Lorient byl ve druhém poločase o třídu lepší než jeho soupeř, a proto nemusí být o jeho dnešním vítězství sebemenší pochyb. O góly se postarali Alain Traoré, kterou svou trefu zaznamenal těsně před přestávkou, a stoper Lamine Koné.
90+2
Aliadiere se mohl dostat do dobré střelecké příležitosti, ovšem přihrávka Corgneta byla příliš prudká, a proto byl u míče jako první Pouplin.
90+1
Bojuje se ve středu hřiště, což pochopitelně domácím fotbalistům maximálně vyhovuje.
90
Utkání je nadstaveno o tři minuty.
89
Nechybělo zase tak moc a Lorient mohl přidat třetí zásah. Po mizerném odkopu Peybernese se k míči dostal Corgnet a Pouplina zaměstnal hodně nepříjemnou dělovkou zpoza vápna.
89
Dá se říct, že utkání se už spíše jen dohrává. O vítězi podle všeho není pochyb.
87
Brankář Audard nyní sice nepředvedl zrovna nejjistější zákrok, hostující Camara se přesto k míči nedostal.
86
Za bouřlivého potlesku opustil hřiště domácí útočník Alain Traoré, kterého nahradil Mathias Autret.
86
Boudebouz se na útočné polovině provinil faulem. Hosté se musejí vrátit zpátky k vlastnímu pokutovému území.
85
Yartey se už na nemohoucnost svých spoluhráčů nemohl dívat, a proto to vyzkoušel z velké vzdálenosti. Střela mu ovšem ani zdaleka nesedla podle představ a skončila vysoko nad břevnem.
83
Poprvé v zápase se nám na hřišti zažlutilo. Za poměrně zbytečný faul přesně na půlící čáře byl napomínám domácí Koné.
82
Přesně do středu domácího pokutového území směřoval z levé strany nebezpečný centr, míč ovšem našel pouze hlavu stopera Koného, který jej uklidil do bezpečí.
81
Zdá se, že Lorient už na žádné velké útočné akce nepomýšlí a raději se soustředí na bránění svého vedení.
80
Po faulu Koného se bude muset Lorient bránit další standardní situaci.
78
Poprvé ve druhém poločase dokázali hosté zahrozit! Boudebouz se ujal exekuce standardní situace, svým centrem našel hlavu Nogueiry, který mířil přesně tyčce. Brankář Audard ovšem vytáhl pohotový zákrok a míč lapil.
77
Až nyní přichází na místo zraněného Carlaa náhrada. Závěr utkání dohraje mladý obránce Lionel Zouma
75
Sochaux nyní pokračuje pouze v deseti lidech.
74
Carlao už je v kabinách, přesto hosté stále ještě nevystřídali.
73
Zdá se, že Carlao špatně došlápl a dnešní duel pro něj končí.
72
Sochaux se pochopitelně snaží o zdramatizování zápasu, ale směrem dopředu je ve druhém poločase opravdu bezradné. Také proto Lorient v poklidu hájí své dvougólové vedení.
71
Jak už se stalo zvykem, rohový kop Sochaux se i tentokrát obešel bez výraznějšího úspěchu.
70
Jeremie Aliadiere si našel prostor k zakončení a zhruba z dvaceti metrů vypálil ke vzdálenější tyčce. Brankáře Pouplina ale nepřekvapil.
68
Druhé střídání na hostující straně: odešel Yassin Mikari, přišel Abdoul Camara.
68
Domácí fotbalisté zahrávali během krátkého časového úseku hned dva rohové kopy, ale ani jedou nevymysleli nic nebezpečného.
67
Ještě před pár minutami Lorient hýřil aktivitou a neustále zaměstnával defenzívu Sochaux svými útočnými výpady, nyní se ovšem hra opět výrazně uklidnila.
65
Contoutova hlavička neměla nárok na úspěch. Míč ukryl ve svém náručí Audard.
64
Benjamin Corgnet si potáhl míč na hranici šestnáctky odkud následně vypálil. Jeho střela šla přesně do středu brány, kde operoval připravený gólman Pouplin, který balón s přehledem lapil.
62
Corgnet rohový kop nevybojoval, od vlastní brány bude rozehrávat Pouplin.
61
Sochaux mělo výbornou příležitost, jak snížit, ovšem neuspělo. S Mikariho hlavičkou z bezprostřední blízkosti si výborně poradil pozorný gólman Audard.
60
Na hostující straně dochází ke střídání. Trenér Hely se snaží posilnit ofenzívu, a proto místo nevýrazného Privata přichází na hrací plochu Cédric Bakambu.
59
Od druhého gólu Lorientu se hraje v podstatě jen na jednu bránu. Domácí nadále hýří aktivitou a snaží se své vedení ještě navýšit.
58
Traoré se dokázal výborně zbavit bránícího Peybernese, ovšem následná přihrávka na útočného parťáka Aliadiereho mu nevyšla. Míč zachytili hostující obránci.
56
Aliadiere se dopustil útočného faulu. Akce Lorientu je u konce.
55
Lorient je při chuti. S nebezpečný centrem Barthelmeho si ale tentokrát dokázal brankář Pouplin bez problémů poradit.
53
Lorient právě vstřelil branku!
Po rohu Traorého vznikla v pokutovém území Sochaux nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval LAMINE KONÉ a zdárně usměrnil míč do brány - 2:0.
52
Brankář Pouplin se nyní musel činit, aby neinkasoval. Corgnetovu nebezpečnou střelou z pětadvaceti metrů vyrazil na rohový kop.
51
Mikari se dokázal pohotově vrátit a zastavit rozvíjející se útok Lorientu.
49
Corgnet si sice dokázal výborně narazit s Realem, k následnému centru se už ale nedostal. Výborně totiž zasáhl mladý Rousillon a odkopl míč do autu.
48
Druhý poločas je zatím plný nepřesností, také proto se bojuje především nedaleko půlící čáry, kde oba dnešní aktéři svádí řadu tvrdých soubojů.
47
Po tvrdém hlavičkovém souboji s Koném se zvedá hodně ztěžka z trávníku hostující útočník Privat.
46
Oba týmy nastoupily do druhé půle beze změn.
46
Máme za sebou poločas, po kterém domácí fotbalisté vedou 1:0. Vedení Lorientu je bezpochyby zasloužené, ovšem ani Sochaux nepředvedlo špatný výkon a po změně stran se bude snažit stoprocentně minimálně vyrovnat.
45+2
Koné a brankář Audard předvedli nyní výbornou spolupráci a sprintujícího Mikariho k míči nepustili.
45+1
Sochaux se pochopitelně snaží na nepříznivý stav reagovat ještě před přestávkou, zatím ale nevymyslelo nic, co by stálo za zmínku.
45
První poločas je nadstaven o dvě minuty.
44
Carlao špatně odkopl míč od vlastního pokutového území, k balónu se dostal ALAIN TRAORÉ, který nic nevymýšlel a technickou ranou přesně k tyči překonal bezmocného Pouplina. Ten se za míčem pouze ohlédl.
42
Barthelme zakončoval v těžké palebné pozici, a tak není divu, že mu střela nesedla úplně podle představ.
42
Také Alain Traoré vyzkoušel štěstí a na bránu Pouplina vyslal ránu z úctyhodné vzdálenosti. Vedl si každopádně o poznání lépe než Boudebouz, poněvadž hostujícího gólmana donutil k pohotovému zákroku.
41
Lorient je nucen se bránit. Zatím odolává hostujícím útokům s velkým přehledem.
39
Ryad Boudebouz vyzkoušel střelu z velké vzdálenosti. Příliš úspěchu mu ale nepřinesla, skončila totiž vedle.
38
...exekuce přímého kopu se ujal podle očekávání Alain Traoré a ke vstřelení gólu mu mnoho nescházelo. Jeho centr proletěl celým pokutovým územím a nakonec skončil zhruba jen metr vedle tyčky.
37
Lorient vybojoval standardní situaci zhruba třicet metrů od Pouplinovy svatyně.
35
Traoré dostal vynikající pas za obranu a z úhlu překvapil brankáře Pouplina. Ten ovšem stál na správném místě a míč vyrazil. Z následné skrumáže pak Lorient také nic nevytěžil.
34
Na hřišti se nám začíná přiostřovat; možná by měl rozhodčí Lesage také občas vytáhnout žlutou kartu. Poslední zákrok Contouta by karetní trest bezpochyby zasluhoval.
33
Po faulu Realeho se k míči dostanou hosté.
31
Sochaux se mohlo z ničeho nic ujmout vedení. Contout poslal do domácí šestnáctky ostrý centr z pravé strany, k míči se probojoval Sloan Privat a v pádu nebezpečně zakončil. Míč nakonec poslal vedle pravé tyčky Audardovy brány.
30
Jeremie Aladiere kulhá za postranní čáru. Těžko říct, zda bude moci pokračovat v utkání. Podle výrazu v jeho obličeje to moc nadějně nevypadá.
29
Hra se bohužel v posledních minutách výrazně uklidnila. I proto doufejme, že se co nevidět dočkáme úvodní trefy, která by dozajista přinesla oživení.
27
Lorient se usídlil na polovině Sochaux. Jeho tlak je však spíše platonického rázu, a proto brankář Pouplin zatím žádnou složitější situaci řešit nemusel.
26
Carlao při bránění rohového kopu povalil číhajícího Traorého, rozhodčí Lasagne ale nezapískal a nechal pokračovat ve hře.
24
Faul ve středu hřiště. Proti pravidlům se provinil hostující Mikari, který poslal k zemi Realeho.
23
Lorient zahrával rohový kop. Bez výraznější úspěchu.
22
Lorient hodně svých útoků vede po levé straně hřiště, tam ovšem většinou naráží na výborně bránícího Corchiu nebo stopera Peybernese.
21
Po menší pauze se už opět pokračuje. Corchia pravděpodobně inkasoval nějaký úder do obličeje, podle všeho by však měl pokračovat v utkání.
20
Hra je přerušena. Sébastien Corchia je ošetřován.
19
Barthelme se tak vehementně snažil dostat k centru Corgneta, až při tom fauloval bránícího Corchiu, který se nyní svíjí v bolestech na trávníku.
18
Míč se teď dostal až k hostujícímu brankáři Pouplinovi, který s rozehrávkou příliš nespěchá.
17
Sloan Privat se sice diví, na hranici domácího pokutového území ale zahrál očividně rukou, což rozhodčí Lesage pochopitelně nepřehlédl.
16
Utkání má od samotného začátku výborné tempo, přesto stále marně čekáme na první výraznější šanci.
15
Sochaux dnes rohové kopy zatím vůbec nevycházejí. Všichni přihlížející se o tom mohli přesvědčit i nyní, kdy byl centr Boudebouze bez problémů odvrácen.
13
Teď měli domácí fotbalisté velké štěstí, že se Mikariho střílený centr nedostal k Privatovi, který by jinak mohl zakončovat ve velmi dobré pozici.
12
Lorient rozjel rychlý protiútok, jenže z celé akce nakonec nic kloudného nevytěžil. Reale v rozhodující moment pokazil přihrávku a míče se ujal hostující stoper Peybernes.
11
Sochaux v úvodu utkání působilo zakřiknutě, v poslední minutách ale začíná vystrkovat růžky a domácím obráncům způsobuje místy velké problémy.
10
Carlao absolvoval tvrdý souboj s Traorém, po kterém zůstává ležet na trávníku. Snad to nebude nic vážného.
9
...ani tentokrát to nedopadlo příliš slavně. Centr Boudebouze domácí obrana dokázal odvrátit.
8
Hosté se pokoušeli sehrát nacvičenou akci, ovšem bezúspěšně. Budou mít ale každopádně šanci na reparát.
7
Sochaux vybojovalo rohový kop
7
Baca dostal ze středu hřiště výborný pas do běhu, k centru se však následně nedostal, poněvadž v souboji s bránícím Carlaem si pomohl nedovoleně.
5
Jeden z hostů se ocitl v ofsajdovém postavení. Akce Sochaux tak byla zastavena.
5
Corgnetova přihrávka měla oči, bohužel ale byla příliš prudká, a proto Aliadiere míč nezachytil.
4
U míče jsou nadále domácí, kteří vstoupili do utkání opravdu aktivně.
3
Míč se dostal k volnému Aliadieremu, který nijak neváhal a okamžitě vypálil. S jeho pozemní střelou si brankář Pouplin poradil bez větších potíží.
2
Maxime Barthelme se po levém křídle prodral až do pokutového území Sochaux, kde se následně snažil přihrávkou pod sebe najít některého ze spoluhráčů. Nakonec ale vybojoval pouze rohový kop.
1
Hostující obránci kombinují mezi sebou na vlastní polovině, domácí hráči se snaží aktivně napadat.
1

FC Lorient: Audard – Pedrinho, Bourillon, Koné, Baca – Corgnet, Reale, Romao, Barthelme – Aliadiere, Traoré.

FC Sochaux: Pouplin – Corchia, Carlao, Peybernes, Rousillon – Nogueira, Yartey – Contout, Boudebouz, Mikari – Privat.

Rozhodčí: Lesage - Moreau, Saint-Cricq Lompre.
Lorient v posledních kolech chytil druhý dech a začal opět stoupat tabulkou směrem vzhůru. Aktuálně mu patří osmá pozice, přičemž od pohárových pozic jej dělí pouhé dva body. Do dnešního klání bude navíc vstupovat ve výborném rozpoložení, poněvadž o víkendu si vyšlápl na slavnou Marseille a zvítězil senzačně 3:0.

Ani Sochaux ale není bez šance na bodový výsledek. Fotbalisté z malého městečka nedaleko hranic se Švýcarskem se také pyšní dobrou formu - z posledních šesti ligových zápasů prohráli pouze jeden jediný a po nevyvedeném vstupu do sezóny konečně opustili pásmo sestupu. Lorientu navíc podlehli za posledních deset let pouze ve dvou případech.
Přeji příjemný středeční večer při sledování zápasu sedmnáctého kola francouzské Ligue 1 mezi Lorientem a Sochaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.