přespurtoval obránce a dostal až před vyběhnuvšího Areolu, toho sice přehodil, ale přeloboval zároveň i jeho branku.
36
Pastoreho pas střídající Gameiro nedokázal zachytit.
35
Stále je to takový bezstarostný fotbal, prakticky bez šancí. Vše končí pouze u náznaků. Je vidět, že hráči se už vidí na dovolené. Dnes je to poslední duel a pak zasloužený odpočinek po náročné sezóně.
34
Jakés také šance jsme už viděli, nicméně žádné gólovky to vyloženě nebyly.
32
No vida, tohle Zlatan prostě umí. Po delší době mělo PSG šanci a v ní samozřejmě největší úderník. Ibrahimovič se vyšrouboval do vzduchu a hlavičkou těsně minul zařízení.
30
Jenže ten se nekonal a nutno říci, že Lorient hraje s větším zaujetím a pořád se něco děje převážně u Areoly. Ten musí být neustále ve střehu.
29
Zkušený Camara však vše razantní hlavičkou uklidnil a hosté mohou přejít do brejku.
28
Giuly faulován ostrým skluzem Pastoreho a chystá se poměrně zajímavá standardka z dobré vzdálenosti od brány.
27
Le Lan velice pečlivě a dost na těsno brání Ibrahimoviče, který se přes něj zatím velice těžce dostává.
25
Více ze hry mají možná překvapivě domácí, kteří jsou častěji u míče.
23
Neujal se ani volej domácího Roberta, který se dostával do zajímavé pozice, zakončení však bylo nepřesné.
22
Další šanci jsme zatím neviděli, hraje se poměrně vyrovnaný fotbal.
20
Ibramihovič v postavení mimo hru, další akce tohoto kanonýra tak není platná.
18
Je to tak, Lavezzi dnes velice rychle dohrál, nahrazuje jej Gameiro.
16
Ošetřován je i Lavezzi, ten dopadl ještě hůř, než domácí hráč a putuje na ošetření. Vypadá to, že bude muset střídat.
15
Lemina se v jednou ze soubojů zranil a nyní je postranní čáry ošetřován. Možná to napraví nějaký ten štych na hlavě.
14
Domácí nehrají vůbec špatně. Nyní z pravé strany centroval Lemina a na poslední chvíli před nabíhajícím Robertem odvrací na roh Camara.
12
Slibnou akci Lorientu pokazila špatná přihrávka Roberta. Sice to nemyslel špatně, hůře to provedl.
11
Verratti centroval do vápna, možná spíše střílel, každopádně žádné ohrožení brány Lorientu se nekoná.
10
Z velké dálky zkusil vystrašit Areolu domácí Paquet, spíše vystrašil diváky za bránou PSG.
8
Znovu Zlatan, tentokrát si naskočil na centr Lavezziho, hlavička šla ale hodně mimo.
7
Poprvé o sobě dal vědět excelentní střelec Zlatan Ibrahimovič, který nesmí dostat ani metr prostoru. Nyní se proháčkoval do vápna, avšak v tísni nezakončil.
5
Dle očekávání se hraje otevřený fotbal, oba týmy jsou viditelně v pohodě a snaží si vytvářet gólové akce.
4
Pastoremu chyběl krok, aby placírkou poslal míč na Audarda. Do jeho rána se v klíčový moment vrhl Manga a nic podstatného se proto nestalo.
3
Po něm si už Areola poradil. Nicméně domácí začali velice sympaticky.
2
Hned v úvodu si vytvořili domácí šanci. Barthelmeva střela však byla sražená na rohový kop.
1
Zápas za pár chvil odstartuje, hraje se pouze o čest, každý má v podstatě své jisté. Mohla by to být otevřená partie s velkým množstvím šancí a také snad gólů.
Jak je vidno z úvodních sestav, na soupisce není David Beckham, pro kterého byl minulý duel s Brestem jeho skutečně posledním. Nicméně s týmem přijel a bude sledovat průběh mače. Hostující kouč dle očekávání nasadil do zápasu širší lavičku, příležitost tak dostanou i další hráči.

FC Lorient: Audard – Manga, Lan, Gassama, Lautoa – Giuly, Jouffre, Barthelme, Lemina, Paquet – Robert. Trenér: Christian Gourcuff.

Paris Saint-Germain: Areola – Camara, Tiené, Armand, Van der Wiel – Matuidi, Chantome, Pastore, Verratti – Ibrahimovič, Lavezzi. Trenér: Carlo Ancelotti.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Grosbost.
Náhradníci Lorient:

Leconte – Pedrinho, Corgnet, Mareque, Baca, Quercia, Reale.
Náhradníci PSG:

Crom – Sakho, Alex, Maxwell, Gameiro, Jalet, Thiago Motta.
První vzájemný duel:

Pořádné drama se odehrálo v Parku Princů, hosté vedli po prvním poločase 0:2 a zajímavý výsledek drželi až do 69. minuty, kdy snížil Ibrahimovič. Ten stejný hráč ještě v 89. minutě vyrovnal a dokázali získat pro domácí aspoň bod. Překvapivý, avšak zasloužený výsledek. Lorient hrál velice dobře a mnoho nechybělo, aby dokonal překvapení.
Paris Saint-Germain: Jak již bylo řečeno, PSG má po minulém kole titul. K všem možným oslavám mohl přidat i rozlučku s kariérou Davida Beckhama. Otázka je, jestli dnes ještě nastoupí, nebo to byla v minulém kole s Brestem jeho definitivní derniéra. Uvidíme před utkáním.
FC Lorien: Je momentálně na sedmém místě a na lepší pozici se již dostat nemůže, naopak může klesnout na devátou přičku. Proto bude chtít domácí tým proti mistrovi odehrát dobré utkání a pokud možno uspět. Výhoda by mohla být i v tom, že PSG nasadí hráče, kteří se do ligy příliš často nedostanou.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Příjemný pozdní večer, vítejte u sledování posledního kola nejvyšší francouzské soutěže. Karty jsou rozdány, kostky jsou vrženy. V tomto souboji půjde pouze o čest a prestiž. Hosté mají již v kapse titul a mohou tak nasadit širší lavičku. Domácí budou pro změnu chtít uchovat stávající pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.